ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES Jeugdactiviteitenbegeleider, heb jij zin? Kinderwedstrijd ’’Ontwerp de Bazel” Nog meer genieten op Kampina Van Niks Van Alles Geslaagd! Verzamelaars ruilbeurs in Boxtel Thierry Feuz en Julius Weiland bij Etienne Gallery Mooie tuinen.nl BON Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Naam Heb je interesse, vragen of wil je meer infor matie, neem dan contact op met Karin de Jong, telefoon 523 18 16, of bij het bezoe kerscentrum Oisterwijk, 523 18 00 of per e- mail: karindejong@natuurmonumenten.nl Belversvenwandeling Deze wandelroute is aangeduid met een rode pijl op de paaltjes en is ongeveer 5 kilometer lang. De wandelroute start aan de Burgemeester van de Oeverweg in Oisterwijk. De route leidt u door diverse delen bos, langs het prachtige Belversven en langs een deel van de prachtige Kampinase heide. Daarnaast steekt u twee keer de beek de Rosep over. Een keer over een stenen brug, genaamd de Stenen Heul, en een keer over de mooie nieuwe houten brug. Een wandeling met veel variatie en mooie landschapsbeelden. De route is ook te downlo aden bij www.natuurmonumenten.nl/kampina. U moet dan onder het kopje wandelen, die route opzoeken. Het kan ook rechtstreeks met deze link: http://bit.ly/Nshddo Reizend educatief jeugdtheater (tevens huistheater) Van Niks van Alles Pastoor van Beugenstraat 10-12, Oisterwijk Reserveren is noodzakelijk en kan via 509 3612, of www.vanniksenvanalles.nl Natuurmonumenten, bezoekerscentrum Oisterwijk is op zoek naar enthousiaste jeugdactiviteitenbegeleiders. Vind je het een uitdaging om de kinderen een Wandelen op Kampina Andere mooie wandelroutes op Kampina zijn de Wandelroute, Dal van de Beerze, vlakbij Oirschot; http://bit.ly/OIoHIQ of de Wandel route de Huisvennen; http://bit.ly/Sy8wld Indien u dit natuurgebied gaat bezoeken zijn de verrekijker en een camera aan te bevelen! De Kampina is een prachtig heidegebied tussen Oisterwijk en Boxtel. Dit mooie gebied maakt deel uit van het Nationale Landschap Het Groene Woud. Voor de wandelaar heeft Natuurmonumenten nu een van haar mooiere wandelroutes, de rode wandelroute Belversvenwandeling, sterk verbeterd. Er is in samenwerking met het Waterschap de Dommel een compleet nieuwe brug aangelegd over de Rosep. Daarnaast zijn een aantal lastig te bewandelen natte delen van de route ook opgeknapt. Tevens is er bij het Belversven een bank geplaatst, zodat u daar ook even heerlijke kunt genieten van een mooi uitzicht. gebied van een aantal bijzondere planten en dieren. Tussen de struikheide kunt u een levendbarende hagedis aantreffen. Op de nat tere delen bloeit de zeldzame zonnedauw, een insectenetend plantje. Het gentiaanblauwtje, een bijzondere vlindersoort, komt ook alleen op vochtige heide voor. Alleen door een zorg vuldig beheer kunnen deze bijzondere soorten in dit unieke gebied behouden blijven. Aan de Universiteit van Leiden heeft onze dorpsgenote Joyce Boogaers de titel Master of Art in Chinese studies behaald. Proficiat Joyce en nog een fijne tijd in Azië! Natuurlijk kan je jezelf ook aanmelden bij de balie van het bezoekerscentrum Oisterwijk. Meer informatie over het vrijwilligerswerk bij Natuurmonumenten kan je vinden op de web site (www.natuurmonumenten.nl) van Natuur monumenten onder de kop Werken bij. Zondag 9 september 2012 organiseert de VBV haar verzamelaarsruilbeurs van 10.00 tot 13.00 uur in het Baanderherencollege, Baanderhe renweg 2 te Boxtel. Entree volwassenen 1 euro. Kinderen 25 eurocent. Op deze drukbezochte en gezellige beurs kun nen geruild worden: postzegels, munten, prent briefkaarten, stickers, sigarenbandjes, tele foonkaarten, theezakjes, enz. Op iedere beurs wordt aandacht besteed aan een speciaal thema. Voor zondag 9 september is dit: schuifpuzzels. Bezoek ook eens onze website: www.vbvbox- tel.nl Vrijdagochtend 21 september: 2e Peuter Kleuterochtend in thema Herfst Er is ruimte voor 20 peuters/ kleuters en bege leiders. Jan heeft nieuwe laarzen, een visueel peuter- verhaal in mooie kleuren. We spelen en dansen het verhaal na. Het wordt een extra levendige boel, want Janine heeft er haar gitaar bij. Zingen en springen, swingen en springen,,. zijn van die leuke dingen. Doe mee en meld je aan! Vrijdagochtend 26 oktober: 3e Peuter kleuterochtend: Weerbaar met de weerbe- richtjes! www.weerberichtjes.com Lekker spelen met drama, emoties en het weer! Inloop tussen 9.00 en 9.15 uur Duur: 9.15 -10.15 uur, daarna uitspelen, drin ken etc. Kosten: 10 euro voor 1 duo (1 kind met bege leider) Geschikte leeftijd: 3 en half, 4,5 jaar Er is ruimte voor maximaal 12 peuters met begeleiders. Veel kinderen Het bezoekerscentrum Oisterwijk heeft jaar lijks veel scholen op bezoek en ook veel kin deren vieren hier hun kinderfeestjes. Kinderen vinden het jeugdprogramma en de verjaar- dagsactiviteiten erg cool! En scholen komen jaarlijks terug met veel enthousiaste kinderen. Veel van die activiteiten hebben begeleiding nodig en daar zoeken we nu geschikte kandi daten voor. Kampina Dit natuurgebied bestaat uit een heideland schap dat omringd wordt door bossen en door sneden door de beken de Beerze en de Rosep. Het noordelijk deel van de Kampinase heide is vrij droog met daarin veel struikheide. Het zuidelijke deel is een stuk vochtiger. Hier groeit de dopheide. Juist de afwisseling van vochtige en droge heide maakt dit gebied zo uniek. Beide typen heide zijn dan ook het leef- Veel interessante jeugdactiviteiten Na een inwerkperiode kunnen de nieuwe bege leiders zelfstandig deze jeugdactiviteiten, kin derfeestjes en natuurdagen begeleiden. Het is wel fijn als je een beetje weet over de natuur en de omgeving van bezoekerscentrum Oisterwijk. Voorop staat dat je natuurlijk wel moet om kunnen gaan met groepen kinderen van 4 tot 12 jaar. Daarnaast werk je samen met onze andere vrijwilligers en dat is nu al een erg gezellige club. Wat ook leuk is aan het werk, is dat je het ene moment met de kinderen Tijdens monumentendag op 9 septem ber in Oisterwijk en Moergestel is er voor de kinderen een echte wedstrijd. Wie maakt het mooiste monument van ribbelkarton Dat kan zondag bij landgoed Zonnewende aan de Tilburgseweg 54 in Moergestel tijdens de Open Monumentendag. Kunstenares Ninke Kwast uit Am-sterdam helpt mee en kan je goede adviezen geven. Aan het einde van de dag worden de maquettes beoordeeld en de winnaar krijgt een leuke prijs. De wedstrijd is genoemd naar architect de Bazel die Zonnewende in 1922 gebouwd heeft. Thierry Feuz, Zwitserland, 1968, is een mul ticulturele wereldreiziger in de kunstwereld, met een lange en indrukwekkende staat van dienst die een geheel eigen stijl en techniek heeft ontwikkeld. Feuz werkt nat op nat met acrylverf en lak, wat betekent dat hij met vloei bare verf over een nog vloeibare basislaag gaat. Op het eerste oog is het onderwerp van de vreugdevolle schilderijen van Feuz natuur, en dan met name bloemen en landschappen. De werken zijn afwisselend van figuratief tot abstract. Van enkele bloesems tot hele boe ketten bloemen, van zwevende plantendelen tot kruipende micro-organismes, van de hemel tot lineaire landschappen. Voor Julius Weiland, Duitsland, (1971) is het belangrijk om met uniek materiaal te werken, op een wijze die nog niemand heeft gezien. De laatste 10 jaar werkt Weiland o.a. met gefu- sed glas, geprefabriceerde stukjes glas worden opgestapeld en samengesmolten in de oven. De resultaten zijn complexe structuren die worden beïnvloed door toevalligheid en de willekeurige beweging van het zachte glas. De expositie is te zien tot en met zondag 7 oktober 2012 bij Etienne Gallery in Oisterijk. ontwerp montage aanleg renovatie Vanaf nu is café HierNeffe elke vrijdag- positieve ervaring mee te geven uit de natuur, dan is dit zeker iets voor je. binnen aan het knutselen bent en het andere moment buiten aan het waterbeestjes scheppen. Heb je zin in deze leuke vrijwilligerstaak en ben je beschikbaarheid, meld je dan aan. JcZ? ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 5 SEPTEMBER 2012 PAGINA 6 weer 20 verschillende biertjes proeven in Woonplaats Telefoon Onderstaand gedeelte ook invullen. Straat kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I J Kloosterlaan 57 Moergestel 013-5287670 M: 06-55382942 www.mooie-tuinen.nl t/m 6 regels 3,50 t/m 10 regels 5,00 Zaterdag 8 sept. optreden van de band ATM Addicted To Music. Voorheen BREE ZE. Veel guitar-greatist-music van o.a. The Eagles, Dire Straits, CCR eva. Café de Brouwer aanvang 21.00u. entree gratis. avond geopend. Deze vrijdag flesjes Jupiler voor maar 1,90. En feesten met DJ Joost... Noteer deze data alvast op de kalender- voor de jazzliefhebbers! Zondag 7 okt. en zondag 4 nov. Jazzmiddag met The Dirty Stream Jazzband. Vanaf 14.30 tot 18.00u. Entree gratis. Café de Brouwer. Zoekertjes’ UISLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Zaterdag 8 sept. optreden van de band ATM Addicted To Music. Voorheen BREE ZE. Veel guitar-greatist-music van o.a. The Eagles, Dire Straits, CCR eva. Café de Brouwer aanvang 21.00u. entree gratis. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Jos van Esch Elektrotechniek. Nieuw bouw, verbouw en renovatie bij zowel parti culier als bedrijf. 06-83792272 www.josvanesch.nl Noteer deze data alvast op de kalender- voor de jazzliefhebbers! Zondag 7 okt. en zondag 4 nov. Jazzmiddag met The Dirty Stream Jazzband. Vanaf 14.30 tot 18.00u. Entree gratis. Café de Brouwer. Voetklachten, bel Hein van lersel 013- 5054027 of kijk op www.podotherapiemoer- gestel.nl Zaterdag 8 sept. optreden van de band ATM I Addicted To Music. Voorheen BREE ZE. Veel guitar-greatist-music van o.a. The Eagles, Dire Straits, CCR eva. Café de Brouwer aanvang 21.00u. entree gratis. Rots en Water weerbaarheidtraining Wie je ook bent, met wat voor vraag je ook komt, samen zorgen we ervoor dat je weer baarder wordt! Start eind september. Meer informatie: rotsenwatertraining@gmail.com of info@kicocoacht.nl KiCo Kindercoaching Lotte den Otter. VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Ben je op zoek naar een bijbaantje in de horeca? Dan ben jij misschien wel oie per soon die ons team wil komen versterken! Of ken je iemand die daar interesse in heeft, laat het die dan weten. Voor o.a. onze Brou- wer-avonden maar ook voor div. feesten en partijen. Stuur een mail naar cafedebrou- wer@home.nl Wij nemen dan contact met je op. Mvg. JH de Brouwer. Zaterdag in HierNeffe: BASS-tenboel! De beste dance met o.a. De Loudness en D'n A-Style. www.kinderschoenenkopen.nl - Op zoek naar een leuke locatie voor een Komend weekend kun je bij de Veerkes feestje? Kom eens bij café HierNeffe kijken, weer 20 verschillende biertjes proeven in Voor grotere feesten is ook de Veerkes be- proefglaasjes! schikbaar! Zaterdag 8 sept optreden van de band ATM I Addicted To Music. Voorheen BREE ZE. Veel quitar-greatist-music van o.a. The Eagles, Dire Straits, CCR eva. Café de Brouwer aanvang 21.00u. entree gratis. Ben je op zoek naar een bijbaantje in de horeca? Dan ben jij misschien wel die per soon die ons team wil komen versterken! Of ken je iemand die daar interesse in heeft, laat het die dan weten. Voor o.a. onze Brou- wer-avonden maar ook voor div. feesten en partijen. Stuur een mail naar cafedebrou- wer@home.nl Wij nemen dan contact met je op. Mvg. JH de Brouwer.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 6