Wim Wolfs DONKERS MPT speelde in de Efteling Kom voor het beste hypotheekadvies naar ®ilbdjuis ‘t ê>tokske Oisterwijk ten Voeten Uit: Groot wandelfestijn zondag 14 oktober 'Brief van rhz-o liMMma. Geen eremetaal voor Mike van der Zanden Feesten en activiteiten voor familie en bedrijven. Tel. (013) 590 5542 GSM 06 101 18 158 De Zwaluwtoren staat langs de Akkerweg in Moergestel, aan de rand van het buitengebied en de bebouwde kom. Het bouwwerk staat langs een veelgebruikt (toeristisch) fietspad. Sinds de bouw is het een trekpleister onder fietsende passanten. Er blijkt veel behoefte te le.nl le.nl HYPOTHEEKVISIE jL VudoaJI +ocA (Jm 4e_ leien, Autoschade Op veler verzoek even een terugblik op de Paralympische Spelen in Londen. Helaas heeft Mike op zijn 3de Spelen geen medaille mee naar huis kunnen nemen. t Heeft niet mogen zijn, niet mijn Spelen. Het jaar van no mercy. Gevochten als een leeuw, met geheven hoofd ten ondergegaan. Trots dat ik voor de 3de keer deel mocht uit maken van dit evenement”. Deze kreten schreef hij op Twitter en Facebook. Nu thuis kan hij er wat gemakkelijker over praten. “Ik heb er alles aan gedaan, ook nog Hannie Nilsen is woordvoerster van de Gier zwaluw Werkgroep Oisterwijk. Deze werk groep is een onderdeel van de Vogelwerkgroep IVN Oisterwijk en de Vogelwerkgroep Mid- den-Brabant. Vrijwilligers van deze organisa ties hebben de handen ineengeslagen om de toren te bedenken, te bouwen en te plaatsen. De officiële overdracht is om 11.00 uur. De hele dag zijn specialisten ter plekke aanwezig voor het geven van tekst en uitleg. In cultureel centrum Den Boogaard is de hele dag als onderdeel van WieKentKunst een presentatie van de achtergronden van de nieuwe Zwaluw toren. bestaan aan informatie over het doel van deze eyecatcher. Daarin voorziet een informatiebord dat aanstaande zondag wordt onthuld. Broedgelegenheid De initiatiefhemende Gierzwaluw Werkgroep Oisterwijk heeft meerdere doelstellingen, waar onder het bieden van nieuwe, duurzame broed plaatsen. De zwaluwtoren is daar een zeer zichtbare, spectaculaire uitwerking van. “De broedgelegenheid voor zwaluwen wordt steeds minder. Daarin moet deze toren voorzien”, aldus Hannie Nilsen. Het bovenste gedeelte is ingericht voor gierzwaluwen, het onderste voor huiszwaluwen en het middenstuk moet mussen inspireren om er te nestelen. Daarnaast zijn er speciale voorzieningen voor vleermui zen. Met de ontwikkeling van de zwaluwtoren is twee jaar geleden begonnen. Het is een eigen ontwerp van de werkgroep en ook de hele opzet is zelf bedacht. Bij de totstandkoming heeft de werkgroep veel hulp gehad van het plaatselijk bedrijfsleven en van de gemeente Oisterwijk, die na de overdracht eigenaar wordt. De zwaluwtoren staat op gemeentelijke grond. Er zijn naar schatting 1500 uur aan vrijwilligerswerk in gaan zitten. Een opvallende voorziening is een geluidsinstallatie waaruit vogelgeluiden klinken. Die moeten zwaluwen verleiden vanaf komend voorjaar hun intrek te nemen in de Moergestelse Zwaluwtoren. Bouwwerk uniek in Nederland; zondag officiële overdracht aan gemeente Zwaluwtoren in Moergestel biedt een gastvrij onderdak aan zwaluwen, mussen en vleermuizen Aan de Akkerweg in Moergestel wordt aan staande zondag 30 september een Zwaluw toren officieel overgedragen aan de gemeente Oisterwijk. Het bouwwerk is uniek in Neder land. In de door vrijwilligers gebouwde toren wordt vanaf komend voorjaar gastvrij onder dak verleend aan gier- en huiszwaluwen, mussen en vleermuizen. “Deze combinatie komt in Nederland nergens voor”, aldus Hannie Nilsen. De wandelkaart De routes zijn op een kleurrijke wandelkaart uitgetekend, waarbij eveneens de knooppunten per route staan vermeld. Deze wandelkaart is voor 1,- euro verkrijgbaar. Deze wandeldag is georganiseerd in het kader van Oisterwijk 800, maar de wandelingen zijn zo samengesteld dat deze ook daarna zijn te wandelen, dus ook de wandelkaart behoudt hierdoor zijn waarde in de komende jaren. Een eventuele meerop brengst van de kaartenverkoop wordt bestemd voor ‘Stichting Oisterwijk 800’. De initiatiefnemers van deze wandeling zijn op alle startplaatsen aanwezig en wandelen mee op de 8 en 16 km routes. Zij begeleiden dus vooral de wandelaars die nog niet zo bekend zijn met het wandelnetwerk. Bij alle wandelroutes kom je onderweg horeca gele genheden tegen waarbij je dus kunt aanleggen. Vooral voor de Hartroute en de Verbin-dings- route kan een lunchstop gewenst zijn. De wandelkaarten zijn vanaf nu verkrijgbaar bij de “ondersteuners” van deze wandeling: Moergestel: VW, Novy van Wezel. Heukelom: Mie Pieters, Oisterwijk: VW, Klein Oisterwijk. De initiatiefnemers zijn: Piet Gelden, Ludo Claessens, Dré van Hal en Frank Mallens. Contactadres is via mail: pgelden@home.nl willigers/-sters, mensen op de posten, sponsors, mensen die het verkeer regelden,alle deelne mers/-sters natuurlijk: gewoon iedereen die ook dit jaar weer heeft meegewerkt aan het welslagen van de Toermee. En het enthousiasme van jullie allemaal valt zelfs met al die regen niet in het water! Veel dank allemaal! Ja, hier begint dus de lente, en gaan we lang zaamaan op het eind van het schooljaar aan sturen. Dat zal zo ongeveer eind november zijn en dan beginnen hier de zomervakanties, dat is dan vooral voor iedereen die studeert, want andere mensen hebben meestal niet veel kans om vakantie te nemen. Het betekent vaak dat de kinderen alleen thuis zijn en dat vader en moeder aan het werken zijn; vaak is het dan ook nog zó dat er geen vader is die voor het gezin zorgt, dus de moeder móét wel gaan werken. En dan zijn er vaak allerlei problemen in huis. Dus, de zomerva kantie is veel te lang, zowel voor de ouders/de moeder als voor de kinderen. Beste mensen, nogmaals erg veel dank aan iedereen voor de Toermee en voor alles wat jullie steeds weer voor ons doen. In deze moei lijke economische tijd is het ook ook voor ons veel ingewikkelder om het allemaal aan te kunnen. Daarom is jullie hulp zo belangrijk! De allerbeste wensen en heel veel groeten en tot een volgende keer! Theo Raaijmakers Casilla 2431, Cochabamba Bolivia theojgmr@gmail.com 15 September hebben de jongste leden van onze vereniging 2 concertjes gegeven op de kiosk van de Efteling. Het opstap- en oplei- dingsorkestwerden na inschrijving uitgeno digd te komen spelen. Om 13.30 uur en 15 uur konden de gasten van de Efteling, ruim een half uur, genieten van de klanken van onder meer ‘Annie’, een medley van Marco Borsato en verschillende discohits. Dat de nummers herkenbaar waren was te zien aan de enthousiast dansende mensen die voorbij liepen of bleven staan om mee te zin- nooit zo afgetraind geweest, maar het mocht niet baten. Toch ben ik trots er weer gestaan te hebben. Ik heb afscheid genomen van Londen met een 6de plaats op de 100m vlin derslag en een 10e plaats op de 400m vrije slag. Nu ga ik lekker op vakantie, de kop leeg maken en als ik zin heb nadenken over de toekomst. Mijn droom is nog steeds om met m’n zusje op de hoogste trede te staan. Of dat in Rio 2016 is, is nog de vraag”. Keep the dream a live, Mike en Wendy Rio 2016. Een groep enthousiaste vrije wandelaars heeft het initiatief genomen om voor ieder die daar zin in heeft een gezellige zondag te gaan wandelen. Zij stelde middels het wandelknooppunten netwerk De Hilver en het Groenewoud een 5 tal wandelingen samen, waarbij ieder kan kiezen voor een korte, middenlange of lange afstand binnen de grenzen van de gemeente Oisterwijk. Wandelingen zijn geschikt voor gezinnen met kinderen, voor de gemiddelde wandelaar, maar ook voor enthousiaste lange afstand wandelaars. Hoe, wat, waar? Zondag 14 oktober is de grote wandeldag, waarop ieder binnen Oisterwijk, Heukelom en Moergestel op stap gaat om elkaar te ont moeten. In elk van de drie kernen zijn start plaatsen, waar om 10 uur in de morgen aan de wandeling kan worden begonnen. En omdat het rondwandelingen zijn, kom je ook bij elke wandeling weer terug op de plaats waar je bent gestart. Bij elke startplaats zijn horeca gele genheden en parkeerplaatsen aanwezig. Er is keuze uit een 5 tal wandelingen. De Wandelroutes De drie Kernroutes: een wandeling van 8 km in Oisterwijk, Moergestel en Heukelom. De Hartroute: een wandeling van 2x8 16 km tussen de drie kernen. De Verbindingsroute: een wandeling van 3 x 8 24 km, die de drie kernen verbindt. De startplaatsen zijn: In Oisterwijk bij het Raadhuis aan de Lind (knooppunt 09) In Moergestel bij de kerk op het St. Jansplein (knooppunt 78) In Heukelom bij café Mie Pieters (tussen knooppunt 58 en 57). Op elk van de drie startplaatsen wordt om 10 uur gestart voor alle te wandelen routes. Leden van het College van Burgemeester en Wet houders zullen het startsein geven. Wandelaars die liever in de namiddag op stap gaan, kunnen zich aansluiten bij de groep die om 14.00 uur op elke startplaats vertrekt. Deze is zonder begeleiding, maar er zijn dan wel wandelkaar ten verkrijgbaar. Cochabamba, 20 september 2012 Beste mensen van Moergestel en omstreken. Morgen beginnen we hier aan de lente en jullie aan de herfst, als ik het goed hebIk heb begrepen dat jullie met de Toermee al zo onge veer herfst hadden dit jaar..... Ze vertelden me dat er veel regen was en daarom ook niet zoveel deelnemers, wat heel goed te begrijpen is. Desondanks is er geloof ik nog een mooi bedrag binnengekomen voor ons werk hier met de straatkinderen en -jeugd, en ik wil jullie daar allemaal hartelijk voor bedanken: de mensen van de M.O.V.-groep op de eerste plaats, want die hebben er elk jaar handenvol werk aan om er weer iets moois van te maken; ik weet dat de routes die ze uitzetten altijd zeer mooi zijn en dat de rest ook steeds prima verzorgd is; daarom extra jammer dat het zo geregend heeft op die dag, maar ja, dat hebben we niet zelf in de hand. In elk geval veel dank aan de M.O.V.-groep! Ook dank natuurlijk aan alle andere mensen die hebben meegewerkt: vrij- gen. “Lang zullen ze leven” werd spontaan ingezet na een verzoek uit het publiek, voor een 40-jarige bruiloft, die in de Efteling werd gevierd. Vaak hoorden we, vooral het jeugdige publiek, zeggen: “Kijk, er zitten veel kinderen muziek te maken.” Het applaus, dat na afloop klonk, was verdiend door onze muzikanten. De rest van de dag mochten we vrij doorbren gen in het park. Het mooie weer, het enthou siaste publiek en de gezelligheid onderling maakte het een bijzonder geslaagde dag. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 26 SEPTEMBER 2012 www.rdonkersai info@rdonkersai info@gildehuishet stokske.nl www.gildehuishetstokske.nl Schoolstraat 60a 5066 EE Moergestel Tel: 013 513 11 21 Besterdring 2215014 HK Tilburg Tel. (013) 581 1866 tilburgbesterdring hypotheekvisie.nl PAGINA 4 MOERGESlfl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 4