SCOUTING Jeugdvakantieweek 2012 ging van start! O KVO Muziek uit het Hertogdom Brabant Tweede seizoen HOCO Ladies Night van start Graanvelden fiets route door Oirschot Cultuurhistorische stadswandeling Protestantse Kerk zaterdags open voor bezichtiging Gratis zondagmiddagmuziek in kasteel Nemerlaer www.scoutmgmoergestel.nl Met kunst- en vliegwerk wordt ’n vlot gebouwd om het daarna (zie boven) aarzelend te water te laten... Nabij Den Donk werden ondertussen hutten gebouwd. De speellieden waren in de vroege Middel eeuwen veelvuldig aanwezig bij allerlei festi viteiten in de steden en dorpen van Brabant. Van kerk tot kroeg deed men een beroep op hen om de boeren, burgers en buitenlui aan genaam te vermaken met hun deunen. Na een zeer succesvol eerste seizoen start aan komende september in Oisterwijk het tweede seizoen van de 30+ dames maandagavond hockeycompetitie genaamd: HOCO Ladies Night. Naar verwachting zullen er dit seizoen 9 teams starten en zullen er ongeveer 150 dames deelnemen. Elke week speel je tegen een ander team. De wedstrijden worden altijd gespeeld op de velden van HOCO, Sportlaan 10 in Oisterwijk. Heb je vroeger gehockeyd, wil je de zondag voor jezelf houden en heb je ook zin om deel te nemen (als individu of met een heel team), neem dan contact op via ladie- snight@mhchoco.nl Zo zal het dit jaar ook zijn in de Protestante kerk in Oisterwijk, waar de speellieden al sinds enkele jaren hun muziek ten gehore brengen. Trinet Repriels, Colette, Ria en Nico Haneveld Streekproducten raken steeds meer in de belangstelling. Terecht, want ze zijn niet alleen verser en lekker, maar ook goed voor de lokale economie. Bovendien zijn streek producten beter voor het milieu, want er komt weinig transport bij te kijken. En niet te vergeten: ze zorgen weer voor een prachtig landschap. Binnen het Land van Oirschot houden veel ondernemers zich bezig met streekproducten, duurzaamheid en milieu. Zo kregen Jan van Baast en Harrie Beekmans onlangs het Kem- pengoedcertificaat voor de productie van hun Lekker’nei. Dat is een extra vers ei, vandaag gelegd en morgen al in de supermarkt. Het certificaat betekent dat Lekker’nei zich niet alleen door zijn versheid, maar ook door zijn samenstelling onderscheidt. De scharrelkippen krijgen namelijk streekproducten te eten: gerst, tarwe en het oeroude spelt, typisch voor de Kempen. Dankzij Lekker’nei keren de goudgele graanvelden weer terug in het land schap. Maar liefst 60 hectare graan. Graanvelden fietsroute Om te ontdekken waar deze graanvelden lig gen, is de Graanvelden fietsroute samengesteld. Deze is te vinden op www.lekkernei.eu. Tot en met de hele maand augustus is het landschap op het mooist. De tocht van 37 kilometer begint en eindigt op de Oirschotse Markt. Op woensdag 18 augustus is er een stadswan deling door het centrum van Oisterwijk. De start is om 14.00 uur bij het Raadhuis op De Lind. De rondleiding duurt ongeveer 2 uur en voert de deelnemers over De Lind, via de Dorpsstraat en Stationsstraat, door de Kerk straat naar het Kerkplein. Kees Weimers, stads- gids van de Heemkundekring de Kleine Meijerij, geeft in de oude dorpskern uitleg over monumentale panden en markante figu ren uit het rijke verleden van Oisterwijk. De kosten bedragen 3,-. U hoeft zich van te voren niet aan te melden. U bent van harte welkom! Bezichtiging Protestantse Kerk In de maand augustus en de eerste twee zater dagen van september is de Protestantse Kerk, gelegen aan de Kerkstraat 64 te Oisterwijk, iedere zaterdag van 13.30 uur tot 15.30 uur voor bezichtiging geopend. Vrijwilligers zullen aanwezig zijn om tekst en uitleg te geven over de historie van de oudste kerk van Oisterwijk (1810) Ook het kerkhof achter de kerk komt aan bod. Hier liggen nog enkele graven van bekende Oisterwijkers die twee eeuwen geleden een rol in kerk en dorp hebben gespeeld. Zo mogelijk zal een van de organisten het uit circa 1740 daterende historische pijporgel bespelen. Deze zomer bestaat de kerk 200 jaar en is daarmee het oudste kerkgebouw van Oisterwijk. U bent van harte welkom. Op zondagmiddag 19 augustus aanstaande vanaf 1530 uur zullen de all-roundmuzikanten Henk Koekkoek en Arjan Bruinsma een muzi kale bijdrage leveren aan de Nemerlaer-vakan- tie-sfeer. Beide muzikanten zijn bekend met verschil lende genres en muziekstijlen, jazz, neder- landstalig, golden oldies, boogie-woogie, noem maar op en allebei zingen ze prachtig. Arjan kruipt graag achter de piano, terwijl Henk graag zijn saxofoon en ukelele ter hand neemt. Door de veelzijdigheid van de muzikanten bepaalt die middag het publiek de sfeer. Graag wil het bestuur voor 1 september alle opgavelijstjes binnen hebben voor de afscheids avond. Dit mag u niet missen, het wordt een fantastische avond met gezellig amusement, omdat het de laatste keer is voor KVO Moer gestel. Wij hopen u allen te mogen begroeten op woensdag 19 september 2012 om 19.30 uur in Tapperij-Brasserij ‘De Schouw1. KVO-LEDEN OPGELET De dagfietstocht is op woensdag 15 augustus, vertrek 9.30 uur vanaf St. Jansplein. Een prach tige tocht ligt in het vooruitzicht richting struisvogels, u moet het gezien hebben en we zijn op tijd weer thuis voor de H. Mis bij de Mariakapel. U dient een lunchpakketje met voldoende drinken mee te nemen en een zakcentje voor onderweg, er wordt op tijd gestopt. Meer infor matie bij het bestuur tel. 513 2167). De Elckerlyc-speellieden uit Oisterwijk hebben dit jaar voor het zomeravond- concert een zeer breed programma samengesteld, waarin zij acht eeuwen muziek laten horen uit het oude Hertogdom Brabant. zullen een sfeer creëren zoals dat in het verle den is geweest. Zij zullen muziek en zang uit kerken, kastelen, herbergen, reuzenoptochten en boerenbruiloften laten horen met een grote verscheidenheid aan instrumenten. Deze muziekavond is op 22 augustus a.s. in de Protestante kerk aan de Kerkstraat in Oisterwijk. De aanvang is 19.30 uur. De speellieden vragen na afloop een vrij willige bijdrage voor het behoud van dit prachtige kerkje. Maandagochtend gingen zo’n 355 kin deren op stap voor de Jeugdvakantie week 2012. Verdeeld over liefst 38 groe pen gaan de kinderen de hele week spe len, bouwen, knutselen, kampen, enz. om op die manier het einde van de vakantie te beleven. Volgende week immers moeten de bassischoolleerlin- gen weer aan de slag en zit ‘het goede leventje’ er weer voor ’n tijdje op. De weersvoorspellingen zagen er veelbe lovend uit zodat we mogen hopen dat het een mooie, leuke en gezellige week 'MOERGESTEL-NIEUWS'- WOENSDAG 8 AUGUSTUS 2012 PAGINA 7 ■Ff i JHO3

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 7