Wies Dijker-Lobach Algemene vergadering Dorpsraad Moergestel Nieuw: tienerdisco in Moergestel Lokale omroepen Oisterwijk en Moergestel digitaal Afscheid lokale managers Thebe Zuid-Oost FIETSONGEVAL! De kracht van de schaduw 12 januari 1918 10 september 2012 Mevrouw Erica van de Veerdonk neemt op 28 september 2012 afscheid. Mevrouw Ria Stam neemt op 10 oktober 2012 afscheid. maar ook dan bewijst ze een sterke vrouw te zijn. Jan de Laat, De Hoefkens, Moergestel en verzorgt woensdag 26 september zijn lezing ‘De kracht van de schaduw’ bij het Huis voor Zingeving. Hierin neemt hij ons mee op een reis om de meest donkere kanten van de mens naar het licht te brengen. Maarten Ghysels is auteur van ’Je baby vertelt’, een zeer succesvol boek voor ouders met pas geboren kinderen, en van ’Duurzaam Geluk, een handleiding voor een gelukkig leven’, waarvan de kracht van de schaduw een onder deel is. Zijn inzichten zijn zeer verhelderend, doorleefd en hoopgevend. De kans is dan ook groot dat je op het einde van de lezing meer heelheid en vrede in jezelf zult voelen. Aan vang: 20:00 uur (toegang vanaf 19:30 uur). Entree: 10 euro p.p. (incl. koffie). Inschrijven is niet nodig. U vindt het Huis voor Zingeving aan de Kloosterdreef 4 in Moergestel en op www.huisvoorzingeving.nl. Huis voor Zingeving: Terwijl steeds meer mensen vanuit hun hart willen leven, komen monsterlijke verhalen van wereldwijde machtsmisbruiken, verkrach tingen, corruptieschandalen, wreedheden, uit buitingen, en uitwassen van hebzucht steeds meer aan de oppervlakte. Is dit toeval of is er een duidelijke samenhang? Is het een teken van verval of juist een kans op een grote door braak? Volgens C. Jung worden we niet verlicht door in het licht te staren maar door alles wat in ons leeft in het licht te brengen, inclusief onze donkerste kanten. Maarten Ghysels werkt al jaren met de kracht van deze schaduwkanten LOVO zendt uit op zondag van 12.00 tot 04.00 uur en op maandag en dinsdag van 19.00 tot 04.00 uur. MTV zendt uit op donderdag en vrijdag van 19.00 tot 04.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 04.00 uur. HAAR LEVEN... Kort na de oorlog, in 1946, ontstond er com motie in het Udenhoutse huisartsengezin Lo bach. Dochter Wies had tijdens een gezellige avond bij vrienden een wel héél aardige jon geman ontmoet: Jan Dijker, kunstenaar van beroep. Dit paste natuurlijk niet in het plaatje van wat de ouders met haar voor ogen hadden. Hun dochter had een schitterende carrière in de medische wereld voor de boeg. Maar Wies, van nature niet gewend om zich in een keurslijf te laten dwingen, koos voor de liefde en uit eindelijk zagen ook haar ouders dat het een goede keuze was. Jan was een innemende en charmante persoonlijkheid die daarnaast furore maakte als monumentaal kunstenaar. Binnen de wederopbouw na de oorlog verwierf hij tal loze grote opdrachten. Graag hadden ze samen hun intrek genomen bij kunstvriend Egbert Dekkers in Hooge Huizen. Omdat er plannen waren om daar een kunsthuis te vestigen en in die plannen geen gezin met kinderen paste, weken ze uit naar een pensionnetje aan het Klompven in Oisterwijk. Toen na enige tijd bleek dat ze daar niet permanent mochten wonen kwam alsnog de toestemming om Hooge Huizen te betrekken. Dit werd de plek waar ze, zoals ze later zou verklaren, de gelukkigste tijd van hun leven hadden. De carrière van Wies verliep intussen voor spoedig. Wie kent haar niet als de kordate dokter Dijker, kinderarts, die hier in Moerges tel talloze kinderen op het kleuterbureau on derzocht en waakte over hun gezondheid. Als regioarts in Midden-Brabant had zij toezicht op meerdere kindertehuizen en zorgde er per soonlijk voor dat goede medische zorg gewaar borgd was. Ook als hoofd van het gezin wist zij alles steeds in goede banen te leiden. Terwijl Jan als voor zitter van de Nederlandse Vereniging van Zeeschilders regelmatig maandenlang met de marine in het buitenland verbleef, hield zij thuis haar “schip” met vaste hand op de juiste koers. In 1970 verhuisde het gezin naar “de Molen- wiel” aan het Stokeind. Hoewel Hooge Huizen altijd hun thuis was geweest en ze een bijzonder goede band hadden met de bewoners van de Oirschotseweg, konden ze de mogelijkheid om een eigen huis te kopen niet aan zich voor bij laten gaan. Als Jan op 20 oktober 1993 komt te overlijden volgt er een zware periode, MIJN HERINNERING... Zomaar een zonnige zaterdag in 1994. De Molenwiel, het huis van de familie Dijker aan het onverharde pad richting het kapelletje. Terwijl ik me nog wat onwennig door het atelier beweeg krijg ik enthousiast bezoek van Tim, de hond. Pascal, het paard, steekt zijn hoofd door de deuropening, schraapt een paar keer met zijn hoef over de tegelvloer en ver dwijnt weer. Beide vaste bewoners van de Mo lenwiel moeten bij het zien van de openstaande deur gedacht hebben dat “het baasje” weer terug was van een lange reis. In het stoffige paardenpaadje voor het raam ontdek ik plot seling twee giechelende meisjes die, op hun buik in het zand liggend, hun neusjes tegen het glas drukken. Ook Wout laat af en toe even zijn werk in de tuin voor wat het is en kijkt dan mijn richting uit. Het mag duidelijk zijn, de Molenwiel is nieuwsgierig naar de nieuwe gebruiker van het atelier, of zoals Jan Dijker het eerder zelf noemde, “de kraamkamer” van zijn vele monumentale kunstwerken en schil derijen. Dan klinkt ineens klassiek pianospel vanuit de woonkamer, bijna onmiddellijk bege leid door het gehuil van Tim. Een luidkeelse verbale correctie lijkt hem alleen maar aan te sporen om vooral zo door te gaan. Deze bijzondere en vrolijke kennismaking met de Molenwiel sterkt mijn gedachte dat ik een goede beslissing heb genomen door op het aanbod van Mevrouw Dijker in te gaan. In de plaatselijke Spar was ze, zoals alleen zij dat kon, doelgericht op me afgekomen en had me gevraagd of ik het atelier van Jan wilde huren. Het stond nu bijna een jaar leeg en ze miste de geluiden van het creatieve proces, de bedrijvigheid en het gezelschap. Ik kon niet weigeren. Zonder het te beseffen luidde mijn beslissing een periode van mijn leven in waar ik tot het onvermijdelijke einde met warme gevoelens aan zal terugdenken, met dank aan Wies Dijker.voor de fijne gesprekken, haar oprechte interesse, haar vriendschap. Veel tijd en energie in gestoken door vrij willigers In de afgelopen periode is er veel tijd en energie in gestoken door vrijwilligers van de beide omroepen om digitaal te kunnen gaan uitzen den. Immers, het doel is dat de kwaliteit van de tv-uitzendingen optimaal is en er niet of nauwelijks aanloopproblemen zijn te verwach ten. Daarom was er ook een testfase gedurende de zomermaanden. Het lijkt allemaal zo simpel; een kwestie van bekabeling, aansluiting van apparatuur en een druk op de knop. Maar er is meer nodig. Het vraagt ook om deskundigheid en er mee leren omgaan in het gebruik. Dankzij de inspan ningen van vrijwilligers is de klus geklaard en mag het resultaat er zijn. De algemene vergadering van de Dorpsraad Moergestel vindt plaats op maandag 24 sep tember. De vergadering start om 20.00 u. in Den Boogaard. Vanaf 19.30 u. bent u van harte welkom. Tijdens de vergadering blikken we terug op het afgelopen jaar. Met welke onderwerpen hebben we ons bezig gehouden? Aan de orde komen in ieder geval de inrichting van het St. Jansplein, de huisvesting in de Reuselhof, het woningbouwbeleid, de brede school en het groen plan burgerparticipatie. Een aantal van deze onderwerpen staat ook op onze agenda voor 2013. Daarnaast horen we graag van u waar we ons als Dorpsraad ook sterk voor moeten maken. De dorpsraad zoekt ook nieuwe bestuursleden. Mocht u hiervoor interesse hebben, dan hopen we u in ieder geval op de algemene vergadering te zien. Het jongerenwerk in Moergestel krijgt een nieuwe impuls en gaat nog voor dit jaar nog onder de naam Vision2.0 onder andere acti viteiten opzetten voor de doelgroep 11 t/m 14 jaar. Onder begeleiding van het nieuwe bestuur participeert de doelgroep in het opzetten en uitvoeren van deze activiteiten. In eerste instan tie staan er drie avonden gepland waarop we tienerthema avonden gaan organiseren. Noteer alvast de volgende data; Zaterdag 13 oktober Grandioze schuimparty Zaterdag 10 november Glow in the dark party Zaterdag 15 december Glitter Glamour Christ- masparty. Mochten er ouders of jeugdigen zich geroepen voelen om dit initiatief te ondersteunen meld je dan aan via jcvision2.0@hotmail.com Namens het bestuur. Maarten Lapien voorzitter voorbeelden van de “winst” voor zowel de kij ker als de omroepen. En voor de analoge kijker geldt dat de tv-programma’s gewoon analoog beschikbaar blijven via het gebruikelijke kanaal. Verder zijn de programma’s ook altijd via inter net te bekijken. Financiële steun Digitalisering gaat gepaard met hoge investe ringskosten en structurele kosten die de finan ciële mogelijkheden van LOVO en MTV over stijgen. Daarom moest eerst de gemeentelijke politiek ‘om gaan’ om de lokale omroepen een malig financieel te steunen voor de aanschaf van apparatuur. De maandelijkse abonne mentskosten van Ziggo zijn voor eigen reke ning. Met financiële steun van adverteerders en sponsoren kunnen deze structurele kosten merendeels worden betaald. En die inkomsten zijn onontbeerlijk voor het voortbestaan van lokale omroepen die uitsluitend werken met vrijwilligers die zich belangeloos inzetten zoals bij LOVO, MTV en OHM het geval is. Zomaar een zonnige zaterdag in 2012. Na een stijlvol en druk bezocht afscheid trek ik de poort voor de laatste keer achter me dicht en loop het zandpad af. Een stukje van mijn ziel blijft achter op de Molenwiel. Hans Analoog, digitaal en via internet Een verbeterde beeldkwaliteit, een groter ont- vangstbereik èn het feit dat de digitale kijker makkelijk de lokale zender kan vinden zijn Het is zo ver de digitalisering in de gemeente Oisterwijk is een feit. Vanaf 15 september kunnen de inwoners van Oisterwijk, Heukelom en Moergestel, maar ook in Midden-Brabant, die een Ziggo-aansluiting hebben, de lokale tv- zenders, LOVO Oisterwijk en MTV Moergestel, bekijken op kanaal 43. De digitalisering is tot stand gekomen dankzij de gezamenlijke inspanning van de vrijwilligers van LOVO en MTV waarbij het overkoepelend bestuur van OHM (Oisterwijk Heukelom en Moergestel) als vergunninghouder onder meer de belangen van de beide lokale omroepen bewaakt in relatie tot Ziggo als leverancier. 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 19 SEPTEMBER 2012 PAGINA 3 U bent van harte welkom op de afscheidsrecepties. In 2012 is Thebe van start gegaan met de invoering van zelfstandige teams. Deze structuurwijziging heeft als consequentie, dat het aantal managementlagen wordt verminderd. De functies van mevrouw Ria Stam-van Heesbeen, lokale manager van Park Stanislaus te Moergestel, mevrouw Erica van de Veerdonk, lokale manager van De Vloet Oisterwijk en van de teammanagers komen daarmee per 1 oktober te vervallen. De aansturing van de locaties zal worden verdeeld over meerdere managers zorg. De lokale managers, die jarenlang het aanspreekpunt geweest zijn voor de gemeente en andere samenwerkingspartners en die het boegbeeld van de locaties zijn, wordt een afscheidsreceptie aangeboden. Er is een afscheidsreceptie van 16.00 tot 18.30 uur in de Lindezaal van Zorgcentrum Thebe De Vloet, Vloeiweg 85, 5061 GA Oisterwijk. Tot april 2013 zal mevrouw Van de Veerdonk op projectbasis nog werkzaam zijn bij Thebe. Er is een afscheidsreceptie van 16.00 tot 18.00 uur in ontmoetingsruimte "de Reuselhof"van Park Stanislaus, Kloosterdreef 3, 5066 AA Moergestel. Tot januari 2013 zal mevrouw Stam op projectbasis nog werkzaam zijn bij Thebe. Donderdag 13 september 's avonds omstreeks 20.45u reed ik over het fietspad van Moer gestel naar Oisterwijk. Net na de kruising met de Hondsbergselaan kwam ik plotseling, uit het niets, twee fietsende meisjes tegen. Onverlicht! en aan de verkeerde kant van de weg. Een botsing was onvermijdelijk. Ik raakte beide meisjes en sloeg over de kop. De eerste reactie die ik kreeg was: "mijnheer, u fietst aan de verkeerde kant van de weg"! Op een pijnlijke schouder na ongedeerd krabbelde ik overeind. Mijn fiets bleek niet meer bruikbaar, het frame totaal verbogen. Toen ik vroeg naar hun namen was de reactie "die zeggen we niet" en ze reden gewoon weg! Navraag bij een fietsenzaak leerde me dat de schade aan mijn Koga Myata toerfiets 1400,- euro bedraagt. Ook de meisjes zullen waarschijnlijk schade hebben aan hun fietsen. Graag wil ik een oproep doen aan deze meisjes en/of hun ouders om contact op te nemen met mij en te kijken hoe we dit samen op kunnen lossen. Tel. (013) 513 3251 Tel. 06 20979342 E-mail:jandlaat22@home.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 3