T SLIJTERIJ TN DEN KORENMAAIER’ Optreden Budding Sound Big Band 12,95 Kermismaandag 2 juli Koningschieten Gilde St. Sebastiaan en Barbara 5,75 0,75 Liter Chandesais Macon A.C. Rouge Goblet Ballantine’s Safari Exotic Fruit Liqueur 0,7 Liter 8,95 Passoa Terra Vitis Kinderdierentuin Dierenrijk opent leeuwenverblijf I A fèftig jaor! Zaterdag 30 juni 2012 20.00 uur Kiosk Oisterwijk De band is begonnen met 12 leden en bestaat I ■H 0,75 Liter r ■M Schoolstraat 18, 5066 EE Moergestel - Tel. (013) 513 1350 - Vrijdag koopavond tot 20.00 uur Verhuur van tapinstallaties Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Het volledige overzicht vindt u op de websi te www.deguld.com De Budding Sound Big Band uit Oisterwijk is een ensemble van Factorium podiumkunsten en bestaat al sinds 4 september 1979. vol enthousiasme elke zaterdagoch tend van 9.45 tot 12.30 uur repeteren in het Cultuurcentrum Tiliander in Oisterwijk. Tijdens de kermis zijn wij maandag- voormiddag open! Volle donker rode wijn met een fruitig bouquet. Jonge Graanjenever 1,0 Liter 10,95 Scotch Whisky 0,7 Liter Op Kermismaandag 2 juli zal gestreden worden om het Koningschap van Gilde St. Sebastiaan en Barbara. De trouwe lezers van gildeberichten hebben vori ge week in het Moergestel Nieuws al gelezen dat de strijd volop aan de gang is. Afgelopen zaterdag 23 juni is de leugen vogel geplaatst door de drie Hoofdmannen van Gilde St. Joris, St. Catharina en St. Sebastiaan en Barbara. De potentiële Koningskandidaten namen dit waar en direct nadat de boom was verzegeld werd het eerste schot gelost door Frank Derksen. Frank is de huidige Konings- deken en hij wil graag opnieuw Koning wor den. De leugenvogel gaf geen krimp. Gildebroeder Jo van Zon is de maker van alle vogels binnen het Gilde en hij had zijn best gedaan om een stevige leugenvogel te maken. “Hedde brood bij?“ zegt een Gildebroeder on der de boom, “want die leugenvogel gaat er vandaag niet af”. De Gildebroeders en -zusters gaan deze week nog oefenen en de spanning is te snijden. Je hoort de sportiviteit en broeder schap onderling als je goed luistert: “Wie denk je dat het wordt? Wie het ook wordt, we respec teren en aanvaarden hem of haar altijd als Ko ning”. Komende Kermismaandag 2 juli is het dan zover. Het Gilde start om 08:00 uur met wak ker worden, ophalen van de huidige Koning en Keizer en het ontbijt. Om 10:00 uur begint de Heilige mis met de drie Moergestelse Gilden, waarna aansluitend de Gilden eerst even een ver snapering drinken in een cafeetje. Als het half The Passion Drink 1,0 Liter 13,95 4,95 De drukte onder de ‘boom’vier jaar geleden.. 12 is gaan de Gilden vertrekken naar het Gilde- huis ’t Stokske. Daar aangekomen volgen de tra ditionele gebruiken en gaat de echte strijd beginnen. Spannend! Er zijn vele kandidaten en je moet toch maar je zenuwen op het juiste moment de baas zijn. Het Gilde heeft zich voor bereid, de Gildebroeders en-zusters zijn geoe fend. Pays d'Oc Rouge, Blanc of Rosé Duurzame wijn met passie voor het leven. Dees mènneke wordt 30 ju PASSOA Leerlingen van basisschool De Mijlpaal uit Nuenen doen laatste ‘leeuw proof’ inspectie Nuenen - Zijn de hekken stevig genoeg? Hebben de leeuwen voldoende speel ruimte? Zijn ze goed zichtbaar voor het le strijd die u niet hoeft te missen, want u bent twëë'ïëëriingën"van’ba’sis'sch Jof De Mijlpaal uit Nuenen om 11.00 uur een laatste inspectie uit en controleren zij of het nieuwe verblijf aan alle eisen vol doet. Na het sein ‘leeuw proof’ worden de leeuwenbroers Rob, Henk en Mike in hun nieuwe leefomgeving losgelaten. Voordat de leeuwen hun nieuwe onderkomen gaan ontdekken, mogen 90 leerlingen van basis- school De Mijlpaal uit Nuenen zelf ervaren I hoe het voelt om in een ‘leeuwenverhuisdoos’ I te zitten. Rob, Henk en Mike worden namelijk De band heeft thans ruim 25 leden die vandaag van Arnhem naar Nuenen verhuisd. Als de leerlingen op hun leeuwenchecklist voor j elk onderdeel een vinkje hebben gezet, kan het aftellen beginnen en werden de leeuwen losge laten. De drie broers, afkomstig uit hetzelfde nest en De big band is ontstaan op initiatief van Piet geboren op 7 juli 2011 in Arnhem, leven sinds Van Campenhout, leraar koperinstrumenten hun geboorte samen. Met de komst van de leeu- van Factorium. Hij wilde graag een extra ensem- wen is Dierenrijk weer een diersoort rijker, ble opzetten voor gevorderden, waarbij het niet Een feestelijk moment: “Voor iedereen die met om de klassieke muziek zou gaan, maar speci- zijn achternaam ‘De Leeuw’ heet, maken we een fiek om de jazz. bezoek aan Dierenrijk nóg feestelijker. Zij mogen, op vertoon van een geldig legitimatie- I bewijs, van donderdag 28 juni tot en met zon- nu uit ruim 25 personen, waarbij alle secties dagl juli gratis het park bezoeken”, zegt Martin goed gevuld zijn. Inmiddels heeft de band een van Hees, Manager van Dierenrijk. De leeuwen repertoire van meer dan 250 muziekstukken. zijn vanaf de wandelroute van dichtbij te zien. Sinds vorig jaar heeft de Big Band een nieuwe zangeres, Jeske Paalvast. Zij brengt bekende jazz nummers ten gehore zoals Fever, Summertime en Fly me to the moon. Zaterdag 30 juni 2012 vanaf 20.00 uur ver- zorgt de Budding Sound Big Band een zomer- avondconcert vanaf de kiosk op de Lind in Oisterwijk. U bent allen van harte welkom. Het is een honderden jaren oude traditione- publiek? Op donderdag 28 juni welkom. Zowel om 10:00 uur in kerk als tij dens de strijd om de Koningstitel bij het Gildehuis ’t Stokske, zo rond 12:00 uur. 1 - ■MM 1A fWXM rtHi PAGINA 3 Virron Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268 DE KORENMAAIER- Genieten van een goede wijn! DRANKEN Proficiat van het thuisfront! SAFARI' MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 27 JUNI 2012 ■S fcPtW Ril|iH

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 3