Tafelvrienden’ hielpen ’n handje SCOUTING Rommelmarkt Buurtvereniging Gezwiene Waai Moergestelse voetballers spelen tegen bekende Nederlandse veteranen Extra ’trappers’ gezocht...! (g>0EF! Rommelmarkt bij ’’Martino” 5 www.scoutingmoergestel.nl Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Met het geld dat die dag wordt opgehaald gaat een leuk uitje worden georganiseerd voor alle bewoners, mensen met een verstandelijke beperking. Iedereen is van harte welkom om die dag te komen te genieten van de sfeer en te komen speuren naar leuke koopjes! Laat die kans niet schieten en zorg dat je er bij bent, tot dan. Bewoners en vrijwilligers van Huize Martino Zaterdag 18 augustus houden we een rommelmarkt. Deze markt start om 11.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Onze buurtbewoners bieden hun overbodige spullen te koop aan op het Kruysackerplein. De toegang is gratis, u bent van harte welkom. Oisterwijk 800 wedstrijd met Mare Overmars, Frank van Stralen en mogelijk Ruud van Nistelrooij en Jaap Stam Piet de Visser als scout op de tribune van een voetbalstadion. Op zaterdag 18 augustus spelen op het sportpark aan de Vennelaan 7 in Oisterwijk bekende Nederlandse voetbalveteranen tegen een gelegenheidselftal van voet ballers uit Moergestel, Oisterwijk en Heukelom. Het staat vast dat Mare Overmars, Frank van Stralen, Mark van Hintum, Stan Valckx, Hans Werdekker (Oisterwijker) en John Feskens deel uitmaken van dit Nederlandse oud-ster- renelftal. Mogelijk - maar dat is pas op het laatste moment duidelijk - doen ook Ruud van Nistelrooij en Jaap Stam mee. Deze unieke wedstrijd begint om 14.30 uur en is gratis bij te wonen. De wedstrijd is een van de ruim 130 evene menten die dit jaar door de Stichting Oister wijk 800 worden georganiseerd in het kader van acht eeuwen stadsrechten voor Oisterwijk. Moergestelnaar Paul Spapens is voorzitter van deze succesvolle stichting. Sinds 1997 wordt de gemeente gevormd door Oisterwijk, Moer gestel en Heukelom. Het elftal dat het opneemt tegen de Nederlandse oud-sterren is dan ook samengesteld uit spelers uit de drie dorpen. Ze zijn afkomstig van de voetbalclubs Audacia uit Moergestel en Nevelo, Oisterwijk en Taxan- dria uit Oisterwijk. PIET DE VISSER Het oud-sterrenteam heet ‘Piet’s Cracks’. Dit is een eerbetoon aan Piet de Visser, een inter nationaal bekende voetbaltrainer en voetbal- scout. Ter gelegenheid van Oisterwijk 800 stel de hij het elftal van oud-sterren samen. De geboren Zeeuw (1934) is 36 jaar trainer geweest bij onder meer Sparta, Telstar, de Graafschap, N.E.C., FC Den Haag, Roda JC, AZ Alkmaar en Willem II. In 1985 trad hij bij de Tilburgse club. In hetzelfde jaar vestigde hij zich in Oisterwijk. “Ik woon nu al zo lang hier, ik doe graag iets terug voor Oisterwijk. Nog steeds verkeer ik vaak in het buitenland en steeds geeft het me een goed gevoel om dan weer terug in Oisterwijk te zijn. In mijn leven heb ik in dertien plaatsen gewoond, maar Oister wijk is écht mijn standplaats geworden.” Op zaterdag 25 augustus 2012 organi seren de bewoners van woonvoorzie ning Martino onder leiding van enthou siaste vrijwilligers een rommelmarkt. Dit wordt weer een gezellige markt waar heel veel leuke spulletjes te koop zijn voor “dub beltjes en kwartjes”. Hij zal plaatshebben in de achtertuin van woonvoorziening Martino (Langvennen Noord 51, Oisterwijk) en duren van llu. tot 16u. en de toegang is gratis. Twee jaar nadat hij bij Willem II was begonnen, promoveerde de club. Tijdens zijn trainerschap bij de Tilburgse club kreeg hij ernstige hart problemen. Deze noopten hem een andere weg te kiezen. Hij werd hoofd van de scou- tingafdeling van PSV. Mede door zijn rappor ten kwamen voetballers als Van Bommel, van Nistelrooij, Ronaldo, Stam, Gomes, Alex en Kezman naar PSV. In 2008 stopte hij met het scoutswerk voor PSV. Drie jaar eerder was hij als adviseur begonnen voor Chelsea. Oisterwij ker Piet de Visser is vertrouwenspersoon van Chelsea-eigenaar Roman Abramovitsj, een schatrijke Rus. BAL EN SHIRTS WORDEN VERLOOT Voorafgaand aan de gratis toegankelijke wed strijd op het complex van V.V Taxandria om 14.30 uur, begint om 12.00 uur een jeugdtoer- nooi voor spelers van Audacia, Nevelo, Oisterwijk en Taxandria. De Stichting Oisterwijk 800 is blij met dit jeugdtoernooi. Een van de doelstellingen van de stichting is de samenwerking tussen de inwoners van de drie dorpen bevorderen. Het jeugdtoernooi is een uiting van het gezegde ‘wie de jeugd heeft, heeft de toekomst.’ De bal waarmee de wed strijd van Piets Crack’s wordt gespeeld en ver schillende voetbalshirts worden gesigneerd door de oud-sterren. De bal en de shirts worden verloot. ROEF! HONK-, SOFT- EN BEEBALL Zaterdag 18 augustus: Hb pupl10:30 en 11:00u Gryphons - Roefl Hb pup 2: 14:00u Roef! 2 - Tilburg Majors: ll:00u Roef! - Cardinals Hb asp 14:00u Roef! - Zwijndrecht Sb 114:30 en 15:40u Robur ’58 - Roef! Bee Ball: 11:00u Gryphons - Roef! Zondag 19 augustus: Sb 2 11:00u Roef! - Islanders Sb asp: 15:00u Ado - Roef! Sb 1: 14:00 en 15:30u DVH - Roef! Hb 2: ll:00u Roef! 2 - All in Deze twee broers werden door Toos van der Sande gespot in de Heuvelstraat. Dat deed haar bijzonder goed, want zij, met name, is degene die destijds het ini tiatief nam voor de aanschaf van de duofïets. Fietsen is immers leuk, fietsen is gezond en fietsen brengt ons in beweging. Maarwe hebben ook “trappers” nodig. Fietst U graag en wilt U daarmee een oudere uit Moergestel ’n heel groot plezier doen, bel dan 513 9320 of mail activiteitenbegeleiding.park.stanislaus@thebe.nl Tijdens de afgelopen Jeugdvakantieweek werd lekker gegeten dankzij de hand en spandiensten van de stichting “Tafelvrienden van de Jeugdvakantieweek”. Vooral Theo Jacobs, Joke van Daïen Ineke Rombouts hebben een extra steentje bijgedragen namens deze Stichting. De 355 kinderen lieten het zich uitstekend smaken... MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 15 AUGUSTUS 2012 PAGINA 7

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 7