ALLROUND MAKELAARDIJ GEEN PANIEK! Begraafplaats Moergestel nu ook online Vermijd de eikenprocessierups en voorkom klachten Cultuurhistorische stadswandeling Orgelconcert Rob Cultuurhistorische fietstocht door Oisterwijk Nederlof: Andriessen en zijn leerlingen Persoonlijk contact en betrokkenheid: 24 uur per dag, 7 dagen per week! Begraafplaats Moergestel nu te vinden op www.online-begraafplaatsen.nl funda Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Maar carnaval zonder optocht is uiteraard geen carnaval! Daarom zal er vanaf 13.30 uur een grandioze street parade door de straten trekken. Die street parade is natuurlijk niks anders dan een carnavalsoptocht, maar dan met - hopelijk - wat hogere temperaturen. Mocht je zo boordevol creativiteit zitten, niet genoeg hebben aan één carnavalsoptocht per jaar of een luchtig idee hebben waarvoor het in februari te koud was, grijp dan nu je kans! Laat je zien in de street parade tijdens het zomercar- Vermijd contact De GGD adviseert dan ook om elk contact met de rupsen en resten ervan te vermijden. Zorg bij een bezoek aan een (natuur-)gebied met eikenprocessierupsen voor goede bedekking van de hals, armen en benen. Als u toch in contact bent gekomen met de brandbaren, ga naval op 12 augustus en meld je nu aan! Onder alle deelnemers wordt bovendien een zomers barbecuepakket voor 20 personen verloot! Herkennen en klachten Eikenbomen met eikenprocessierupsen zijn te herkennen aan de nesten op de stammen en tak ken: dichte spinsels van vervellinghuidjes, met brandbaren en uitwerpselen. Raak deze niet aan! Echter, ook zonder direct contact met de rups kunnen klachten ontstaan, waarbij de brandbaren voornamelijk jeuk, huiduitslag en irritatie aan de ogen en/of luchtwegen veroor zaken. Ook dieren kunnen klachten krijgen wanneer ze in contact komen met de brandba ren. Leipzig, St. Bavokerk Haarlem, Wenen, Con certgebouw Amsterdam). Hij heeft meegewerkt aan een groot aantal CD- opnames; verder is hij regelmatig te beluisteren en te zien op iadio en televisie. Rob Nederlof is docent aan het Factorium Tilburg, Podiumkunsten en is organist van de Heuvelse kerk en Petrus en Pauluskerk te Tilburg en van de Sint Jan in Goirle Eikenprocessierups gezien? Wanneer u (nesten) eikenprocessierupsen in uw omgeving ziet, neem dan contact op met uw gemeente. De gemeente kan wanneer nodig bestrijdingsmaatregelen nemen. Kijk voor het inschrijfformulier en meer info op http://zomercarnaval.inoisterwijk.nl of mail naar zomercamaval.OHM@gmail.com Aanmelden kan tot en met 15 juli! Zomercarnaval: voor de echte carnavalsvierder! Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de GGD, Bureau Gezondheid, Milieu en Veiligheid, telefoonnummer 0900 - 36 86 868. U kunt ook kijken op de website van de GGD: www.ggdhvb.nl of de website van het Rijksinsti- tuut voor Volksgezondheid en Milieu: www.rivm.nl De eikenprocessierups is weer gesignaleerd! Deze behaarde rupsen zitten in de maanden mei, juni en juli in een groot aantal eikenbomen. Na contact met de brand baren kunnen klachten ontstaan zoals jeuk, huiduitslag, irritatie aan de ogen of aan de luchtwegen. Reden genoeg voor de GGD om u te informeren over wat u kunt doen om deze klachten te voorkomen. Op zondag 1 juli 2012 is er een stadswandeling door het centrum van Oisterwijk. De start is om 10.30 uur bij het Raadhuis. De rondleiding duurt ongeveer 2 uur en voert de deelnemers over De Lind, via de Dorpsstraat en Stations straat, door de Kerkstraat naar het Kerkplein. Enny van Helden, stadsgids van de Heemkun dekring de Kleine Meijerij, geeft in de oude dorpskern uitleg over monumentale panden en markante figuren uit het rijke verleden van Oisterwijk. De kosten bedragen 3,-. U hoeft zich van te voren niet aan te melden. U bent van harte welkom! Oisterwijk, Heukelom en Moergestel presenteren: Zomercarnaval 2012: street parade! Doe mee! Zoals eerder al was te lezen, organiseren de carnavalsverenigingen van Oisterwijk, Heukelom en Moergestel op zondag 12 augustus een heus zomercarnaval. Afgevaardigden van de drie kernen hebben een commissie gevormd om in zomer se sferen verschillende camavalsactiviteiten te organiseren. En een beetje car navalsvierder zegt daar natuurlijk geen ‘nee’ tegen! Zo zal er op en rond het St.-Jansplein in Moer gestel van alles te doen zijn. Voor jong en oud. Er wordt een kinderplein voor de allerkleinsten ingericht, met onder meer spelletjes, schmin ken en knutselen, springkussen en natuurlijk met ijs, chips, snoep en frisdrank. Vanaf het podium wordt door een dj en diverse artiesten en groepen met muziek, zang en dans een gezel lige, swingende sfeer gecreëerd. En met het zomerterras en de tropische markt komt u zeker niets tekort! mail worden toegezonden. In de lijst staat ook opgenomen in welk vak op het kerkhof de betreffende zerk te vinden is. Uit respect voor de gevoelens van nabestaan den worden de gegevens van recent overleden personen niet vermeld. Verder vermeldt de site nog enkele algemene gegevens over het kerkhof zelf, zoals het aan tal zerken, aantal begraven personen en de meest voorkomende namen. Daaruit blijkt dat er op het Berkelse kerkhof 757 personen zijn begraven onder 527 zerken en de meest voor komende naam op het kerkhof‘Hamers’ is. In Enschot is het aantal begravenen 703 onder 463 zerken en de meest voorkomende naam is ‘Van Esch’. In Moergestel tenslotte zijn 1556 personen onder 932 zerken begraven en is de meest voor komende naam ‘Wolfs. pp. Start aan de Vennenlaan 5 te Oisterwijk. Zondag 1 juli 20.00 uur kerk St. Jan te Goirle dan niet krabben of wrijven, maar strip de huid met plakband en was of spoel de huid of ogen goed met water. De klachten verdwijnen nor maalgesproken binnen twee weken. Neem bij ernstige klachten contact op met uw huisarts. Op dinsdag 3 juli is er om 13.00 uur een cul tuurhistorische fietstocht door het schitteren de buitengebied van Oisterwijk, Haaren en Moergestel. Naast een mooie fietstocht van ongeveer 25 km wordt door Yvonne van Bilsen, stadsgids van de Heemkundekring, uitleg gege ven over tal van monumenten met anekdotes over bijzondere mensen die hier in vroegere tij den verbleven. De tocht duurt 4 uur. Kosten €5,- Nederlof speelt composities van Andriessen (1892-1981) en de Tres Pueri. Hendrik Andries sen kwam uit een katholieke familie van kun stenaars. Zijn vader Nico Andriessen was orga nist aan de Haarlemse Sint-Josephkerk en zijn moeder Gesina Vester was schilderes. De pia nist en componist Willem Andriessen en de beeldhouwer Mari Andriessen waren zijn broers. Jan Mul, Herman Strategier en Albert de Klerk behoorden tot de groep de Tres Pueri (de drie jongelingen, allen leerlingen van Andriessen). Rob Nederlof studeerde o.a. orgel bij Maurice Pirenne aan het Brabants Conservatorium. Hij sloot drie studies af met het behalen van de diploma’s Docerend Musicus en Uitvoerend Musicus. Rob Nederlof volgde diverse meester- cursussen in binnen- en buitenland. Hij concerteerde in vele belangrijke concertza len en kerken in heel Europa (Praag, Berlijn, ’n Tijdje geleden kwamen we zelf al tot de ontdekking dat het kerkhof aan de Bosstraat volledig online is gezet incl. foto’s van de zerken. We waren op zoek naar ’n persoon waarvan we niet wisten waar die begraven lag. Op Google tikten we z’n naam in en het uiteindelijke resultaat was een prachtig overzicht in woord en beeld van het Moergestelse parochiekerkhof. Deze week lazen we in het Vlugschrift van Heemkundekring ‘De Kleine Meijerij’ er het volgende over. Het project ‘Online Begraafplaatsen’ (voorheen www.zerken.nl) heeft als doel het beschikbaar stellen van begraafplaatsinformatie. De doel groep is enerzijds en geealogische onderzoeker en anderzijds de geïnteresseerde familieleden. Er wordt dagelijks gewerkt aan de site door vrijwilligers die in veel gevallen komen ui de historische verenigingen van de regio. Ook uit het gebied van De Kleine Meijerij zijn al verschillende begraafplaatsen digitaal te raad plegen. De kerkhoven van Berkel, Enschot (bij de oude toren) en die van Moergestel staan op de site. Een lijst met de op de kekhoven begra ven personen is digitaal te raadplegen. De gege vens die op de resp. zerken staan vermeld wor den in de lijst weergegeven alsmede een foto van de zerk zelf. Die foto kan zelfs op verzoek per 1 M 1M1M :rilrt £1 i ftajdii 3 xii s NIERSTICHTING GEEFT TOEKOMST Heeft u een hoge bloeddruk? Dat kan uw nieren onherstelbaar beschadigen. 1 op de 5 mensen met een hoge bloeddruk heeft zelfs chronische merschade. Dat is nog geen reden tot paniek. Maar wel een reden om één keer per jaar uw nieren te laten controleren. Want als u er tijdig bij bent, is nierschade vaak te beperken Door gezonder te leven en door behandeling met medicijnen. Meer weten? Ga naar nierstichting.nl of bespreek het met uw huisarts. PAGINA 5 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 27 JUNI 2012 (Bron: ‘De Kleine Meijerij, Vlugschrift van de Heemkundekring')

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 5