SCOUTING QOEF! Audacia- nieuws k At Êk Kledingbeurs Spoordonk Ontdek je stem Wie speelt en danst er mee in Matilda de musical? 5 Luuks Poppentheater op woensdag 5 en 12 september De geheimzinnige kist en de Tijdmachine. Op woensdag 5 en 12 september 2012 speelt Luuk Petersen van Luuks Poppentheater twee voorstellingen van Jan Klaassen: „De Geheim zinnige Kist" en „De Tijdmachine”. De voorstelling begint om 14.30 uur. Theaters Oisterwijk Moergestel Life is a Carnival, expositie van Marlies Vonk Drie zussen exposeren in het Oude Kerkje 11.10 Audacia, succes in het nieuwe seizoen! - B 'k k www.scoutingmoergestel.nl Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Collecteweek 3 t/m 8 september 2012 Geefvoor kankeronderzoek 10.00 ROEFi-HANDBAL De trainingen zijn op de volgende tijden: GDJ 18.00 uur; MCJ 18.30 uur; MBJ 18.30 uur; Dames en Heren senioren 19.30 uur Uitslagen: MCJ White Demons-Roef 9-1; GDJ Tachos-Roef 9-5; MBJ Elshout-Roef 12-12. Programma 8 september: 10.30 uur GDJ Roef-Avanti 11.20 uur MCJ Roef-Avanti Zondag 9 september: 12.10 uur MBJ Achilles-Roef 14-15 september: Jeugdweekend, Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is, mogen vrijblijvend mee komen trainen.vanaf 6 september op don derdagavond in de sporthal Stokeind. Voor meer informatie, bel gerust even 513.3103 Franky. Handbal is altijd raak! HONK- SOFT- EN BEEBALL Afgelopen weekend was prachtig, niet alleen gezien het weer maar ook waren er erg veel mooie wedstrijden gespeeld met erg veel ple zier. Hopelijk gaan we zo verder. Voor de komende week staan de volgende wedstrijden gepland: Donderdag 6 sept: Sb pup: 18:00u Roef! 2 - Roef! 1 Zaterdag 8 sept: Hb pup 1: 12:30 en 13:30u Cheetahs - Roef! Hbpup2:11:00 en 12:00u Hazenkamp-Roef. Hb asp: 14:00u Roef - Islanders Hb majors: 14:00u Nuenen - Roef Sb 114:30 en 16:20 Roef - Robur ‘58 Sb pup 19:30u Gryphons - Roef Zondag 9 september: Sb asp: 10:00u Blue Birds - Roef Sb 3: 10:00u Jeka - Roef 3 Hb 2: 10:30u Cardinals - Roef Hb 114:00u Ducks - Roef. Sb 2: 18:00u Saints - Roef “De Geheimzinnige Kist” In de straat van Jan Klaassen staat een grote kist. Samen met zijn vriend de Nar gaat Jan die wegbrengen, om wat geld te verdienen. Maar wat raar Wat is die kist akelig zwaar Een heel spannend verhaal met een akelig goed einde. Na de pauze is er de voorstelling “De Tijdma chine” Jan Klaassen gaat op reis door de tijd. Meneer de Kraai is verliefd en op wie? Op mevrouw de KipNiet te gelovenEn dan is er een wed- strijd wie er het eerst een kusje krijgt. Een liefdesavontuur met een goed einde. De voorstelling is bedoeld voor kinderen in de leeftijd van 4 jaar tot 104 jaar. De entree bedraagt 5.00 per persoon. Reserveren: telefoonnummer 063 0985679 Adres: Luuks Poppentheater bevindt zich in theater “De Witte Lelie”. Verrassend thema Met haar Landschappen slaat Marlies Vonk een geheel nieuwe weg in. “Als kunstenaar moet je je constant blijven verwonderen en vernieuwen”, vindt Marlies. “Volgens mij zul len veel bezoekers verrast zijn door dit nieuwe thema, omdat ik tot nu toe bijna altijd men selijke figuren schilderde. Vooral mensen in beweging. Met deze nieuwe schilderijen komen veel dingen bij elkaar. In mijn vroege serie Bruiden liet ik de figuren met druiplijnen zoe ken naar hun geaardheid. Bij de latere serie Wachters waren de druiplijnen al wortels ge worden. En in de nieuwste serie Landschappen zoom ik in op de natuur. Alle kinderen opgelet! In december dansen en acteren een groep kinderen uit Oisterwijk in de show Matilda. Deze zal opgevoerd wor den in theater de Enck in Oirschot. Het bekende verhaal van Roald Dahl zal in een nieuw jasje te zien zijn. Ken je het verhaal niet? Matilda is een erg slim meisje...maar haar ouders zijn niet echt intelligent. En blij zijn ze ook met Matilda. Totdat Matilda erach ter komt dat ze dingen kan laten bewegen met haar ogen... Kinderen vanaf 4 jaar tot en met 16 jaar kunnen nog meedoen met deze nieuwe voorstelling die plaats zal vinden op 9 december! In de Pannenschuur kun je flink mee komen repe teren op elke woensdag. Wil je meer informatie over hoe en wat? En heb je hier zin in? Laat dan snel iets horen! Mail naar: info@desdemonadance.nl of bel snel 06-51034019. Op zaterdag 22 september organiseert Buurt vereniging “Rond den Torre” wederom een kledingbeurs, ditmaal de najaar- en winter - kleding voor kinderen vanaf mt 80, als ook tienermaten en kleding voor jong volwassenen. De kledingbeurs is van 9.00 uur tot 12.00 uur en wordt gehouden in Dorpshuis “Den Deel”, Bernadettestraat 3 te Spoordonk (bij de kerk) De toegang is zoals altijd gratis. Ben je nog nooit geweest laat je dan nu verrassen en kom dan zeker eens kijken naar ons grote aanbod van goede kwaliteit voor een lage prijs. Wil je ook door jou zelf geprijsde kleding, met gebruik van onze adviesprijzen inleveren op donderdag 20 september van 18.00 uur tot 20.00 uur, die gewassen, gestreken, in goede staat is en van deze tijd? Stuur dan een email naar info@bvronddentorre.nl Wij proberen jouw kleding te verkopen. Kleding die niet verkocht is en je niet retour wilt, geven wij graag aan een goed doel, dus laat graag je kleding achter wat ons ook ont zettend veel opruimwerk scheelt. Tot ziens op onze kledingbeurs. EVENEMENTEN IN TILIANDER Try to be an Orange (Peter Faber) - Huis voor Zingeving Vrijdag 14 september 20.00 uur Entree: 15,00 Engineers on Parade - Fanfare Korps der Genie Zaterdag 15 september 20.00 uur Entree: 10,00 EVENEMENTEN IN DEN BOOGAARD Dansavond (50+) Zaterdag 15 september 20.30 uur Entree: 2,50 inclusief koffie/thee voor aan vang Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling of nu reserveren 521 7220. www.theatersoisterwijkmoergestel.com Nieuwe Vonkjes ‘Life is a Carnival’, vindt beeldend kunstenaar Marlies Vonk. Marlies speelt in haar schilde rijen met de balans tussen schijn en werke lijkheid en gebruikt daarbij graag theatrale elementen. Niets is wat het lijkt, alles is betrek kelijk. De expositie in Museum Kruysenhuis bevat allemaal nieuwe Vonkjes. Niet retro spectief dus, maar recent werk. Naast de beken de figuren en portretten, zijn dat landschappen, studies en experimenten. In sprekende kleuren, die soms uitbundig en soms zeer ingetogen kunnen zijn. Elk schilderij is als een klein theater. Het is nu ook wetenschappelijk bewe zen: Zingen is een van de beste anti- stressmiddelen die er bestaan. Adem en bloedsomloop worden gestimuleerd, de hersenen krijgen extra zuurstof en je zingt de problemen van je af. Zingen geeft nieuwe energie! Zingen is populair. Je kunt het doen onder de douche, in het stadion of op een feestje, maar Nederland telt daarnaast maar liefst zeshon derdduizend amateurzangers en tienduizend koren. Mensen in een koor hebben plezier en dat werkt eveneens stressverlagend. Tilburg heeft zo’n koor: Het Koninklijk Tilburgs Mannenkoor St. Caecilia. Ruim 80 mannen van alle leeftijden uit de gehele regio Midden-Brabant komen iedere maandagavond bij elkaar om onder leiding van een fantastische dirigent een paar uur heerlijk en ontspannen te zingen. Divers en vierstemmig, van opera tot popmuziek, van het Slavenkoor van Verdi tot de Bohemian Rhapsody van Freddie Mercury. Het koor wordt door liefhebbers gewaardeerd om zijn warme koorklank en heeft onder lei ding van Hennie Ramaekers zijn huidige hoge niveau weten te bereiken. •Bekijk op You Tube (Ontdek je stem - man nenkoor St.Caecilia uit Tilburg) de prachtige presentatie van het koor, of neem een kijkje op de website www.sint-caecilia.nl Gratis cursus “Ontdek je stem”. Voor veel mensen is zingen een hoge drempel in het leven. “Ik kan niet zingen”, hoor je vaak. Maar je kunt het echt leren! Dat bewijst de gratis cursus “Ontdek je Stem”, die je bij ons kunt volgen. Binnen drie maanden wordt met behulp van een professionele lesmethode een basis gelegd, die voldoende is voor deel name aan de koorrepetitie. Deze 12-wekelijkse cursus start op maandag 24 september om 19.00 uur in ons repetitie- gebouw “Het Zuiderkwartier” aan de Wasse- naerlaan 38 in Tilburg. Voor meer informatie of om je op te geven kun je contact opnemen met dhr. Harry van den Hout, tel. 06-57340128. E-mail: hacorry@home.nl Kom eens langs op maandag 10 september! Valse start Audacia GSBW-Audacia 5-0 Er is nog te weinig vergelijkingsmateriaal om een zinnig verslag te maken. Voorlopig kun je concluderen dat in ieder geval GSBW een maatje te groot is voor Audacia. Vooral de snelheid in handelen gaf de doorslag. Er vielen doelpunten in de 17e 41e,4 4e, 45e en 62e minuut. Uitslagen: GSBW 1-Audacia 1: 5-0, Audacia 2- Nemelaer 3: 1-3. Programma zondag 9 september 2012 Audacia 1 - Ons Vios 114.00 GSBW 2 - Audacia 212.00 Audacia 6 - Desk 1010.00 Museum Kruysenhuis 9 september tot en met 21 oktober 2012: Onder de titel ‘Life is a Carnival’ exposeert beeldend kunstenaar Marlies Vonk van 9 sep tember tot en met 21 oktober 2012 in Museum Kruysenhuis in Oirschot. Het is een expositie met recente schilderijen. Museum Kruysen huis ligt op loopafstand van het historische centrum van Oirschot en is elke zaterdag en zondag geopend tussen 13.00 en 17.00 uur en op afspraak. Tijdens de Kunstroute Oirschot zaterdag 15 en zondag 16 september is het museum geopend van 11:00 tot 17:00 De offi ciële opening vindt plaats op zondag 9 sep tember om 16:00 uur en zal worden verricht door de Burgemeester Van Oirschot, Ruud Severijns. In het weekend van 8 en 9 september 2012 exposeren drie zussen uit Gemert te weten An, Riet en Thea Brzoskowski hun mooie en emotievolle beelden en schilderijen in het oude kerkje te Middelbeers. Op zondag 9 september zal de groep Five-A uit Gemert de expositie opluisteren met mu ziek. Het gezin waaruit ze komen bestaat uit vijf zussen en twee broers die al vanaf hun jonge jaren bezig zijn met kunst en muziek in allerlei vormen. De drie zussen An, Riet en Thea schilderen of boetseren op heel eigen wijze en halen hun inspiratie vooral uit wat mensen beweegt. Hun werken zijn net zo verschillend als zij zelf. An maakt beelden die vaak figuratief zijn en soms realistisch. Ze zijn bewerkt met glazuren en of oxides. Thea wordt geboeid door vormen en kleuren in haar tekeningen en schilderij en. Riet is portretschilder en voor haar is het een uitdaging om vanuit de verflaag de ziel van de mens tot uitdrukking te brengen. Five-A is een passievol muziekgezelschap. Zij brengen liedjes over geloof, hoop, liefde, vreug de, kinderen, kortom alles wat zich in het leven afspeelt. Het Oude Kerkje is op zaterdag open van 13 tot 17 uur, op zondag van 11 tot 17 uur. De entree is 1.50 euro (t.b.v. instandhouding van het monument), kinderen gratis. Het adres is Willibrordstraat 25, 5091 CC Middelbeers. Meer info is te vinden op www.oudekerkje.nl PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 5 SEPTEMBER 2012 iedereen verdient een morgen Beste mensen, ELFTALLEIDER AUDACIA 1 HANS DE BROUWER ii Afgelopen weekend is de bal weer gaan rollen bij Audacia in de eerste officiële competitiewedstrijden. Via deze weg wil ik alle junioren, senioren en het bestuur van Audacia veel succes wensen in het seizoen 2012-2013. Ik hoop dat we er met de hele vereniging weer een mooi en gezellig seizoen van kunnen maken. Het eerste elftal speelt aanstaande zondag de eerste thuiswedstrijd van het seizoen tegen Ons Vios. Net als alle andere thuiswedstrijden wordt er om 14.00 afgetrapt. Ik wens de jon gens, Johan Dijkstra, Jan Swinkels, Jos Hesselberth en Ralf de Wit veel succes met deze openingswedstrijd en met de rest van het seizoen. Audacia 2 heeft de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen al achter de rug en vervolgt de competitie aanstaande zondag om 12.00 met een uitwedstrijd tegen GSBW. Ik wens ook ons tweede elftal, dat begeleid wordt door Piet Brekelmans, Rob Wesel en Rob Kuypers, veel succes in het nieuwe seizoen. Ik hoop dat mijn jongens van de selectie, met weer veel jongens doorgestroomd uit de eigen jeugd, vanaf het begin paraat staan en dat we er met de steun van onze supporters weer een geslaagd seizoen van gaan maken. Hierbij wens ik nogmaals iedereen die Audacia een warm hart toedraagt een heel mooi seizoen toe, 10.50 I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 7