Vakantie-uitzending MTV Moergestelse zet fietsroute uit tussen Oisterwijk/Moergestel en Landen (B) GUO-concertserie 2012/2013 met drie voordeelacties Expositie in Park Stanislaus: Facebook of Ghana Rondleiding Joodse begraafplaats Oisterwijk 1 Jan van den Hurk Stichting Oisterwijk 800 geeft gratis fietsrouteboekje uit KBO-Moergestel - Bart van de Ven 60 jaar lid duivenclub Over Berg en Dal. - Moergestel Kreatief. - Blaoskapellenfestival. - Op de koffie bij Jan Jansen. Van Eliza tot John Jon Wat te denken van GUO’s UK-openers - afsluiters? Eliza Carthy uit roemrucht Water- son Carthy geslacht van ma Norma pa Mar tin. Supergetalenteerd zangeres/fiddler en meer. John Spiers Jon Boden. Grondleggers van energieke elfkoppige folkbigband Bellow- head. Soevereine twee-eenheid. Groovy stu wend trekzakker Spiers die frivool fiddlende zanger Boden in cadans houdt. Aansluitend op een rijke vernieuwingstraditie van Albion end aantal liefhebbers van zulke wat langere routes veel plezier kan verschaffen. Onderweg zijn genoeg mogelijkheden tot overnachting. TICKETS digitaal: zie www.guo.inoisterwijk.nl >post: brochure 12/13 Cultuurcentra Oister- wijk-Moergestel tel: 013 - 5217220 van ma t/m vr tussen 9 en 17u >aan de balie: >vr 18 - 20.30u in Tiliander (niet in augus tus!) vanaf één uur vóór tot aanvang GUO-con- cert IS BRIDGE EEN NIEUWE UITDAGING VOOR U? Bridge is een kaartspel, dat over de hele wereld als wedstrijdsport wordt beoefend. Men speelt met een vaste partner als paar tegen andere paren een aantal spellen. Ieder paar speelt deze spellen, zodat aan het einde van de zitting berekend kan worden wie deze spellen het best heeft gespeeld. Bridge is door iedereen In ‘Ladies sing-song Night’ (23 mrt) komen drie singersongwriters 3x1 uur overeen op 3 aspecten: vrouw, Engelstalige roots, gitaar. Folky Sarah McQuaid: dubbel Amerikaans/ Iers paspoort, Spaans bloed, residerend in het zuidwestelijk Engelse puntje van Keltisch Cornwall. Bluesy Mattanja Joy Bradley: ooit vanuit onze koude kikkerklei gekatapulteerd naar de broeierigste aller swamps van Loui siana - USA en tot 27 augustus elke maan dagavond te bewonderen bij Giel Beelen op Nederland 3 in ‘De Beste Singer-Songwriter van Nederland’. in het bijzonder de mens in Ghana op de gevoelige plaat vast te leggen. Een aantal van deze kleurrijke foto’s treft u dus aan in de gan gen van Park Stanislaus. Ik hoop u op deze wijze kennis te laten maken met deze bijzon dere cultuur van blije mensen, voor wie geluk (nog) niet bestaat uit het bezitten van veel aardse goederen. De route zelf loopt grotendeels via de fiets- knooppunten die elke fietser tegenwoordig hooglijk waardeert als een van de belangrijkste fietsuitvindingen van de laatste decennia. De afstand van de route van Oisterwijk naar Landen is 155 kilometer en van Landen naar Oisterwijk is 188 kilometer. Hiermee is deze route een meerdaagse fietstocht die het groei- De route is door Hennie van Schooien als ervaren wereldfietser uitgezet in opdracht van de Stichting Oisterwijk 800. Deze stichting coördineert de viering van acht eeuwen stads rechten voor Oisterwijk. In 2012 zijn er ook verschillende plaatsen in Vlaanderen die acht honderd jaar bestaan. Met al deze plaatsen heeft Oisterwijk 800 vriendschapsbanden aan geknoopt. Tussen een aantal van deze plaatsen en Oisterwijk/Moergestel zijn door Hennie van Schooten fietsroutes uitgezet. De fietsroute van Moergestel naar Arendonk kan worden gedownload via de website www.oisterwijk 800.nl. Het boekje met de route tussen Ois terwijk en Landen is ook in België gratis ver krijgbaar. In Sedaa arrangeren drie Mongolen en een Pers bijzondere oriëntaalse ontmoetingen. Mystieke onder- en boventoonse keelklanken dansen door de zaal. De zangers ondersteunen zelf, met paardenhoofd pluk- en strijkinstru menten (viool, contrabas), 120-snarig hakke bord, gitaar, percussie, blaaswerk. In wonder lijke, maar voor westerse oren toegankelijke arrangementen. Bij GUO. Op 2 februari. MTV gaat ook deze vakantieperiode 20 jaar terug in de tijd, naar het jaar 1992. De uitzendingen zijn op donderdag om 19.00 uur en worden op zaterdag vanaf 13.00 uur herhaald. De uitzendingen beginnen telkens op het hele uur! Hennie van Schooten wordt na de presentatie van het fietsboekje geïnterviewd door een verslaggever van Omroep Brabant. In het voormalig raadhuis van Oisterwijk is onlangs een boekje ten doop ge houden met een fietsroute van Oisterwijk naar Landen (B) vice-versa. De route, die zeer nadrukkelijk twee keer door Moergestel komt, is uitgezet door Hennie van Schooten uit Moergestel. De meerdaagse fietsroute is een initiatief van de Stichting Oisterwijk 800. Bij de presentatie waren burgemeester Hans Janssen en officiële delegaties uit de Vlaamse plaatsen Arendonk en Landen aanwezig. Het met medewerking van de Stichting Moergestel Fietsdorp uitgegeven boekje met de route en beschrijvingen van bezienswaardigheden onderweg is gratis verkrijgbaar bij de VW’s van Moergestel en Oisterwijk en bij Novy in Moergestel. DONDERDAG 23 AUGUSTUS: - Open dag Graaf van Urselschool. - Expositie van FOMO in den Boogaard - Fietspadenplan - De gemeentelijke herindeling. - Vogeltentoonstelling in het Stokske. - Vakantiefilm van Mieke Habraken. - Concours harmonie in Veldhoven - Natuuropnamen. DONDERDAG 16 AUGUSTUS: - Reconstructie Rootven. - Komtoer en stratenloop. -10 jaar buurtvereniging Oostelvoortjes. - 40 jarig priesterfeest Koos van Elderen. - Reconstructie molen. Een Ier, drie Mongolen een Pers Levende legende Andy Irvine verleidt ons al een halve eeuw. In Sweeny’s Men, Planxty, De Dannan, Mozaïk, Patrick Street. Fragieler, met Paul Brady bijvoorbeeld. Ook weer bij GUO. Op 3 november. Op zondag 12 augustus is er om 11.00 uur een rondleiding over de Joodse begraafplaats in Oisterwijk. Stadsgids Yvonne van Bilsen van de Heemkundekring de Kleine Meijerij, vertelt aan de hand van vele graven over de geschie denis van de joodse gemeenschap in Oisterwijk. Rond 1730 vestigden zich de eerste joden in Oisterwijk en in 1811 werd een synagoge gebouwd. In het metaheerhuisje wordt uitleg gegeven over de joodse tradities bij het begra ven. Een speciale gelegenheid om kennis te nemen van een uniek stukje cultuurhistorie van Oisterwijk. U dient zich van te voren aan te melden via telefoonnummer 528 8352. Kosten 5,00 pp waarvan de helft bestemd is voor de instandhouding van de begraafplaats. Band, Steeleye Span, Fairport Convention, Oyster Band, Richard Thompson. Met een performance die van het podium spat. Ook bij GUO dus. Als afsluiter. Op Z1 april. Het boekje heeft een om vang van 32 pagina’s. Het is fullcolor uitgegeven. Behalve de route staan er talrijke foto’s en wetenswaardigheden in van plaatsen die de fietser onderweg tegen komt. Dat maakt het rijden van de route extra interessant - je steekt er zogezegd veel van op. Plaatsen die op de route liggen zijn onder meer Geel, Scherpenheuvel, de abdijen van Averbode, Postel en Tongelo, Hasselt, Sint- Truiden en het enorme Duitse soldatenkerkhof (38.560 gesneuvelden) van Lommel. STIJLDANSEN VOOR SENIOREN IN MOERGESTEL Bent u 50+ en houdt u van dansen, bij onze dansclub is nog plaats voor enkele paren voor het stijldansen. Wij starten in het nieuwe sei zoen weer op 26 september 2012 en eindigen dan weer begin april 2013 De danslessen zijn steeds op de woensdag middag in “Den Boogaard” in Moergestel en zijn voor zowel beginners als gevorderden, wij hebben dan steeds van 13:00 uur tot 14:30 uur les met daarna een pauze om met een drankje gezellig wat bij te praten en vervolgens hebben we dan tot ongeveer 15:30 uur gele genheid om vrij te dansen of om een beetje te oefenen. Deze danslessen worden al ruim 30 jaar ver zorgd door dansleraar Nico Kuiper samen met zijn assistente. Ook paren van buiten onze gemeente of paren die geen lid zijn van de KBO. zijn van harte welkom. Ter afsluiting van het dansseizoen organiseren wij steeds een gezellige avond in de vorm van een diner- dansant, allemaal oergezellig dus. Heeft u belangstelling dan kunt u zich wenden tot onze contactpersoon voor een inschrijf formulier, ook voor vragen kunt u hem bellen of mailen. Dion Rijnen: ’t Vunderke 22,5066 XV Moer gestel, tel. 513 1838, e-mail: dionrijnen@home.nl op zijn/haar niveau te spelen. Een spel met inhoud, waarbij het gaat om bieden en spelen. Men kan het altijd blijven doen, ook op latere leeftijd. Bridge is een mooie vrijetijdsbesteding en geeft geestelijke ontspanning. Als u kaarten leuk vindt dan is dit een nieuwe uitdaging voor u en moet u zeker het volgende overwegen. In september start wordt bij voldoende deel name weer een begincursus bridge opgestart. Deze cursus wordt gegeven door Theo Colsen en bestaat uit 2 delen van ieder 12 avonden. Cursus deel 1 (voor beginners) wordt gehouden op de maandag- of dinsdagavond van 19.45 uur tot ca. 22.45 uur en begint in september 2012 (de datum dient nog te worden bepaald). Iedere maandag- of dinsdagavond wordt cursus gegeven tot ongeveer eind december 2012. De cursus vindt plaats in Den Boogaard. Het minimum aantal deelnemers voor deze cursus dient 12 personen en het maximum aantal 20 personen te zijn. De kosten voor cursus deel 1 (beginners) bedraagt per persoon 85,- inclusief cursus boek. Indien men geen lid is van KBO Moergestel bedragen de cursuskosten 10,- extra te voldoen bij de start van deel 1. Zodra de cursus deel 1 is afgelopen wordt de planning van cursus deel 2 (gevorderden) bekend gemaakt. In de beginnerscursus zal het bieden en afspe len voor de beginnende bridger behandeld worden. De lesavond zal bestaan uit 2 onder delen. Voor de pauze het behandelen van de theorie en dit zal na de pauze aan de hand van een aantal voorgestoken spellen worden geoe fend. Ook krijgt men bij de cursus een bridge boek, zodat men de behandelde stof thuis nog eens kan nalezen en naspelen. Nadat men de cursus heeft beëindigd, kan men het geleerde in de praktijk brengen door regelmatig thuis te bridgen. Men kan ook op de maandagmiddag van 13.30 uur tot ca. 17.00 uur gaan bridgen in Den Boogaard. Opgave voor 1 september 2012 bij: - Theo Colsen Voorbrugstraat 10, 5066 AE Moergestel. Telefoon: 513 3847 of via e-mail: riatheocolsen@gmail.com of bij - Harrie de Laat Vinkenberg 10, 5066 PD Moergestel. Telefoon: 513 2330 of e-mail: h.de.laat@hetnet.nl Voor nadere inlichtingen over deze cursus kunt terecht bij de cursusleider Theo Colsen. Concertorganisatie Groeten Uit Oisterwijk start voor haar GUO-concertserie 2012/2013 met de club ‘Vrienden van GUO’. Wie zich aanmeldt als lid, ontvangt een exclusieve GUO-live cd en desgewenst één of meerdere Positoos-pasjes die korting geven bij aankopen in een paar honderd winkels. Daarnaast krijgen bezoekers een GUO-ticket gratis als ze voor zes GUO-concerten reserveren. En (klein-)kinderen tot einde basisschool mogen gratis mee naar elk GUO-concert. ‘Vlaanderen Boven’ ‘Ladies sing-song Night’. In ‘Vlaanderen Boven’ (8 dec) is Wouter Van- denabeele GUO’s artiest in residentie. Hij noodt en daagt een team streek- en geestge noten uit om 2 x W2 uur te rekken en te (s)trek- ken aan de Vlaamse folkgrenzen. DONDERDAG 9 AUGUSTUS: - Jeugdvakantieweek - Openluchtmis en heropening kapel. - Toer Mee. - KPJ touwtrektoernooi - Audacia Vriendenweekeind - Huldiging Jan Jansen 40 jaar lid Audacia. - Aktie Tankslag. - Op de koffie bij: Zuster Joke. Van 2 augustus tot 12 september a.s exposeer ik in Park Stanislaus met een serie foto’s, gemaakt in Ghana, West Afrika. Na mijn pensionering nu 4 jaar geleden vroeg ik me af wat ik nu eens voor (echt) nuttigs zou kunnen doen. Na 38 jaar jongeren hier mede te hebben opgeleid leek het me goed wat verder te kijken en zo kwam ik op internet (misschien niet helemaal) toevallig op een site van een oude schoolkameraad terecht, die inmiddels zo’n 40 jaar missionaris was in Ghana. Ontwikkelingswerk heeft me altijd aangesproken en na contact te hebben gelegd zat ik binnen enkele maanden al voor 6 weken in Afrika met het doel hem te helpen met het begeleiden en uitbreiden van een klein school tje dat zijn naam droeg. Afgelopen jaar heb ik wat extra geld verzameld en ben ik opnieuw voor 2 maanden in Ghana geweest en heb daar een drietal (onderwijs) projectjes ondersteund, o.a. ook Hand-Hand, waar Moergestel onlangs ook de vastenactie voor heeft gehouden. Aangezien ik ook een enthousiast amateur fotograaf ben, heb ik van de gelegenheid gebruik gemaakt om het dagelijkse leven en PAGINA 5 Seniorenvereniging behartigt uw belangen MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 8 AUGUSTUS 2012

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 5