4 gr I. Lijsten unieke kennismaking met Moergestelnaren Weer Bockspringen in Gèssel “We want more” Sing-along Promsconcerten VS \i Algemeen Belang stelt nieuw bouwplan Reuselhof voor C.V. De Pierewaaiers organiseert Pieregeblèr 2013 op 26 januari: Gèssel draait dur! Bridgeclub Moergestel Plan Molenveld in de ijskast? Honderden mensen volgen route langs honderd schilderijlijsten - ^3 PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 3 OKTOBER 2012 Honderden mensen deden net als het echtpaar De muziekvereniging Prinses Juliana en de solisten ontstegen zichzelf afgelopen zaterdag in Den Boogaard met het Sing-along Promsconcert. Het publiek wilde maar één ding: méér!!! het over meezingen gaat. Het publiek viel van de ene verbazing in het de andere want het zangniveau van de solisten was hoog. De avond werd afgesloten met een Eurovisie Songfestival medley en “We are the world” gezongen door alle solisten. “Heel goed, heel mooi, heel gevarieerd.’’Aldus waarderen Riet en Hein van Cuijck een van de meest opvallende onderdelen van WieKent Gèèsel Ingelijst, het Moergestels dorpsevene- ment dat dit jaar voor de veertiende keer werd gehouden. Hun lovende woorden hebben betrekking op de honderd lijsten die op tal van plaatsen iets lieten zien over de Moerges telnaren. De lijsten waren een creatieve en verrassende manier van kennismaken met elkaar, het basisfundament onder elke Wie- KentKunst. Onlangs heeft AB de raad een studie voor gelegd over de ontwikkeling van Reuselhof om o.a. de 15 geplande woningen van het Molenveldje bij de Reuselhof te bouwen en het plan Molenveldje uit te stellen tot later. Op deze studie, waarvan de aanzet is geven door fractievoorzitter Ruud van de Ven, is door de partijen positief gereageerd met uiter aard de nodige vragen en opmerkingen. Die zijn vervolgens voorgelegd aan de architect en aan TCK/Breemaat. Het aldus ontstane nieuwe plan gaat uit van de sloop van Reuselhof. Aan de kant van de Hofakker staan in het plan drie blokken inge tekend met in totaal 17 starterswoningen. De woningen hebben ’n oppervlakte van plm. Alles klopte deze Sing-along avond: het geluid in de zaal was erg goed, de solisten deden het geweldig op podium, de begeleiding door het harmonie orkest was prachtig en de sfeer in de zaal was meer dan goed. Een oorverdovend ‘We want more’ van het publiek in de zaal was een signaal. Een sig naal dat dit niet het laatste Promsconcert was dat de Muziekvereniging Prinses Juliana georganiseerd heeft. Riet en Hein van Cuijck: ze haalden een lijst op bij het VW-kantoor in Den Boogaard en maakten een toer langs de lijsten. Ze vonden ze prachtig. Zelf installeerden ze ook een lijst in de voortuin. Wie bij Riet en Hein van Cuijck langs is geweest weet dat de vrouw des huizes graag tennist. Riet van Cuijck: “Het viel ons erg op dat iedereen die ons huis passeerde naar de lijst keek en als mensen met zijn tweeën waren, zag je dat ze het er over hadden.” Voor WieKentKunst een bewijs dat de schilderij lijsten als mogelijkheid tot ontmoeting volledig is geslaagd. De stichting broedt nog op een plan om iets te doen met het lijstensucces. Oei, het is al oktober! Ik draai bekant dur, wè gaat da snel! Tijd om aan het Pieregeblèr te beginnen! Wij zijn heel erg nieuwsgierig naar wie er dit jaar (weer) op het podium zullen durdraaien, wie het publiek goed aan de draai kan houden en wie een dansje zal draaien als er gewonnen wordt, kortom; wie gaan er deelnemen aan het Pieregeblèr op zaterdag 26 januari 2013 in Den Boogaard? Na afloop van de editie van 2012 zijn er heel wat beloftes, afspraken en uitspraken gedaan. Het wordt tijd om die te gaan verzilveren! Schrijf je gauw in voor het Pieregeblèr 2013! Heb je nog nooit mee gedaan en denk je nu: “Leuk, maar ik heb geen idee waar ik moet beginnen..” of “Gaaf, maar het zal wel veel te moeilijk zijn..” of “Met ons vriendenclubje zou dat geweldig zijn, maar hebben we wel genoeg zangtalent?”. Niet denken! Neem gewoon eens contact met ons op om te infor meren wat erbij komt kijken, waarmee we jullie kunnen helpen en maak je over zangta lent geen zorgen, want enthousiasme en gevoel voor carnaval zijn al meer dan genoeg redenen om mee te doen. Je kunt ons aanspreken, mai len of zoek ons op facebook onder ‘Pieregeblèr CarnavalMoergestel’. Heb je al eerder mee gedaan? Dan word je er nu vast aan herinnerd hoe leuk het is om mee te doen, hoe tof het is om met carnaval ‘jouw’ lied in elk café in Moergestel terug te horen en daarbij massa’s hossende mensen uit hun dak te zien gaan. Maar ook aan hoe gezellig de voorbereidingen zijn. Waarschijnlijk heb je je telefoon al in de hand om een eerste brain- storm-sessie te plannen met je mede-deelne- mers. Tof! Hoe dan ook: het is hartstikke leuk om deel te nemen aan het Pieregeblèr en wij zien jullie inschrijvingen dan ook al heel graag tegemoet. Inschrijven of gewoon eens informatie opvra- gen kan via onderstaande gegevens. Wij zijn vastberaden om van het Pieregeblèr 2013 een prachtig doldraaiend feestje te maken. Pieregeblèr 2013: Gèssel draait dur! Groetjes van Anke, Annelies, Jaap, Margriet en Sjef, Commissie Pieregeblèr 2013 (piere- gebler@hotmail.com) De echte bierliefhebbers weten het natuurlijk al: Bockspringen in Gèssel betekent een gezellig rondje langs de Moergestelse kroe gen. Ook dit jaar organiseert de Vereniging Bierproeven op zondag 14 oktober weer samen met de plaatselijke horecaonderne mers een heerlijke proeverij van 11 verschil lende bockbieren op 9 verschillende loca ties. Net als het vorig jaar kan men ook dit jaar in de betreffende cafés een strippenkaart aan schaffen. Deze strippenkaart geeft u in elk café recht op een proefglas (inhoud 15 cl.) bockbier van de tap. En in elk café is er een ander bockbier. Daarnaast krijgt u bij uw bock- biertje een lekker hapje geserveerd. Ook aan de deelnemers die niet van bockbier houden is natuurlijk gedacht. Wie geen bokbier wil, kan met de strippenkaart ook een proefglaasje pils of fris bestellen. Primeur De lokale brouwerij Reuzenbieren BV, bekend van Heukelomse Mie, Ermelindis, Peer Paorel en Oisterwijk 800 komt dit jaar met een pri meur, de ReuZ Dubbelboek. Nog nooit was er een bockbier uit Moergestel. Vorig jaar brouwden de lokale brouwers Jos van Breda en Bernard Smits een eerste proefbrouwsel Moergestelse Bock. Tijdens het festival staat dit bier op de tap bij Herberg De Veerkes. Variatie Het succes van dit evenement is vooral te dan ken aan de geweldige sfeer in de deelnemende cafés en uiteraard in de rondrijdende huifkar. Het comfortabel "springen” van het ene café naar het andere, te voet of met de huifkar, slaat enorm aan bij de deelnemers. De variatie in bockbieren en kleine hapjes die de kasteleins bij hun bock serveren maken het extra aan trekkelijk. En voor de prijs hoeft men het niet te laten. Een rittenkaart voor 9 bockbieren of een andere consumptie kost slechts 16,- en is bij alle deelnemende cafés te verkrijgen. De Vereniging Bierproeven en de Moer gestelse horeca verwelkomen u graag in Moergestel op zondag 14 oktober vanaf 15.00 uur! We zijn 6 september weer begonnen met onze clubcompetitie van 8 ronden van 4 avonden. We mochten dit seizoen 15 nieuwe leden ver welkomen, zodat we nu een ledenbestand van 84 leden hebben. We spelen in drie lijnen en na elke vierde zitting promoveren de bovenste drie naar een hogere lijn en degraderen de laatste drie paren. Lijn A: 1. Elly Sneijders en Hans van den Heuvel, 2. Ine Zeegers en Henk Rijnen, 3. Liesbeth en Co de Graaff Lijn B: 1. Lia van Beurden en Anja Fouchier, 2. Cecile en Herman van Nieuwenhuijze, 3. Ricky Martens en Anne-Marie Vugts Lijn C: 1. Corry en Ad Schoenmakers, 2. Sjaak Aarts en Cees van de Schoot, 3. Naomi Adler, Frankie van de Avoord en Willemien van de Meijdenberg. Enthousiasme te over tijdens het Sing-along Promsconcert met als derde van links Ammie. De avond werd opgewarmd door een viertal studenten van het Tilburgs Conservatorium. Zij brachten een aantal prachtige musical med leys ten gehore. Na een drie kwartier was het publiek er klaar voor om mee te zingen met de solisten. De elfjarige Ammie Snelders trapte af met het nummer uit Ciske de Rat. En hoe.... de zaal ging direct voor de bijl voor deze jon gedame. Het repertoire wat nog volgde was erg afwisselend in genre. Er was voor elk wat wils aanwezig. De sfeer zat er daarom ook goed in en dat bewees zich na de pauze helemaal met het nummer “Brabant”. Vanaf dat moment werd het echt een Sing-along concert. “Sierra Ma- dre” en “Delilah” deden het ook erg goed als ‘Dan denk ik aan Brabant’..... 100m2 en een inhoud van 300 m3. De prijzen variëren van 150.000 tot 165.000 euro. Voor vier van die woningen zouden als eerste de leden van STEM in aanmerking kunnen komen die bouwplannen hebben op het Mo lenveldje. Langs de Reusel zou nog plaats zijn voor 5 tot 7 woningen, variërend van 185.000 tot 250.000 euro. Het hoofdgebouw wordt volgens het nieuwe plan gesloopt en die plek (F) wordt voorlopig vrijgehouden. Men wil daarop in de toekomst insteken als de bouwmarkt zich weer positief zou gaan ontwikkelen. Als het plan wordt aanvaard dient de bestem ming van het Reuselhofproject te worden gewijzigd van zorg naar wonen. Oostelvoortjes

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 5