J eugdvakantieweek Verleden - Heden - Toekomst Achtste speelgoed- en kinderkledingmarkt Vijfhonderdste exemplaar Kapellekes Fietsroute van Moergestel Fietsdorp DANKBETUIGING Voor een ieder met MS, een collectant in de bres Jan Vriens (links) overhandigt Paul Spapens het met bloemen ingelijst exemplaar van de Kapellekes Moergestel, augustus 2012 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Samensteller Paul Spapens krijgt een met bloemen ingelijst exemplaar Ieder jaar kunnen we rekenen op belangstelling en steun van vele mensen die we dan ook har telijk willen bedanken. Speciaal willen we dankzeggen aan de buurtbewoners van de Vinkenberg voor de prachtige versiering, pastor Theo te Wierik en Kerkkoor 'Cantate Domino' voor de buitengewoon sfeervolle viering in de kerk. Door jullie allemaal is onze gouden bruiloft overgetelijk! Nogmaals allemaal bedankt! JAN EN RIEK BERKELMANS-VROMANS Graag willen wij op deze wijze iedereen bedanken voor de vele bloemen en kaarten. Voor het gebruik van terrein/gebouw/mate- riaal: Scouting St. Jan, SV Roef., Brandweer Moer gestel, CV De Dors(t)vlegels, Peter van den Boer, DJ Stan, Daan van Ee, Kees van Elderen, Dirk Kemps, familie Kouwenberg 17.000 mensen met Multiple Sclerose verdie nen net zoveel collectanten. Het gele team, Dion, Marcel, Geesje, Maureen, Hein, Renée, Pieter-Jan, Hilke, Jack, Willem, Raoul, Koen, Denise, Jessica, Perry en Anneke Iedereen hartelijk dank en tot de Jeugdva- kantieweek 2013 van 5 t/m 9 augustus! Voor info of aanmelding: Jan Jonkers 06- 23932361 na 17.00u; Peter van de Wouw 06- 22171727; Henk van Oort 06-15078009 of e- mail speelgoedmarkt.scouting@gmail.com Het Nationaal MS Fonds zet zich in voor men sen met MS door het geven van duidelijke voorlichting en het financieren van toegepast wetenschappelijk onderzoek. Het Fonds kan haar werk alleen doen dankzij giften. De huis aan huis collecte in november is de belang rijkste inkomstenbron. De collecteweek is van 19 t/m 24 november. Meld je aan bij het Nationaal MS Fonds, www.nationaalmsfonds.nl of via 010-591 98 39. Donaties klein of groot zijn welkom op giro 5057 in Maassluis. Namens alle mensen met Multiple Sclerose, hartelijk dank! Bedankt voor jullie enthousiasme en belan geloze inzet: De leiding: Anne van Daelen, Danniek Brok en Meke Broers (Al), Veerle van Hul ten, Romy van Griensven en Jamie Klijsen (A2), Marieke Jansonius en Romi van Dijk (A3), Mirte van der Linden en Minou Klijsen (A4), Carlijn en Jasmijn Mutsaers en Pleun van de Wouw (A5), Ruud van Dijck, Stijn Coppens en Cas Horsten (A6), Maaike van de Loo, Inge van de Brand en Noortje van Schijndel (A7), Kim Smits, Inge van de Ven en Evelien Kooien (A8), Charlotte op ’t Hoog, Benthe Erkeland en Joyce Verbakel (A9), Demi Kuijpers en Elaine Duurham (AIO), Emma Swens, Lisanne Cornelis en Mirthe van Elderen (Al 1), Leonie van de Wouw en Caroline Kouwenberg (A12), Famke Janssen, Gon Ligtvoet en Floor Mekel (Al3), Evy Verbakel en Kaylee van Moergestel Fietsdorp komt jaarlijks uit met een bijzondere fietsroute. Vorig jaar ontwik kelde Paul Spapens een Kapellekes Fietsroute deel I. Daarvan zijn er een paar honderd ver- De Kapellekes Fietsroute blijkt een prachtige promotie van Moergestel als toeristenplaats en fietsdorp. De route start en finisht immers steeds in Moergestel en kan met gemak worden opgepikt in plaatsen als Tilburg, Oisterwijk, Haaren, Boxtel en Hilvarenbeek. De meeste belangstelling voor de route komt volgens Jan Vriens dan ook uit deze plaatsen. “Alleen al in Tilburg zijn er in een mum van tijd 130 verkocht”, zegt hij over de populariteit van het boekje. Dit is overigens voor drie euro opnieuw te koop - de vierde druk alweer - bij de VW’s van Moergestel, Oisterwijk, Tilburg en Hilvarenbeek en bij Novy aan het Rootven in Moergestel. gen bij Den Donk, Bos straat la in Moergestel. Wij verkopen het dan zelf, de opbrengst is volledig voor Scouting Moergestel. U kunt ook bellen naar één van de onderstaande nummers. Wij halen het dan gratis bij u op. Eén op de duizend mensen in Nederland krijgt de diagnose Multiple Sclerose, een niet te genezen ziekte van het centrale zenuwstelsel. De diagnose wordt vaak gesteld bij mensen tussen de 20 en 40 jaar, in een tijd dat je op het punt een studie te volgen of aan gezin suitbreiding denkt. Opeens is de toekomst niet meer zeker. Wat kun je wel blijven doen en wat niet meer? Niemand weet hoe MS zich ontwikkelt. Het Nationaal MS Fonds is in 2005 gestart met het organiseren van een landelijke col lecteweek. Er zijn nu ca. 10.000 collectanten, nog lang niet overal wordt gecollecteerd. Het streven is om voor elke MS-patiënt, een col lectant op straat te zien tijdens de collecteweek. Gevonden voorwerpen Ook dit jaar zijn er weer wat spullen blijven liggen. Ben je iets kwijt, dan kun je op werk dagen, tussen 19.00 en 20.00 uur informeren bij Geesje van den Boer, Pr. Margrietstraat 18, tel. 505 2345. Doe dit vóór 10 september, want dan worden de gevonden voorwerpen opgeruimd. Het zit er weer op, de JVW 2012 is verleden tijd. We hebben een fantastische week achter de rug en willen nu, in het heden, iedereen hartelijk danken voor de tomeloze inzet en het enthousiasme waardoor de Jeugdvakantieweek weer geslaagd is. Natuurlijk kijken wij als organisatie alweer naar de toekomst: volgend jaar is de Jeugdvakantieweek van 5 t/m 9 augustus 2013. Kerkoerle (BI), Marloes Mulders, Jessica Rijnen en Lieke van de Oetelaar (B2), Esmé Wolfs en Marjetta van Esch (B3), Joëlla van Drunen en Maureen Priems (B4), Ivo Tim mermans en Mathijs van de Bosch (B5), Joep van de Ven en Kay van Elderen (B6), Laura Oerlemans en Romy Verhaag (B7), Dirk Burgers en Werner Kastelijn (B8), Guillermo de Laat en Bas van der Bruggen (B9), Sabine van den Boer en Manon Paradé (B10), Renate Vermeer en Marit op ’t Hoog (Bil), Nynke Verbaten, Eefke Kouwenberg en Nicky Schel- lekens (BI2), Daan van Oirschot en Marieke Moorman (BI3), Claudia en Marlijn van Esch (B14), Robine en Amber Schoenmakers (B15), Maud op ’t Hoog, Marieke van Dijck en Elke Wolfs (BI6), Yasmine Yazid en Kim van Oirschot (Cl), Emiel van der Schoot, Sander van Veggel en Luc Swinkels (C2), Ries van Balkom, Bart van Tuijn en Romy Veeke (C3), Sam Hendrikx en Sjuul Jonkers (C4), Maddy Kuijpers en Jenai van Breda (C5), Anne Stok- kermans en Desiree van Drunen (C6), Femke Klijsen, Claartje Blessing en Anouk van Oir- U kunt dus weer aan de slag om uw goede verkoopbare speelgoed en kinderkleertjes uit te zoeken. We hebben een 50-tal tafels om te verhuren. Wees er snel bij want de ervaring van voorgaande edities is dat onze markt erg gewaardeerd wordt en dat we snel vol zitten. Er zijn geen professionele marktkooplieden aanwezig op onze markt, maar alleen mensen uit onze gemeente of omstreken die particulier iets aan te bieden hebben. Uiteraard hopen we dat het weer druk wordt want zonder kopers ook geen markt. Dus noteert u de datum alvast op uw kalender en hopelijk tot ziens als koper of verkoper op zondag 7 oktober a.s.. Foto’s Wil je nog nagenieten, bekijk dan de foto’s op onze site: www.jvwmoergestel.nl. Daar vind je ook de foto’s van de winnaars van de JVW 2012. Bij het A-programma werd de “wedstrijd” gewonnen door Willem van der Dussen, Tom van Dijck, Fer van Elderen, Ann van den Hout, Kim Oliemans, Bart Roosen en Roel Theeuwes onder voortreffelijke leiding van Emma, Lisanne en Mirthe(All). Bij het B-programma werd fanatiek strijd gele verd. Uiteindelijk ging B16 met de eer strijken. Maud, Marieke en Elke (leiding) en Maarten van Aarle, Daan van Alphen, Eva van Dijck, Isa van den Eynden, Robin Hazenberg, Larissa Kennis, Job Ketelaars, Maaike Kivits, Bram Mariën, Ilse Mouthaan, Evi Roosen, Willem Verkerk en Meike Vugts proficiat met de over winning. Leidsters Maud en Anouk wisten Bart van Aarle, Thijn de Brouwer, Annika op ’t Hoog, Julia Horsten, Joep Ketelaars, Juul Ketelaars, Rick Linkels, Estelle Romijn, Kiki Verweij en Tom Visser aan te zetten tot grootse pres taties waardoor C8 de prijs binnen kon sle pen. We hopen dat iedereen genoten heeft van de Jeugdvakantieweek en hopen volgend jaar op weer net zoveel enthousiaste kinderen én vrij willigers. Op zondag 7 oktober 2012 vanaf 10.00 uur is het weer zover. Scouting St. Jan uit Moergestel organiseert dan alweer voor de achtste keer haar jaarlijkse speelgoed- en kinderkleding markt. Dé plaats om speelgoed en kinderkle ding waar uw kinderen te groot voor zijn geworden te verkopen. En natuurlijk ook dé plaats om nog goed te gebruiken speelgoed en kinderkleding voor uw kinderen of kleinkin deren te kopen tegen een zeer vriendelijke prijs. Ook deze keer zal dat plaatsvinden in ons verenigingsgebouw Den Donk aan de Bosstraat in Moergestel. De markt is binnen en dus onafhankelijk van het weer. Wij hopen dat de markt weer net zo’n succes wordt als de vorige jaren! Enkele regels voor degenen die iets te koop aan willen bieden: Iedereen kan bij ons een tafel huren waar hij/zij zijn speelgoed/spellen/ kinderkleertjes zelf te koop kan aanbieden. Een tafel van ca. 2m2 kost 7,50, te voldoen bij inschrijving of overmaken op bankrekening 13.45.12.200. Mocht u niet zelf willen verkopen maar heeft u nog wel bruikbaar speelgoed of kinderkleding over waar u niets meer mee doet, dan kunt u dit op zaterdag 6 oktober vanaf 13.00 uur bren- De Kapellekes Fietsroute deel II is een door slaand succes. Onlangs is het vijfhonderdste exemplaar verkocht. Ter gelegenheid daarvan is samensteller Paul Spapens uit Moergestel verrast met een met bloemen ingelijst exem plaar. Hij kreeg dit fleurige aandenken uit handen van voorzitter Jan Vriens van de Stich ting Moergestel Fietsdorp. De Kapellekes Fietsroute is een fietsroute met een lengte van 46,5 kilometer. De route gaat vanuit Moergestel naar onder meer Biest- Houtakker, Diessen, Baarschot, Westelbeers en Hilvarenbeek. De fietser komt langs allerlei kapelletjes die door Paul Spapens deskundig van informatie worden gezien. Hij is een lan delijk bekend specialist in volksgeloof. Mo menteel voert hij in opdracht van het Neder lands Centrum voor Volkscultuur en Immate rieel Erfgoed een onderzoek uit naar de heden daagse betekenis van volksgeloof. Sponsors: Ook de Moergestelse ondernemers dragen de Jeugdvakantieweek een warm hart toe. Hen willen we graag bedanken voor hun (financiële en/of materiële) bijdrage en voor het feit dat we altijd een beroep op hun kunnen doen (zie advertentie volgende week in dit blad). Speciaal woord van dank dit jaar voor de Stich ting Voor en Door Moergestel. Dankzij haar gulle bijdrage hebben we diverse duurzame materialen kunnen aanschaffen. Daarnaast hebben we onder leiding van Theo Jacobs, Joke van Dal en Ineke Rombouts op dinsdag avond met het hele C-programma genoten van een voortreffelijke maaltijd. Mochten we nog iemand vergeten zijn, dan is dat zeker niet omdat we de hulp niet op prijs hebben gesteld, maar meer door het feit dat iedereen zo bereidwillig, zelfs op het laatste moment, nog wil meehelpen, waardoor de administratie soms niet bij te houden is. Fietsroute deel II. Het bloemstuk is gemaakt door Carla Janssen van Florus in Moergestel. kocht en deze fietsroute is ook nog steeds te koop. Maar deel II overtreft dit succes. Volgens Jan Vriens waarderen de fietsers vooral de combinatie van cultuur en natuur die de route de fietser biedt. Bovendien is met het eveneens geslaagde deel I een zekere trend gezet, die zeker zal worden voortgezet. Paul Spapens maakt volgend jaar opnieuw een Kapellekes Fietsroute. schot (C7), Maud van den Oetelaar en Anouk Storimans (C8), Paulien en Mirjam Jans (C9), Christian van Son en Joost Vermeer (CIO), Manon Kuijpers en Meghan van Haasteren (Cl 1), Jur Swinkels en Maarten Mutsaers (C12) en de invallers: Janneke van de Ven, Joyce Hoeven en Amy Cohen. Ons onvolprezen Blauwe Team (STT: “Stichting Teut en Techniek”) Harriët van Esch, Addy van Gorp, Monique op ’t Hoog, Cony Mallens, Madeleine Verbeek met assistentie van Celine van Balkom en Marieke van Tuijn, Maud Adams en Judith van Dal. De spelleiding en andere vrijwilligers: Maurice de Bont, Sander Brans, Sandra De nissen, Annette en Henk Donders, Marijn van Esch, Judith Fonken, Piet Fonken, Ton Fonken, Twan van Gestel, Ad van Gorp, Den nis van Gorp, Dion van Gorp, Jenny van Gorp, Bjorn van Heeswijk, Ilse van Herck, Paula Hoeven, Anke en John op ’t Hoog, Jo Hooze- mans, Jan van lersel, Louis Klomp, Maike Konings, Carola Kools, Frank Kouwenberg, Els van de Loo, Marlies van de Loo, Dré Mallens, Jeanne Paradé, Claudia Rijnen, Willi- Anne Roozen, Corry Schilders, Henny Smits, Mirjam Snel, Marieke Verouden, Dirk Wolfs, Anneke van de Wouw en alle mensen die hun oprit beschikbaar hebben gesteld voor spelletjes en/of die meegeholpen hebben aan “Een goede daad voor een tomaat”. PAGINA 3 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 22 AUGUSTUS 2012

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 3