Haghorst laat nog maar eens zien wat solidariteit betekent! Grandioos seizoensopeningsweekend bij Audacia Sing-along Promsconcert kaarten te koop! Nieuwe cursus EHBO! Alzheimer Café Oisterwijk-Moergestel Vrijdag: FC Van Loon - FC Hoek Cultuurhistorische fietstocht door Oisterwijk Gedenkzuil voor Bram Claassen onthuld Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Hierboven de mannen van FC Van Loon anno 1984 met links Harrie Beerens. Op de voorpagina de selectie FC Hoek anno 1983. Vrijdagavond vindt de titanenstrijd plaats om 19.00 uur. Wie beschikt nog over de langste adem...? Op zaterdag 29 september zal een twintigtal solisten uit Moergestel en omstreken bekende nummers ten gehore brengen. Dit onder begelei ding van Muziekvereniging Prinses Juliana. Kaarten zijn te koop bij: Den Boogaard, Slijterij "In den Korenmaaier", Novy van Wezel; in Hilvarenbeek bij Boek- en Kan toorvakhandel Peter Swaanen, Doelenstraat 2 en in Oisterwijk bij Tabaksspeciaalzaak Paymans, Dorpstraat 31. Kaarten kosten 7,50. Wees er snel bij! www.julianamoergestel.nl De tekst op het scorebord, aangeboden door de familie Claassen, is duidelijk voor zijn vrien den. Haghorst de afgelopen periode heeft meege leefd. Deze sfeervolle afsluiting, gekoppeld aan alle mooie herinneringen aan hun Bram, is voor de familie Claassen ongetwijfeld een geweldige steun om de draad van het leven weer op te kunnen pakken. Dinsdag 21 augustus Thema: Het gebruik van de geheugenkoffers; gast: Karin van Leengoed Karin komt in ons café uitleg geven over de geheugenkoffers. Het doel van de koffers is het bieden van handvatten om samen op een positieve manier bezig te zijn. Voor de demen terende is positief bezig zijn heel belangrijk. Een bezigheid draagt ertoe bij dat hij of zij zich prettig voelt. Het gebruik van het beeld, geluid en spelmaterialen uit de koffer kan de dementerende prikkelen tot gesprek en acti viteit. De inhoud van de koffer bestaat uit materialen die betrekking hébben op de vroe gere leeftijd, beroepen, of liefhebberijen van de dementerende. Denk hierbij aan oude foto’s of ansichten, muziek en gebruiksvoorwerpen. Door herkenning van deze materialen is het makkelijker een gesprek aan te knopen of een activiteit te ondernemen. Het Alzheimer Café is een ontmoetingsplaats voor mensen met dementie jong en oud, fami lie, vrienden, hulp en dienstverleners en andere belangstellende zijn van harte welkom. De gasten praten met elkaar over dingen die ze Op dinsdag 21 augustus is er om 13.00 uur een cultuurhistorische fietstocht door het schitterende buitengebied van Oisterwijk, Haaren en Moergestel. Naast een mooie fiets tocht van ongeveer 25 km wordt door Yvonne van Bilsen, stadsgids van de Heemkundekring, uitleg gegeven over tal van monumenten met anekdotes over bijzondere mensen die hier in vroegere tijden verbleven. De tocht duurt 4 uur. Kosten 5,- pp. Start bij Piet Plezier, Vennenlaan 5 te Oisterwijk. meemaken, over dementie en over de moge lijkheden voor hulp en dienstverlening. En dat allemaal in een gemoedelijke sfeer. Lotgenoten kunnen heel veel voor elkaar bete kenen, zij herkennen wat de ander meemaakt, en wat dit voor hem of haar betekend. Graag heten we u allen van harte welkom. Inloop vanaf 19.30; Programma van 20.00- 22.00 In De Coppele, Prunusstraat 69 Oister wijk, vooraf aanmelden is niet nodig. Voor meer informatie: Jeanne Verberk, tel. 528 4571. plaatsvinden. De prijsuitreiking van het toer nooi zal rond de klok van 22.00 uur zijn. Op zondag 19 augustus is het de beurt aan onze jeugd middels onze “Jeugddag”, die dit jaar mede verzorgd wordt door Voetbalparty! Vanaf 10.00 uur wordt er gestart met de B en C junioren waarna de D, E en F jeugd middels een voetbalclinic de dag zullen vervolgen. Zie programma en indeling website www.auda- cia.nl Vanaf 14.00 uur staat er ons dan een grandioze “Hollandse Middag” te wachten in de kantine m.m.v. niemand minder van de het bekende “Brabants Soundmix Duo”. Dit wordt gega randeerd een geweldige middag! Ook op deze dag staan de eerste officiële wed strijden op het programma voor ons le en 2e elftal. Zij beginnen met de bekercompetitie en de volgende wedstrijden staan op het pro gramma: 12.00 uur Audacia 2 - RKTW 2 en om 14.00 uur Audacia 1 - WSJ 1 Wij hopen u tijdens deze dagen te verwelkomen op ons sportpark aan de Molenstraat om zo doende het komend voetbalseizoen geweldig in te luiden. Tot vrijdag 17, zaterdag 18 en zondag 19 augustus aanstaande! Commissie Seizoensopening Audacia 2012 PS. wilt u meer informatie omtrent de het seizoensopeningsweekend raadpleeg dan www.audacia.nl voor tijden en indelingen jeugddag. Leden/sponsoren die zich willen opgeven voor de barbecue op zaterdag 18 augustus 2012 kun nen dit doen d.m.v. een mail naar vrienden- toernooi@audacia.nl. Kosten voor de barbecue zijn 10,00 per persoon. De tekst op het ronde schild van de herdenkingszuil vat in twee woorden het drama samen: “Gevondenverloren”. De mediahype vanaf de eerste dag van het jaar 2012, ontstaan bij het verdwijnen van Bram Claassen, is nog eenmaal opgelaaid en kan nu worden afgesloten met het onthullen van een gedenkzuil op de kanaaldijk ter hoogte van de plaats waar Bram werd teruggevonden op 7 januari. Dat gebeurde middels een serene bijeenkomst waar honderden dorpsgenoten van Bram opnieuw voor waren uit gelopen. Tegelijkertijd is dit massale samenzijn voor de familie van Bram maar ook voor zijn grote vriendengroep, zijn collega’s van het bedrijf waar hij met veel plezier heeft gewerkt en alle personen die op de een of andere manier in zijn nabijheid vertoefden, een mooie afsluiting. Van de andere kant is deze gedenkzuil een rustpunt voor iedereen die de sympathieke Bram heeft gekend. Voor de familie zal het een plaats blijven om nog vaak terug te keren en zo het gevoel te hebben dat zij dicht bij hun Bram kunnen zijn. Het is ook een teken waardoor men vanaf nu op een respectvolle manier wordt herinnerd aan de noodlottige afloop van dit drama. Deze bijeenkomst bij het kanaal en daarop volgend het aanbieden door de familie van een scorebord aan voetbalvereniging EDN56 was tevens voor de familie een mooie gele genheid om haar dankbaarheid te tonen aan alle betrokkenen voor de wijze waarop de rela tief kleine maar hechte gemeenschap van Hebt u wel eens een klein ongelukje gehad of meegemaakt en wist u toen niet precies wat te doen? Dan is hier de oplossing! EHBO-vereniging St. Christoffel uit Moerges tel gaat, bij voldoende deelname, weer een nieuwe cursus voor het eenheidsdiploma EHBO geven. U leert in deze cursus o.a. hoe te handelen bij een bewusteloos slachtoffer, het aanleggen van verschillende verbanden en de reanimatie/AED. De nieuwe cursus zal in september van start gaan en zal op donderdagavond gegeven worden. Wilt u graag nog wat meer infor matie of u opgeven voor de cursus, dan kan dat telefonisch bij: Jan Zoontjens (513 1447), Jan van Loon (513 3673), Angelique de Jong (513 3812) of bij Helma Witlox (513 4233). Kijk ook even op onze website: www.ehbo- moergestel.nlAls u op deze website de knop “Bestuur” aanklikt, kunt u ook een mailtje sturen naar één van onze bestuursleden. In de week van 20 t/m 25 augustus komen we weer bij u langs voor de jaarlijkse collecte. U krijgt dan van ons een kaartje met daarop de adressen van de verbandposten waar u zich kunt melden voor eerste hulp. EHBO-vereniging St. Christoffel Weekeinde 17-18-19 augustus a.s. Vrijdag 17, zaterdag 18 en zondag 19 augustus a.s. staat het sportpark van Audacia weer bol van de voetbal- en muziekactiviteiten. We staan namelijk alweer op de drempel van een nieuw voetbalseizoen en dan is het de beurt aan het traditionele seizoensopeningsweekend. Op vrijdag 17 augustus trappen we af met de volgende wedstrijden voor de lagere senioren: Selectie Audacia training19.00 uur Audacia 3 - Manege Hooijen20.00 uur Audacia 4 - VCB19.30 uur Audacia 6 - SV SOS18.45 uur Audacia 7 - Spoordonkse Boys20.00 uur Een uniek element aan de start van dit sei zoensopeningsweekend vormt de reünie- wedstrijd tussen de helden van de 70’s tegen onze succesvolle Al uit 1984. Dit betekent dat mannen als Tom Tacken, Jan van Hazendonk, Henk Harding, Huubke de Cort tegelijk te bewonderen zijn met sprekende namen van weleer als Ad Rijnen, Ad Heij- kants, Gerard Antonis en natuurlijk Jantje en Pietje Habraken. Kortom, bij de start van het nieuwe seizoen herleven oude tijden. Deze wedstrijd vangt aan om 19.00 uur. Deze avond wordt verder opgeluisterd door de bekende “Bekkersband” met o.a. Sjefke Schilders; zij zullen het dak van de kantine eraf spelen! Op zaterdag 18 augustus zullen vanaf 13.00 uur 15 samengestelde teams door bedrijven, verenigingen, families etc. strijden om de fel begeerde wisseltrofee tijdens het welbekende “Vriendentoernooi“. Deelnemende teams zijn: Nevelo 5, DMG, De Brouwer 1, Audacia A jeugd, De Wouwkes, Nieuw Woensel, De Brouwer Junior, RA-One, De Coninck Op leidingen Tilburg, Veerkes Old School, vv Don Ad on tour, FC de Derde Helft, ODV, De Gevaarlijke Outsiders en L&M the Limit. De gehele dag zal de muziek verzorgd worden door een disco m.m.v. zanger DJ Bram en ’s avonds zal er nog een grandioze surprise act EDN56 Gasten PAGINA 3 Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Met dank aan Peter Mariën voor zijn medewerking rond de herdenking van Bram Claassen Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268 ■MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 8 AUGUSTUS 2012

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 3