De Muzikaalste Zondag van het Zuiden is in zicht! Nét niet voor Niels van de Ven Werkgroep Ziekenpastoraat 40 jaar Jeugd actief voor Molenveldje ZWEMLESSEN IN MOERGESTEL Zingen... is leuk Samen zingen is nog leuker was bijzonder. Oisterwijk 800: samen zingen in het Natuurtheater Wij, de leden van Zanggroep Inspiration, heb ben genoten van deze speciale viering. De omgeving was prachtig, de teksten waren mooi C. V. de Pierewaaiers organiseert 30e Blaoskapellenfestwal Postcodeloterij 1 tegen 100 Zo werd een oude wijsheid weer eens bevestigd: hoe meer zielen hoe meer vreugd! Daarom zijn nieuwe leden bij ons altijd welkom! Voor meer informatie kunt u kijken op onze website www.zanggroepinspiration.nl Óf kom gewoon eens kijken op een van onze repetitie avonden op maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur in het parochiecentrum in Moergestel. U kunt ook contact opnemen met Elsbeth Denissen, 513 3401 of Petra van Nuenen, 513 3676. Afgelopen zaterdag hebben de kinderen van de buurt Heivelden heel de middag geschilderd aan een protestbord voor op het Molenveld. Uiteraard is het protest bedoeld tegen de bouw op “hun” Molenveld, ”hun” speelplek. Het bord, met daarop de leus: “De koning te rijk met het Molenveld in onze wijk” is inmiddels geplaatst. Wat betreft de reacties naar ons redactie-adres: aan het artikel wordt Goed nieuws, de zomer is bijna voorbij! Dus weg met de terrasjes, we gaan weer gezellig naar binnen en doen dat met veel toeters en bellen. Op 21 oktober 2012 is Moergestel even het middelpunt van muzi kaal Zuid-Nederland. Een hele zondag lang strijden verschillende blaoskapel- len met elkaar om de prijzen en de harten van het publiek. Het programma van de opener van het carna valsseizoen is bekend. Van 13:30 uur tot 1830 verspreiden de bands zich door het dorp en maken daarbij een kroegentocht waarin ze elk 4 keer optreden. De cafés waar wordt opge treden zijn De Klaore, ’t Centrum, De Schouw, De Veerkes, HierNeffe, Den Boogaard en (het café en de zaal van) De Brouwer. Om 18:30 uur komt alles weer samen voor de grote finale waarin de prijzen worden verdeeld en de win naars nog eenmaal alles geven. Deelnemersveld De eerste kapellen staan reeds ingeschreven en traditiegetrouw is dat een mengeling van oude bekenden en nieuwe gezichten. Uit die eerste groep klinken wellicht De Böllekes, De Fluutjes of She’s Udenhout u bekend in de oren. Nieuw is in ieder geval Welluk, met vers en ook het zingen met zoveel andere koorleden gewerkt. We hopen het binnenkort te kunnen plaatsen. Op vrijdag 7 september, was er een heel bij zondere viering in het Natuurtheater in Oister wijk. De viering, voor en door alle geloofsgemeen schappen in Oisterwijk en Moergestel, werd opgeluisterd door het Tilburgs-Surinaams koor Pramisi en door een gelegenheidskoor, samengesteld uit zangers van alle koren uit Moergestel en Oisterwijk. Dit alles vond plaats in het kader van Oisterwijk 800. Het was een gezellige middag met ongeveer 80 gasten - waaronder Pastor H. van den Broek en de heer en mevrouw J. van den Berg. De groep "de Muzikanten" zorgde voor de muzi kale omlijsting. Het was een middag met veel gezang, gelach, een borreltje met hapjes en er werd druk gepraat. Het programma liep uit en het was 5 uur toen de voorzitter de middag afsloot. Moe maar voldaan ging iedereen naar huis. Wij - de Werkgroep - kunnen terug kijken op een geslaagde middag. Hartelijk dank aan alle vrijwilligerster die mee geholpen hebben deze middag tot een succes te maken. Mevr. C. van der Zanden-van Grinsven, voorzitter Moergestels bloed. Er is nog plek voor enkele kapellen, dus speelt u in een kapel of kent u iemand die dat doet? Wellicht is het 30e Blaos- kapellenfestival wel een mooi podium. Begeleiders Net als alle andere evenementen en activiteiten van C.V. de Pierewaaiers wordt ook het Blaos- kapellenfestival gedragen door vrijwilligers. Dat zijn doorgaans (raads-/bestuurs-) leden, maar dat is geen vereiste. Tijdens het festival wordt elke kapel begeleid door één of twee ‘gidsen’. Mensen die Moergestel goed kennen en voor wie het leuk is een groep muzikanten door ons dorp te loodsen. Heb je zin om deze functie op je te nemen, neem dan contact op via blaoskapellenfestival@hotmail.com Agenda Noteer dus alvast in je carnavalsagenda 2012- 2013: Wat: 30e Muzikaalste Zondag van het Zuiden Wanneer: 21 oktober 2012 Hoe laat 13:30 - 19:00 uur En heeft u interesse om lid te worden van C.V. de Pierewaaiers? Voor slechts 20 per jaar steun je de vereniging, blijf je volledig op de hoogte en word je persoonlijk uitgenodigd voor gezellige activiteiten zoals het ledenbal en het dagje weg. Voor meer informatie, zie www.cvdepierewaaiers.nl of stuur een e-mail naar secretaris@cvdepierewaaiers.nl Dinsdag 11 september was het een feestdag in Park Stanislaus. Niet alleen omdat het de Ziekendag was maar ook omdat de Werkgroep Ziekenpastoraat dit jaar 40 jaar bestaat. De leden die 40 jaar geleden de Werkgroep hebben opgericht zijn of overleden of door ouderdom er mee gestopt of hebben andere activiteiten. Er is echter een uitzondering en dat is Jo Denissen-van Kerkoerle. Zij is al 40 jaar lid van onze Werkgroep en daarom werd zij in het zonnetje gezet. De Voorzitter van de Werk groep hield een korte toespraak, overhandigde haar een bos bloemen, waarna er door iedereen lang zal zij leven werd gezongen. Jo nogmaals: "Dank voor je inzet en blijf nog lang bij ons". Wie afgelopen zondag op Ned. 1 heeft gekeken naar het TV-programma 1 tegen 100 werd verrast door de deelname van Niels van de Ven. Hij werd van twee overgebleven kandidaten gekozen om het spel te spelen onder leiding van Caroline Tensen. Het lukte hem uiteindelijk net niet om de prijswinnende eindstreep te halen. Op de vraag wie de vrouwelijke hoofdrol speelde in de film ‘You’ve got mail’ moest hij het juiste ant woord schuldig blijven. Zijn escapes waren op, dus kon Niels daarvan geen gebruik meer maken. Hij bracht het echter ,’n heel eind’: toen hij sneuvelde waren er nog maar tien kandidaten over. Jammer... Niels zelf vond het een heel bijzondere ervaring! PAGINA 5 Al bijna 25 jaar worden er in Moergestel zwemlessen voor kinderen gegeven aan de Oisterwijkseweg. Omdat de belangstelling voor het zwemmen met kinderen met een beperking te groot werd zijn deze lessen gestart in een nieuw gebouwd zwembad in Biest-Houtakker. Hierdoor zijn er plaatsen vrijgekomen in ons bad. Dus er kunnen weer kinderen worden aangemeld, ook kinderen vanaf 4 jaar oud. Voordelen voor zwemlessen in Moergestel: - momenteel geen wachtlijst op woensdag en donderdag - dicht bij huis - les in kleine groepjes (4 kinderen) - altijd dezelfde zwemlerares - klein privébad, dus vertrouwd veilig - kinderen vanaf 4 jaar welkom - les na schooltijden van maandag tot donderdag - twee maal per week een half uur. Aanmeldingen kunnen worden gedaan bij de zwemlerares Marielle van Puijenbroek-Vugs op mail: mariellevugs@hotmail.com of telefonisch op 06 25 41 76 87. U kunt ook contact opnemen met ondergetekenden: Eveline van Broekhoven Els en Piet Gelden, Oisterwijkseweg 68, Moergestel, Tel. 013 513 1609 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 19 SEPTEMBER 2012

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 5