OEF! SCOUTING El kreeg nieuwe trainingspakken Audacia- nieuws* Succes voor ruiters van Fevior op Nederlandse kampioenschappen Orkest Orventus opnieuw avondvullend in Theater Tiliander Alzheimer Café Oisterwijk-Moergestel op 18 september Geen kledingbeurs Spoordonk Theaters Oisterwijk Moergestel a.s. Zaterdag start het dansseizoen weer in Den Boogaard! 13 september kick off Week van de Dialoog 2012 i www.scoutingmoergestel.nl Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Het programma zal worden geopend met de sfeervolle pasodoble Puentareas van de Span jaard Reveriano Soutullo; een eerbetoon aan de streek Gallicië. Orkest Orventus met ‘Pini di Roma’. Zaterdag 22 september 2012. Aan vang 20.00 uur. Kaar ten zijn te bestellen via www.orventus.nl voor 10,00 (inclusief verzendkosten). Kaarten aan de zaal kosten 12,50. Meer informatie over het concert is te vinden op www.orventus.nl lund in de klasse Z. Helaas sprong hij er in de kwalificatie een balk af en dan is de sport hard en moet je helaas naar huis. Maar vergis je niet, je hebt al honderden ruiters achter je gelaten als je aantreedt op deze kampioen schappen. Het Alzheimer Café is een ontmoetingsplaats voor mensen met dementie jong en oud, fami lie, vrienden, hulp en dienstverleners en andere belangstellende zijn van harte welkom. De gasten praten met elkaar over dingen die ze meemaken, over dementie en over de moge lijkheden voor hulp en dienstverlening. En dat allemaal in een gemoedelijke sfeer. Lotgenoten kunnen heel veel voor elkaar bete kenen, zij herkennen wat de ander meemaakt, en wat dit voor hem of haar betekend. Graag heten we u allen van harte welkom. Inloop vanaf 19.30; programma van 20.00- 22.00 In De Coppele, Prunusstraat 69 Oister wijk, vooraf aanmelden is niet nodig. Voor meer informatie: Jeanne Verberk, tel. 528 4571 Orkest Orventus is samengesteld uit topama- teurs en professionele muzikanten en staat onder leiding van dirigent Jacco Nefs. Het volledig bezette orkest bestaat uit slechts 45 muzikanten (wat niet veel is voor een harmo nieorkest). Door de kleine bezetting klinkt het orkest heel transparant: je kunt letterlijk iedere muzikant horen! De 2e afgevaardigde ruiter en tevens Brabants kampioen in de klasse Ml was Joyce van Op bergen. Joyce met het paard Beauty van Eva Verhoeven, een afstammeling van Samba Hit 2 en gefokt door Petra van Gorkum, kwam de le dag goed door en eindigde als 4e in de kwalificatie. Toen kwam de zaterdag. De 17 overgebleven besten van Nederland moesten strijden voor de titel Nederlands Kampioen. Joyce moest als 6e starten en stond na de proef meteen op de le plaats. Er volgde een zenuwslopend uur en het was de 12e ruiter die Joyce voorbij ging. Joyce eindigde uiteindelijk als 2e en dus reser- vekampioen op de mooiste wedstrijd van het jaar: de Nederlandse kampioenschappen. Danique en Joyce: van harte gefeliciteerd namens het bestuur van R.S.V. Fevior Op zaterdag 22 september zou Buurtvereniging “Rond den Torre” wederom een kledingbeurs organiseren. We hebben dit vorige week be kendgemaakt. De buurtvereniging laat ons echter weten dat deze beurs NIET doorgaat! EVENEMENTEN IN TILIANDER Uitmarkt Zondag 23 september 11.00 uur Entree: Gratis Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling of nu reserveren 521 7220. www.theatersoisterwijkmoergestel.com Vanaf september worden er weer dansmidda- gen/avonden georganiseerd voor 50+ers. Op deze avonden wordt de muziek verzorgd en zit een kopje koffie of thee bij de entree prijs inbegrepen. De entree is 2,50 pér persoon. Aanvang op dansavonden: 20.30 uur. Kaartver koop aan de deur. Voor een gezellig avondje dansen kunt u in zowel Tiliander als Den Boogaard terecht. Kijk voor data op onze website Van o.a. sponsor Van Alphen autoschades heeft de El van Audacia nieuwe trai ningspakken gekregen. Dit zal zeker bijdragen aan een mooi voetbalseizoen. Dank je wel hiervoor! En jongens, op naar een nieuw kampioenschap! Op donderdagmiddag 13 september is de Kick Off van de Week van de Dialoog Til burg, Berkel-Enschot, Udenhout, Oisterwijk, Moergestel, Heukelom, Loon op Zand, Kaatsheuvel en De Moer. In het Huis van de Wereld aan de Spoorlaan 346 in Tilburg wordt van 16.00-18.00 uur informatie gegeven over de Week, over het organiseren van tafels, de gespreksleiderstrainingen en over deelname aan een dialoog. In de Week van de Dialoog, die van 2 t/m 9 november aanstaande gehouden wordt, ver tellen mensen aan een tafel in kleine groepjes van max. 8 personen aan elkaar over hun erva ringen. Dat levert interessante inzichten en verbindingen op. De dialoogtafels staan op vele locaties in de gemeenten Tilburg, Oister wijk en Loon op Zand. De (vaak bijzondere) plekken en de aanvangstijden van de dialogen zijn te vinden op de website www.tilburgin- dialoog.nl. Dit jaar is LEF het thema van de Week van de Dialoog. Wat is lef voor jou? Wanneer toon je je lef? Doe je dat thuis of juist in je werk? Zou je willen dat je over wat meer lef beschikte? Heb je een hobby waar lef voor nodig is? Heb je wel eens versteld gestaan van je eigen onver moede lef? Ken je mensen die je bewondert om hun lef? Wat doet het met je als je lef getoond hebt? Heb je wel eens vormen van lef meegemaakt die je als onprettig ervaren hebt? Had je ooit geen lef en heb je daar spijt van? Heb je lef om dingen aan te pakken? Of lef om zaken los te laten? Wanneer dacht je: Twee weken later was de beurt aan de paarden. Vrijdag 7 en zaterdag 8 september. Moergestel was weer goed vertegenwoordigd met 2 ruiters. De wedstrijd ging over 2 dagen. Op de vrijdag moesten de ruiters zich nog kwalificeren voor de finale op zaterdag. Bij het springen was aanwezig Frans Burgers met zijn paard Allstar een afstammeling van Ock- Op zaterdag 22 september geeft Orkest Or ventus opnieuw een concert in Tiliander. Het is inmiddels de derde keer dat het in 2010 opgerichte harmonieorkest in Oister wijk een concert geeft. Het orkest speelt haar programma ‘Pini di Roma’ waarin u op muzikale wijze meegenomen wordt naar ver schillende plaatsen op de wereld. Het hoge niveau en de bijzondere klank van het orkest staan garant voor een geweldige muzikale avond met schitterende orkestmuziek. De moeite van het bezoeken waard! Thema: Wereld Alzheimer dag Gasten: Frans van Lith en Berdien van Overdijk. Hierbij nodigen wij u van harte uit voor onze feestelijke avond in het kader van Wereld Alzheimer dag. Een gezellige avond met muziek, luisteren, kijken en meedoen, onder het genot van een hapje en een drankje, welke opgevrolijkt wordt door Frans van Lith en Berdien van Overdijk. In het weekend van 25 augustus en 8 september waren er in Ermelo op de terreinen van de KNHS de Nederlandse kampioenschappen. Het weekend van de 25e augustus was geheel gewijd aan de ponyruiters. En dat waren er veel, heel veel. Allemaal ruiters die in de regio nale kampioenschappen door heel Nederland al zo hoog hadden gescoord dat ze mee moch ten rijden voor de Nederlandse kampioen schappen. En jawel hoor ons eigen Moergestel was er weer. Als Brabants kampioen was er aanwezig Danique Swinkels. Danique kwam uit in de klasse CL2. Dat is een bijzondere prestatie voor deze nog jonge ruiter. Danique is 11 jaar en zal nog ver komen. Tot de laatste ruiter aan de start kwam stond ze nog 3e in het klassement maar deze laatste zorgde ervoor dat Danique als uiteindelijk als mooie 4e eindigde. Een heel goede prestatie, Audacia is nog onmachtig Audacia Ons Vios0-2 Een bal afpakken, een voorzet onderscheppen, kunnen ze bij Audacia wel, maar dan de bal in de ploeg houden, iets opbouwen en kansen creëren komt niets terecht. Nervositeit, slordige passing en slecht positiespel waren er debet aan dat Audacia kansloos was. De Tilburgers waren niet veel beter (slechte wedstrijd) maar wel beter en konden scoren. In de 35e minuut werd nog het hoofd gezet tegen de bal na onvoldoende “ruiming”door de defensie: 0- 1. In de 46e minuut (vanaf de aftrap door Ons Vios) volgde er een aanval waar geen Audacia- speler tussen kwam: 0-2. Daarmee was de wed strijd feitelijk gedaan. Uitslagen: Audacia 1-Ons Vios 1 0-2; GSBW 2-Audacia 2 2-0. Programma zondag 16 september 2012 RKTW1-Audacia 114.30 Audacia 2 - Barca 212.00 Hilvaria 3 - Audacia 310.00 Taxandria 3 - Audacia 411.00 Audacia 6 - Riel 610.00 Audacia 7 - Riel 510.00 'Wat een lefl'? Kortom, we zijn benieuwd naar ieders ervaringen met lef. Onder leiding van een gespreksleider, die daarvoor een gratis training kan volgen bij de Stichting Tilburg in Dialoog, worden ervaringen gedeeld, wordt gedroomd en bedacht je wat je voor stapje kunt nemen om je droom te verwezenlijken. Mensen die belangstelling hebben om deel te nemen, om (gratis) getraind te worden tot gespreksleider, of om een tafel te organiseren zijn van harte welkom. Aanmelden is gewenst: ikdoemee@tilburgindialoog.nl ROEF!-HANDBAL De trainingen zijn op de volgende tijden in de sporthal: GDJ 17.00 uur; MCJ 18.00 uur; MBJ 19.00 uur. Uitslagen: GDJ Roef-Avanti 7-7; MCJ Roef- Avanti 0-15; MBJ Achilles-Roef 13-12. 14-15 september: Jeugdweekend Programma 15 september: 10.30 uur MBJ Roef-Taxandria Zondag 16 september: 10.30 uur GDJ Roef-ElshoutlO.OO 11.20 uur MCJ Roef-Elshout10.50 Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal pok wel een leuke sport voor hen is, mogen vrijblijvend mee komen trainen.vanaf 6 september op don derdagavond in de sporthal Stokeind. Voor meer informatie, bel gerust even 513.3103 Franky. Handbal is altijd raak! PAGINA 7 10.00 HWMHMNMMHM MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 12 SEPTEMBER 2012

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 7