Ton van Oudheusden: eigen baas in ’Den Heerlijkheid’ Ton en Bert Adams helpen Roemenië en doen mee aan ’Moergestel Ingelijst’ Uitwisseling Oisterwijk - Arendonk KJ? Nieuwe activiteit WieKentKunst: maak kennis met inwoners Daar schort het beslist niet aan want volgens Ton komen er gemiddeld dertig tot veertig keer per week mensen aan de deur. Ze geven KBO-Moergestel Na een hartelijke begroeting, want velen ken den elkaar nog van het bezoek aan Arendonk, was er een aangekleed kopje koffie in Den Boogaard. Namens de Gemeente verwelkomde wethouder Kees Rijnen onze eigen KBO-men- sen en in het bijzonder natuurlijk de Aren- donkse gasten. Na het maken van een groeps foto volgde, groepsgewijze een rondrit door de Gemeente met de Oisterwijk Express, waar bij de ruim 400 vogelverschrikkers in een Heukelomse wei niet werden vergeten of werd Iets voor elkaar over hebben Ze zijn alle twee in 1944 geboren. Ze kregen een dochter. Bert werkte lang voor de gemeen te, Ton deed het huishouden. Hij raakte ruim twintig jaar geleden betrokken bij de hulpor ganisatie ‘Mensen werken voor mensen’, zij sloot zich ruim tien jaar geleden bij hem aan. “Je moet toch iets voor elkaar over hebben”, zegt Bert over zijn keuze om zich in te zetten voor de internationale solidariteit. Hij krijgt bijval van Ton, die er mede namens hare mens aan kan toevoegen dat je voor vrijwillige hulp verlening ook veel terug krijgt. “Zoals contact met andere mensen.” spullen af, meestal kleding, voor hulpprojecten in Roemenië. Daar zet het echtpaar zich al weer een jaar of zeven voor in. “De Stichting Helpende Hand in Riel zamelt materialen in voor ziekenhuizen, bejaardencentra en een weeshuis met driehonderd kinderen”, zegt Bert. Ton over de noodzaak om Roemenië te helpen: “Wij leven hier in grote weelde, daar leeft men in grote armoede.” Bert: “Hoe ze daar moeten leven, dat kunnen wij ons hier gewoon niet voorstellen.” GEEF ELKAAR DE HAND! Donderdag 6 september a.s. zullen wij een gratis bingo middag verzorgen in Park Stanis laus. Woont u niet in Stanislaus maar elders in Moergestel en voelt u zich alleen of bent u slecht ter been, u bent van harte welkom. We beginnen om 14.00 uur met koffie/thee en wat lekkers. We starten met de bingo om 14.30 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Er zijn weer mooie en lekkere prijzen te winnen. Heeft u geen eigen vervoer om naar Stanislaus te komen, laat het ons tijdig weten, dan regelen wij dat. Een telefoontje naar: Jacqueline 513 2523; Corry 513 3295; Gina 513 2007 of Ricky 513 6086. Tot donderdag 6 september 14.00 uur. belandde hij in Dublin. In dit Hotel het St. Helens hotel kreeg hij de leiding over een bri gade van maar liefst 21 koks! Werkend als Chef bij restaurant De Boschkens in Goirle, dacht hijhet is tijd om voor mezelf te begin nen, zodra er zich een leuke mogelijkheid voordoet. Die kans pakte hij dus in Moergestel, waar hij al van vóór de kermis geopend is. Een officiële opening zit nog in de pen, maar dan moet het eerst duidelijk zijn wanneer de werkzaamheden op het plein zijn afgerond. Het restaurant is dus wél van woensdag t/m zondag geopend en vele gasten hebben hun weg ernaartoe al gevonden. Of het nu gaat om ’n kopje koffie op het terras voor of achter, een lunch of een diner, vanaf 12.00 uur bent u van harte welkom. Op de kaart staat o.a. een 3-gangenmenu voor 27,50. Bent u liefhebber van bijvoorbeeld kreeft, dan kan dat ook. Wilt u door de week komen dan is er altijd wel ’n tafel vrij, maar voor het weekend is het aan te raden om zéker te reserveren: (013) 822 5193 of via www.denheerlijkheid.nl Ton zal u graag gastvrij ontvangen en wij op onze beurt wensen hem en zijn medewerkers van harte alle succes toe! Als je door de Prinses Beatrixstraat in Moergestel fietst, zie je dat bij huisnummer 20 geinige van strotouw gevlochten poppetjes te koop zijn. Ze staan zomaar aan de straat met een glazen potje erbij om geld in te doen. Een handgeschreven kartonnen bord vertelt dat een groot model poppetje vier euro kost, een kleintje mag voor de helft weg. De opbrengst wordt besteed aan de hulpverlening aan Roemenië, want daar zetten Ton en Bert Adams zich al vele jaren voor in. Het bevlogen echtpaar doet mee aan de nieuwe activiteit van WieKentKunst. Ton en Bert Adams doen mee aan Moergestel Ingelijst van WieKentKunst. Ze hangen poppetjes in de lijst. Elk jaar pakt WieKentKunst uit met een eve nement voor en door de Moergestelnaren. In de loop van de tijd is WieKentKunst een begrip geworden en dat staat nu weer te gebeuren in het weekeinde van 28,29 en 30 september. De titel is dit keer ‘Moergestel Ingelijst’. Op een verrassende manier wordt aandacht besteed aan alles en iedereen die in Moergestel in heden en verleden met kunst te maken hebben gehad. Afgelopen donderdag, 16 augustus, vond er een uitwisseling plaats tussen mensen van de KBO’s van Oisterwijk - Moergestel en de tegenhanger daarvan, de OKRA, uit het Bel gische Arendonk. Deze uitwisseling vond plaats in het kader van het 800-jarig bestaan van zowel Oisterwijk als Arendonk. In juli waren de “Ollanders” al in België te gast geweest. Bij het tegenbezoek nu fungeerden onze KBO’s als gastheer. Iets over tienen arri veerde de Belgische bus op het St. Jansplein in Moergestel. Het oudste huis van Moergestel (Martina Reijnen) is nu weer omgetoverd tot een volwaardig restaurant, nadat het een tijdje heeft leeggestaan. Het interieur en exterieur zijn aangepast. Alles is opnieuw in de verf gezet en er waait een frisse wind door het pand, dat nu officieel de naam Restaurant ‘Den Heerlijkheid’ heeft gekregen. Hier is S VH Meesterkok Ton van Oudheusden verantwoordelijk voor de alledaagse gang van zaken. Voor velen is deze Chef een bekende. Hij kan bogen op een jarenlange ervaring. Men leerde hem kennen op totaal verschillende plekken in Nederland en ver daarbuiten. Daar deed hij kennis en kunde op en het brengt hem uiteindelijk dat, waarvoor hij ‘gaat’: een eigen restaurant op een, zoals hij het noemt, schitterend plekje in Moergestel: het St. Jans plein. Ton volgde na de basisschool de koksopleiding in Eindhoven. Hij werkte o.a. bij grand hotel Cocagne en restaurants de Gulle Ark, Duin rand en de Karpendonkse Hoeve. Al op 19- jarige leeftijd ging de avontuurlijk ingestelde Ton zijn grenzen verleggen en trok naar Parijs om er verder kennis te maken met de geheimen van de Franse keuken. Hierna kwam hij terecht in Koksijde aan de Belgische kust, werkte ver volgens 15 jaar bij zijn schoonouders in res taurant Boschlust in Goirle, ging ‘down-under’ in Australië, kwam terug naar Nederland en werd Chef bij ’De Rosep’. Ton vervolgde zijn weg naar Antwerpen, waar hij voor de hotel keten Radison SAS werkte. Via deze keten Aan alle KVO leden U komt toch ook naar de afscheidsavond op woensdag 19 september 2012 om 19.30 uur in Tapperij-Brasserij ‘De Schouw’. Het wordt een fantastische avond met gezellig amusement. In verband met de voorbereiding wil het bestuur graag de opgavelijstjes vóór 1 september ontvangen. Maar, helemaal naar de aard van WieKent Kunst wordt ‘Moergestel Ingelijst’ ook letter lijk genomen. Aan 150 Moergestelnaren wordt gratis een schilderijlijst ter beschikking gesteld. Aan hen wordt gevraagd om in deze lijst voor werpen te hangen die iets zeggen over de per soon in kwestie. De schilderijlijsten worden in de voortuin of achter het raam geplaatst en daar vormen ze een uitdrukking van de iden titeit van de bewoner. Het is de bedoeling dat er eind september overal in Moergestel van deze schilderijlijsten zijn te bewonderen, zoals de lijst van Ton en Bert Adams waarin de pop petjes komen te hangen. Transportkosten Het Moergestels echtpaar maakt onderdeel uit van een fijn vertakt netwerk in Brabant voor de hulpverlening aan Roemenië. Als voor beeld mag gelden dat breiwol die bij Ton en Bert wordt afgegeven naar Reusel gaat waar er een hele breiclub mee aan de slag gaat. Het gebreide goed gaat naar Roemenië. Ofschoon Stichting De Helpende Hand het vooral moet hebben van goederen, kan men niet zonder geld om de twee transporten per jaar mee te kunnen betalen. De grote bedragen die daar mee gemoeid zijn worden met kleine beetjes opgehaald. En het is daarvoor dat Ton en Bert de poppetjes verkopen. Ze zijn met de hand in Polen gemaakt en ze stellen allerlei ambach ten voor. “Ze verkopen goed”, zegt Bert. Ton: “We mogen zeker niet klagen.” een stadswandeling gemaakt onder leiding van een gids door het centrum van Oisterwijk. Hierna volgde, wederom in Den Boogaard, een voortreffelijke lunch in de vorm van een echte Brabantse koffietafel. Pastor Theo te Wierik had een toepasselijk woordje vooraf. Na de middag wisselden de groepen wat betreft de rondrit en de stadswandeling en tegen half vijf was iedereen weer terug in Den Boogaard, waar nog nagekeuveld werd onder het genot van een hapje en een drankje. De hilariteit en de waardering was groot toen bleek, dat ten afscheid een attentie in de vorm van een klein koeltasje, gevuld met een flesje Oisterwijks bier en een fietsmatje, Moergestel is immers het fietsdorp bij uitstek!, en de zeer geslaagde groepsfoto en dat alles verpakt in een opval lende plastic zak waarop het logo van de Ge meente Oisterwijk, aan alle aanwezigen werd overhandigd. Tevredenheid overheerste toen tegen zessen de bus naar het Belgische Aren donk uitbundig werd uitgezwaaid. Het was een geslaagde uitwisseling en dit moet zeker niet het laatste contact zijn, zo vonden velen. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 22 AUGUSTUS 2012 PAGINA 5 Seniorenvereniging behartigt uw belangen

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 5