Onze ’Vierdaagsekanjers’ op de foto SCOUTING WAAROM Zomercarnaval 2012: swingend feestje op St.-Jansplein! Kapellekes- fietsroute groot succes Sing-along Promsconcert komt steeds dichterbij Aphrodite tea A Weekblad voor Moergestel MM Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Oisterwijk, Heukelom en Moergestel presenteren: MMMMMMMMHMHMH1MNHNMMMMMMMMMMM WOENSDAG 8 AUGUSTUS 2012 37e JAARGANG Nr. 1671 Oisterwijk Vanaf het podium wordt door een dj en diverse artiesten en groepen met muziek, zang en dans een gezellige, swingende sfeer gecreëerd. Zo worden er optredens verzorgd door een Cari bische steelband (‘ketels’) en ontbreekt ook een spetterende limboshow niet! De tropische danseressen en diverse sambabands maken het programma compleet. En met het zomer terras en de verschillende eetgelegenheden (vis, grill en Thai) komt u zeker niets tekort. Voor Hawaiiaanse bloemenkransen wordt gezorgd! De gezamenlijke carnavalsverenigingen van Oisterwijk, Heukelom en Moergestel presenteren op zondag 12 augustus een heus zomercarnaval. Middelpunt van de activiteiten is het St.-Jansplein in Moergestel. De zeer succesvolle Kapellekesfietsroute is weer verkrijgbaar bij de VW’s van Moer gestel en Oisterwijk en bij Novy aan het Rootven. Ook is het boekje verkrijgbaar bij de VW-kantoren in Tilburg en Hilvaren- beek. Het is een fietsroute die voert langs allerlei kleine religieuze monumenten, voornamelijk kapelletjes. De route heeft een lengte van 46,5 kilometer en brengt de fietser vanuit Moer gestel in de richting van Diessen, Landgoed de Utrecht en Hilvarenbeek. Een boekje kost 3 euro. Hierin staan zowel de route als beschrij vingen (in woord en beeld) van al de objecten die de fietser onderweg tegenkomt. Het is de tweede Kapellekesfietsroute die door de Stichting Moergestel Fietsdorp is uitgebracht. Nadat de tweede oplage was uitverkocht, bleef de vraag zo groot dat de stichting besloot tot een derde druk. Deze is nu dus beschikbaar. De Kapelleksfietsroute is opnieuw uitgezet en beschreven door Paul Spapens. De Moer- gestelnaar is expert op het gebied van imma terieel religieus erfgoed. Reeds honderden fiet sers hebben genoten van dit unieke fietstra- ject. (9); Willemien van den Meijdenberg (2); Anneke van de Wouw (3); Roxan Helderman (2) ; Mike Helderman (1); Ria Nadorp (12); Paula Dorsman (10); Corry Op ’t Hoog (2); Petra van Nuenen (2); Maaike Ligtvoet (5); Nic Meijer (11); Bep Meijer (16); Ada van Ras (3) ; Ricky Martens (4); Anne Marie Vugts (1); Lian Vriens (2) en Johan Vriens (2). Het is best mogelijk dat er nog meer Moerges- telnaren deel hebben genomen, maar die zijn dan op zaterdag 21 juli niet aanwezig geweest bij de bijeenkomst. We hopen ze volgend jaar weer allemaal te mogen ontmoeten in Gilde- huis ’t Stokske, met dank aan de gastvrouw en -heer en aan Thea! Het programma is voor jong en oud. Er wordt een kinderplein voor de allerkleinsten inge richt, met onder meer spelletjes, schminken en knutselen, springkussen en natuurlijk met ijs, chips, snoep en frisdrank. Voor slechts 2,50 is een snoep kaart (vijf items) te koop! Ook is er een aantal attracties aanwezig, zoals een draaimolen en minicars. We zien u graag zondag 12 augustus op het St.-Jansplein; aanvang 15.30 uur, afsluiting omstreeks 21.30 uur. Entree is uiteraard gra tis. Dé afsluiting van uw vakantie! Het einde van de zomervakantie is in zicht, als ook het Sing-along Proms concert van Muziekvereniging Prinses Juliana. Op zaterdag 29 september zal de muziekver eniging een twintigtal solisten uit Moergestel en omstreken begeleiden met prachtige num mers. Een greep uit het repertoire: “De meeste dromen zijn bedrog”, “You can leave your hat on”, “You’ll never walk alone” en “Brabant”. Tijd om de kelen te smeren dus, want er mag meegezongen worden! Kaarten gaan volgende week in de voorverkoop a €7,50. Houd onze site www.julianamoergestel.nl in de gaten voor de verkoopadressen. Huidverzorgingsinstituut A nlirrMito mi Fiets kopen of laten repareren wanneer het u uitkomt! Bel voor een afspraak 06-13180813 fes ^^SCHEPENS^:^ TWEEWIELERS Zaterdag 21 juli werden ze namens Jan en Hannelies Timmermans van Gildehuis ’t Stokske door Thea weer gastvrij ontvangen: de Moergestelse deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse 2012.Voor het merendeel Moergestelse deelnemers, maar er waren ook deelnemers bij die een groot deel van de zomer op Camping ’De Bosfazant’ verblijven. Naast personen die de Vierdaagse al meerdere malen hebben gelopen (Henny van der Haring spant de absolute kroon met 22 deel names) zijn er ook elk jaar weer debutanten die kennis komen maken. Verwelkomd met een heerlijk kopje koffie werden de opgedane ervaringen uitgewisseld. Jan Timmermans is al vanaf 2004 samen met zijn vrouw Hannelies een perfecte gastheer tijdens de inmiddels traditioneel geworden zaterdag-na-de-vierdaagse ochtend, ’n Idee van hemzelf dat in 2004 gestalte kreeg en dat door Moergestel-Nieuws dankbaar werd opge pikt met een al even traditionele groepsfoto die iedereen digitaal krijgt toegestuurd. Op de foto in willekeurige volgorde (met tussen haakjes het aantal deelnames): Henny van der Haring (22) op de foto staand tweede van rechts; Corrie van Hest (14); Marieke Verkoo- ijen (6); Angelique Ligtvoet (1); Lies Frommé Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 i 3 J - 1 nieuws Uw Gemeentenieuivs op www.oisterwijk.nl Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterdijk maandag 12.00 uur oeraesRI Met deze week: 13 augustus: start werkzaamheden Sint Janspleïn, Moergestel Reparatie Verkoop - Verhuur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 1