Terugblik op de Toer Mee van 2012 Moergestelse parochie betrokken bij viering alle geloofsgemeenschappen ZILT Geen fietspad naar Haghorst? Oproep inschrijven Eerste Heilige Communie Openbare bijeenkomst Dorpsraad Moergestel Peter Faber opent nieuw seizoen Huis voor Zingeving Bedevaart naar Kevelaer 15 september 2012 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 5 SEPTEMBER 2012 PAGINA 3 Ellen Schellekens (links) en Jeanne Ketelaars uit Moergestel zijn twee van de leden van een geza- Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl ‘Geloven in verbondenheid’ Natuurtheater Oisterwijk in kader Oisterwijk 800 Op 24 september 2012 houdt de Dorpsraad Moergestel voor de derde keer een openbare bijeenkomst. Vanaf 19.30 u. bent u van harte welkom in Den Boogaard. We starten om 20.00 uur. Tijdens de bijeenkomst willen we terugblikken op de acties en resultaten van de Dorpsraad. Ook bespreken we de toekomstplannen met u. Uiteraard horen we dan graag van u waar wij onze aandacht op moeten richten. Gestaag vielen de regenbuien neer op zondag 26 augustus, de dag van de 32e Toer Mee. Heel jammer voor de orga nisatie, de deelnemers en vooral voor het werk van pater Theo Raaijmakers voor de straatkinderen in Bolivia. moest worden afgelast. De opbrengst van de ToerMee bedraagt tot nu toe 4200 euro. Ondanks het weer toch al een mooi bedrag. Dorpsstraat 6 te Oisterwijk op donderdag op de markt Oisterwijk Woensdagochtend vrijdagmiddag: markt Moergestel Telf. 013.5282344 www.ziltvis.nl Vrijdag 14 september opent Peter Faber het vierde seizoen Huis voor Zingeving in de thea terzaal van cultuurcentrum Tiliander (Spoor- laan 82c in Oisterwijk). Zijn boodschap: pro beer je te onderscheiden van de appels en peren.Daarvoor hoef je niet naar de Himala ya of op dieet. Probeer alleen maar te herin neren, dat wat jij in huis hebt uniek is. De wereld wacht op jou. Doz© week: Vers gebakken KIBBELING bij ons altijd van verse kabeljauw, dat proefje! 250 gram 3,95 gratis saus van het huis! Het motto van deze avond bij het Theater voor Zingeving is “Ik kan ’t, ik wil ’t, ik doe ’t. Nu!”. Als verteller, speler en motivator geeft Peter Faber hier handen, voeten, hart en stem aan met uit zijn leven gegrepen avonturen, ontdekkingen en ervaringen. Met als resultaat: plezier, energie, humor en de ontdekking dat we meer kunnen dan we denken te kunnen! De avond wordt muzikaal omlijst door pianist Pieter Kreeft. Aanvang: 20:00u (toegang vanaf 19:30u). Kaarten 15 p.p.) zijn verkrijgbaar bij Pleïade, Willem II straat 50 in Tilburg, en via de website van de Tiliander: www.tilian- der.com. Voor meer informatie: www.huis- voorzingeving.nl. Komend jaar vieren we binnen de parochie het feest van de Eerste Heilige Communie op zondag 12 mei 2013. De informatieavond vindt plaats op maandag 10 september a.s. van 20.00 tot 21.30 uur in het parochiecentrum, Sint Jansplein 9 te Moergestel. Op deze avond kunt u uw kind aanmelden. Wij hopen u op deze avond te ontmoeten. Namens de Werkgroep Eerste Heilige Com munie De M.O.V-groep wil bijzonder alle vrijwilligers bedanken die met hart en ziel hun medewer king gaven om alles in goede banen te leiden in de voorbereiding en op de diverse posten. Ook zij moesten onder moeilijkere omstan digheden werken om het de deelnemers toch zo goed mogelijk naar de zin te maken. We bedanken ook de families in Oirschot en Oisterwijk, die hun plaats beschikbaar stelden voor de posten, voor hun gastvrijheid. Deze twee vrouwen, respectievelijk actief betrokken bij de Moergestelse parochie en de Johannesparochie in Oisterwijk, zijn lid van een werkgroep die deze bijzondere interreli gieuze viering heeft georganiseerd. Ze bena drukken dat de viering voor iedereen openstaat. Dat komt goed tot uitdrukking in de symboliek waarmee de viering is doorspekt. In het Oisterwijks Natuurtheater wordt een menora opgesteld, een zevenarmige kandelaar. Zes armen vertegenwoordigen een van de deelne mende geloofsgemeenschappen. “De zevende arm is voor ieder andere geloofsstroming”, aldus Jeanne Ketelaars. menlijke werkgroep die de interreligieuze viering heeft georganiseerd. Geïnspireerd door de gedachte dat in de eeuwen van het achthonderdjarig bestaan van Oisterwijk religies altijd een belangrijke functie hebben vervuld, hebben de gezamenlijke geloofsgemeenschappen van Moergestel, Heukelom en Oisterwijk op vrijdag 7 september in het Natuurtheater van Oisterwijk een gezamenlijke viering georganiseerd. Hieraan doen mee de vier katholieke paro chies, de Poolse katholieken, de joodse- en de moslimgemeenschap, de protes tanten en de kloosters en abdijen. “In het jubileumjaar 2012 willen we onze onderlinge verbondenheid benadrukken door ons te presenteren in een geza menlijke viering”, aldus Jeanne Ketelaars uit Moergestel en Ellen Schellekens. Poolse katholieken een Mariabeeld. Er wordt voorgelezen uit de verschillende heilige boe ken. Tenslotte bedanken we alle particuliere spon sors en het bedrijfsleven voor hun gulle mede werking en bijdragen en speciaal degene, die haar tijd beschikbaar heeft gesteld om sponsors te bezoeken. Mocht u niet in de gelegenheid zijn geweest om een bijdrage te geven, dit is nog mogelijk op rekeningnr.1345.03.589 t.n.v. Missie- en Ontwikkelingswerk Moergestel. Wij,hopen dat het werk van pater Theo toch zo min mogelijk de dupe wordt van het slechte weer op deze Toer Mee-zondag. MOV-groep Moergestel Peter Faber is een van Nederlands meest veel zijdige artiesten. Op elk gebied in het theater heeft hij zijn sporen verdiend. Faber was mede oprichter van Het Werkteater en won tweemaal een Louis d’Or. Hij speelde rollen in musicals als De Jantjes en Peter Pan, in films als Schatjes!, Mama is boos! en Ciske de Rat en in de comedyserie Prettig geregeld. Faber doceert aan de Amsterdamse Theaterschool, de Kleinkunst Academie en de Frank Sanders Musical Academie en is oprichter van de Peter Faber Stichting. Zoals u misschien al in het Brabants Dagblad hebt kunnen lezen, stelt het college van b. en w. voor om geen fietspad naar Haghorst te realiseren omdat dit op basis van de uitkomst van een onderzoek door de Grontmij uit verkeers technisch oogpunt (te weinig fïetsverkeer in relatie met autoverkeer) niet nood zakelijk is. Wel stelt het college de raad voor om een aantal verkeerstechnische maatregelen te treffen zoals de aanleg van 6 verkeersdrempels en een fïetssug- gestiestrook van 1,25 m. Wij hebben als Moergestel Fietsdorp (MF) het burgerinitiatief (ondersteund door meer dan 200 handtekeningen!) genomen om zo’n fietspad te realiseren niet alleen vanwege de verkeersveiligheid maar ook als afronding van de toeristische knooppuntenroute naar ons dorp. Dit argument vindt het college onvol doende omdat de financiële middelen ontbre ken en er in deze crisistijd andere keuzes moe ten worden gemaakt. MF betreurt deze opvat ting. Wij hopen dat er alsnog een raadsmeerderheid komt om dit fietspad wel degelijk op de (finan ciële) kaart te zetten. Naar onze mening moet het mogelijk zijn om de geraamde kosten van €1,6 miljoen door een aantal besparingen behoorlijk terug te brengen, bijvoorbeeld door een eenvoudige fietsbrug over de Reusel te realiseren, hetgeen al een paar ton bespaart. Uit het onderzoek is duidelijk naar voren gekomen dat er wel degelijk sprake is van een Bij binnenkomst in het Natuurtheater krijgen alle deelnemers aan de viering een steen en een stift. Iedereen schrijft een eigen (vredes)- wens op een steen. Na afloop krijgt iedereen een steen mee naar huis. Zeven stenen worden voor het nageslacht bewaard in het 800-monu- ment op De Lind, samen met de brieven die kinderen aan de toekomst hebben geschreven. Ellen Schellekens: “Het wordt een groot feest.” Jeanne Ketelaars: “De viering is een pracht voorbeeld van waar 800 voor staat, namelijk onderlinge verbondenheid.” Verse hele Sliptong 500 gram 9,95 (ca. 4 stuks) De viering is absoluut uniek om een aantal redenen. Aan de voorbereiding hebben alle parochies (drie uit Oisterwijk en één uit Moer gestel) en alle geloofsgemeenschappen uit volle overtuiging meegedaan. “Iedereen heeft dit als zeer positief ervaren”, benadrukt Ellen Schellekens. De viering is daadwerkelijk ‘uni verseel’ omdat geen enkele geloofsgemeen schap eigen rituelen gebruikt. “Samen bidden, samen zingen, samen vieren”, aldus Jeanne Ketelaars. De geloofsgemeenschappen brengen wel hun eigen symbolen mee, zoals de protes tanten de Bijbel, de moslims de Koran en de Steen met vredeswens Volgens Ellen Schellekens en Jeanne Ketelaars richt de viering zich nadrukkelijk ook op kin deren en op alle culturen. Ze spreken zelfs van een ‘swingende viering’, mede dank zij een optreden van het Tilburgs-Surinaams koor Pramisi. De koorleden treden op in Surinaamse kledij. Het tweede koor is al net zo bijzonder omdat het een gelegenheidskoor is, samenge steld uit zangers van alle koren uit Moergestel en Oisterwijk. Meer dan honderd jaar al gaan de parochianen uit Berkel, Enschot, Udenhout en Helvoirt op bedevaart naar Kevelaer. Zaterdag 15 sep tember a.s. doen ze dat weer. Mogelijk sluiten er pelgrims aan uit Heukelom, Moergestel en Oisterwijk. Met deze bedevaartgangers gaan ook een aantal gilde-broeders/zusters mee. Het thema is “Houd moed en wees niet bang”. Pastoor Pieter Scheepers gaat mee als geestelijk leider.Het vertrek is geregeld als volgt: Om 8.00 uur vertrekt de bus bij de Enschotsekerk, vervolgens om 8.05 uur in Berkel bij de kerk; 8,15 uur bij de kerk te Udenhout. In de Biezenmortel om 8.25 uur bij de bushalte tegenover het kruisbeeld en in Helvoirt om 8.30 uur bij de kerk. Programma: Aankomst in Kevelaer 10.00 uur. 10.15 uur Begroeting Maria bij de Genadekapel; 10.30 uur Kleine Kruisweg in het Forum Pax Christi. Tezelfdertijd Grote Kruisweg o.lv. pastoor Scheepers; Aansluitend lunch, welke men zelf dient te verzorgen. 13.15 uur H. Mis in de Basiliek van Kevelaer. 14.15 uur vendelgroet 14.45 uur start van de processie met een groep bruidjes. 15.30 uur Lof in de kaarsenkapel en wijding devotionalia. 17.15 uur vertrek uit Kevelaer. 19.00 uur aankomst in Helvoirt en daarna bij de opeenvolgende opstapplaatsen. De buskosten voor volwassenen bedragen 15,00 en kinderen mogen gratis mee. Opgeef- adressen: Deelnemers dienen zich te melden voor 10 september; in Berkel bij het parochie centrum tel. 533 1216 en Frans Robben, tel. 533 5031H. Misintenties te Kevelaar a 12,50 opgeven bij de opgeefadressen of het paro chiecentrum in Berkel tel. 533 1216. De Broedermeesters In 12 uur tijd gaf de regenmeter plm. 40 mm neerslag aan! Desondanks waren er nog 50 deelnemers in Moergestel en 20 in Berkel- Enschot die zich door het weer niet lieten afschrikken. Al deze personen verdienen grote waardering voor hun geweldige positieve instelling. Onder hen ook oud-pastor Herman van den Broek, die op de koffiepost liefdevol van droge kleren werd voorzien. En een echt paar uit Teteringen, dat ieder jaar meefietst, en ook nu toch weer van de partij was. De deelnemers waren vol lof over de uitgezette routes, voor het eerst bewegwijzerd met rou- tepijlen, die geschonken waren door de heer Adrie Linschoten uit sympathie voor het werk van pater Theo. Dank ook voor al die mensen, die er vanaf zagen om mee te fietsen, maar wel naar de startpost waren gekomen om toch een sponsorbijdrage af te geven. Het Kleintje Toer Mee voor de kinderen, een nieuwe opzet, onveilige weg door de te hoge snelheden van het autoverkeer. De thans voorgestelde maat regelen betekenen in onze ogen zeker geen structurele oplossing. En daar blijven wij voor pleiten. Hilvarenbeek had voor hun traject eerst ook voor die oplossing gekozen maar dat bleek weggegooid geld. Dus raad: wees creatief en open de beurs voor een noodzakelijk fietspad op Moergestels grondgebied. En.geachte kiezers.benader uw politieke partij om positief mee te den ken. Namens het stichtingsbestuur Moergestel Fietsdorp en de mede-ondertekenaars burgerinitiatief, Jan Vriens en Sjef Spijkers Verse Vis Traiteur Catering by Plater Smit

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 3