moorman Cl 4 Bijzondere vindplaats winnende ballon Proficiat aait alle geslaagden! De strijd om de Koningstitel is begonnen bij het Gilde St. Sebastiaan en Barbara Maand van de Spiritualiteit 013 Heerlijk schilderen in de natuur gevonden. Hij lag in een sloot zo’n honderd Willem Alexander en zijn familie staat. Dit aanloop naar Sinterklaas en Kerst, hebben de •Ir i[; www.tiliander.com of bel met 521 7220. VAN DEN ELZEN gemaakt worden. AUTOMOBIELBEDRIJF Vraagprijs 698.500,00 kosten koper Aanvaarding in overleg ZELFBOUWER/VERBOUWER GEZOCHT. Met vrij uitzicht over de landerijen bieden wij deze vrijstaande villa met nieuw gebouwd bijgebouw/gastenverblijf aan. De villa zelf dient nog geheel nieuw gebouwd of gerenoveerd te worden. Het bijgebouw is reeds nieuw gebouwd, ingericht en afgewerkt als (voorlopig) zelfstandige woonruimte en is eventueel eenvoudig terug te brengen tot praktijkruimte/gastenverblijf Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! Baerdijk 24,5061 GG Oisterwijk Tel.: 013 528 52 85 o info@elzen.nl www.elzen.nl We vonden dit zo speciaal dat we het hebben laten weten aan de Koninklijke familie. Dit jaar hebben we van de ruim 500 ballonnen die de lucht in zijn gegaan, maar 10 kaartjes teruggestuurd gekregen. Veel ballonnen zijn waarschijnlijk in de zee terecht gekomen. Op de foto v.l.n.r. Belle Verhagen (zij nam de 2de prijs voor haar broer Tim in ontvangst), Angeline (Oranjecomité), Joyce Schoenmakers (4de prijs), Gijs Boers (3de prijs), Pepijn Theeu- wes (1ste prijs) en Chantal (Novy). ook voor buitenstaanders. Natuurlijk is ieder een welkom en moedigt het gilde de bewoners van Moergestel en omstreken uit om het spel te aanschouwen op Kermismaandag 2 juli bij het Gildehuis ’t Stokske. Het programma is te lezen op de website www.deguld.com Spiritualiteit in Tilburg en omstreken In november 2011 stond Tilburg en omstreken in het teken van spiritualiteit. Een aantal inspi rerende organisaties in de regio (waaronder Pleïade, Spirituele Sociëteit Tilburg en Huis voor Zingeving) bundelde haar krachten en presenteerde samen voor het eerst de Maand van de Spiritualiteit 013. Ze sloten hiermee aan op de landelijke Maand van de Spiritualiteit, een initiatief van omroep KRO, uitgeverij Ten Have en dagblad Trouw. Het bewijs: spiritualiteit leeft in regio Tilburg. Maand van de Spiritualiteit 013 in januari 2013 Tot nu toe vond de Maand van de Spiritualiteit altijd plaats in november. Vanwege de toch Maandag 2 juli zal de Koningsvogel weer worden geplaatst zoals hier in 2008... De strijd om deze eretitel is reeds enkel maanden geleden begonnen bij het Gilde St. Sebastiaan en Barbara, Moergestel. De gildebroeders en -zusters brengen hun bogen in orde en investeren in nieuwe boompijlen. Deze boompijlen zijn voor zien van een stevige dop om te voorkomen dat ze in het doel blijven zitten. Het gilde maakt zich op voor het 4-jaarlijkse Koningsschieten op Kermismaandag, 2 juli. Bij het Koningsschieten schieten de gildebroe ders en -zusters op de wip, waar bovenop een houten vogel is geplaatst. Bijzonder bij het gilde is dat alle potentiële Koningen tegelijk trachten het laatste stukje van de vogel naar beneden te halen en niet in een gelote volgor de. Het is een enerverende gebeurtenis. Niet alleen vraagt het uiterste concentratie en beheer sing van de zenuwen, maar het is een strategisch spel. Het is in feite wachten op het ‘moment suprème’: de vogel staat los en wie dan zo alert is geweest om de pijl in de aanslag te hebben en deze te richten op de beste plaats en op het juiste moment, die heeft een gerede kans om de koning van het gilde te worden. De gilde broeders en -zusters zijn volop aan het oefenen op de wip want wie wil er nu geen Koning wor den bij het gilde? Het is een van de meest belangrijke functies binnen het gilde, maar ook een verantwoordelijke en interessante. Je neemt als Koning deel aan alle activiteiten waarbij je altijd een ereplaats krijgt. De gildebroeders en -zusters hebben gelukkig nog iets meer dan een week om zich verder voor te bereiden. Wat aangescherpt wordt op Zaterdag 23 juni om 18:00. Op deze dag plaatst het gilde de Leugen- vogel op de wip en gaat de boom met een ket ting op slot. De Leugen vogel is een simpel hou ten blok welke met veel enthousiasme van de wip wordt geschoten. Daarna is het officieel niet Wéinig ballonnen Koninginnedag teruggevonden ïmaZe^van De Zuivelfabriek is te zien op alti’d al vri’ <^e maand november, met de zondag 24 juni 2012 in De Leerfabriek te iandeli-jke oreanisatoren besloten de Maand Oisterwijk. De aanvang is om 13.00 en 15.00 uur. oegang e raagt naar januarj pe eerstvolgende Maand van de Voor meer informatie of reserveren kijk op SpirfUhteitOB wordt dLom niet in novem- www.tihander.com of bel met 521 7220. b£. 2012 maar in januari 20B gehouden Aan het programma wordt al weer volop gewerkt door Pleïade, Spirituele Sociëteit Tilburg en Huis voor Zingeving. Mensen of organisaties die ook een activiteit in het 013-gebied willen verzorgen of mee willen doen aan een van de bestaande evenementen zijn van harte uitgeno digd zich aan te sluiten. Kijk voor meer infor matie op www.maandvandespiritualiteit013.nl of mail naar rob@huisvoorzingeving.nl De eerste prijs van de ballonwedstrijd is gewon nen door Pepijn Theeuwes. Zijn ballon werd op een wel heel bijzondere plaats gevonden! Hij kreeg een kaart met de volgende tekst: v “Beste Pepijn, Mijn broer heeft jouw ballon meer toegestaan om tot het Koningsschieten op t de wip te schieten en kan men alleen de zenu- van heiheii waf om van prins Willem A lexander en zijn familie staat. Dit wilde ik je niet onthouden i.v.m. het Oranje comité. Hartelijke groet van Fam. Bot uit wen nog trainen. Het Koningsschieten is niet alleen een span nend evenement voor het gilde maar zeer zeker I - Wassenaar”. ’’Ezels op Kampina Op zaterdag 23 juni van 13.00 uur tot 17.00 uur gaat de Ezelstour (www.mmscreaties.nl/agenda) naar de Kampina, een mooi natuurgebied van Natuur monumenten. Hier zullen we midden in het bos de ezels uitklappen. Voorafje Voorafje Allereerst word je om 13.00 uur ontvangen door Boswachter Frans Kapteijns van Natuur monumenten. Nadat de lijst gecheckt is neemt hij alle deelnemers via een kleine wandeling van ongeveer een halfuur mee naar de ezels. Samen met hem verken je het gebied waar je later in gaat schilderen. Tevens vertelt Frans onder weg van alles over de Kampina. Praktische zaken Er wordt geschilderd met Acrylverf en alles dat in het bos aanwezig is. Maximaal kunnen er maar 10 deelnemers zijn, want dan is er voor iedereen genoeg aandacht. Deelname aan dit unieke gebeuren is slechts 29.95 en dit is inclusief alle materialen, excursie, koffie/thee en wat lekkers. Het schilderen vindt plaats op een locatie waar sanitaire voorziening aanwezig is. Mocht het gaan regen, dan hebben we onderdak. Een deel van de opbrengst gaat trouwens naar Natuur monumenten. Wil je deze unieke kans niet missen, geef je dan snel op, want vol is vol! Aanmelden op: http://www.mmscreaties.nl/con- tact of via telefoonnummer mobiel 06 - 15 89 27 60 Na de aanmelding zal het vertrekpunt bekend Mii'zi ti Januari 2013 weer Maand van de 2V1 LUlCNpi CSC11 Ld L1C Süirituailteit in Tiibure en omstrek in de Leerfabriek! Muziek maken is het leukste dat er is. Op 24 juni laten 200 beginnende muzi kanten, 14 orkesten uit de regio en een objecttheatermaker horen en zien dat je na een halfjaar muziekles al een spette rend optreden kunt geven. Het dak van de Leerfabriek wordt er letterlijk afgeblazen. Imagine' is de regionale afsluiting van het Kinderen maken Muziek-project dat door Prinses Maxima in het leven is geroepen en wordt uitgevoerd door de Zuivelfabriek en de samenwerkende muziekverenigingen uit de gemeente Oisterwijk, Haaren en de dorpen Udenhout en Berkel-Enschot. De kaartverkoop voor deze bijzondere voor stelling in de Leerfabriek verloopt via Tiliander PAGINA 5 1 t ,s. GARANTIEMAKELAARS DE SONMAN 22 - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl Onderhoud en reparatie van alle merken. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 20 JUNI 2012 qr-, j t r Vdll CIC ol’lil LLldll LC11 Vdl lal till laai IC VCI11 U1Z.L11 F ik

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 5