‘OEF! SCOUTING DAAROM OPEN DAG zondag 26 augustus van 11.00 tot 16.00 uur 'De Krekul' Voor elck wat wils” bij de Krekul Heemkundekring gaat archeologische waarden St. Jansplein bewaken J eugdtennisweek Beachsoccertoernooi zaterdag 25 augustus Zaterdag 25 augustus wordt een deel van het Sint Jansplein omgetoverd tot een soort Copacabana. Er zal dan name lijk om het Eerste Open Moergestelse Beachsoccerkampioenschap gespeeld worden. Film Peerke Donders opnieuw als tweeluik op de televisie bezig te zijn met eigen dromen. Nic. van Eschstraat 30 - Oisterwijk s.v. 4r 4 www.scoutingmoergestel.nl 10.00 10.00 10.50 Expositie - demonstraties - informatie - inschrijven Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Volop aanbod bij De Krekul. Foto: Henk Bouw mans. om het eigen interieur te stylen en om creatief Op zondag 26 augustus opent creatief en cultureel centrum de Krekul weer haar deuren voor het publiek. De Open Dag duurt van 11.00 tot 16.00 uur in het monumentale pand aan de Nicolaas van Eschstraat 30 in Oisterwijk. De docenten zijn aanwezig om uitleg te geven. Cursisten en docenten demonstreren technie ken en het gebouw van de Krekul wordt omge toverd tot één grote expositieruimte. Er kan ook ingeschreven worden voor de tien tallen cursussen die eind september starten. Aan het bekende aanbod van tekenen en schil deren, ruimtelijk werken, fotografie en film, talen en cultuur, zijn weer nieuwe cursussen toegevoegd. Het is nu ook mogelijk om mee te doen aan emailleren; om te werken met zil- verklei; om op bijzondere wijze boek te binden; om dozen creatief te ontwerpen en te versieren; De graafwerkzaamheden starten naar verwach ting eind september. De voorzitter van de Heemkundekring, Noud Smits, vroeg recent aan het college de werkzaamheden aan het St. Jansplein (o.a. de aanleg van een ondergronds waterbassin) zodanig zorgvuldig aan te pakken dat mogelijke archeologische waarden niet verstoord worden. Vanaf 10.30 zal een tiental teams uit Moergestel en omstreken strijden om de eerste plaats, zodat zij zich voor altijd de Eerste Open Moer- gestelse Beachsoccerkampioenen mogen noe men. Het toernooi zal de gehele middag duren. Aan sluitend vindt er een feestavond plaats in De Veerkes, met een optreden van DJ/zanger Frank van Weert, bekend van het lied ‘Dans op de reggaebeat’. Zowel het toernooi als de feestavond zijn natuurlijk gratis te bezoeken. Dus wilt u een kijkje komen nemen naar deze vrij nieuwe en spectaculaire sport, dan zien we u graag zaterdag 25 augustus op het Sint Jansplein! Ook een hapje, drankje en comfortabel terras is aanwezig. Majors: 10:00u Royals - Roef! Sb 11430 en 1540 Roef! - Amsterdam Pirates Sb 2: 15:00u Neptunus - Roef! Sb asp: 10:30 en 11:30 Roef! - Gryphons Sb pup 19:30u Roef! - Gryphons Zondag 26 augustus: Sb 3: ll:00u Roef! - Starlights Hb 1: 14:00u Roef! - Parkstad/Cheetahs Hb 2:11:00u nuenen - Roef! mogelijk ‘vals’ gespeeld. Woensdagmiddag was het de sport om zo nat en bemodderd mogelijk uit de kano’s te stappen: al na de eerste meters lag de eerste boot op z’n kop in de Reusel. Tijdens het spinnen bij Jaap op de donderdagmiddag werkte de jeugd zich in het zweet en ook Jos had het zwaar. Na vermoei ende dag vertrok het gezelschap voor een over nachting en een spooktocht naar Diessen. De week werd in stijl afgesloten met het spelen om de Davis Cup. Het verschil in leeftijd van de jeugdleden 9 t/m 15 jaar) speelde deze week geen enkele rol: het mag met recht een zeer sportieve week genoemd worden. Deze sport, wat een soort zaalvoetbal op zand is, wordt pas sinds enkele jaren serieus beoe fend in Nederland. Enkele maanden geleden heeft het Nederlands team zich ook voor het eerst voor het wereldkampioenschap weten te plaatsen, wat volgend jaar op Tahiti plaats zal vinden. er beelden in te zien van onder meer de bede vaartplaats in Tilburg-Noord en in Suriname. In de film komen mensen aan het woord die op hun eigen manier iets kunnen vertellen over Peerke Donders. Onder hen onder andere de zus van Lowieke Westland. Dit Tilburgs jongetje genas op voorspraak van Peerke Donders en leidde uiteindelijk tot zijn zalig verklaring. De op initiatief van de Tilburgse journalist Lout Donders gemaakte film is inmiddels al vaak vertoond bij zeer uiteenlopende gelegen heden. De film heeft ook aangezet tot nieuwe initiatieven. Zo is in de film een Surinaamse ex-melaatse te zien en te horen. Zij dreunt het ‘ABC van de melaatsheid’ op. Dit indrukwek kende rijm inspireerde schrijver Paul Spapens uit Moergestel tot het eerder dit jaar gepre senteerde boek over melaatsheid in Suriname. In het Peerke Donders museum is nu een expositie over dit onderwerp te zien. De film ‘Peerke Donders; zijn leven, zijn brieven’ is in dit museum op dvd te koop. Moergestelnaar Paul Spapens speelt rol in film De film over het leven van Peerke Donders wordt opnieuw op de televisie uitgezonden. De film wordt als een tweeluik herhaald op woensdag 22 augustus en woensdag 29 augus tus. De uitzending begint op beide dagen steeds om 17.00 uur. ‘Peerke Donders; zijn leven, zijn brieven’ wordt op Nederland 2 uitgezonden door de RKK. In deze film is een rol weggelegd voor Moergestelnaar Paul Spapens, kenner van het leven en het erfgoed van deze zalig verklaarde missionaris. In de film wordt het leven verteld van de Til burgse zalige Peerke Donders. Daarom zijn ROEF!-HANDBAL De vakantie zit er weer op en het nieuwe hand- balseizoen staat weer voor de deur. De eerste training is weer begonnen en wel op de volgende tijden: GDJ 18.00 uur - MCJ 18.30 uur - MBJ 18.30 uur Dames en Herensenioren 19.30 uur De eerste wedstrijden zijn op: zaterdag 25 augustus: 10.30 uur GDJ Roef-Taxandria 10.30 uur MBJ Roef-Tachos 11.20 uur MCJ Roef-Witte Ster zondag 26 augustus: 10.30 uur DAJ Roef-Lido10.00 Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is, mogen vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sporthal Stokeind. Voor meer informatie, bel gerust even 513.3103 Franky. Handbal is altijd raak! ROEF! HONK-, SOFT- BEEBALL Zaterdag 25 augustus: Hb pup 110:30u en 11:30u Roef! - Cardinals Hb asp: 14:00u Roef! - Twins Voor jeugd en jongeren vanaf acht jaar groeit het aanbod gestaag. Ruimtelijke vorming, teke nen en schilderen en beeldend vormgeven zijn “oude bekenden”. “Spelen met de compact camera” is nieuw en jongeren vanaf 14 of 16 jaar kunnen vanaf dit seizoen ook bij een aantal cursussen voor volwassenen meedoen. Op de volledig vernieuwde website www.kre- kul.nl staat het hele aanbod en alle informatie over de cursussen, de docenten en De Krekul. Inschrijven kan natuurlijk ook via de site. Voor elke cursus geldt: wie het eerst komt, die het eerst maalt! Wie liever door papier bladert, kan via info@ krekul.nl of telefonisch 5217340 een brochure opvragen. Moergestels oudste bewoning ontstond rondom de kerk. Dit heeft in een constructief gesprek onder de ambtelijke leiding van de heer Sabander geleid tot de afspraak dat in goed overleg leden van de Heemkundekring worden betrokken bij de uitvoering van de werkzaamheden. Zij zullen met een deskundig waakzaam oog de werkzaamheden volgen en hopen dat de graaf werkzaamheden de nodige informatie en vond sten zullen opleveren. Immers, het is een be kend gegeven dat de oudste bewoning altijd rond de kerk is gerealiseerd. In het midden van de vorige eeuw is in opdracht van het gemeentebestuur van Moergestel een diepe put geslagen, welke diende voor drinkwater voorziening en bluswater bij calamiteiten. De banen van MTV Stokeind werden in de laatste week van de schoolvakantie bevolkt door 33 jeugdleden van de club. De jeugd commissie stond deze Tennisweek garant voor een sportieve week, die niet alleen in het teken stond van de tennissport. Natuurlijk werd er veel getennist: ’s ochtends werden er verschillende wedstrijden gespeeld en trainer Jos spijkerde de tennisvaardigheden van de jonge clubleden bij. ’s Middags sprong de jeugd op de fiets voor diverse sportieve uitstapjes. Op maandag hin gen ze in een tuigje aan een klimwand, op dinsdag werd er tijdens de bijzonder gezellige zeskamp bij De Ontdekking zo opvallend Creatief en cultureel centrum PAGINA 7 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 22 AUGUSTUS 2012

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 7