ALLROUND MAKELAARDIJ Sloop AvanG-fabriek gestart I Gildekampioenschap, kleurrijk en historisch evenement in Heukelom Gitarist van Rowwen Heze bij MTV radio Braderie op Park Stanislaus Op termijn toch fietspad naar Haghorst? W I Persoonlijk contact en betrokkenheid: 24 uur per dag, 7 dagen per week! Tot jezelf komen bij het Huis voor Zingeving %cckt5 Over 50 dagen is het zo ver Op zondag 16 september is de H. Mis om 9.30 uur! i Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl funda Woonwijze gaat woningen bouwen Oogstdankviering Het programma begint overigens al vroeger, namelijk om 10.30 uur als bij het Heukeloms Hoefke een Oogstdankviering wordt gehou den. Het is gewoon een bijzondere beleving Dus mensen; bent u handig, creatief en kunt u bv goed schilderen, borduren, beeldhouwen of iets anders, meldt u zich dan aan voor deze leuke dag! Inschrijven kunt u tot en met 28 september a.s., bij Anke of Brigitte van de activiteitenbegeleiding. Ook voor de kinderen is er genoeg te doen en te zien, zij zijn dus ook van harte welkom! De braderie vindt plaats in Park Stanislaus van 10.00 uur tot 16.00 uur. De entree is 1,50, incl. consumptiebon voor koffie/thee/fris. Op het terrein van het Heukeloms Hoefke aan de Laag Heukelomseweg 5 in Heukelom wordt op zondag 16 september een kampioenschap gehouden voor Brabantse gilden. Gezien de aard van de gilden en hun zeer oude achtergrond wordt dit toernooi een kleurrijk en historisch evenement, een lust voor het oog voor jong en oud, voor boeren, burgers en buitenlui. Het organiserend gilde St. Joris en St. Sebastiaan uit Heukelom wil volgens hoofdman Wil van Spaandonk door middel van dit kampioenschap ‘een ode brengen’ aan hertog Hendrik I van Brabant. Pieter Burgers Toon Coppens Tijmen Smits Zondag a.s. Theo*oosten, mede-oprichter en gitarist van de Limburgse band Rowwen Heze is a.s. zon dag 16 september tussen 11.00 en 12.000 uur te horen bij MTV radio. Rowwen Heze kennen we vooral van o.a. ‘Bestel mar’ en vanwege de nieuwe cd ‘Geal’ hebben de jongens van MTV radio een gesprek met Theo. Op zondag 4 november a.s. organiseert Park Stanislaus een sfeervolle creatieve braderie. Verkopers willen op deze markt hun zelfgemaakte creaties aan de man brengen. U bent van harte wel kom op deze gezellige dag, als bezoeker of verkoper. Bent u een echte creatieve duizendpoot en vindt u het leuk om uw kunstwerken (in welke hoedanigheid dan ook) te exposeren en ver kopen, dan kunt u een kraam/tafel huren a 5,-waarvan de opbrengst gaat naar een gezel lige middag voor de bewoners. om op de zondagmorgen op het Brabantse platteland een eucharistieviering bij te wonen. Deze in een grote tent te houden mis wordt opgeluisterd met gilde-eer. De officiële opening van het toernooi is om 12.30 uur. Met name deze opening is spectaculair en zeer fotogeniek. Gestoken in hun gildekledij doen vrijwel alle deelnemers mee aan een opmars met deelname van vijftien zogeheten standaardruiters. Polen en Arendonk Bij de officiële opening worden twee gilde- broeders speciaal betrokken. Een van hen is Toon Weijtmans van het gilde St. Antonius en St. Sebastiaan uit Udenhout. Op 25 augustus schoot hij zich in Polen tot Europees gildeko- ning. Het VTSB Toernooi wordt door het gilde St. Joris en St. Sebastiaan georganiseerd samen met de drie andere gilden uit Moergestel en een uit Oisterwijk. Mede hierdoor is dit kleur rijke evenement een schoolvoorbeeld van een activiteit in het kader van Oisterwijk 800. Dit is er immers sterk op gericht om de samen werking tussen de inwoners van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom te bevorderen. Even eens in verband met de 800-viering zijn vriend schapsbanden aangeknoopt met de Vlaamse plaats Arendonk. Op 16 september is een groep Arendonke gildebroeders present in Heuke lom. Woensdag 19 september staan er twee heel verschillende activiteiten op het programma bij het Huis voor Zingeving die je beiden hel pen tot jezelf te komen. In de ochtend kun je samen met Saskia Basten (van Grootmoeder Aarde in Moergestel) in stilte wandelen op de grens van de Kampina en de Logt (Oisterwijk, Moergestel). Een stil- tewandeling blijkt een heel goede manier om even helemaal los te komen uit de drukte van alledag. Je kunt het zien als een soort wande lende meditatie in een mooie, rustgevende omgeving. Het thema van deze eerste stilte- wandeling van dit seizoen is begin van de herfst. De wandeling is voor iedereen toegan kelijk, maar er wordt wel op onverharde paden gewandeld. De wandeling duurt ongeveer een uur en begint om 9:00u (verzamelen vanaf 8:45u). Daarna praten we nog even na, onder het genot van een kopje thee, tot ca. ll:30u. Deelname kost 5 euro p.p. (incl. thee). Woensdagavond verzorgt Jaap Hooijschuur bij het Huis voor Zingeving de workshop “Omgaan met energie’. Mensen en omgevingen kunnen een energetische invloed op je hebben. Niets mis mee zolang het jou verder helpt, maar als het je belemmert en verder van jezelf afbrengt kun je daar beter iets aan doen. Tijdens deze workshop gaat Jaap met je aan de slag om jouw energie en de energie van anderen te ervaren en te voelen, en leer je hoe jij je kunt afsluiten voor datgene wat jou uit balans brengt. Aan vang1930 uur (toegang vanaf 1900 uur). Entree: 25 euro p.p. (incl. koffie/thee). Inschrijven voor beiden activiteiten kan via mail: welkom@huisvoorzingeving.nl, of tele fonisch: 06-1430 6565 Meer informatie vind je op www.huisvoorzingeving.nl. Het burgerinitiatief van Moergestel fietsdorp c.s. begint vruchten af te werpen. Dit bleek tijdens de vergadering van de commissie alge mene beleidszaken afgelopen week. Er gloort een raadsmeerderheid voor het op korte ter mijn treffen van een aantal verkeersremmende en verkeersveilige maatregelen op het traject Broekzijde/Heizenschedijk: het aanleggen van 6 extra verkeersdrempels en het aanbrengen van een fietssuggestiestrook langs die route. Wij hebben tijdens die commissievergadering nog eens duidelijk laten weten door te blijven strijden voor een vrijliggend fietspad waar thans geen geld voor is. Daarom pleiten wij ervoor dat onderwerp op de politieke agenda te houden en alsnog te bezien of dat - met steun van de gemeente Hilvarenbeek en de provincie - alsnog haalbaar is. Wethouder Joost Wagenmakers maakte melding van het feit dat er recent bestuurlijk overleg met Hilvaren beek is geweest en dat die alle steun (misschien zelfs financiële) heeft toegezegd om de haal baarheid te onderzoeken en mogelijk te maken. Wij hopen dat onze wens met een structurele oplossing te komen alsnog door alle politieke partijen wordt omarmd. Haghorst en Moerges tel en de vele fietsers hebben recht op een veilig en mooi fietspad dat het sluitstuk vormt naar de toeristische “Poort van de Hilver”. Namens het burgerinitiatief, Sjef Spijkers en Jan Vriens Met een symbolische handeling heeft wethouder Kees Rijnen afgelopen maandag het startsein gegeven voor de sloop van AvanG aan de Schoolstraat. De Vughtse Woningcorporatie Woonwijze laat tachtig woningen bouwen op het terrein. Vol gens planning nemen de eerste bewoners begin 2014 hun intrek. Het plan omvat de ontwikkeling van 28 huizen en 34 appartementen. Daarnaast komen er achttien zorgwoningen voor cliënten van Amarant. Burgemeester Hans Janssen sprak de wens uit dat Woonwijze nu ook op korte termijn met de bouwvergunningaanvraag komt en stelde zelfs zijn auto beschikbaar om de benodigde for mulieren te vervoeren richting gemeentehuis. Foto: Patrick van Vugt. Leuk feestje? Jazeker wel, nog 50 nachten slapen en dan is het weer een feestje in Den Boogaard. Want dan komen Die Naemloose Speelers weer met een geweldig toneelstuk voor jong en oud. Houd vrijdagavond 2 november en zondagmiddag 4 november vrij in je agenda zodat je weer een gezellig toneeldagje hebt, voor jong en ouderen die zich jong voelen (voor iedereen dus) bij ons in Moergestel. Binnenkort leest u er meer over in ‘Moergestel- Nieuws’. Vier jeugdige vendel-talenten van het gilde St. Joris en St. Sebastiaan uit Heukelom, vlnr Henri Michels, Sander Bierens, Iwan Michels en Jeroen Bierens. Deze jongeren doen ook mee aan het kampioenschap. Deze hertog schonk Oisterwijk in 1212 stads rechten. Dit historisch feit wordt dit hele jaar gevierd met tientallen evenementen. Het gilde St. Joris en St. Sebastiaan laat zich daarbij niet onbetuigd door op zondag 16 september een zogenaamd VTSB Toernooi te houden. VTSB staat voor Vendelen, Trommen, Bazuinblazen en Standaardrijden. Dit zijn juist die onder delen van de rijke Brabantse gildetraditie die ook interessant zijn voor het publiek. Vanaf 12.30 uur tot 18.00 uur zijn rond de 250 gil- deleden uit heel Brabant met deze activiteiten in touw. Om 10.30 uur gaat onze pastor voor in een oogstdankviering op het terrein van manege De Gulle Ruif in Heukelom mmv ons gemengd koor. Deze dankviering is een initiatief van het ZLTO (Afd. Hart van Brabant). Aansluitend volgt in de middag het toernooi van de Noord-Brabantse Schuttersgilden met standaardrijders, bazuinblazers, vendeliers en trommelaars. Een aantal van hen zullen ook tijdens de viering aanwezig zijn. De viering wordt gehouden in een grote tent en is toe gankelijk voor belangstellenden. PAGINA 5 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 12 SEPTEMBER 2012 Toiletten Hing J pot M Bazuint AiQMMf 1 H K, «an landan

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 5