Stoomtrein en Koningin bezoeken Oisterwijk 5 oktober Seniorendag - 55 Jaar KBO Moergestel GUO zoekt sponsorwerver Geboorte... Wel aandacht voor fietsverkeer Oirschotseweg adres.. telefoon boetseren O bonbons maken schilderen Q computerspelletjes Kaartverkoop unieke stoomtrein gestart Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Beeld uit de feestelijke dag in 2007. De middag, van 14.00 tot 17.00 uur, zal wor den ingevuld met work-shops waaraan ieder een kosteloos kan deelnemen. De volgende work-shops staan op het pro gramma: Muziek maken Boetseren Schilderen met acrylverf Bloemschikken Bonbons maken Computerspelen Om teleurstelling te voorkomen is het raad zaam om onderstaande strook in te vullen. Voor wie graag spelletjes speelt op de computer, deze staan ter beschikking. Stoom en ijs hebben niets met elkaar te maken, behalve dan dat ze ontstaan uit water en in Oisterwijk met elkaar zijn verbonden door de Stichting Ijsbaan Oisterwijk. In dit feestjaar, het jaar dat Oisterwijk 800 jaar stadsrechten viert, brengt deze stichting een unieke stoomtrein naar Oisterwijk. Tijdens de Oisterwijkse Stoomdagen kunnen totaal 800 liefhebbers een rit maken met deze trein. Namens de initiatiefnemers, Het bestuur van de stichting Moergestel Fietsdorp en de andere ondertekenaars van het burgerinitiatief Jan Vriens en Sjef Spijkers Voor de sportieve senioren is er de mogelijk heid om, o.l.v. Jan van Ganzewinkel, deel te nemen aan een nordic-wandeling. Vertrek vanaf den Boogaard om 14.30 uur. Tevens vragen wij eenieder die een leuke hobby heeft en dit aan anderen wil laten zien, voor 15 september contact op te nemen met Jac queline Vis, tel. 513 2523 of Addy van Gorp, tel. 513 1123. Wie weet kunnen we er dan samen een aardige tentoonstelling van maken. Verdeeld over de middag houden wij 2x een Deelname Dag van de Senioren - 55 jaar KBO-Moergestel op 5 oktober 2012. Naam loterij met leuke prijsjes. Biljarten kan gewoon doorgaan. Wilt U niet actief deelnemen, dan vinden wij het gezellig als U toch even binnenkomt. De koffie, met iets lekkers, staat voor iedereen klaar. Koningin Als op 23 september de stoomtrein naar Oisterwijk komt, brengt deze trein een stuk historie mee. Niet alleen het beeld en de geur van de op kolen gestookte trein zal Oisterwijk terug brengen naar de beginjaren van de vorige eeuw, maar na het tot stilstand komen van het ijzeren gevaarte volgt er ook een bijzonder bezoek. 'In 1920 kreeg Oisterwijk bezoek van Koningin Emma. Samen met de vele recre anten die in die tijd met de trein naar Oister wijk kwamen werd dit Koninklijk bezoek ook op het station ontvangen. Op deze historische dag kunnen de Oisterwijkers ook haar ver welkomen op het station,' aldus Harry die het schouwspel, dat gedeeltelijk wordt uitgevoerd door toneelspelers en waarbij uiteraard ook een muzikaal en formeel ontvangst behoort, nu al voor zich ziet. 'De trein komt vanuit Utrecht en reist via Rotterdam naar Oisterwijk. Met deze trein komen er uit die steden ook honderden bezoekers mee die in Oisterwijk komen genieten van de stoomdag, het evene- In verband met bovengenoemde gelegenheid wordt op vrijdag 5 oktober a.s. een feestelijk middag- en avondprogramma gepresenteerd in den Boogaard voor ALLE senioren van Moergestel. Hoewel wij een pleidooi hebben gehouden voor het realiseren van een fietspad naar het Draaiboompje, is dit blijkens de mening van b. en w. om verschillende redenen - vooral financiële - niet haalbaar. Immers, de Oirs chotseweg is pas een paar jaar geleden gere construeerd en voorzien van fietssuggestie- stroken. Uit verkeerstellingen is echter geble ken dat er veel te hard wordt gereden. Ook is er vaak sprake van veel sluipverkeer (A 58) vooral tijdens de aanrijtijden naar de (basis) scholen. Dit vereist maatregelen op korte ter mijn. Het college stelt de raad voor om twee extra verkeersdrempels/-stroken te leggen. Wij blijven pleiten voor een fietsveilige route. Ook aan het sluipverkeer op beide routes is een vervelend gegeven waaraan op korte ter- Kaartverkoop Stoomtrein Oisterwijk - Eindhoven De trein vertrekt rond 12.30 en rond 15.00 uur met telkens een rit van ongeveer twee uur. Het schouwspel bekijken op het station is gra tis; voor een retourtje met de stoomtrein van Oisterwijk naar Eindhoven rekent de stichting 30,- voor volwassenen, 20,- voor kinderen. De kaarten zijn vanaf 6 augustus verkrijgbaar bij Café Koosje, Foto Vlaminckx en de Regiobank. Geïnteresseerde ondernemers die voor hun klanten of personeel kaarten willen reserveren kunnen zich melden via info@ois- terwijkonice.nl. Na terugkomst op het station in Oisterwijk hebben de kaartjes net als vroeger een extra gaatje, het bewijs dat de rit is vol bracht. Meer informatie: www.oisterwijknieuws.nl/ stoom-weekend sponsors hebben elkaar heel wat te bieden. Het aantrekkelijke sponsorpakket van GUO vormt dan ook een stevige basis voor een win- win situatie. GUO en ondernemers die met elkaar in zee gaan, blijven elkaar vaak jarenlang trouw. Deze wederzijdse vertrouwensbasis maakt sponsorwerving op langere termijn rela tief eenvoudig. Wie meer wil weten over GUO en haar con certseries kan terecht op www.guo.inoister- wijk.nl. Belangstellenden met vragen over deze aantrekkelijke bijverdienste of die een afspraak willen voor een persoonlijk gesprek, kunnen zich melden per email (guo@inois- terwijk.nl) of telefoon 521 0175. Concertorganisatie Groeten Uit Oisterwijk is per direct op zoek naar een mede werker die sponsors gaat werven voor haar jaarlijkse GUO-concerten. De spon sorwerver bij GUO werkt op basis van een aantrekkelijke provisie. Bovendien heeft hij of zij gratis toegang tot alle GUO-concerten, naast nog enkele voordelen. Zijn of haar werkgebied beslaat Oisterwijk en directe omgeving. In het verleden is gebleken dat sponsorwerving voor GUO op basis van provisie een uitdagende en financieel aantrekkelijke bijverdienste is. Nodig zijn een enthousiaste, positieve uitstra ling, een representatief voorkomen, een pret tige, zakelijke attitude, doorzettingsvermogen, plezier in het aangaan en onderhouden van rechtstreekse contacten en afspraken met en bezoeken aan ondernemers uit Oisterwijk en omgeving en interesse in GUO en haar con certen die ze elk jaar organiseert in Den Boogaard Moergestel en Tiliander Oisterwijk. Enige bekendheid met ondernemend Oister wijk en omgeving is een voordeel. Werktijden kunnen naar eigen inzicht worden ingedeeld. Om succesvol te zijn, is een tijdsinvestering van minstens een halve dag per week in meer dere periodes per jaar noodzakelijk. GUO voorziet haar nieuwe medewerker van alle noodzakelijke middelen om direct aan de slag te kunnen, waaronder een overzicht met kansrijke kandidaat-sponsors. GUO en haar Deelname workshop Maximaal 2 per persoon (aankruisen) LI muziek maken Q bloemschikken Deze strook inleveren aan de bar in den Boogaard vóór 15 september 2012. Het avondprogramma van 20.00 tot 24.00 uur: (De zaal is open vanaf 19.30 uur). Ook weer gratis toegang voor ALLE senioren van Moergestel. We beginnen de avond met een aangekleed kopje koffie. Van 20.00 tot 21.30 uur kunnen de lachspieren worden getraind. (Zakdoek meebrengen dus.) Vanaf 21.45 uur kan er worden gedanst op muziek van Sjef Schilders, bij iedereen wel bekend. Indien nodig, kan voor vervoer worden ge zorgd. Graag tijdig aanvragen bij Jacqueline of Addy. De tractaties bij de koffie of thee worden aan geboden door den Boogaard vanwege hun 5- jarig bestaan. Al met al redenen genoeg om op vrijdag 5 oktober samen het 55-jarig jubileum van de KBO-Moergestel en Seniorendag 2012 te vieren. Tot dan! mijn iets moet worden gedaan en dat nader onderzoek vereist. Tenslotte vragen wij de politieke partijen om in het nieuwe verkeersplan voor de gemeente wel over te gaan tot een reservering voor de aanleg van vrijliggende fietspaden. Een dergelijk nostalgisch plaatje moet 23 september ook zichtbaar zijn op het station van Oisterwijk. (foto Joris van der Pijll) Wij gaan een echte stoomtrein naar Oisterwijk halen op de voor Oisterwijk 800 georganiseerde stoomdag,' aldus Harry Marsé, lid van de stich ting Ijsbaan Oisterwijk. Hij is samen met zijn bestuursleden trots dat hij eindelijk de komst van dit historisch monument kan bevestigen. De stichting is sinds vorig jaar het hele jaar door bezig met de organisatie van diverse acti viteiten rondom de ijsbaan, maar wil duidelijk meer gaan doen in Oisterwijk. 'Die trein is al aan het rollen en komt pas in 2013 weer tot stilstand.' Met dat laatste brengt Hany bestuur meteen ook een verrassende wending aan dit verhaal: 'In 2013 zal het Oisterwijkse centrum er anders uitzien dan nu. We gaan met de opbrengst van de kaartverkoop iets heel bij zonders doen. Het wordt een blijvend en zeer bruikbaar cadeau voor Oisterwijk waar heel veel inwoners, verenigingen en ondernemers nog veel plezier aan zullen beleven.' door Joris van der Pijll ment dat wordt georganiseerd voor de viering van 800 jaar stadsrechten. Er zullen veel toe schouwers zijn die dit unieke moment willen beleven en op datzelfde moment kunnen er honderden reizigers vanuit Oisterwijk met deze trein een rit maken door Brabant. Het zal dus goed druk worden op en rond het sta tion, maar ook in het centrum van Oisterwijk en bij de stoommachine op het KVL terrein.' 800 De stoomtrein, die de geïnteresseerden voor de stoomdag en 'Koningin Emma' naar Oister wijk brengt, zal haar weg vervolgen via Boxtel naar Eindhoven en komt daarna weer naar Oisterwijk. 'Deze rit is die dag tweemaal be schikbaar voor vierhonderd liefhebbers. Er kunnen dus totaal achthonderd mensen mee in de gerestaureerde authentieke wagens en daarmee vormt ook deze treinrit een uniek en feestelijk evenement voor Oisterwijk 800.' Samen met de activiteiten van die dag, vormt dit evenement een heerlijk dagje Oisterwijk voor inwoners en recreanten uit de regio. PAGINA 5 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 5 SEPTEMBER 2012 Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268 g V S - V,.-

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 5