2e product 25% korting Klein Religieus Erfgoed van start Braderie op Stanislaus Alle huidverzorgingsproducten APOTHEEK DE STROOM van o.a. Vichy, La Roche Posay, Eucerin en Vision Busbedevaart naar Lourdes Woningen op het Molenveldje? Kindertheater in Oisterwijk tijdens de zomervakantie Excursie naar het Schaapsven Landpark Assisië krijgt nieuw multifunctioneel sportveld Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl (waaronder zonnebrandproducten) Geldig in juli en augustus 2012 tegen inlevering van deze bon - Dat kan niet waar zijn!’ - Veel mensen willen dolgraag eens naar Lourdes, maar weten niet goed hoe ze dit moeten aanpakken. Zo’n reis, hele maal naar Zuid-Frankrijk. Hoe kom ik daar? Met wie zal ik mee gaan? Hoe vind ik daar de weg? Hoe weet ik waar er vieringen in het Nederlands zijn? Geef U snel op, dan bent U zeker van een plaatsje in onze bus. Voor inlichtigen kunt U terecht bij Joke Hoek man uit Oisterwijk tel. 06-42347729 Zie onze website: www.lourdesgroepbisdoms- hertogenbosch.nl Voor de Branchevereniging Sport en Cultuur techniek is de aanleg van het sportveld een bijzonder moment in hun jubileumjaar. Pleun De gezamenlijke heemkundekringen binnen Het Groene Woud zijn een project gestart om het klein religieus erfgoed in de diverse dorpen in kaart te brengen. Binnen de heemkunde kring “De Kleine Meijerij” doen hieraan de gemeenten Oisterwijk en Haaren mee. Het gaat onder meer om kruisen, Calvariebergen, veldkapellen, Lourdesgrotten, paadjes, bomen, enz. De bedoeling is om zo breed mogelijk te inventariseren en daaruit een keuze te maken van ongeveer 15 objecten per gemeente. Het handelt in het kort om uitingen van het Rijke Roomse Leven van vóór de jaren zeventig. Voor de gemeente Haaren gaat het dus om Esch, Haaren, Helvoirt en Biezenmortel. Voor Oisterwijk gaat het om Oisterwijk, Moergestel en Heukelom. Van de objecten wordt ook de bouwkundige staat in kaart gebracht en ook wie de beheerder was. Daarnaast is het inte ressant om van de inwoners te kunnen beschik- begrijpen om juist daar te bouwen terwijl we al zóveel jaren geteisterd worden door de schandvlekken midden in ons dorp. Op zondag 4 november a.s. organiseert Park Stanislaus een sfeervolle creatieve braderie. Verkopers willen op deze markt hun zelfgemaakte creaties aan de man brengen. U bent van harte welkom op deze gezellige dag, als bezoeker of verko per. Bent u een echte creatieve duizendpoot en vindt u het leuk om uw kunstwerken (in welke hoedanigheid dan ook) te exposeren en ver kopen, dan kunt u een kraam/tafel huren a 5,-waarvan de opbrengst gaat naar een gezel lige middag voor de bewoners. Dus mensen; bent u handig, creatief en kunt u bv goed schilderen, borduren, beeldhouwen, of iets anders, meldt u zich dan aan voor deze leuke dag! ken over nadere gegevens van de objecten, leuke anekdotes en foto’s. Op donderdag 5 juli a.s. om 14.00 uur wordt in Haaren bij het H. Hartbeeld de aftrap gege ven en eveneens op donderdag 5 juli om 15.30 uur gaat het project van start in Moergestel bij het Pastoorspaadje. Lok, voorzitter van de BSNC: “Onze leden zijn specialisten op het gebied van aanleg en onderhoud van sportvelden. Echte doeners die graag de handen uit de mouwen steken. Zeker als het gaat om mensen die een extra steuntje in de rug kunnen gebruiken om hun plek te veroveren in onze samenleving. Overigens draagt ook o.a. de gemeente Haaren een steentje bij om'dit project te realiseren.” De entree bedraagt 5,00 per persoon. Leeftijd 3 t/m 7 jaar. Reserveren: niet nodig. Bij het theater is een speeltuin. Dit theater ligt bij het Natuurtheater in de Oisterwijkse bossen. Voor meer informatie zie www.natuurthea- ter.nl De voorstelling is bedoeld voor ieder vanaf vier jaar. Start aanleg Na de bouwvakvakantie gaat in augustus de eerste spa de grond in. Op 28 september volgt de officiële opening met een kennisdag over aangepast sporten voor de branchevereniging en een gezamenlijke sportactiviteit voor de leden van de BSNÓ en de cliënten van Prisma. Inwoners en bezoekers zijn van harte uitge nodigd om aanwezig te zijn bij de opnamen. Dus, als u iets leuks te vertellen hebt over een klein religieus erfgoed in Oisterwijk, Moer gestel, Heukelom, Biezenmortel, Haaren, Helvoirt of Esch, een mooie foto heeft of wel licht ons attent wil maken op een mogelijk onbekend blijvend object, dan wordt u ver zocht contact op te nemen met Henk van Helvert in Haaren, Plataanlaan 6, helverth@ hetnet.nl of met Noud Smits in Moergestel, De Hoefkens 21, noud.smits@home.nl. In de zomervakantie is er kindertheater in theater „De Witte Lelie”, het theater dat op het terrein van het Oisterwijkse Natuurtheater ligt. In de periode van 3 juli tot en met 9 augustus worden er in totaal 18 poppentheatervoorstellingen gegeven. Elke dinsdag, woensdag en donderdag is er een voorstelling. Er zijn 5 verschillende poppentheaters die optreden: „Kris Kras” - „Kindertheater Josee van de Gevel” - Luuks Poppen theater” - „Poppentheater t Groene Land” en „Theater Friponne”. Kindertheater van Josee van de Gevel speelt „Kwak is Kwijt” Óp dinsdag 3, woensdag 4 en donderdag 5 juli speelt Josee van de Gevel de voorstelling „Kwak is Kwijt” Het is een clownesk verhaal voor kinderen van 3 t/m 7 jaar. Zit U met dit soort vragen! Schrijf U dan in voor een volledig verzorgde Lourdesreis van de Lourdesgroep Bisdom ’s-Hertogenbosch. Onze reizen worden verzorgd door de Organisatie Limburgse Bedevaarten. Anders dan de naam misschien doet vermoeden, is dit een landelijke bedevaart organisatie die al 90 jaar bedevaarten naar Lourdes organiseert. U kunt nog met ons mee! 10 daagse busreis van 14 t/m 23 september. Vertrek vanaf de Joannesparochie in Oister wijk. 2e Opstapplaats is bespreekbaar. Dit wordt (bij voldoende deelname) een reis met als afsluiting een dag Parijs. Een bedevaart met een heel toeristisch tintje. De dag Parijs is een echte vakantiedag en toch zit er een beetje bedevaart aan vast. Want we zijn welkom bij de zusters van de Sacré Coeur. KWAK IS KWIJT Als Rosa ’s morgens wakker wordt is haar eendje Kwak kwijt. Rosa gaat overal zoeken; in de koekjestrommel, achter het schilderij, in het geheime laatje van het nachtkastje, onderin zijn gele teiltje.Weg! Kwak is weg! Dan vindt Rosa een briefje. Een briefje van Kwak. Daarop staat; “Heeeeeeeeelup, de ooi evaar heeft mij in zijn bek, red me”. Rosa gaat Kwak achterna. En dat is het begin van een lange reis Zomaar een van de veelgehoorde kreten afgelopen week toen het nieuws uit de gemeenteraad kwam dat er in Moergestel toch gebouwd gaat (moet?) worden op het Molenveldje naast de molen. Terwijl andere plekken er al vele jaren lang meer dan schandalig en verloederd bijliggen - midden in het dorp notabeneü! - gaat men nu aan een van Moergestels mooiste toegangswegen huizen plaatsen! Volgens Ruud van de Ven van AB (de partij die samen met het CDA tégen het plan is - zie BD van donderdag 28 juni jl.) valt het de Moergestelnaar niet meer uit te leggen waarom een en ander gebeurt zoals het ge beurt! En valt het voor de Moergestelnaar niet te Inschrijven kunt u tot en met 28 september a.s., bij Anke of Brigitte van de activiteiten begeleiding. Ook voor de kinderen is er genoeg te doen en te zien, zij zijn dus ook van harte welkom! De braderie vindt plaats in Park Stanislaus van 10.00 uur tot 16.00 uur. De entree is 1,50, inclusief consumptiebon voor koffie/thee/fris. Woensdag 11 juli organiseren IVN Oisterwijk en LNMH Haaren een excursie naar het Schaapsven in Oisterwijk. Dit prachtige ven ligt aan de Sparrendreef. Via deze dreef werden in vroeger tijden de schapen de heide op gedre ven. Voordat de schapen geschoren werden kregen ze hun jaarlijkse wasbeurt. Dat gebeur de gewoon in een ven. Vermoedelijk ontleent het Schaapven hieraan zijn naam. Het schaapsven is thans volop aan het verlan- den, dat geeft een geweldige rijkdom aan plan ten en aan insekten die gebonden zijn aan het water. Onze gids vertelt u er graag over. De excursie start om 14.00 uur vanaf de parkeer plaats nabij het Schaapsven, gelegen bij de kruising van de Sparrendreef en de Hoeven- seweg te Oisterwijk. Deelname aan deze excur sie is gratis. www.ivnoisterwijk.nlwww.lnmh.nl Jubilerende Branchevereniging Sport en Cultuurtechniek legt veld aan Goed nieuws voor de bewoners en bezoekers van Landpark Assisië in Bie-zen- mortel. Vanaf september krijgen zij de beschikking over een nieuw multifunc tioneel sportveld. Dit dankzij de Branchevereniging Sport en Cultuurtechniek die vanwege haar 10-jarig jubileum Prisma koos om op een speciale manier invulling te geven aan haar missie: ruimte geven aan sport en bewegen. “Wij zijn erg blij met dit jubileumcadeau van de BSNC”, zegt Peter Nouwens, voorzitter van de Raad van Bestuur van Prisma. “Het past precies in onze plannen om de leefbaarheid van Landpark Assisië te vergroten. Dit kunst- grasveld biedt onze cliënten alle gelegenheid om te sporten en zo gezond te blijven. Boven dien is sport een ideale manier om van elkaar te leren en samen plezier te maken. We roepen verenigingen uit de omgeving dan ook op om gebruik te maken van dit veld en samen met onze cliënten activiteiten te organiseren. Geïnteresseerde verenigingen kunnen contact opnemen met communicatie@prismanet.nl.” Vindt u ook dat dat niet kan of hebt u er ook een mening over? Stuur uw reactie dan in max. 100/125 woorden (niet anoniem!) naar ons redactieadres (via mail). Dan komen wij er na de vakantie op terug om de alge mene opinie van onze plaatselijke bevolking weer te geven. Reacties graag naar: buro76@planet.nl PAGINA 3 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 4 JULI 2012

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 3