nformatie CWM Mien Smolders me 00 00 (013) 513 1504 Alzheimercafé Oisterwijk-Moergestel Protestantse gemeente Oisterwijk Lezing Hans de Waard over de Jassentechniek Parochie St Jans Onthoofding PftRoewe fnwim Woensdag 10 oktober, 19.00 uur: H. Mis Tilburg, 29 september 2012 Bart echtgenote van Bart van de Snepscheut Vol dankbaarheid voor alle goede zorgen en liefde die wij van haar mochten ontvangen, geven wij u kennis van het overlijden van mijn lieve vrouw, ons moeder, oma en omi Als u persoonlijk geen uitnodiging heeft ontvangen, wilt u dan dit familiebericht als zodanig beschouwen. Jos en Marianne Tim, Paul, Sam Kapel Park Stanislaus: Zaterdag 6 oktober, 17.30 uur: H. Mis mmv Seniorenkoor ECHO Namens KBO: Piet Kogels; Joke Spaninks; Leo op ’t Hoog. Oktobermaand: Rozenkransmaand Tijdens de vieringen op woensdagavond 19.00 uur bidden we in de kapel van Park Stanislaus speciaal tot Maria. Iedereen is daarbij uitge nodigd. De Schaapskooi Op vrijdag 5 oktober gaan we weer van start Zorgcentrum Park Stanislaus Kloosterdreef 3, Kamer 1-11 5066 AA Moergestel Voor moeder wordt donderdag om 19.00 uur een avondwake gehouden in de kapel van Stanislaus. Daarna kunt u op haar appartement 1-11 in Stanislaus nog een laatste groet aan haar brengen. Bijbelcursussen De cursussen worden gegeven op de 2e don derdagmorgen van de maand (10.30 uur - 12.00 uur) en op de dinsdagavonden om 20.00 uur. (23 en 30 oktober en 13 en 27 november. U kunt voor de donderdagochtenden altijd deelnemen, ook wanneer u de vorige keer niet geweest bent. Opgave is niet verplicht.maar het is wel prettig te weten dat u komt! Hetzelfde geldt voor de avonden. Gerda en Ton Kiki en Bart Lucas, Kick Raoul en Dieuwertje KBO-Moergestel Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: Wilhelmina Bernardina C1 KAARTAVOND VERPLAATST! Op vrijdag 5 oktober (Dag voor de Senioren en de viering van ons 55 jarig bestaan) is het geen rikken en jokeren in Den Boogaard. Deze avond is verplaatst naar vrijdag 12 oktober. De aanvangstijd is 19.30 uur. dag zal zijn “Namen van Jezus”. De kinderen horen vaak over Jezus als de Goede Herder, maar er zijn natuurlijk verschillende namen aan Jezus gegeven. We gaan vrijdag 5 oktober met de kinderen op zoek naar een aantal van die namen. Het Bijbelverhaal dat we gaan ver tellen gaat over Jezus de Geneesheer. Het ver haal gaat over de genezing van de verlamde man (Mattheus 9; Marcus 2; Lucas 5). Na het Bijbelverhaal gaan we natuurlijk met de kin deren daarover praten en we gaan natuurlijk knutselen en spelletjes doen. Wij hebben er weer veel zin in, en laten we hopen dat er weer veel kinderen komen. De tijd: 15.45 uur - 17.00 uur; locatie: het parochiecentrum. sie. Wim was een enthousiaste imker en bracht vele uren door tussen zijn bijenkasten. Veel mensen wisten de weg te vinden naar hem en Jeanne. Ze kwamen bij hen honing halen en kregen er een kopje koffie en een belangstellend en luisterend oor bij. Dit zorgde ervoor dat mensen zich bij hen thuis voelden. Wim was een natuurmens, die zich zorgen maakte over het omgaan met de natuur, het streven naar steeds meer en meer, vaak ten koste van ande ren. Hij was een gelovig mens die veel bede vaartplaatsen heeft bezocht, Peerke Donders had een speciaal plekje in zijn hart. In zijn laatste dagen werd op zijn verzoek de Peerke Donders gebedsgroep opgericht. Wim overleed thuis op 87 jarige leeftijd. 16 oktober. Gast: Larisa Laanbroek Thema: wat is dementie? Het Alzheimer Café is een ontmoetingsplaats voor mensen met dementie jong en oud, fami lie, vrienden, hulp en dienstverleners en andere belangstellende zijn van harte welkom. De gasten praten met elkaar over dingen die ze meemaken, over dementie en over de moge lijkheden voor hulp en dienstverlening. En dat allemaal in een gemoedelijke sfeer. Lotgenoten kunnen heel veel voor elkaar bete kenen, zij herkennen wat de ander meemaakt, en wat dit voor hem of haar betekent. Graag heten we u allen van harte welkom. In loop vanaf 19.30; Programma van 20.00-22.00 in De Coppele, Prunusstraat 69 Oisterwijk, vooraf aanmelden is niet nodig. Voor meer informatie: Jeanne Verberk, tel. 528 4571. van Remunt; jgt. Wim van Remunt en overt familie; overl. ouders Kools-Vermulst en schoonzonen Hein en Jos; verjAntonius Dek kers e.v. Adriana op ’t Hoog; ouders Kees welkom vanaf 19.00 in het parochiecentrum, Jansen en Elisabeth van Lievenogen, dochter de lezing begint om 19.30 uur. Annie en zonen André en Goris, schoonzoon Leo en kleinzoon Nico; verj. Jan Hendriks e.v. Toke van Kilsdonk. Agenda: Zaterdag 6 oktober, 10.45 uur: Vrijwilligersdag. Zondag 7 oktober: kerk open vanwege Kerken pad. Maandagavond 8 oktober, 19.00 uur: Ouderen zalving in kapel Park Stanislaus Donderdag 11 oktober, 10.30 - 12.00 uur: Bijbelcursus. Zaterdagmiddag 13 oktober: vormelingen. cifieke angsten. Wanneer er teveel jassen aan een kapstok (lees: fysieke lichaam) hangen, zie je de kapstok niet meer. Je ziet dan niet meer wie je echt bent, wat bij je past en wat je daadwerkelijk voedt in het leven. Inmiddels hebben vele duizenden mensen in binnen- en buitenland de positieve effecten van de Jassen- techniek ervaren. Hans de Waard is paramedicus, coach, trainer, auteur en veelgevraagd spreker voor het be drijfsleven en beroepsorganisaties in de ge zondheidszorg. Zijn passie is mensen te onder steunen en te stimuleren om vol in hun eigen kracht, gezond en moeiteloos door het leven te gaan. Tijdens deze avond vertelt Hans de Waard wat de functie is van de jassen die we met ons meedragen en trekt vervolgens bij een groot aantal aanwezigen - wie dit wil- jassen uit. Aanvang: 20:00 uur (toegang vanaf 19:30 uur). Entree: 10 euro p.p. (incl. koffie). De uitvaartdienst vindt plaats op vrijdag 5 oktober om 10.30 uur in de parochiekerk St. Jans Onthoofding in Moergestel. Aansluitend begeleiden we moeder naar haar laatste rustplaats op het kerkhof aan de Bosstraat. Kerk in Nood Kerk in Nood heeft een website in het leven geroepen: www.bidmee.nl. Op deze site mag u (gratis) een digitaal kaarsje aansteken voor al uw intenties. Al sinds de catacomben van het oude Rome steken gelovigen kaarsen aan om hun vertrouwen in de kracht van Christus uit te drukken. Elke kaars blijft ruim een week ‘branden’ op de site en u kunt zo vaak als u wilt een kaarsje aansteken. Wellicht wilt u ook een kaarsje aansteken voor vervolgde christe nen. 7 oktober 2012,10.15 uur, ds Hester Radstake Er is creche en kindemevendienst en jeugd- kerk We vieren deze zondag de Maaltijd van de Heer. Op deze zondag staat het tweede verhaal op het rooster uit Marcus die beschrijft hoe Jezus een kind bij zich neemt ‘laat de kinderen tot mij komen (Marcus 10:1-16). Eraan vooraf een wat ingewikkeldere tekst die vaak gebruikt is (en wordt) om te bewijzen dat er in de bijbel staat dat je niet mag scheiden. ‘Wat God heeft verbonden, mag een mens niet scheiden.’ We vieren de Maaltijd van de Heer, een ver- bondsmaal, in gemeenschap met elkaar, in gemeenschap met de Heer onze God, in gemeenschap met Jezus en zijn leerlingen, in gemeenschap met al die mensen die ons voor gingen, delen we het brood en drinken we de wijn. Om te gedenken. Om verbondenheid te voelen en te ervaren. Mooi passend bij de tekst en het avondmaal is gezang 369 uit het Liedboek voor de kerken, ik citeer hier couplet 3 (maar de andere twee zijn ook de moeite waard om te lezen en te zingen!) Zoals ten einde toe de mensen twee aan twee hun lange wegen gaan en God gaat met hen mee zo zal Hij met u zijn in leven en in dood Hij wordt uw brood en wijn - en dit geheim is groot. De verbeelding van de religie Voor een lezing waarbij we in de geschiedenis van 800 jaar kunst en religie "duiken" heeft de werkgroep Oisterwijk 800 van de gezamen lijke kerken in Oisterwijk en Moergestel Jan van Laarhoven uitgenodigd. U bent van harte welkom op donderdag 11 oktober 2012 om 20.00 uur in de Levenskerk, Le Sage ten Broekstraat 2,5062 CT Oisterwijk. Voor meer informatie: zie onze website. Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (seen) Huis voor Zingeving: Woensdag 10 oktober geeft Hans de Waard bij het Huis voor Zingeving een lezing ‘Bevrijd jezelf van ballast’. De lezing gaat over de Jassentechniek, een behandelings methode ontwikkeld door De Waard die je in staat stelt om in een korte tijd een enorme hoeveelheid ballast (lees: jassen) los te laten. De Waard noemde zijn methode de Jassen techniek, omdat hij ons fysieke lichaam ziet als een kapstok, waaraan onze ballast in de vorm van jassen hangt. Denk hierbij bijvoor beeld aan negatieve patronen en overtuigingen, onverwerkte traumatische ervaringen of spe- Vrijwilligersdag: zaterdag 6 oktober Alle deelnemende vrijwilligers worden op die dag om 10.45 uur met fiets of auto bij het paro chiecentrum verwacht. Nu hopen op goed weer want een groot aantal vrijwilligers gaat op de fiets naar Hilvarenbeek. Op donderdag 4 oktober kunt u vanaf 19.00 uur weer kijken naar een nieuwe MTV- uitzending. Deze week kunt u o.a. kijken naar: - WieKentKunst: een impressie van Gèssel Ingelijst; - Moergestel Spor tief: vooruitblik op nieuwe wandelroutes; - Promo Semmy’s Rock: 13 oktober in Den Boogaard; - Sing-along Promscon- cert MPJ: samenvatting van deze muzi kale avond. De uitzending duurt ongeveer drie kwartier en daarna wordt de uitzending doorlopend herhaald. Op vrijdag 5 oktober v.a. 19.00 uur en zater dag 6 oktober v.a. 13.00 uur kunt u deze uitzendingen ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kijken! MTV Radio Op zondag 7 oktober kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presentatie is in handen van Ron Hermus. De techniek is in handen van John Steijger. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wakker met MTV radio. 0900 332 22 22 Wij gedenken Op 14 september overleed Wim Hendriks, echtgenoot van Jeanne Hendriks-Boons. Wim is geboren, getogen en overleden op de Broek- 27e ZONDAG DOOR HET JAAR B 6-13 oktober 2012 Zaterdag 6 oktober, 19.00 uur: H. Mis met samenzang Jgt. Jo Smits en Leen Smits; Jan van de Ven e.v. Cor Rijnen; Bart en Tineke Scheij-Brou- wers en overl. ouders Scheij en Brouwers. Zondag 7 oktober, 10.00 uur: H. Mis mmv gemengd koor. Er is een kinderwoorddienst. Mgd. Riet van Velthoven-Smolders e.v. Frans van Velthoven; jgt. Barbara Roosen e.v. Petrus Woensdag 3 oktober: lezing over het Leger --des Heils Deze lezing wordt verzorgd door mevrouw Ine Voorham van het Leger des Heils. U bent Moergestel, 8 december 1929 PAGINA 2 r MTV Seniorenvereniging behartigt uw belangen p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 5131316 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 3 OKTOBER 2012 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl I Misintenties 14 dagen met de Schaapskooi. Het thema voor die mid- I voor ofroepweekend opgeven. HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep "Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr, 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 WV Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Kerkstraat 2513 1424 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 tel. 513 0757; ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 2