SCOUTING QOEF! Geboorte... (T) Audacia- nieuws Schaatsclub “De Vennen” 25 jaar Wendy neemt stokje over van Mike i 4 Familie Softbaltoernooi 2012 Gratis proefles Musical voor kids vanaf 7 jaar in Moergestel! ‘Biodiversiteitstoren’ overgedragen aan gemeente Groetjes Annie Hekker www.scoutingmoergestel.nl Moergestels bouwwerk uniek in Nederland 14.00 12.00 10.30 10.00 11.00 10.00 ..9.30 11.10 12.15 De voorkant van het jubileumboek van “De Vennen”. schaatsclubs aangesloten bij de KNSB. Ook zal er per categorie een baanrecord van de Ireen Wüstbaan gevestigd kunnen worden. Iedereen is van 18.00 tot 20.30 uur van harte welkom en de entree is gratis. Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268 Op 6 oktober viert Schaatsclub “De Vennen” het heuglijke feit dat in 1987 enkele enthousiaste Moergestelse schaatsliefhebbers na drie strenge winters het initiatief namen om Schaatsclub “De Vennen” op te richten. In de 25 jaren na de oprichting heeft de schaat sclub zijn sporen zowel in de breedte als de diepte in de schaatssport verdiend. Dit blijkt uit het feit dat ongeveer 800 kinderen de tech niek van het schaatsen bij “De Vennen” hebben geleerd en dat de clubrecords op 38,15 (500 meter), 1:18,65 (1000 meter) en 2:00,23(1500 meter) staan. In het verleden zijn ook opmer kelijke prestaties verricht bij het hardlopen, mountainbiken en skeeleren. Ook maatschappelijk heeft de schaatsclub een belangrijke rol gespeeld in de vorm van het schaatsen op het Brand- en Kolkven, de landijsbaan bij Den Donk en het laatste jaar ook op de natuurijsbaan aan de Scheerman. “De Vennen” is een bloeiende club met 175 leden waarvan 75 jeugdleden. Ruim 65 jeugd leden krijgen elke zaterdag schaatsles en 41 volwassenen nemen op maandagavond deel aan schaatstrainingen op drie niveaus op de Ireen Wüstbaan in Tilburg. De wedstrijdploeg bestaat uit 21 leden, waarvan twee leden zijn opgenomen in de Gewestelijke talenten-trai- ningsgroep. Op zondag 14 oktober is er weer het familie- softbaltoemooi. De teams die meedoen kunnen worden samengesteld uit vrienden, collega’s, ouders, teamgenoten, kennissen, buren, noem maar op een team kan worden samengesteld uit de meest gekke combinaties. Gezelligheid staat dan ook voorop in dit toernooi. Je kunt spelen op verschillende niveaus: gevor derd, halfgevorderd of beginners. We kunnen poules samenstellen die bestaan uit bv kinde ren, kinderen met ouders. We hebben afgelo pen jaar zelfs een veteranen poule gehad. Het een en ander is afhankelijk van de teams die inschrijven. Je kunt je aanmelden voor 6 oktober bij mij lhekker@home.nl Vermeld hierbij wat voor soort team je hebt, hoe de samenstelling is en natuurlijk de naam van het team. Ook indivi dueel inschrijven is mogelijk. Hopelijk kunnen we rekenen op veel teams en natuurlijk weer prachtig weer. Familie- softbaltoernooi Roef, staat voor gezelligheid ten top! Wil jij zingen, dansen en acteren in je eigen musical? Op 10 oktober is er een gratis workshop voor alle kinderen in Moergestel en omgeving! In samenwerking met Basisschool Graaf van Ursel gaat Desdemona Dance musicallessen verzorgen voor kinderen die zich graag willen ontwikkelen op het gebied van zang, dans en toneel spelen. En dan... is het de bedoeling dat je gaat spelen in een echte musical in een echt theater! Hoe cool is dat? Op 10 oktober kun je komen meedoen en kijken of het iets voor je is... musicalster zijn. Om 13.00 uur kunnen alle kids van 7-8-9 jaar terecht op de Graaf van Ursel (tijdelijk naast Hertog Janen om 14.15 uur zijn de kids van 10-11-12 jaar aan de beurt! Wij verhuizen ook mee in 2013 naar de nieuwe Brede School. De lessen worden gegeven door Noelle van Bussel en duren 75 minuten per les. Noelle heeft de vooropleiding van het conservatorium gedaan maar kwam tot de ontdekking dat haar passie toch ligt bij het ontdekken van talenten bij kinderen. En deze wil zij dan graag bege leiden zodat je meer en meer ervaring op zal doen! Uiteraard gaan dansen en zingen hand in hand dus ook de bewegingen zullen getraind moeten worden. Er zijn maar een beperkt aan tal plaatsen omdat de groepen niet te groot mogen worden. Wil je deelnemen aan deze gratis kennismakingsles op 10 oktober a.s. mail dan naar: inf@desdemonadance.nl. of bel met 06-51034019. Uitslagen: SV Reeshof 1-Audacia 14-1, Au- dacia 2-Taxandria 2: 2-5, Jong Brabant 5-Au- dacia 4: 0-3, Audacia 6-Oirschot Vooruit 11: 5-3, Audacia 7- Oirschot Vooruit 10: 1-8. Programma zondag 7 oktober 2012 Audacia 1 - Hilvaria 1 Gudok 2 - Audacia 2 Audacia 3 - RKDSV 3 Audacia 4 - Sarto 11 Audacia 5 - Gloria UC 5 Hilvaria 7 - Audacia 6 Audacia 7 vrij Wethouder Kees Rijnen heeft zondagmorgen de ‘biodiversiteitstoren’ namens de gemeente in ontvangst genomen. Dit landelijk unieke bouwwerk is in aanwezigheid van veel be langstellenden door de Vogelwerkgroep Oisterwijk overgedragen aan de gemeente. Aan de ‘Biodiversiteitstoren’, die eerder ‘zwa- luwtoren’ werd genoemd, is twee jaar ge werkt. Het bouwwerk moet onderdak ver lenen aan gier- en huiszwaluwen, vleermui zen en mussen. In zijn toespraak tot de aanwezigen sprak Kees Rijnen de wens uit dat basisschoolkinderen op de een of andere manier worden betrokken bij de toren langs de Akkerweg. De officiële handeling bestond uit de onthulling van een informatiepaneel (foto). Dit voorziet beslist in een behoefte want iedereen die langs de toeren fietst, stopt om dit wonderlijke bouw werk te bewonderen. Overigens noemde voor zitter Hannie Nilsen van de Vogelwerkgroep de toren ‘een cadeau aan Oisterwijk 800’. Bij de overdracht aan de gemeente was WieKent- Kunst nauw betrokken. In den Boogaard kon den belangstellenden de hele middag terecht voor informatie. De club laat dit zilveren jubileum niet onge merkt aan zich voorbij gaan. Op zaterdag 6 oktober vindt in Gildehuis ’t Stokske van 18.30 tot 20.00 uur een feestelijke receptie plaats voor alle leden, ex-leden en genodigden. Tijdens deze receptie wordt het door John Schepens samengestelde jubileum boek “25 jaar gleden voorbij” aangeboden aan het gemeentebestuur van Oisterwijk. Dit boek is ook voor iedereen te koop tegen een prijs van 10,-. Op deze dag zijn er ook diverse feestactiviteiten voor de leden van de schaat sclub. Op zaterdag 6 oktober wordt om 15.30 uur tevens een zitbank onthuld aan de noordzijde van het Brandven. Op deze bank kan in de toekomst iedereen genieten van een rust pauze tijdens het wandelen langs dit mooie ven. Bij natuurijs zal de bank een prima plek zijn om te genieten van de sierlijk zwierende schaatsers op het ven. In de doelstelling van “De Vennen” staat “het bevorderen van de schaatssport in de breedste zin van het woord”. Om dit nog meer kracht bij te zetten, worden alle leerlingen van groep 7 en 8 van alle basisscholen van de gemeente Oisterwijk op vrijdag 12 oktober met bussen naar de Ireen Wüstbaan vervoerd. Verdeeld over een ochtend- en een middaggroep zullen in totaal ongeveer 450 leerlingen anderhalf uur schaatsen. Voor de kinderen die geen eigen schaatsen hebben zullen huurschaatsen be schikbaar zijn. De feestweek wordt op zondag 14 oktober afgesloten met het officieuze Nederlands Kam pioenschap 800 meter. Deze afstand is gekozen in het kader van Oisterwijk800. Helaas mag dit niet het officiële Nederlands Kampioen schap worden genoemd, omdat de KNSB en de ISU deze afstand nog niet erkennen in ver band met de elektronische tijdwaarneming. De wedstrijdorganisatie van de Ireen Wüstbaan is intussen in staat om deze tijden wel elek tronisch te registreren. De wedstrijd staat open voor pupillen A t/m veteranen van leden van Op zaterdag 15 september jl is het meisjes softbalteam van Roef Pupillen 1 kampioen geworden in hun klasse. Sterker nog, ze zijn ongeslagen kampioen geworden, ze hebben alle wedstrijden gewonnen. Dit mooie kampioenschap hebben zij weten te behalen door hun eigen inzet en enthousiasme maar zeker ook door de inzet van trainster Rieke Dirks en niet te vergeten de assistentie van John van Laerhoven en John van Bakel. Het kampioenschap werd gevierd met mooie bekers (Stefan bedankt!), een wedstrijd tegen de ouders en broertjes/zusjes en niet te vergeten een -w bordje friet met snack en drinken. Meiden: Proficiat! Op de foto van links naar rechts: Lieve van den Bijgaart, Vita Willaert, Softe Zanders, Noa van der Beele, Mayke van Doleweerd, Cato Denissen, trainster Rieke Dirks, Susan Berkelmans, Sarah Elfeky, Saranne van der Poel, Maddy Rens, Amber Meuwissen, Lara Kreijveld en Suzanne van Bakel. Te weinig vertrouwen SV Reeshof - Audacia4-1 De Tilburgers straalden meer vertrouwen uit in eigen kunnen dan Audacia in een wedstrijd die er echt toe doet om punten te sprokkelen voor lijfsbehoud. In een gelijkopgaande strijd kwam Reeshof in de 20e op gelukkige wijze op voorsprong (eigen doelpunt): 1-0, echter 2 minuten later maakte Lars van Amelsfort fraai gelijk (diagonaal in de kruising) 1-1 en Audacia had kans om het initiatief over te nemen maar had daartoe niet voldoende overtuiging. Die overtuiging konden de Tilburgers wel opbren gen en liepen uit naar een regelmatige zege door doelpunten in de 35e55e en 85e minuut: 4-1. Nu Mike zijn zwemtas even in de kast heeft gezet en in de reisboeken snuffelt voor een vakantie, heeft Wendy haar eerste trainingsmaand alweer achter zich. In april van dit jaar miste ze op 0.09 sec de kwalificatie voor de Olympische spelen. Daarna heeft ze zich vol op haar studie gericht en haar stage afgerond. Nu ze hiermee klaar is heeft ze haar zinnen weer op het zwemmen gezet en haar eerste wedstrijd alweer gezwommen. In Eindhoven won zij met EiffelSwimmers PSV de NK estafette. Tijden zijn nog niet spectaculair, maar het begin is gemaakt. Maar er is meer. Wendy neemt het internationale zwemmen over van haar broer. Dit jaar zal Wendy nog starten op de Worldcup in Stockholm (Zweden), de EK in Chartres (Frankrijk) en als debutante op de WK in Istanbul (Turkije). Ze hoopt op deze wedstrij den de vorm van het afgelopen jaar te kunnen voortzetten. “Op de wisselslag ben ik vorig jaar Nederlands recordhoudster geworden en het gaat steeds beter. Ik hoop dan ook op deze wedstrijden dit record scherper te stellen”. Ook voor mij staat een ding voorop: “Keep the dream a live, Wendy en Mike Rio 2016”. Het bestuur van “De Vennen” dankt ieder die in de afgelopen 25 jaar een bijdrage aan het succes van de club heeft geleverd. Met name de sponsoren en de gemeenten Moergestel (tot 1997) en Oisterwijk, die het in al die jaren mogelijk hebben gemaakt om de schaatssport te stimuleren en betaalbaar te houden. Ook de vele vrijwilligers worden bedankt. Zonder hun steun was dit allemaal niet mogelijk geweest. Schaatsclub “De Vennen” hoopt in de toekomst deze tak van sport en vrijetijdsbesteding nog verder uit te bouwen en zodoende een bijdrage te blijven leveren aan een sportieve en gezonde samenleving. ROEF!-HANDBAL De laatste wedstrijd van de veldcompetitie is gespeeld en de uitslag: DA Roef-Lido 20-18. De zaalcompetitie begint weer. Door vele nieu we aanmeldingen, hebben we op het laatste moment nog een team toe kunnen voegen om al onze leden te kunnen laten spelen. Iedereen heel veel handbalplezier en succes. Programma zaterdag 6 oktober: GDJ 10.00 uur Roef-RHV MC-1 10.50 uur Roef 1-Tachos 2 MBJ 11.40 uur Roef-Heerle 3 MC-2 12.45 uur Roef 2-PSV 2.... Zondag 7 oktober: 10.30 uur DS Roef-Taxandria 210.00 11.40 uur HS Roef-Blauwwit 211.10 Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is, mogen vrijblijvend mee komen trainen.vanaf 6 september op don derdagavond in de sporthal Stokeind. Voor meer informatie, bel gerust even 513.3103 Franky. Handbal is altijd raak! xTDe Vennen PAGINA 7 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 3 OKTOBER 2012 MMM MMMMM 10.20 1987-2012 15 j»ar

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 7