KiCo Gezien in Gèssel DONKERS Ir^eyLigtvoet ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES 'Krief van Theo Haxujma 7TZ Tweedehands markt in Boxtel Mooie tuinen.nl _Qvhg BON weekblad van eigen bodem 06- 100 23 036 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl ontwerp montage aanleg renovatie Praktijk voor KinderCoaching Wilt u bij ge-ga-ran-deerd elk gezin in Moergestel uw reclameboodschap afgeven? Vraag dan eens naar onze bijzonder interessante tarieven! Een verbodsbord voor honden... Alleen lijkt het op z’n minst wat raar dat het bord op ’n hoogte van phn. 8 meter hangt... Het plaatje is gemaakt op de Industrieweg ter hoogte van nummer huisnummer 10. Lotte den Otter: 06-13 67 73 76 Ie.nl le.nl Autoschade 11 I I I I I I STUCADOORSWERKEN www.joeyligtvoetstucadoorswerken.nl Op zondag 24 juni organiseert vogelvereniging ”Óns Ideaal” een grote tweedehandsmarkt op het buitenterrein rondom Gemeenschapshuis ”de Rots” Nieuwe Nieuwstraat 7 te Boxtel. Het gehele terrein zal omgetoverd worden tot een grote marktplaats met een grote verscheiden heid aan koopwaar. Van huisraad tot grasmaai ers en van kleding tot boeken van fietsjes tot oude muziekplaten enz, enz. Dit jaarlijks fes tijn is dit jaar voor het eerst voor iedereen gra tis toegankelijk en trekt niet alleen vele bezoe kers uit de wijk maar ook veel bezoekers uit alle windstreken die hier rond struinen langs alle kramen op zoek naar dat ene koopje. De markt begint om 10.00 uur en om 16.00 uur stoppen er weer mee, Gratis toegang. Hij wist iets van het vak van schoenmaker, we hebben hem nog wat bij laten leren en oefe- nen/werken en nu zit hij hier buiten het huis op de hoek schoenen te repareren met zijn eigen machine, en het gaat prima. Er is ook een andere Juan Carlos die echt al jaren bij ons is, die jaren op straat had gewoond en die nu een zeer waardevol en gewaardeerd personeelslid is op Casa Jerusalén. We hebben een veertigtal studenten in hogere (technische) opleidingen en een paar zullen dit jaar hun studies afmaken. We hebben een paar mensen op het folkloristisch ballet van Co-cha- bamba zitten en dat is eens een keer iets anders dan voetballen en bovendien zien wij het ook als een vorm van therapie. Op de twee huizen waar ik vooral werk, Casa Ana Maria en Casa Jerusalén, gebeurt altijd van alles, maar hoe dan ook, ondanks allerlei toestanden en proble men soms, ik ben op alle twee de huizen (die zéér verschillend zijn) meestal met enorm veel plezier. We werken natuurlijk ook volop in onze nacht- opvang en met de kinderen en jeugd op straat; we willen dat nooit met hele grote aantallen doen, alhoewel de verleiding groot kan zijn, maar proberen ons toe te leggen op kleinere groepen, op de mensen die het het meest nodig hebben, o.a. bv. jonge meisjes met kinderen. En we proberen ook op allerlei manieren veel te doen aan preventie, proberen te bereiken dat minder kinderen en jongeren op straat komen. We hebben zeer zeker resultaten, ook erkend door locale overheden en anderen: er zijn kin deren en jongeren die via ons teruggaan naar huis of die naar tehuizen gaan waar ze werken aan hun rehabilitatie en reïntegratie. Het geeft ons enorm veel voldoening. Er wordt ook inten sief door onze mensen op straat gewerkt, iets fundamenteels. Cochabamba, juni 2012 Beste familie, vrienden en bekenden, De helft van het jaar nadert, dus ik ga er voor zitten.Eigenlijk was ik al eerder bezig met deze brief, maar ik heb een klein ongelukje gehad, en ben daardoor een paar weken uit de roulatie (geweest); vooral mijn rug een beetje beschadigd en daar is rust voor nodig zeggen ze. De eerste helft van dit jaar is vooral geken merkt geweest door de niertransplantatie die we hebben ‘gevierd’: Igor (26) heeft een nier ont vangen van zijn broer Beto (29) en dat is alle maal heel erg goed gegaan: fantastische hulp van vrienden en familie en bekenden, hele goede dokters en verplegend personeel hier en veel mensen die ons hebben gesteund. Op medisch gebied gaat het tot nu toe allemaal volgens plan. Igor en Beto zijn nog steeds hier in huis bij ons, en Igor zal ook nog wel even blijven; Beto zal deze week teruggaan naar zijn werk en naar zijn huis en weer een gewoon leven beginnen; er zijn twee maanden voorbij sinds de operatie. Het was af en toe ook erg emotioneel, vooral toen we zei den dat Beto iets heel groots had gedaan voor zijn broer.Ook mooi dat het allemaal in de Goede Week gebeurde: dat gaf er nóg een extra beetje meer betekenis aan. Ook is natuurlijk de band tussen de twee broers en tussen de broers en ons veel heftiger en steviger geworden. Maar natuurlijk is er méér gebeurd in deze zes maanden. Zo hebben bv. Edgar en Juan Carlos hun specialisaties afgemaakt in orthodontie en in implantaten. Werken alle twee als tandart sen, Juan Carlos o.a. als tandarts in ons tehuis voor baby's en kleine kinderen. Blijft toch spe ciaal als je bedenkt dat de één jaren terug op straat schoenen zat te poetsen en dat de ander ook van straat kwam en dat we nooit familie van hem hebben gevonden... Een ander die deze maanden een sprong heeft gemaakt is German die door botinfecties fysiek nogal problemen heeft; hij zou teruggaan naar huis, naar het platteland, maar wat voor kansen heeft hij daar? Eén van de dingen die me erg bijgebleven zijn van deze afgelopen maanden, zijn de verschil lende kerkdiensten die ik heb gehad: er is zóveel variëteit voor mij: ik heb de vieringen met kinderen en jeugd in verschillende huizen van ons, er zijn de vieringen met de vrouwen in de gevangenis, ik heb een aantal vieringen in onze toch wel rijke parochie, en nog verschil lende andere vieringen. Vooral in de Goede Week viel het me op dat zóveel verschillende dingen mogelijk zijn en mooi zijn: ik voel me gezegend!... Zo af en toe lukt het me om te ontsnappen... Ik ga dan een uur of anderhalf lezen op het vlieg veld of zo, onder het genot van een kopje kof- fie/chocolade met slagroom.Pasgeleden zijn er twee morgens geweest dat ik in bed ben gebleven en alleen maar heb geslapen en ze storen me dan niet. Ik lees echt van alles, je kunt overal van leren. We hebben nu winter hier, soms echt koud! Bolivia is de laatste maanden ook wat moder ner geworden: op veel plaatsen in de stad kun je niet meer parkeren, je kunt ook op sommi ge dagen niet met je auto de binnenstad in, bepaalde plaatsen zijn soms autovrij. Maar we hebben nog steeds volop stakingen en dan ligt alles plat. En ook hier is de wereldwijde financiële crisis doorgedrongen en dat merken wij in onze pro jecten heel erg. Ik zal jullie hulp de komende tijd nog harder nodig hebben dan normaal. Ik dank jullie allen voor jullie hulp altijd weer, en we hopen dat we ook in de komende tijd op die steun zullen mogen rekenen!! Met de allerbeste wensen en heel veel groeten en tot de volgende keer! Rev. Theo Raaijmakers Casilla 2431, Cochabamba, Bolivia theojgmr@gmail.com MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 20 JUNI 2012 PAGINA 6 Woonplaats Telefoon www.rdonkersai info@rdonkersai Sinds kort kunnen kinderen met sociaal emotionele problemen en hun ouders terecht bij KiCo. KiCo vindt u aan de Looyakker 5 in Moergestel. brengt het nieuws en uw reclameboodschap bij de mensen thuis... Eén muisklik is voldoende: buro76@planet.nl kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst Ni CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NET geplaatst! Kloosterlaan 57 Moergestel 013-5287670 M: 06-55382942 www.mooie-tuinen.nl t/m 10 regels 5,00 Schoolstraat 60a 5066 EE Moergestel Tel: 013 513 11 21 t/m 6 regels 3,50 Kijk ook eens op www.kicocoacht.nl of bel met In veel gevallen worden behandelingen door uw zorgverzekeraar vergoedt. KiCo: een plek waar een kind even tot rust kan komen; en weer terug in zijn kracht gezet wordt! i 1 i i i- i i- i i i- i i- i i i i i- Onderstaand gedeelte ook invullen. Naam [_Straat VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te worden en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Jos van Esch Elektrotechniek. Nieuw bouw, verbouw en renovatie bij zowel parti culier als bedrijf. 06-83792272 www.josvanesch.nl Zoekertjes' UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen^. Nieuw bij www.sentireparfums.nl: stoere stijltangen en föhns Ook te koop: handige kleine stijltangen voor in uw tas of op reis. Evt. ook met autoplug te koop. Slechts 37,- Geslaagd? Verjaardag? Feestje? Snel een cadeautje nodig? Neem contact met ons op, wij hebben altijd div. leuke aanbiedingen op voorraad www.sentireparfums.nl Merkpar- fums en haarproducten voor een leuke prijs. Zaterdag 23 juni in de Veerkes: Feesten met zanger en DJ Frank van Weert! Bekend van o.a. Dans op de reggaebeat! Aanvang 21 uur en gratis entree. www.kinderschoenenkopen.nl Zaterdag 23 juni in de Veerkes: Feesten met zanger en DJ Frank van Weert! Bekend van o.a. Dans op de reggaebeat! Aanvang 21 uur en gratis entree. Gevraagd: ervaren tuinman voor onder houd van grote tuin voor 4 uur (ochtend) per week. Tel. 513 6382 of 06 30088111. Uw 'Zoekertjes' kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 6