ff SCOUTING Lovende woorden voor ATB Cross in Moergestel Judoka’s judovereniging St. Jan succesvol in Middelbeers Landskampioenschap voor Midgetgolfclub Oirschot Inschrijving Zomerschool loopt als een tierelier! Paardensport op hoogste niveau School-handbal-toemooi Roef! Kanoën tussen Oisterwijk, Moergestel en Heukelom 800 jaar Stadswandeling in Oisterwijk Drukke showdag Spoordonkse Watermolen 4 B www.scoutingmoergestel.nl Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl zomermaanden een extra belevenis wil meemaken. Eindstand 2012 Oirschot 1 Oirschot 2 Holeridders Appelscha Zoetermeer Vrije slag Drachten Duno Leeuwarden Putters de kinderen van groep 4 en 5 waren de kinde ren van de Hertog Jan de betere spelers. Donderdag speelde de oudere jeugd. Ook hier waren de teams in twee poules ingedeeld. De Hertog Jan was de betere partij bij de teams van groep 6 en 7. Hoewel de finale tegen de Graaf van Ursel erg spannend was. Bij de kinderen van groep 8 werd de Bieneke- bolders de winnaar. De winnaars konden in ieder geval weer een mooie beker mee naar school nemen. De teams werden gecoached door handballers van Roef. Het was fijn dat er zoveel vrijwilli gers deze avonden kwamen helpen. Ook de scheidrechters krijgen een compliment want het valt natuurlijk niet altijd mee de wedstrijden van de jeugd altijd in goede banen te leiden. 38 De kano drie daagse is voor iedereen. Voor kin deren maar zeker ook voor volwassenen, of zelfs het hele gezin. Tijdens de kano drie daag se leer je de basis van de het kanoën in een eenpersoons kajak. Deelname aan de kano drie daagse kost €15,- per persoon. Op 21 en 22 juni starten we om 19.00 en op 23 juni op 18.00 uur Inschrijven kan via k3d.kvoisterwijk.nl voor meer mail naar k3d@kvoisterwijk Onder prima weersomstandigheden werd zondag 17 juni voor het eerst een ATB Cross gehouden aan de Zandstraat te Moergestel. De belgisch-nederland- se organisatie die in de zomerperiode een cyclus van 12 laagdrempelige atb wedstrijden (www.atbcross.com) organi seert was zéér in haar nopjes. Onder de bezielende leiding van de moergestel- se parcoursbouwer Peter Hoffmans is er door de inzet van vele trouwe vrijwilligers van de Stichting Wielerronde Moergestel/Oisterwijk een prachtig en gevarieerd parcours neergezet. Ook de atb-ers, waarvan een behoorlijk deel uit Tristan de Kok en Yoran Mulder. Een mooie eer ste plaats was ervoor Dax van Dijck en Jan de Laat. Judoka’s van harte gefeliciteerd met jul lie behaalde prijzen. Judo is een fijne en gezon de sport voor jongens en meisjes, misschien iets voor jou. Doe dan een keer vrijblijvend een gratis proefles mee en maak kennis met judo. We starten het nieuwe seizoen weer op 15 en 16 augustus in Den Donk. Je bent van harte welkom. Op de foto de judoka’s die meededen in Middelbeers. Op zondag 10 juni waren er 32 deelnemers aan de gratis jubieumstadswandeling in Oisterwijk. Aanstaande zondag 24 juni 2012 start de vol gende gratis 800 jaar stadswandeling. Om 10.30 uur start bij de St. Petruskerk op het kerkplein te Oisterwijk. Yvonne van Bilsen. Hannelie Volleberg en Enny van Helden, gidsen van de Heemkundekring, staan klaar om u van elke eeuw de bijzonderheden te vertellen. Hoe leef den, werkten en woonden onze voorouders. Wat is er nog aan historische gebouwen of mu seumstukken bewaard gebleven en zelfs dage- lijks nog te zien! U bent van harte welkom. heeft zich dubbel en dwars uitbetaald. Mocht u meer informatie willen over het behaal de kampioenschap of over onze midgetgolf ver eniging kom dan langs op de midgetgolfbaan op sportpark ’t Horstje in Spoordonk, of kijk op www.mgc-oirschot.com, of bel met Peter van Gisbergen 06-51925098. Midgetgolfclub Oirschot is afgelopen weekend weer landskampioen geworden in de hoogste divisie van het Nederlandse midgetgolfen. Na vorig jaar voor de eer ste keer in het bestaan van de club de titel te hebben gewonnen was het le team favoriet voor prolongatie van de titel. De start van de competitie was moeizaam met een aantal wedstrijden die net niet winnend afgesloten konden worden. Wel behielden zij de aansluiting voor de eerste plaatst, en na een perfect gespeelde wedstrijd in Nijmegen kon de koppositie weer overgenomen worden van de concurrenten Ridderkerk en Drachten. Deze lijn werd in de laatste wedstrijden doorgezet en zo kon toch nog redelijk soeverein voor de tweede keer achter elkaar het landskampioen schap van Nederland binnen gehaald worden. Ze zijn daarmee ook weer geplaatst voor deel name aan de Europacup, die dit jaar op 4,5 en 6 oktober in Vizela, Portugal zal worden gehou den. Het 2e team overtrof zichzelf en eindigde als tweede in de eindrangschikking. Een geweldig resultaat voor onze club en een bewijs dat we op de goede weg zijn. De vele trainingsarbeid In het kader van Oisterwijk 800 verbindt de Kano drie Daagse dit jaar de drie dorpen van de gemeente Oisterwijk over het water. Op 21 juni gaan we van start met een workshop op het Staalbergven. Op 22 juni tocht vanuit Moeren burg dwars door Heukelom naar het Lindepark in Oisterwijk en op 23 juni vanuit de zand vang bij Klein Speijk door de hondsberg naar Moergestel en terug. Beide tochten zijn onge veer 5 km. Afgelopen zaterdag was de speciale in- schrijfdag op De Krekul voor de lief hebbers van workshops in de zomerpe riode. Een gezellig drukke en ontspan nen sfeer was een mooi voorproefje wat de Zomerschool gaat brengen. Samen met de aanmeldingen via inter net hebben zich Inmiddels al bijna 150 deelnemers opgegeven. Maar er is nog de Belgische kempen, waren vol lof over het par- plek genoeg voor iedereen die tijdens de cours met haar hoogte verschillen, trappen, drop-off zone en technische single tracks. In vier categorieën streden zij om de eer, de kussen en de bloemen. Alle winnaars gingen tevreden naar huis inclusief een flinke fles Ermelindis reuzenbier. Iedereen kijkt dan ook al uit naar een herhaling van dit evenement in 2013. Het enige wat de organisatie nog wenst is een gro tere deelname van atb-ers uit de eigen gemeen te Oisterwijk/Moergestel. Meer informatie: Peter Hoffmans (06 18 27 93 97) of Ton Jans (06 18 44 90 24) Stichting Wielerronde Moergestel/Oisterwijk Op zondag 24 juni staan er op het terrein rondom de Spoordonkse Watermolen tussen 11.00 uur en 17.00 uur, wederom een tachtigtal antieke tractoren en stationaire motoren opgesteld. Deze oude wonderen van techniek waaronder legendarische machines als Deutz, Vierzon en Lanz-Buldog zijn de gehele dag te bewonderen. Met hun sonore motorgeluid en leren aandrijfriemen zullen zij nostalgische tijden doen her leven. De ruim 90 deelnemers demonstreren dan vol trots hun machines. Natuurlijk is de Spoordonkse Watermolen ook de gehele dag geopend voor publiek. Tijdens de middag is er een muzikaal terrasoptreden van het Oirschots seniorenorkest. Dit alles is uiteraard gratis toegankelijk. Ruim 35 activiteiten organiseren De Krekul en KBO-Oisterwijk voor jong en oud. De activi teiten vinden plaats van maandag 2 juli tot en met woensdag 15 augustus. Allerlei creatieve en culturele activiteiten voor alle leeftijdsgroepen worden aangeboden: natuurfotografie, sieraden maken, tekenen/schilderen, fit for fun, excur sie kruidentuin, vilten, tiffany, bezoek aan een viskwekerij, en zo voort, en zo verder. Dankzij de vele vrijwilligers die belangeloos meewerken en een steuntje in de rug van de gemeente Oisterwijk, zijn de workshops aan trekkelijk geprijsd. Vaak maar enkele euro’s voor een activiteit. Inschrijven voor kan nog tot en met donder dag 21 juni. Dat kan via www.krekul.nl en www.KBO-Oisterwijk of met het inschrijffor mulier uit het programmaboekje. Oirschot Oirschot Ridderkerk 37 Appelscha 35 Zoetermeer 27,5 Wageningen 25 Drachten 19 Doorwerth 17,5 Leeuwarden 17 Bennekom 13 Komende zaterdag en zondag Na het Hippisch Festijn van 2011 is er het afgelopen jaar hard gewerkt rondom de manege en er is een nieuwe alle weather buitenpiste komen te liggen. Op 23 en 24 juni zijn er dressuurwedstrijden voor de paarden uit de regio. Zondag 24 juni zijn ook hier de selectiewedstrijden voor de kring Oirschot gepland. Iedereen is van harte welkom om een kijkje nemen. Gratis entree en de koffie staat klaar! De terreinen zijn rondom de manege van RSV FEVIOR, Heiligenboom 1B te Moergestel. RSV FEVIOR Op zondag 17 juni 2012 organiseerde judoclub Sankawa een tienertoemooi. Het toernooi vond plaats in sporthal de Klep te Middelbeers. Aan het tienertoemooi deden clubs mee uit Diessen, Middelbeers, Berkel-Enschot, Oisterwijk, Haaren, Hilvarenbeeke en Moergestel. Voor judovereniging st.Jan deden de volgende judo ka’s mee Robin Hoeven, Dax van Dijck, Tristan de Kok, Yoran Mulder en Jan de Laat. Al onze judoka’s behaalde mooie een resultaat. Er was een verdiende derde plaats voor Robin Hoeven, Dinsdag 12 en donderdag 14 juni orga niseerde Handbalvereniging Roef weer het jaarlijkse school-Handbal-Toemooi voor de basisscholen in Moergestel. Voorafgaande aan het toernooi werden er door enkele enthousiaste vrijwilli gers van Roef kennismakingslessen handbal gegeven tijdens de gymlessen. Zo leerde de jeugd dit leuke balspel al een beetje kennen en daardoor werden er tijdens het toernooi leuke spannen de wedstrijden gespeeld. Op dinsdag waren de jongste kinderen aan de beurt. In de poule van de jeugd van groep 3 kwam de de Graaf van Ursel als winnaar uit de bus. Bij Punten Holeslagen 2104 2162 2152 2147 2194 2219 2247 2268 2255 2290 I J it ..-f'1* PAGINA 7 1 i 1 i KMK JSMk i 46 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 20 JUNI 2012 W- 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 7