SCOUTING DAAROM QOEF! Fietsen met een missie IF 800 Jaar Feest! Theaters Oisterwijk Moergestel Bronzen medaille voor Marjetta van Esch Taxandria Volleybal zoekt leden Een avond in de Herberg Nessarose met de musical Grease in Oisterwijk! a 4r f i www.scoutingmoergestel.nl Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl a 3 EVENEMENTEN IN TILIANDER Grease- Muziek Theater Nessarose Zaterdag 23 en zondag 24 juni 2012 Aanvang: zaterdag 19.30 uur en zondag 14.30 uur Prijs: €12,50 Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling of nu reserveren: 521 7220 www.theatersoisterwijkmoergestel.com De afdeling Volleybal van Taxandria in Oister wijk zoekt nieuwe leden voor haar recreatieteam. Het heren team bestaat momenteel uit 14 vol leyballers en dat is te weinig om er zeker van te zijn dat er elke maandagavond 12 mensen aanwezig zijn om een lekker potje volleybal te spelen. De leeftijd van de leden van het huidi ge team varieert van 40 tot 65 jaar. Het spreekt voor zich dat we blij zijn met de wat jongere spe ler maar eigenlijk speelt de leeftijd geen rol. Belangrijker is dat je er zin in hebt. We zijn niet fanatiek maar willen wel graag enkele leuke sets spelen. Lijkt het je wat, kom dan gratis een paar keer meespelen. Elke maandagavond in juni ben je om 20.30 uur welkom. In sporthal de Leije aan de Baerdijk in Oisterwijk. Je kunt komen kijken maar je mag ook direct meespe len. Omkleden in kleedkamer 2. Bevalt het, dan geef je je op om in september mee te doen in het nieuwe seizoen. Van harte welkom Taxandria volleybal. De Levenskerk, Oisterwijk organiseert... Lezingen over compassie in vele religieuze perspectieven. Eind jaren '60 zat Henneman nog in de direc tie van 3 bedrijven. In 1977 veranderde zijn leven: hij ging schilderen en op zoek naar nieu we levenswaarden. Na vele reizen kwam hij in 1989 aan in Heusden aan de Maas. Al stamelend met vorm en kleur probeert hij iets van onze "eindeloze reis" te ver beelden. Inmiddels is zijn eerste dichtbundel verschenen, geeft hij kosmische klankconcer- ten en klanktherapie en houdt hij zich bezig met de helende werking van edelstenen en zuiver water en de kosmische Tachyon energie. Een concert met klankschalen Zoals Jan Jacob schildert, zo rijgt hij klankkleu ren aaneen tot een bezielende klankkleur com positie, nu eens teder, dan weer fors. Dit geeft een rijke ervaring gepaard aan ontspanning, rust en vernieuwing. Visionair met een holistische visie Jan Jacob vertelt over zijn holistische visie: Alles en iedereen is in een groot organisme met elkaar verbonden is en niemand en niets kan op zichzelf bestaan. Hij nam het initiatief tot het oprichten van een wereld- omvattende stichting “Foundation quality of life” met een zeer brede doelstelling onder andere op het gebied van onderwijs, zorg en het monetaire stel sel. Meenemen... Graag iets te drinken meenemen; en/of iets lekkers voor bij de koffie, hartig of zoet. Het wordt een geweldige avond voor iedereen. Iedereen is welkom! Vrijdag 29 juni 2012 19:30 uur; Levenskerk Le Sage ten Broekstraat 2 Oisterwijk Oisterwijk heeft 800 jaar stadsrechten. Om dit samen te vieren is een feestlied gemaakt over de bruisende culturen in de drie dorpen Heuke- lom, Moergestel en Oisterwijk. De tekst is ge schreven door Stadsdichter Jan van Rijthoven, de melodie en zang is van Het Brabants Sound mix Duo, de arrangementen staan op naam van Erik Potters en de opname is verzorgd door René Bloks van de Oisterwijkse opnamestu dio Artichoque. Samen met de deelnemende muzikanten en koor maakt dit een enorm kwa liteitsproduct van oer Oisterwijkse bodem. In nagenoeg dezelfde samenstelling is tijdens de opnamesessies meteen ook het bekende Oisterwijkse volkslied op deze CD-Singel uit gebracht. Niemand minder dan Bart van den Oord (bekend van de 5-december feesten in Tiliander) staat garant voor de zang. Deze missie is gevonden in de Tourduals. Wij zijn op 1 juni met 70 fantastische sporters begonnen aan de beklimming van de Mont Ventoux. Je mocht deze 1,2 of 3 keer beklim men onder het motto: samen trappen wij ALS de wereld uit. Ik heb gekozen om deze beklimming 3 x op een dag te doen. Sportief gezien een mooie uitda ging. Het doel is echter veel belangrijker. In mijn voorbereiding hebben wij tijdens Moergestels Fietsdorp met een estafette team 3 dagen rond jes Guus gereden om meer bekendheid te geven aan de ziekte ALS. Dankzij onze sponsors, Sportschool Physique en Vogels Fietssport is dit gelukt. Ook hebben wij dankzij deze sponsors een heel mooi bedrag aan de Stichting ALS kun nen overmaken. Ontzettend veel dank. Na maanden spinning bij Sportschool Physique, kilometers maken op de racefiets en gezond eten en geen alcohol was het dan eindelijk zover. Frankrijk, de Mont Ventoux. Op 1 juni 2012. Een berg die tot ieders verbeelding spreekt. Steil, lang en veel wind. 3 beklimmin gen van 3 verschillende kanten. Mijn eerste beklimming begon om 05.00 uur. Dus vroeg mijn bed uit, aankleden, wat eten en drinken en nog naar de fïetskeuring. Kwam uiteraard zonder problemen door de keuring. Met dank aan Frank Vogels Fietssport. Nog een laatste speech van de organisatie en met een dosis gezonde (wedstrijd) spanning werd het startschot gelost. Nog een laatste grap en groet en weg waren wij. Nu had ik de dag ervoor de berg al verkend dus ik wist wat er kwam toen wij vanuit Bedoin vertrokken. 21,1 km klim men gemiddeld stijgingspercentage van 7,5% met een maximum van 12%. 1597 hoogteme ters Het ging super. Trap voor trap gleden de meters onder mij vandaan. Denkend aan mijn overleden broer, de ziekte ALS, deze indruk wekkende dag en soms denkend aan helemaal niets kwam langzaam Chalet Reynard in zicht. Een blik naar links en ik zag de top, de steile weg naar boven en voelde de sporter in mij weer naar boven komen. Windkracht 6 en maar door stampen. Een geweldige ervaring. Bij het passeren van het monument ter nagedachtenis van Tommy Simpson bedacht ik dat de Mont Ventoux ook weleens wint van de sporter. Ik ben niet gestopt bij Tommy. De top was koud en winderig. Ik werd opge wacht door Marie-José en mijn schoonzus Jolan- da. Snel wat eten, jack en beenstukken aan en dan de beloning. De lange afdaling naar Malau- Eigenlijk voert Stichting Muziek Theater Nes sarose geen stukken op die niet geheel uit ‘eigen koker’ komen; maar voor Grease maakt ze graag, heel graag een uitzondering! De beroem- de, heerlijke liedjes, het fijne rock-and-roll- gevoel, en het verhaal over twee jonge mensen die elkaar zó lief vinden dat ze alles willen doen om te veranderen voor elkaar; het is allemaal een feestje. Een feest der herkenning voor alle cfie mee zullen neuriën met onver getelijke nummers als ‘Summer Nights’ en ‘You’re the one that I want’ (oe-oe-oe), een feest op zich voor iedereen die swingende muziek, een mooi verhaal en een meeslepende voor stelling kan waarderen. ‘Grease’ is te zien op zaterdag 23 en zondag 24 juni 2012 in Theater Tiliander te Oisterwijk. De aanvang op zaterdag is om 19.30 uur en op zondag om 14.30uur.Toegangbedraagt€12,50. cene. In Malaucene aangekomen snel stempe len, wat eten, bidons vullen en weer aan de klim beginnen. 21,6 km, hoogteverschil 1600 meter, gemiddeld stijgingspercentage 7,5% met maximaal 11%. Een zware klim veel wind tegen en ik kwam niet echt in een lekker ritme. Het was afzien tot aan de splitsing waar ik rechts moest op de top te bereiken. Prachtige verge zichten en het kale landschap deden de pijn in mijn benen verzachten. De tweede keer boven: heerlijk. Even wat eten, windjack aan, bidons vullen met water en de afdaling naar Sault kan beginnen. In Sault was nog een gezamenlijke start. Heel indrukwekkend. Er was een ALS patiënt die achter op een tandem mee omhoog ging. Er was ook een ALS patiënt die terminaal was maar gelegen in een ambulance achter zijn zoon aan reed. Zijn laatste wens was om samen met zijn zoon nog omhoog te gaan. Koude rillingen kreeg ik hiervan. Want hier gaat het allemaal om. Ik ben met deze groep tot aan Chalet Reynard omhoog gereden. Als je de ALS patiënt omhoog zag rijden durfde ik niet aan de pijn in mijn benen te denken. De klim naar Sault is lang 25,7 km, hoogteverschil 1284 meter gemiddeld 4,7% maximaal 7,5%. Na Chalet Reynard ben ik alleen naar boven gefietst. De tweede keer vanaf deze kant. Nog steeds windkracht 6 tegen. Gewoon doortrap pen en maar blijven focussen op de top. Iedereen werd door het organiserend team inge haald als een winnaar. Ik kon aan de afdaling naar Bedoin beginnen. Dan in Bedoin de laat ste stempel ophalen en op zoek gaan naar een welverdiend pilsje. ’s-Avonds werd tijdens de BBQ door de orga nisatie bekend gemaakt dat er door 70 fietsers meer dan 100.000,00 is opgehaald. Mijn per soonlijke doelstelling heb ik ook gehaald. Bijna 2.000,00 voor de ziekte ALS. Natuurlijk gaat onze strijd tegen deze vreselij ke ziekte gewoon door. Te beginnen op 23 juni tijdens de landelijke fietstocht. Er kan gestart 30-plussers, cfie mee zullen neuriën met onver worden bij ’t Stokske. De volgende afspraak voor de Mont Ventoux staat alweer gepland: 7 juni 2013. Rest mij nog om iedereen te bedanken die mij financieel of mentaal gesteund hebben om dit doel te bereiken. De strijd tegen ALS financieel steunen kan nog steeds. Rabo 35.16.61.441 tnv Jan Bertens Ovv samen trappen wij ALS de wereld uit. ROEF HONK- EN SOFTBAL Zaterdag 16 juni: Sb 1:14:30 en 15:45u Roef!-Amsterdam Pirates Hb pup 2: 14:00u Roef! - Gryphons Hb asp: 14:00u Hellevoet Athletics - Roef! Sb pup 2: 12:30 Cardinals - Roef! Hb Majors: 11:00u Ducks - Roef! Bee Ball Rookies: 11:00u Gryphons-Roefl- Royals Zondag 17 juni: Hb 1: 14:30 Twins - Roef! Hb 2: 14:30 Uden Red Sox- Roef! Sb 3: 11:00 en 13:00 Bullfighters - Roef! Sb asp: 11:00 Roef! - Twins Op zondag 10 juni 2012 werd er in het Pieter van den Hoogenband zwemstadion de Nederlandse Kampioenschappen Free Routine Combination gehouden. De Free Routine Combination is een wedstrijd waar solo, duet wordt gecombineerd met een groepsuitvoering. Deze groep van 10 zwem sters, waar Marjetta een van de jongste is, zwommen een uitvoering van ongeveer 4‘/2 minuut. In een sterk deelnemersveld wisten ze zich naar een 3e plaats te zwemmen, en dus brons voor deze groep. Marjetta zit op de tweede rij helemaal rechts. Het Doel van onze missie was om zoveel mogelijk geld op te halen voor de stich ting ALS Nederland. Dit geld is hard nodig voor onderzoek tegen de dodelijke ziekte ALS. Er is nog steeds geen medicijn tegen deze vreselijke ziekte. Er is dus een missie gekomen om hieraan een bijdrage te leveren. Film: The making of Luuk Touw, de cameraman van Beeldvanger- media en Lovo, heeft filmopnames gemaakt tijdens de opnamesessies. Hij geeft een kijkje in de keuken. Deze film is vanaf 10 juni te zien opTVenviawww.hetbrabantssoundmixduo.nl. Kosten Alle deelnemers, waaronder amateurs en pro fessionals, werkten geheel kosteloos mee. Het I is tot nu toe dan ook een vrijwillige, maar zeker geen vrijblijvende productie. Allen toonden volledige inzet en enthousiasme. De CD is vanaf 16 juni te koop bij Novy aan het Rootven en in Den Boogaard. Promotie j Naast enkele uitingen in de lokale media wor den uiteraard ook via twitter, Facebook en I Hyves met herhaling de nodige berichten ver zonden. Op 10 juni volgen uitzendingen via de lokale zenders van Lovo TV en Moergestel Radio. MOERGESTEL NIEUWS' - WOENSDAG 13 JUNI 2012 PAGINA 7

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 7