rwfEi Grandioos Toer Mee 2012 bij Audacia TOÉl Maria Hemelvaart 15 augustus Hengst PlotBlue afkomstig uit Moergestel op de Olympische Spelen! Bouwen op het Molenveldje? R| Bedankt! Reacties blijven welkom! PAGINA 3 combinatie vormden en nog steeds vormen. J M.O. V.-groep Moergestel Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Traditionele openluchtmis achter Mariakapel Weekeinde 17-18-19 augustus a.s. Wij willen iedereen bedanken voor de belangstelling, cadeaus, bloemen en felicitaties die wij mochten ontvangen voor ons Gouden Huwelijksfeest. Speciaal dank aan de bewoners van appartementen complex 'de Korenschuur', Bakkerij van Hulten voor de leuke attentie, de heer M. Oerlemans voor het verzorgen van de mooie reportage over ons beide in 'Moergestel-Nieuws' en Partyboerderij 't Draaiboompje voor de goede zorgen. Dit heeft het voor ons tot een onvergetelijke dag gemaakt! FRANS EN GERDA VAN DE LOUW-VAN DEN BOOGAARD .18.45 uur .20.00 uur Ons mailadres: buro76@planet.nl of ons redactie-adres Kloosterlaan 2a. MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 8 AUGUSTUS 2012 PlotBlue (Mister Blue X Pilot) wordt beschre ven als KWPN Springfenomeen. Samen met Marcus Ehning, een van ‘s werelds beste springruiters, vormen zij een supercombinatie en behaalden al vele successen. In 2010 schreef hij de 32ste Rolex /FEI wereld beker op zijn naam en 3 weken geleden nog een kwalifica tiewedstrijd voor dezelfde zware competitie in Sankt Gallen. Uit de Ster Prestatie merrie Hotte zijn twee Grand Prix paarden voortgekomen: Oklund (v. Holland) 1.60 m. onder Eric van der Vleuten en PlotBlue (Mr. Blue) 1.60m onder Marcus Ehning. Marcus Ehning met het in Moergestel gefokte paard PlotBlue. Dat vele goed presterende sporters uit Noord Brabant komen, is bekend. Wat minder bekend is misschien dat er een uit Moergestel afkomstige springgefokte hengst deel zal nemen aan de Olympische zomerspelen. PlotBlue, zal met Marcus Ehning uitkomen voor Duitsland. PlotBlue werd op Stoeterij De Pijnhof (Frans Burgers sr.) uit de ster prestatie merrie Pilot (Hotte) geboren. Uit deze waardevolle Pilot merrie werd ook de KWPN goedgekeurde en eveneens Grand Prix springende hengst Ok lund geboren. Op driejarige leeftijd, nadat PlotBlue in mede- eigendom was van Martien Burgers, is Plot Blue aangekocht door zijn huidige eigenaresse Kathrien Somogy. PlotBlue debuteerde in de sport onder Thomas Meznan, waarna Werner Muff de teugels over nam. Twee jaar geleden besloot de eigenaresse PlotBlue onder te brengen bij Marcus Ehning. Al snel bleek dat paard en ruiter een supergoede Onze oproep heeft nogal wat reacties losgemaakt. Die reacties zijn overigens nog steeds welkom. Ook politici hebben inmiddels van zich laten horen en hun verhaal wordt door ons uiteraard niet terzijde geschoven. Voor- en tegenstanders sturen ons mailtjes en bezorgen ons briefjes en uit die hele mix van reacties wordt straks één verhaal samengesteld. Let wel: ’Moergestel-Nieuws’ werpt zich uitdrukkelijk niet op als ’actiepartij’; dat hebben we nooit gedaan en zullen we ook nooit doen en we kunnen ons niet voorstellen dat idee gewekt te hebben! We willen enkel de mening van de Moergestelnaar naar bui ten brengen. We vinden het frappant dat zóvelen hun mening willen geven en daar- Zondag 26 augustus a.s.: Op de laatste zondag van augustus, de 26e, zal de M.O.V.-groep van Moergestel de jaarlijkse sponsorfietstocht Toer Mee organiseren. De opbrengst van deze fietstocht zal, net als alle voorgaande jaren bestemd zijn voor het project, een opvanghuis voor straatkinderen, van Pater Theo Raaijmakers in de stad Co chabamba in Bolivia. De 32e Toer Mee wordt gereden op zondag 26 augustus a.s. Startkaarten kunt u tussen 11.00 en 13.30 uur bij de startpost op het St. Jansplein kopen voor 3,- per persoon of 6,- per gezin. Er is ook een startpost bij Boerderij Denissen in Berkel-Enschot. De route is 25 of 40 km. lang. Tijdens beide tochten komt u op diverse plaatsen een stem pelpost tegen waar u een versnapering krijgt of waar u een kop koffie, een broodje, een glaasje fris of een kop soep kunt kopen. Voor de kinderen en hun ouders is dit jaar een nieuwe opzet gekozen. Speciaal voor hen is Kleintje Toer Mee uitgezet, een korte fiets route van ca. 10 km heen en terug. Onderweg wacht de kinderen een spannende verrassing. De M.O.V.-groep zal er alles aan doen om u een fijne fietsdag te bezorgen. Wij hopen dan ook dat u op 26 augustus van de partij zult zijn. plaatsvinden. De prijsuitreiking van het toer nooi zal rond de klok van 22.00 uur zijn. Op zondag 19 augustus is het de beurt aan onze jeugd middels onze “Jeugddag”, die dit jaar mede verzorgd wordt door Voetbalparty! Vanaf 10.00 uur wordt er gestart met de B en C junioren waarna de D, E en F jeugd middels een voetbalclinic de dag zullen vervolgen. Zie programma en indeling website www.auda- cia.nl Vanaf 14.00 uur staat er ons dan een grandioze “Hollandse Middag” te wachten in de kantine m.m.v. niemand minder van de het bekende “Brabants Soundmix Duo”. Dit wordt gega randeerd een geweldige middag! Ook op deze dag staan de eerste officiële wed strijden op het programma voor ons le en 2e elftal. Zij beginnen met de bekercompetitie en de volgende wedstrijden staan op het pro gramma: 12.00 uur Audacia 2 - RKTW 2 en om 14.00 uur Audacia 1 - WSJ 1 Wij hopen u tijdens deze dagen te verwelkomen op ons sportpark aan de Molenstraat om zo doende het komend voetbalseizoen geweldig in te luiden. Tot vrijdag 17, zaterdag 18 en zondag 19 augustus aanstaande! Commissie Seizoensopening Audacia 2012 PS. wilt u meer informatie omtrent de het seizoensopeningsweekend raadpleeg dan www.audacia.nl voor tijden en indelingen jeugddag. Leden/sponsoren die zich willen opgeven voor de barbecue op zaterdag 18 augustus 2012 kun nen dit doen d.m.v. een mail naar vrienden- toemooi@audacia.nl. Kosten voor de barbecue zijn 10,00 per persoon. Ook dit jaar vindt op Maria Hemelvaart weer een openluchtmis plaats in het bos achter de Mariakapel aan de Oisterwijkseweg. De viering begint om 19.00 uur. Iedereen is uitgenodigd om deze dienst bij te wonen. Bij slecht weer vindt de eucharistieviering om 19.00 uur plaats in de parochiekerk van Moergestel. De viering wordt opgeluisterd door het gemengd koor Cantate Domino. Ook de drie gildes uit Moergestel nemen deel aan de viering. Zij komen, met het beeld van Maria, in processie over het bospad naar de kapel. Tip: Breng een (klap)stoel mee want het aantal zitplaatsen is beperkt. (Foto: Henny van Herck, 2010) Pastoraatsgroep parochie St. Jans Onthoofding te Moergestel Vrijdag 17, zaterdag 18 en zondag 19 augustus a.s. staat het sportpark van Audacia weer bol van de voetbal- en muziekactiviteiten. We staan namelijk alweer op de drempel van een nieuw voetbalseizoen en dan is het de beurt aan het traditionele seizoensopeningsweekend. Op vrijdag 17 augustus trappen we af met de volgende wedstrijden voor de lagere senioren: Selectie Audacia training19.00 uur Audacia 3 - Manege Hooi jen20.00 uur Audacia 4 - VCB19.30 uur Audacia 6 - SV SOS Audacia 7 - Spoordonkse Boys Een uniek element aan de start van dit sei zoensopeningsweekend vormt de reünie- wedstrijd tussen de helden van de 70’s tegen onze succesvolle Al uit 1984. Dit betekent dat mannen als Tom Tacken, Jan van Hazendonk, Henk Harding, Huubke de Cort tegelijk te bewonderen zijn met sprekende namen van weleer als Ad Rijnen, Ad Heij- kants, Gerard Antonis en natuurlijk Jantje en Pietje Habraken. Kortom, bij de start van het nieuwe seizoen herleven oude tijden. Deze wedstrijd vangt aan om 19.00 uur. Deze avond wordt verder opgeluisterd door de bekende “Bekkersband” met o.a. Sjefke Schilders; zij zullen het dak van de kantine eraf spelen! Op zaterdag 18 augustus zullen vanaf 13.00 uur 15 samengestelde teams door bedrijven, verenigingen, families etc. strijden om de fel begeerde wisseltrofee tijdens het welbekende “Vriendentoernooi“. Deelnemende teams zijn: Nevelo 5, DMG, De Brouwer 1, Audacia A jeugd, De Wouwkes, Nieuw Woensel, De Brouwer Junior, RA-One, De Coninck Op leidingen Tilburg, Veerkes Old School, vv Don Ad on tour, FC de Derde Helft, ODV, De Gevaarlijke Outsiders en L&M the Limit. De gehele dag zal de muziek verzorgd worden door een disco m.m.v. zanger DJ Bram en ’s avonds zal er nog een grandioze surprise act mee laten blijken van hun bezorgdheid over zowel mogelijke en schier ónmogelijke bouwplannen in ons dorp. Dat wilden we ‘in kaart’ brengen.niks meer en niks min der. V I.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 3