SCOUTING WAAROM Kinderen Nouwens houden mooie traditie inmiddels al 40 jaar in ere! Eva van Knegsel geselecteerd voor Jong Oranje Dames Softbal Vakantie Moergestel- Nieuws I Aphrodite Jw' V Oisterwijk Weekblad voor Moergestel Kermiszondag: visconcours Redactie ’Moergestel-Nieuus’ Foto: Natasja Fotografie Uw Gemeentenieuws op www.oisterwijk.nl Eva van Knegsel. Eva is met een groepje vriendinnen van de Bienekebolders gaan Peanutten (de aanloop voor softbal) bij Roef, toen ze 7 jaar was. De Het aantal vissers werd te groot om ze allemaal ’n visplekje te geven waardoor er van viswater veranderd moest worden. Volgende week verschijnt de laatste krant vóór de vakantie! In de weken van de bouwvakantie zal ‘Moergestel-Nieuws’ niet ver schijnen. Dat zijn de woensdagen 18 en 25 juli en 1 augustus. Na de vakantie mag u ons op woens dag 8 augustus weer verwachten. Houdt u hier rekening mee? F/gesa/et?. r SCHEPEND tweewiel WOENSDAG 4 JULI 2012 37e JAARGANG Nr. 1669 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 t Fiets kopen of laten repareren wanneer het u uitkomt! Bel voor een afspraak 06-13180813 p WISSELBEKER Er wordt elk jaar volgens de regels gevist. Klokslag 11.00 uur start men voor de wedstrijd die precies ’n uur duurt. Wie daarna het meeste vis gevangen heeft is uiteraard winnaar en krijgt de wisselbeker. Aanvankelijk was dat de Jan Nouwens-beker die door zoon Wim uiteindelijk als laatste werd gewonnen. Toen de generatie kleinzonen erbij kwam werd de AOW-beker beschikbaar gesteld door Mien. Nadat daar zo’n twintig keer om gevist is werd De zondag van Moergestelse kermis is een bijzondere dag voor de familie Nouwens. Dit jaar was dat al voor de veertigste keer! Aanvankelijk zaten alleen de zonen en schoonzonen van Jan en Koos Nouwens die betreffende zondag om 11.00 uur met een hengel aan het water. Ondertussen is ‘d’n hóóp’ veel groter geworden, maar de traditie niet minder! EERSTE KEER 1972 De eerste keer dat er gevist werd was Jan Nouwens er zelf nog bij. ’n Half jaar later (15 januari 1973) overleed hij, maar zijn zonen bleven ter nagedachtenis aan hun vader het ‘visconcours’ jaarlijks handhaven. Oorspron kelijk gooide men de hengel uit in de Bieze- manseput (Noud Vriens) maar na ’n groot aantal jaren heeft men de toevlucht moeten nemen tot de Zandkuil langs de rijksweg. Dat had te maken met het feit dat aanvankelijk alleen de zonen en schoonzonen van Jan en Koos visten, maar later kwamen daar ook nog de (mannelijke) kleinkinderen bij en wéér later ging men zelfs nog ’n generatie verder! GEZELLIGE DAG Onnodig eigenlijk om te zeggen dat de ker miszondag voor de gehele familie inmiddels een jaarlijks feest is geworden. Gaan de mannen om 11.00 uur de wedstrijd vissen, komen ze na afloop allemaal bij elkaar bij café De Klaore voor de prijsuitreiking. Hierbij wordt de hele familie uitgenodigd. Het aantal inmiddels? Het gaat dan om ver over de 100 personen en het allergrootste deel ervan komt ook daad werkelijk. Men vindt het veel te gezellig! Na de prijsuitreiking wordt de middag voortgezet met een koffietafel bij De Brouwer. Een prachtige traditie van de familie Nou wens die zorgvuldig in ere wordt gehouden. Niet alleen voor de gezelligheid, maar ook als herinnering... eerste softbaltechnieken werden haar door Annie Hekker aangeleerd en dit vormde de afgelopen 10 jaar de basis voor veel softbal- plezier. Mede door enthousiaste trainers en coaches draaide Roef! goed mee op nationaal niveau en daar heeft Eva haar selectie mede aan te danken. De afgelopen drie jaar trainde Eva al steeds mee voor selectie in Jong Oranje. Nadat ze twee keer net voor de definitieve selectie afviel lukte het dit jaar wel en speelde ze met Jong Oranje in de competitie hoofdklasse. Na deze wedstrijden is ze als beste slagvrouw opgeno men in de selectie voor Jong Oranje dat deel gaat nemen aan het EK junioren in Rosmalen. In het veld is Eva met name catcher en out fielder. Dit jaar speelt Eva ook in het softbalteam van Roef! dat uitkomt in de overgangsklasse. De prestaties van dit team, onder leiding van coach Jeroen van de Wiel en trainer Nicolas Vlyminckx, mogen er zijn. Als de komende weken de lijn wordt doorgetrokken dan spelen ze dit jaar voor het eerst in de play-offs voor het kampioenschap. Het bij de eerste vier ein digen is al een prestatie van formaat! J Huidverzorgingsinstiti Voor diegene die ze wil tellen: het zouden 103 nazaten moeten zijn van Jan en Koos Nouwens... door Riet een nieuwe wisselbeker beschikbaar gesteld. Om die trofee ging het ook weer afge lopen zondag. Afgelopen week kreeg Eva van Knegsel (16 november 1994) te horen dat ze ge selecteerd is voor Jong Oranje Dames Softbal. Het team vertegenwoordigt Nederland tijdens het Europees kam pioenschap dat dit jaar gehouden wordt in Rosmalen van 23 t/m 28 juli 2012 (zie website www.gryphons.nl). Komen kijken is dit jaar dus vrij eenvoudig, maximaal een half uurtje rijden naar het sportpark van Gryphons in Rosma len. nieuws es oe Reparatie - Verkoop - Verhuur gemeente Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (073) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur i r

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 1