SCOUTING pOEF! Audacia- nieuws Clubkampioenschappen Fevior Renate Vermeer opnieuw naar NK dressuur Culturele Uitmarkt in Tiliander! Jeremiade op kiosk Familie Softbaltoernooi 2012 fi 4 Skeeleraar John Schepens maakt de 1000 km vol Groetjes Annie Hekker B 'i www.scoutingmoergestel.nl Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl 11.00 11.45 ..8.00 ROEF KORFBAL LATE START COMPETITIE Door een uitgelopen vakantieperiode in com- ROEF1-HANDBAL De trainingen zijn op de volgende tijden in de sporthal: GDJ 17.00 uur; MCJ 18.00 uur; MBJ 19.00 uur. Uitslagen: MBJ Roef-Taxandria 9-9; GDJ Roef-Elshout 3-10; MCJ Roef-Elshout 7-20. Zaterdag 22 september: vanaf 16.00 uur Recre- antentoernooi voor dames en heren. Voor de le keer organiseren Jasper en Koen ook vanaf 16.00 uur een vriendentoernooi. De laatste wedstrijden van de veldcompetitie worden gespeeld op: zondag 23 september: MBJ 12.00 uur WitteSter-Roef. GDJ 12.50 uur Dongen-Roef.... MCJ 9.00 uur Tachos-Roef Zondag 30 september: DA 11.00 uur Roef-Lido 10.30 De zaalcompetitie begint in het weekend van 6-7 oktober Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is, mogen vrijblijvend mee komen trainen.vanaf 6 september op don derdagavond in de sporthal Stokeind. Voor meer informatie, bel gerust even 513.3103 Franky. Handbal is altijd raak! HONK-, SOFT-, BEEBALL Zaterdag 22 september speelt ons eerste soft- balteam alweer haar laatste wedstrijd van het seizoen om 14:30u en 15:50u thuis. Ze hebben dit jaar prima gepresteerd door zich bij de bovenste vier te plaatsen. Dus voor een leuk potje softbal kom dan zaterdag kijken bij onze softballers zodat ze het seizoen afsluiten met veel publiek. Verder staan de volgende wed strijden nog gepland: Zaterdag 22 sept: Hb pup 110:30 en 11:30u Gryphons - Roef! Hb pup 2 11:00u Ducks - Roef Majors: ll:00u Roef - Ducks Hb asp: 14:00u Roef - Jeka Hb 2: 17:00u Roef. - Meppers Sb pup 2: 10:30u Roef. 2 - Twins Sb asp: 11:00 en 12:30u Adegeest - Roef Hb 114:00u Roef. - Twins Sb 2: 11:00u Nuenen - Roef Gratis cultuur opsnuiven? Kom dan naar de gratis culturele uitmarkt 2012! In navolging van eerdere succesvolle edities wordt ook dit jaar de uitmarkt weer georgani seerd in en rond Cultuurcentrum Tiliander. Op verschillende podia worden optredens ver zorgd van uiteenlopend dans- en muziek - groepen en film gedraaid. Het programma: 11.30 -13.00 uur: Tiliander City Filmhuis draait de film Fanfare 13.30 -14.00 uur: Factorium Muziek 14.00 -14.15 uur: Dansdemonstratie door Mecaro 14.10 -14.30 uur: Jong Taxandria, een per cussiegroep 14.30 -15.00 uur: Optreden door de Molen zangers 15.00 -15.30 uur: Factorium Dans 15.30 -16.00 uur: Factorium Muziek 16.00-16.30 uur: De Molenzangers Doorlopend filmpresentatie van Theaters Oisterwijk Moergestel, de Elckerlyc Speellie den, straattheater, dansparade, demonstraties en presentaties. Er is genoeg te zien te beleven tijdens deze Uitmarkt op het Lindeplein en in Tiliander. Kom dus langs en geniet van een dag vol cul tuur! De Uitmarkt vindt plaats op zondag 23 sep tember 2012 in en rond Tiliander te Oisterwijk. De dag begint om 11.00 uur en zal eindigen om 17.00 uur. Toegang is gratis. Voor meer informatie kijk op www.tiliander.com of bel met 5217220. Op zondag 23 september zingt het smartlap penkoor Jeremiade op de kiosk in Oisterwijk. Het optreden begint om 14.30 uur en duurt met een korte pauze tot 16.30 uur. Om het geluid beter tot zijn recht te laten komen, wordt de noordzijde van de Lind afge sloten. Op zondag 14 oktober is er weer het familie- softbaltoemooi. De teams die meedoen kunnen worden samengesteld uit vrienden, collega’s, ouders, teamgenoten, kennissen, buren, noem maar op een team kan worden samengesteld uit de meest gekke combinaties. Gezelligheid staat dan ook voorop in dit toernooi. Je kunt spelen op verschillende niveaus: gevor derd, half gevorderd of beginners. We kunnen poules samenstellen die bestaan uit bv kinde ren, kinderen met ouders. We hebben afgelo pen jaar zelfs een veteranen poule gehad. Het een en ander is afhankelijk van de teams die inschrijven. Je kunt je aanmelden voor 6 oktober bij mij lhekker@home.nl Vermeld hierbij wat voor soort team je hebt, hoe de samenstelling is en natuurlijk de naam van het team. Ook indivi dueel inschrijven is mogelijk. Hopelijk kunnen we rekenen op veel teams en natuurlijk weer prachtig weer. Familie- softbaltoernooi Roef, staat voor gezelligheid ten top De 14-jarige Renate Vermeer uit Moergestel heeft opnieuw van zich laten horen. Tijdens het afgelopen outdoor seizoen heeft ze met haar pony Isuzu de titel van Kringkampioen op haar naam weten te schrijven, in de klasse DE-M2, waarmee ze zich verzekerde van deelname aan de Brabantse Kampioenschappen. In het zomerseizoen zijn vier selectiewedstrij den gehouden binnen de Kring Oirschot, wat zich uitstrekt van Riel tot Boxtel. Combinaties van verschillende clubs uit tussenliggende dorpen hebben tijdens deze selecties gestreden voor de kampioenstitel en tevens voor de afvaardiging naar de Brabantse Kampioen schappen, die gehouden werden in Chaam op 11 en 12 augustus jl. Deze Brabantse kampioenschappen bestonden uit een selectie op zaterdag. Hierbij werd Renate met haar Isuzu 6e met een score mooie score van 64,33% en een startbewijs voor de finale op zondag. Tijdens deze finale behaalde ze met 61,67% de 9e plaats. Met deze 9e plaats was ze net startgerechtigd voor de Nederlandse Kampi oenschappen. Op zaterdag 1 september reisde ze af naar het KNHS-centrum in Ermelo waar het NK gehouden wordt, de Hippiade. Helaas slopen er een paar foutjes in de proef en moest ze genoegen nemen met de 24e plaats met een score van 59,67% Op zondag 16 september volbracht John Sche- pens van Schaatsclub “De Vennen” de skeel- ertoertocht van ’s Gravenmoer over een afstand van 80 kilometer. Met het uitrijden van deze tocht bracht John zijn totaal van tijdens offi ciële door de KNSB in 2012 georganiseerde tochten op exact 1000 km. Deze afstand is goed voor een plaats in de top vijftien van het landelijke toerklassement. Om aan het totaal van 1000 km te komen reed John skeelertochten in heel Nederland. Van het Zeeuwse Vlissingen tot het Overijsselse Vriezen veen en van het Noord-Hollandse Hoorn tot het Noord-Brabantse Boekel. De afstanden per tocht varieerden tussen de 40 en 100 km en de weersomstandigheden waren soms verre van ideaal. Zo kregen de skeeleraars tijdens een tocht in de Alblasserwaard te maken met hevige hoosbuien, moest op de zeedijk bij Westkapelle tegen een wind met een kracht van 7 Bft worden geknokt en werd de tocht van Boekel met een temperatuur van boven de 35 graden Celsius onder tropische omstan digheden verreden. Aangezien er in de laatste weken van het skeelerseizoen nog een paar tochten zullen worden gehouden, is het defi nitieve toertochtklassement nog niet bekend. Vast staat echter al wel dat John met zijn af stand van 1000 km in de top vijftien van het landelijke klassement zal eindigen. In het klassement van de Zuid-Nederlandse skeelertochten eindigde John dit jaar op de derde plaats. Na zijn overwinning van vorig jaar kwam hij dit jaar 16 km te kort voor pro longatie van zijn titel Toerkei van Zuid-Neder- land. John zou dit klassement weer hebben gewonnen als hij op 20 mei in plaats van de (niet voor het klassement meetellende) 100 km tijdens Moergestel Fietsdorp, een tocht over 90 km in het Zeeuwse Krabbendijke zou hebben gereden. John wordt bij zijn skeeleractiviteiten gesteund door FietsNed, de Pech-Onderweg-Hulp voor fietsers, waarvan zijn broer Dion dealer is. Renate, die in het zomerseizoen van 2011 twee de werd op de Nederlandse Kampioenschap pen in de klasse DE-L2, is aan het begin van dit zomerseizoen met haar pony Isuzu hoger gestart, in de klasse M2. Zij is lid is van PPH ’t Wit Paardje en heeft haar pony gestald in Haghorst, bij de gelijk namige manege. Manege ’t Wit Paardje, waar ze dagelijks te vinden is om met haar pony te trainen. Naast de clubles, die gegeven wordt door Sjef op ’t Hoog, traint ze regelmatig met haar privétrainer Lars op ’t Hoog. Deze opgedane kennis oefent ze vastberaden en consequent, zelfstandig, onder het toeziend oog van haar vader. Dit resulteerde in een suc cesvol zomerseizoen. Maar Renate blijft de uitdaging opzoeken en is ondertussen alweer een klasse hoger gestart, in de klasse Zl. Samen met Lars heeft ze de trainingen weer opgepakt en zijn ze zich gaan richten op de moeilijkere oefeningen van deze hogere klasse. De eerste wedstrijden in deze klasse waren al weer veelbelovend, dus we zul len nog zeker van deze amazone en haar pony gaan horen. Eén helft aan succes ruiken RKTW - Audacia3-1 Toen na tien minuten Alex Aarts Audacia bru taalweg op 0 - 1 bracht bleef deze stand tot 5 minuten voor rust gehandhaafd toen RKTW de gelijkmaker scoorde: 1 -1In de rust werden de Tilburgers erop gewezen dat de slordighe den uit de ploeg moesten verdwijnen en dat je wel degelijk aan de bak moet om van Audacia te winnen. Dat leidde tot doelpunten in de 63e en 76e minuut van Ten Brink. Er zijn nu 2 wedstrijden verloren van de kop lopers, verre van reden om te wanhopen voor prestaties tegen de overige concurrentie. Uitslagen: RKTW 1 - Audacia 1:3-1, Auda cia 2 - Barca 2:5-0, Hilvaria 3 - Audacia 3: 2-6, Taxandria 3 - Audacia 4:1-4, Audacia 6 - Riel 6:1-5, Audacia 7 - Riel 5:3-2. Programma zondag 23 september 2012 Audacia 1 - Were Di 114.00 VCB 2-Audacia 212.00 Audacia 3 - SVSSS 510.30 Audacia 4 - Hilvaria 410.00 Beerse Boys 12 - Audacia 610.00 Viola 8-Audacia 7 9.30 binatie met een vijftal speelsters met blessures heeft voor Roef de competitie een verlate start. Komend weekend is het echter zo ver en staat de eerste wedstrijd tegen Geko uit Sint Michielsgestel op het programma. Roef treedt aan met een deels vernieuwd team en dus zal de veldcompetitie vooral worden ge bruikt als voorbereiding op de zaalcompetitie, die ook in het korfbal het belangrijkst is. Weliswaar spelen we een uitwedstrijd maar toch hopen we onze trouwe supporters te mogen verwelkomen; dus tot zondag aan de Zegenwerp in St. Michielsgestel. Steeds meer speelsters melden zich aan. Wil jij ook meedoen? Je bent van harte welkom. De trainingen worden gegeven op sportpark Stokeind naast de sporthal) elke maandag vanaf 19.00 uur. Wil je meer informatie bel 06-51530853. Roef. Korfbal, gezellig, daar wil je bij zijn! Programma zondag 23-9: Geko2-Roefl 1....11.30 uur vertrek 10.15uur Vorige week zondag zijn bij Fevior de clubkampioenschappen dressuur gereden. Het weer zat erg mee dus kon er heerlijk in de nieuwe buitenbak gereden worden. Nadat iedereen zijn dressuurproef had gereden (Kim Pijnenburg is met haar pony Marlou clubkampioen geworden) werden er groepjes van 4 gemaakt om een een estafette afleggen. Dit was erg leuk om het clubverband te versterken, zowel de ponyruiters als de paardenruiters hadden hier erg veel lol in. Het was een zeer geslaagde dag! PAGINA 7 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 19 SEPTEMBER 2012

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 7