ALLROUND MAKELAARDIJ ALLROUND MAKELAARDIJ ES Doornboom jeu de boulestoernooi DEZE WONING NU STERK IN PRIJS ^VERLAAGD! Moergestel fietst naar Arendonk: unieke vorm van 800-uitwisseling Feest bij de Kerkhovense Molen Gezinsviering m.b.t. de opening van het nieuwe schooljaar Collecte natuurmonumenten in Moergestel Ine van Son uit Moergestel bouwt ’’rustplaatsen” in Noordwijkse duinen Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl De heren Scheirs en van Erve zijn nu nog zeer actief bij de molen als molenaar en bestuurslid. Mede door hun inzet is de Kerkhovense Molen nu een niet meer weg te denken cultuurhisto rische monument in de skyline van Oisterwijk. Tot dan! Groet, Monique - Irene - Marlies - Pastor Theo - Judith (werkgroep gezinsviering) “OPEN FEEST DAG” Alle reden om een feest te vieren en de partijen die meegewerkt hebben te bedanken. Het offi ciële gedeelte is van 12.00 tot 13.00 uur en vanaf 13.00 tot 17.00 uur is het “Open Feest Dag”. 27 Augustus t/m 1 september Natuurmonumenten houdt een collecte in de provincies Gelderland, Utrecht, Noord-Bra- bant en Zuid-Holland. De organisatie heeft tot doel om te zorgen voor het beheer en herstel van haar natuurgebieden in Nederland. Om dit mogelijk te maken ontvangt de Natuur monumenten onder meer geld van leden, spon sors en subsidies. De opbrengst van een collecte is een welkome aanvulling op het te besteden budget. Met uw steun kan Natuurmonumen ten veel werk verzetten om de Nederlandse natuur te behouden. Zodat we nu én in de toekomst van de natuur kunnen genieten. Lid of donateur worden van Natuurmonumen ten kan natuurlijk ook. U bent al lid vanaf 2 euro per maand! Zie www.natuurmonumen- ten.nl of bel tijdens kantooruren met de leden service van Natuurmonumenten 035 - 655 99 11. WONING VAN DE WEEK Fietsers en fietsen worden naar Moergestel teruggebracht ONTWIKKELINGEN Om dit monument te behouden is en een 3 tal jaren geleden door het bestuur het project “Behoud door Ontwikkeling” opgestart. Een project om in en rondom de molen de bestaan de activiteiten uit te breiden en nieuwe te ont wikkelen. Voortvarend is er te werk gegaan wordt 1 september dit project feestelijk afge rond. Dit project kon uitgevoerd worden met onder steuning van het Europees Landbouwfonds voor Plattelandsontwikkeling, de Provincie Noord Brabant en de Gemeente Oisterwijk. In mei 2010 hebben is het nieuwe winkelge deelte feestelijk in gebruik genomen. Nu de verbouwing van keuken, kantine, toi letgroep, molenterras, bloem-kruidenperken en de vergrote molentuin met nieuwe kas en berging. Dit alles ook gerealiseerd met een tomeloze inzet van onze vrijwilligers, inmid dels 42 in totaal, en de gewaardeerde mede werking van de cliënten van Amarant en diver se leveranciers. Op het hele molenterrein is een wandelpad uitgezet waaraan een aantal kraampjes met informatie Het Groene Wbud, bijen, graan- project, hoogstamfruitbomen, kruidenpluk- perken, bloemenperk, onbespoten groenten, kasproducten etc. De molen kan bezocht wor den en er zijn de molenaars aanwezig voor uitleg. In de molenwinkel en op het terras informatie over streek- en meelproducten. Alles gratis toegankelijk HISTORIE Bij akte is op 7 juli 1992 de Stichting opgericht voor Notaris van Heesewijk te Oisterwijk door de heren WEM. Dominicus, J.G.M. Scheirs, H.EA. van Erve, J.F.M. de Bruijn, L.J.A. van de Pijll en H.F.M. Roothaert. Op zondag 9 september kunnen inwoners van Moergestel (en van Oisterwijk en Heukelom) meefietsen naar Arendonk. Deze fietstocht is een unieke vorm van uitwisseling met de Vlaamse zustergemeente waarmee in het kader van de 800- viering zeer nauwe banden zijn ontwikkeld (onlangs was in Den Boogaard nog een succesvolle ontmoeting tussen de KBO’s van beide plaatsen). Deelnemers aan de fietstocht van Moergestel naar Arendonk hoeven alleen maar heen te fietsen. Fietsers en hun fietsen worden op een verzorgde manier teruggebracht naar Moergestel. De lengte van de toeristische én veilige route van Moergestel naar Arendonk is circa 40 kilo meter. Dit betekent dat veel inwoners mee kunnen doen. De afstand is te doen voor gezin nen met grotere kinderen, ouderen en ook voor e-bikes is het geen probleem. Het bestuur van de Stichting Oisterwijk 800 kent inmiddels de weg naar zustergemeente Arendonk goed en fietst voorop. De toeristische fietsroute van Moergestel naar Arendonk is een groot suc ces. Op zaterdag 1 september a.s. viert de Stichting “De Kerkhovense Molen” het feit dat het 20 jaar geleden is opgericht ter behoud van deze monumentale molen. Op zondag 9 september 2012 wordt voor de 15e keer het “Doornboom-Open” georgani seerd door jeu de boules vereniging “De Knus se Boules”. Het evenement vindt plaats op het Doomboomplein in Middelbeers. Dit toernooi is zeker ook een gezelligheidstoernooi; de niet- ervaren bottlers worden van harte uitgenodigd mee te spelen. Het toernooi wordt gespeeld in tripletten (3 pers.) over 5 wedstrijden. Inschrijven, bij voorkeur vooraf, bij C. de Kroon, tel. 5142191 of op 9 september tussen 9.00 en 9.45 uur bij de jurywagen op het Doomboomplein. De kosten voor deelname zijn €15,00 per triplet. Aanvang 10.30 uur, de laatste wedstrijd eindigt om 16.30 uur en de prijsuitreiking is rond 17.00 uur. wijk en Heukelom aan. De aankomst is rond 12.00 uur. De lunch staat klaar. In Arendonk vindt op 9 september de Dag van de Sigaar plaats. Dit is een groot jaarlijks evenement met een markt, wandelingen, expo sities, optredens en ander vermaak. In Aren donk stonden vroeger veel sigarenfabrieken. De Dag van de Sigaar is een uitdrukking van de identiteit van de Arendonker. De terugreis wordt om 18.30 uur aanvaard. De fietsers wor den met bussen teruggebracht, de fietsen wor den in vrachtauto’s geladen. Met de fietsen wordt zorgvuldig omgesprongen. Tijdens het verblijf in Arendonk staan ze in een bewaakte stalling. Net als Oisterwijk viert Arendonk in 2012 acht eeuwen stadsrechten. De besturen van de 800-stichtingen in beide plaatsen werken van meet af aan nauw samen. Dit heeft geleid tot hechte vriendschapsbanden en een flinke variatie aan activiteiten waaraan inwoners samen hebben deelgenomen. Moergestel heeft daarin nadrukkelijk een rol. Genoemd kan worden de fietstocht voor wielrenners vanuit Moergestel over Arendonk naar Scherpen heuvel. Opgeven voor deze fietstocht kan via info@oisterwijk800.nl Op zondag 2 september vindt er om 10:00 uur in de kerk St. Jans Onthoofding te Moergestel een gezinsviering plaats met als thema: “Fijn dat je weer naar school mag gaan”. Je bent van harte uitgenodigd om samen met ons stil te staan bij het nieuwe schooljaar en om aan God te vragen om ons te helpen om er een goed jaar van te maken. De viering is speciaal samengesteld voor kin deren in de basisschoolleeftijd, maar iedereen is van harte uitgenodigd om hierbij aanwezig te zijn. Ons kinderkoor “de St. Janszangertjes” zingt tijdens deze viering en Pastor Theo gaat in deze viering voor. Deelname aan het grensoverschrijdend fiets- uitstapje kost 7,50 euro per persoon. Voor dat geld krijgt de deelnemer in Arendonk een lunchpakket ene en consumptie. Het vertrek is om circa 10.00 uur op het St.-Jansplein. In Moergestel sluiten zich de fietsers uit Oister- Van 29 augustus tot en met 2 september vindt in Noordwijk het kunstenfestival “Kunst in Duin” plaats. Een groot aantal kunstenaars uit heel Nederland zal ter plaat se aan het werk zijn. Ine van Son uit Moer gestel is één van hen. Toen de organisatie van het festival Ine bena derde met de vraag of zij daar een installatie zou willen maken, zei ze daar met plezier ja tegen. Ine zal in het duingebied ’’rustplaatsen” bou wen van het haar zo vertrouwde materiaal, textiel. Als toelichting op haar plannen zegt ze: “het gebied waar zich nu Noordwijk bevindt werd ééns bevolkt door wat wij nu ‘jagers - verza melaars’ noemen. Of met andere woorden: zwervers, nomaden, mensen zonder vaste woon- of verblijfplaats. Mensen voor wie de termen ‘grens’ en ‘mijn land’ of ‘jouw land’ een totaal andere betekenis hadden. Maar ook zij stelden grenzen. Ze maakten van hun rust plaats een schuilplaats. Als beschutting tegen de wereld, als geborgen plek.” Met dit gegeven als uitgangspunt zal Ine opnieuw schuilplaatsen bouwen, uitgaande van de situatie ter plekke. Wilt u Ine en de andere kunstenaars aan het werk zien? Alle informatie over de precieze locatie en openingstijden vindt u op www.kunstinduin.nl Voor wie dichter bij huis wil blijven: nog tot 25 september zijn collages en textielwerk van Ine te zien in de Clossenborch, begane grond en eerste etage. Papenstraat 78 in Hilvarenbeek. Dagelijks toegankelijk van 11.00 uur tot 20.00 uur. Meer informatie: inevanson@live.nl of www.inevanson.exto.nl Tekst om bij stil te staan: “Dit nieuwe schooljaar krijgen wij weer een nieuwe kans om onszelf te vormen tot goede mensen die bouwen aan een klas waar interesse en respect leeft voor iedereen. Wij bidden U God, maak ons gevoelig voor wat leeft in ieder van ons, in leerlingen en leerkrachten, zodat wij elkaar bemoedigen en een maximum aan kansen geven om te groeien tot een positieve en creatieve per soonlijkheid. Wij bidden U God, help ons daarbij. Inwoners van Arendonk fietsen in Moergestel over het fietspad naar Oisterwijk. Links vooraan burgemeester Emest Buijs. In Arendonk vindt op zondag 9 september een groot evenement plaats zodat de deelne mers aan de fietstocht op leuk en interessant vermaak kunnen rekenen. De fietstocht naar Arendonk is in feite een tegenbezoek. Op zon dag 26 augustus fietsten ruim vijftig Arendon kers over Moergestel naar Oisterwijk. Ze ver maakten zich met de Parelfiste en de nostal gische kermis. PAGINA 5 DE LOOIJAKKER 70 - MOERGESTEL Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T013-5920080 F 013-4688259 lwwwallroundmakelaardij.nl «W’MQERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 29 AUGUSTUS 2012

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 5