Gezien in Gèssel Hèükel Gemèükel boordevol leuks en leut <1 v’ ’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES w BON Fotograaf Fred de Lange in Spoordonkse Watermolen Textiel en collages van Ine van Son Mooie tuinen.nl j^,g Genieten van de bloeiende heide www.lnmh.nl ontwerp aanleg i montage renovatie torenspel tijdens Hèükel Gemèükel. Natuurlijk is er gedacht aan activiteiten voor kinderen van klein tot groot. Zo staat er een hoge klim wand, is er een springkussen, dierentuin, schat graven, een draaimolen, snoephoek en een heuse traptrekker race. KINDEREN EN JEUGD Als een extra activiteit verzorgt de plaatselijke KPJ Berkel-Enschot - Heukelom het gladia- GRATIS TOEGANG Hèükel Gemèükel wordt gehouden op zondag 2 september in en om de feesttent aan de Heukelomseweg in Heukelom. Vanaf 13.30 uur is iedereen welkom en de toegang is gratis. In de periode van de zeventig- en tachtiger jaren, ben ik in de fotografie erg actief geweest met een toen nog analoge camera. Het zelf ontwikkelen in de donkere kamer was mij niet vreemd en vele uren heb ik daar doorgebracht met het ontwikkelen en afdruk ken van foto’s. Inmiddels, met het voortschrij den van de techniek, heeft in de jaren daarna de digitale fotografie een enorme vlucht geno men en heeft ook mij in haar greep gekregen. Hoewel ik mij als fotograaf in de loop der jaren heb weten te verrijken met een schat aan praktijkervaring is mijn leerproces nog steeds gericht op het verbeteren van mijn eigen stijl en resultaten. Door de fotografie word ik vaak getroffen door de schoonheid van eenvoud of van complexe patronen maar ook de expressie die mensen en dieren kunnen uitstralen. De fotowerken van deze expositie, die allen zijn afgedrukt op canvas en voorzien zijn van een houten baklijst, vertegenwoordigen dan ook zeer uiteenlopende thema’s Deze expositie is te bezichtigen van september t/m oktober 2012 gedurende de openingstijden van de Spoordonkse Watermolen (www.spoor- donksewatermolen.nl) Opening: woensdag t/m zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Toegang: gratis Nog tot en met 25 augustus is bij De Clossen- borch in Hilvarenbeek het werk te zien van de Moergestelse kunstenaar Ine van Son. De titel ‘Omzien in verwondering’ koos Ine voor de expositie van haar werk bij de Clossen- borch. Ze kijkt in verwondering terug op de manier waarop haar werk zich ontwikkelde in de afgelopen 10 jaar. Deze expositie heeft ze aangegrepen om een soort dwarsdoorsnede van haar textiel en collages te laten zien uit deze periode. Wat Ine met haar werk probeert te laten zien, is dat de meest onverwachte plaatsen, de meest alledaagse voorwerpen, de moeite van het bekijken waard zijn. Hoe langer je kijkt, hoe meer je ziet, en hoe rijker het verhaal achter het beeld blijkt te zijn. De Clossenborch, Papenstraat 78, Hilvaren beek. Dagelijks toegankelijk van 11.00 tot 20.00 uur. Meer informatie: inevanson@live.nl of www.inevanson.exto.nl Heukelom pakt opnieuw groots uit Op zondag 2 september 2012 vindt voor de zesde maal Heukeloms driejarig hoogtepunt, het Hèükel Gemèükel plaats. In de feesttent aan de Heukelomseweg laat een klein gehucht zien waar het heel groot in is, namelijk gezellig mèükelen. Dankzij veel activiteiten, mooie prijzen en lekkere muziek is het uitermate goed toeven in en om de tent. Elke drie jaar steekt zo ongeveer de hele Heu- kelomse bevolking de handen uit de mouwen tijdens het Hèükel Gemèükel. Tijdens deze zesde editie is er opnieuw ontzettend veel te doen voor jong en oud. Wat te denken van vrachtwagen trekken, waarbij de winnaars met de titel ‘Sterkste man/vrouw van Heukelom’ naar huis gaan. Ervaar hoe bijzonder het is om een rondje te maken op een sleepmat achter een auto en geniet van het lokale straattheater. Met ‘Het Rad van Heukelom’ kunnen uitslui tend Heukelomse producten en diensten wor den gewonnen. Speciaal voor Oisterwijk 800 is het getal 800 op het rad geplakt. De Grote Loterij kent daarnaast fantastisch prijzen als een complete tuinset, een luxe barbecue of vele andere prachtige prijzen. BOURGONDISCH Het is een goede Bourgondische traditie van het Hèükel Gemèükel dat een hapje en drankje niet mogen ontbreken. Met de muzikale omli js ting van orkesten en artiesten kan de dag niet meer stuk. Kijk voor meer informatie op www.heukel-gemeukel.webklik.nl Vanaf half augustus tot half september staat de heide in bloei. Ook op Kampina is het groen overgegaan in een paars-roze bloemen zee. Bijen, hommels en ander insecten wanen er zich in het paradijs. Maar ook voor ons is juist nu een wandeling over de Kampina genie ten van de bovenste plank. IVN Oisterwijk en LNMH Haaren bieden u daarom op zondag 26 augustus graag een excursie aan waarin u van alles te weten komt over dit natuurspek- takel van kleuren, geuren en zacht gezoem. De excursie voert over het rolstoelpad en is daarom ook geschikt voor gfebruikers van rol stoelen, rollators en kinderwagens. De gids vertrekt om 14.00 uur vanaf de parkeerplaats Groot Vak (nabij boswachterswoning en het verzetsmonument) te Boxtel. Deelname aan deze excursie is gratis. www.ivnoisterwijk.nl We kregen afgelopen week deze reactie binnen: 'De vakantie brengt weer vele aparte verschijningen richting Moergestel, en vallen in ons dorpje dan extra op. Zo ook deze camper, of hoe je het ook wilt noemen. Hij stond tegenover de Jumbo, en iedereen die er langs kwam vond het toch wel een niet alledaagse verschijning. Toevallig dat de 35ste sterfdag van Elvis afgelopen donderdag 16 augustus was. Ik ben snel naar huis gelopen om mijn camera te halen om de camper op de foto te zetten. Toen ik weer terug was het echtpaar al aan het instappen om weg te rijden. Op mijn vraag of ik een foto van de eigenaar met zijn camper mocht maken werd positief gereageerd. Ik dacht het is “now or never”. PAGINA 6 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 22 AUGUSTUS 2012 Woonplaats Telefoon Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... I 1- I I I- I I- I I I- I I- I I I- I I- I j Onderstaand gedeelte ook invullen. Naam Straat kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! Uw ’Zoekertjes' kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I J Kloosterlaan 57 Moergestel 013-5287670 M: 06-55382942 www.mooie-tuinen.nl t/m 6 regels 3,50 t/m 10 regels 5,00 KEES VAN DER BRUGGEN stucadoors werken Pastoor de Louwstraat 5 5066 EG Moergestel Telefoon: 013 - 513 38 20 Mobiel: 06 - 40 58 89 00 E-mail: keesbrug@home.nl Hebt u belangstelling voor beeldhou wen? 27 Augustus a.s. start Joep Vrenken in zijn atelier in Moergestel weer met cur sussen. Zowel starters als gevorderden kunnen bij hem terecht om een grijze blok steen om te toveren tot een fraaie sculptuur. Info: www.joepvrenken.nl Telefoon: 06 42 84 26 46. VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht.U krijgt wat u vroeg. Jos van Esch Elektrotechniek. Nieuw bouw, verbouw en renovatie bij zowel parti culier als bedrijf. 06-83792272 www.josvanesch.nl Wie, o wie, heeft tijdens de jeugdvakan- tieweek in Moergestel op donderdagmid dag in Partyboerderij 't Draaiboompje mijn ”My Little Pony” handdoek per ongeluk meegenomen? Er is niets gevonden bij de gevonden voorwerpen en het veld was echt leeg na afloop. Ik wil hem heel graag te rug... Roos Huijnen 06-13511995. ’Zoekertjes’ UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... Je Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268 ons ontwerp. Ook voor reparatie en restau- 11, Moergestel, 013-513 3168. www.kinderschoenenkopen.nl Voor persoonlijke sieraden naar uw of ratie van sieraden. Kees Ketelaars, Tilburg- seweg 11, Moergestel, 013-513 3168. www.keesketelaars.nl NL

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 6