ALLROUND MAKELAARDIJ Astrid Hair Creations ALLROUND MAKELAARDIJ E3 fi Uitnodiging musical Bienekebolders Tiliander-Den Boogaard cultuurprijs 2012 Elastiek in openlucht huiskamer 12 augustus: zomercarnaval in Moergestel! Rondleiding Joodse begraafplaats Oisterwijk HYPOTHEEK VISIE De musical 'De Verdwenen Brugklas' gaat over Verder stelt Tiliander-Den Boogaard een van -Behandeling op afspraak 0 Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Vanaf 15.30 uur wordt er een doorlopend spet terend live programma neergezet, variërend van zang en dans tot percussie. Uiteraard wordt de inwendige mens niet vergeten op de tropi sche markt en het zomerterras. Rond 21.00 uur zal het feest worden afgesloten. Om het eerste zomercarnaval tot een succes te maken, willen we je graag uitnodigen als deel nemer aan de street parade. Alle sfeervolle cre ativiteit in een zomers jasje is meer dan welkom: met of zonder muziek, met of zonder wagen, REGLEMENT CULTUURPRIJS TILIANDER-DEN BOOGAARD 2012 alles mag en niets moet. We zien graag je reac tie tegemoet! Kijk voor meer informatie op onze website http://zomercarnaval.inoisterwijk.nl of mail naar zomercamaval.OHM@gmail.com Met swingende groet, alaaf, John van Hulst (Oisterwijk) Lobke van Rijsewijk (Heukelom) Bas Hessels (Moergestel) PATER HELMERPLEIN, MOERGESTEL een groep kinderen die naar de brugklas gaat. Een keer in de vijf jaar laat de juffrouw de kin deren verdwijnen. Ze komen terecht in een fantasiewereld waar ze allerlei grappige en span nende avonturen beleven. Hoe zou dat aflo pen? De jury bestaat uit: Voorzitter: Johan Brosens, voormalig sector directeur amateurkunst Kunstbalie Leden: Emile Nagel, directeur Tiliander/den Boogaard - Ad van Drunen, tekstschrijver, componist, zanger, docent - Bert van Herreveld, oud directeur Factorium, bestuursvoorzitter Art-fact f. Op het aanmeldformulier dient een duide lijke beschrijving te staan van de geleverde prestaties en een heldere motivatie op basis waarvan de kandidaat wordt voorgedragen. g. De voordrachten voor de Cultuurprijs Tiliander-Den Boogaard 2012 kunnen door lopend worden ingezonden, maar dienen uiterlijk vóór 1 januari 2013 in het bezit te zijn van de jury. Óp die datum sluit de inzend termijn. h. Anonieme aanmeldingen worden niet in behandeling genomen. Op zondag 17 juni 2012 is er om 11.00 uur een rondleiding over de Joodse begraafplaats in Oisterwijk. Stadsgids Yvonne van Bilsen van de Heemkundekring de Kleine Meijerij, ver telt aan de hand van vele graven over de geschie denis van de joodse gemeenschap in Oisterwijk. De Tiliander-Den Boogaard cultuurprijs wordt jaarlijks toegekend aan een instel ling of vereniging die cultuur brengt die toegankelijk is voor inwoners uit de drie dorpen. Een onafhankelijke jury gaat de winnaar/genomineerden aanwijzen. Voor de genomineerden en aanhang is er een gala avond waar de wisseltrofee met geld prijs en oorkonde wordt uitgereikt aan de winnaar. De prijs wordt uitgereikt in Den Boogaard, Moergestel op 15 maart 2013. Iedere inwoner van de gemeente Oisterwijk kan een voordracht doen ter nominatie voor de cultuurprijs. Dat kan middels aanmeldformu lieren die te verkrijgen zijn bij Tiliander en Den Boogaard of te downloaden via de websi te www.Tiliander.com. De entree voor de musical bedraagt 2 euro. Voor en na de voorstelling worden er boven dien zelfgemaakte spulletjes verkocht. De opbrengst hiervan gaat naar een kinderhuis in Burkina Faso via de Stichting Yelkabé in Tilburg. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Paul van Hees, directeur van De Bienekebolders, tel. 513 62 28. Het Vrijthof in Hilvarenbeek staat tijdens het weekend van 23 en 24 juni weer in het teken van Elastiek. De winnaar van de cultuurprijs 2011 was Kunst- werkT. Zij ontvingen een wisseltrofee. Deze werd in opdracht van de Stichting Oisterwijk 800 ontwikkeld Maar wat krijgt de winnaar nog meer? Een geldbedrag 250 euro, ter beschikking gesteld door Kees van Dongen. Kees van Dongen vindt het belangrijk om cul tuur te blijven stimuleren, omdat in de inter actie van uitvoering en beleving mensen elkaar ontmoeten en leren kennen. Cultuur laat men sen van en met elkaar genieten en vormt daar mee cement in de samenleving; cultuur ver bindt! Om 13.30 uur start het programma met een kleurrijke street parade. Deze zomerse carna valsoptocht kronkelt door de straten van Moer gestel en eindigt op het St.-Jansplein. Speciaal voor de kleinsten is een gezellig kinderplein ingericht met muziek, schmink, ballonnen en springkussen. Óp en rond het plein wordt de sfeer opgezweept door diverse gezellige blaas kapellen en artiesten. 1. Criteria a. De cultuurprijs is bestemd voor een inge zetene of een organisatie uit de gemeente Oisterwijk die zich voor het culturele leven in de ruimste zin van het woord binnen de gemeente Oisterwijk inzet of heeft ingezet. b. De onder la genoemde culturele prestaties hebben betrekking op het jaar 2012 of op een periode waarvan het jaar 2012 deel uit maakt en dienen geleverd te zijn binnen ten minste één van de navolgende disciplines: dans, theater, beeldende kunsten, muziek, audiovisuele media, literaire kunst en behoud cultureel erfgoed. c. De onder la genoemde culturele prestaties zijn van aantoonbaar belang voor de Oister- wijkse gemeenschap. d. De jury neemt in haar overwegingen het volgende mee: innovatieve aspecten, vor men van samenwerking, eventueel multidis ciplinair karakter, publieksbereik en de kwa liteit van de prestatie. e. De kandidatuur geschiedt op basis van voordracht door derden en niet op inschrij ving. Niet het aantal voordrachten, maar de aard en inhoud van de prestatie is daarbij doorslaggevend. 2. Procedure a. De jury zal niet alle voordrachten openbaar maken, maar beperkt zich tot maximaal 5 nominaties. b. De jury draagt verantwoordelijkheid voor een onafhankelijke en zorgvuldige jurering op grond van de criteria zoals hierboven omschreven. c. In alle gevallen waarin bovengenoemde criteria niet voorzien, beslist de jury. d. De jaarlijkse prijsuitreiking zal afwisse lend in de cultuurcentra van Oisterwijk en Moergestel plaatsvinden. e. De Cultuurprijs Tiliander-Den Boogaard 2012 zal tijdens een openbare gala-avond 15 maart 2013 worden uitgereikt in Den Boo gaard in Moergestel. Op 22 juni a.s. vindt de jaarlijkse musical plaats van OBS de Bienekebolders ter afscheid van groep 8. De voorstellingen van de musical 'De Verdwenen Brugklas' zijn om 16.00 uur en 19.00 uur op het schoolplein in de Bosstraat te Moergestel. Iedereen is van harte welkom om te komen kijken. Bijzonder is dat de kinderen van groep 8 de musical zelf hebben geschreven. Het Factorium in Oisterwijk heeft de kinderen hierbij bege leid en ondersteund. Ook het decor en de kle ding zijn zelf ontworpen. De hoofdrollen wor den vervuld door groep 8, maar elke groep levert een bijdrage met een tussenact, liedje of dansje. Leren door zelf kiezen, zelf doen en samen wer ken. Dat is de kern van het Ervarings-gericht onderwijsconcept van de Bienekebol-ders; een structuur om te komen tot meer plezier en echt leren. Rond 1730 vestigden zich de eerste joden in Oisterwijk en in 1811 werd een synagoge ge bouwd. In het metaheerhuisje wordt uitleg gegeven over de joodse tradities bij het begra ven. Een speciale gelegenheid om kennis te nemen van een uniek stukje cultuurhistorie van Oisterwijk. U dient zich van te voren aan te melden via telefoonnummer 528 8352. Kosten 5,00 pp waarvan de helft bestemd is voor de instand houding van de begraafplaats. De Beekse Vrijthof krijgt een uitstraling die zal doen denken aan een grote huiskamer. Grote schemerlampen lichten het hart van het dorp uit. Sfeer is belangrijk bij Elastiek en aan de vormgeving daarvan wordt dit jaar wederom veel aandacht besteed. Het meer kleinschalige karakter van het festival, een trend die vorig jaar is ingezet, is goed ontvangen door de bezoekers in 2011. De Hilvarenbeekse Vrijthof zal een intiem festivalterrein zijn. De kwaliteit van het geboden programma is hoog. Op zaterdag een feest- en dansavond met toegankelijke muziek voor een breed publiek. Op zondag de hele dag het vertrouwde brede Elastiek programma. Net zoals vorig jaar vraagt Elastiek ook dit jaar voor zaterdagavond entree. De toegangsprijs is 8,50 in de voorverkoop, via de vaste verkoop punten of via www.elastiek.nl. Kaarten aan de kassa kosten 11,00 Zondag is het festival de hele dag gratis toe gankelijk. Gedurende de middaguren valt het samen met de Hilvermert die door de Hilvarenbeekse middenstand wordt georga niseerd in de winkelstraten van Hilvarenbeek. Elastiek zorgt dat twee podia op de Hilvermert van muziek worden voorzien. Diverse straat muzikanten en theateracts rond het festival terrein en op de Hilvermert vermaken het publiek. Elastiek wil mensen stimuleren hun muzikale talenten te ontwikkelen. Daarom kunnen bezoe kers naast luisteren en genieten op het Vrijthof ook actief met muziek aan de slag. De Stichting Elektruck komt naar Elastiek met een met mobiele digitale werkplaats, uitge voerd in een oude stadsbus. De bus is uitgerust met een aantal digitale werkplekken, voorzien van computers en randapparatuur zoals micro foons, keyboard en koptelefoons. Ze verzorgen al jaren door heel het land moder ne muziekworkshops waarbij jij je eigen remixen, geluidscollages of hoorspelen kunt maken. De Elektruck biedt een scala van inter actieve mogelijkheden voor jong en oud. Resultaten van de workshops kunnen achter af gedownload en/of beluisterd worden via de website. Tijdens Elastiek presenteren zij een nieuwe workshop; De Tagtool. Elektruck maakt daar mee de cross-over naar het visuele vlak. In combinatie met de oorspronkelijke muziekw orkshops bieden zij een allround audio-visu- eel programma. Voor een Elastiek drumclinic kun je terecht bij de Gouden Carolus om 14.00 uur en 15.30 uur. De clinics staan onder leiding van de Ne derlandse topdrummer Juan van Emmerloot, i Hij werkt heel interactief met het publiek. Entertainment en leermomenten gaan hand in j hand bij zijn clinics. Juan van Emmerloot is docent aan het Rotter dam Conservatorium en een multi-instrumen- talist die vooral als drummer/percussionist ac tief is. de twee podia, inclusief techniek, gratis ter beschikking voor een uitvoering of expositie. kinderen kunnen meedoen met een workshop dans een interactief theater en natuurlijk de olympische vaardigheden uitproberen door je actief in te zetten met de verschillende “Elasti sche” spelletjes. Ouders mogen vanzelfspre kend aanmoedigen vanaf de zijlijn. Elastiek biedt ook dit jaar weer een geva rieerd aanbod met voor ieder wat wils. Dat Elastiek je blijft raken dat weten we zeker! Zie voor meer informatie www.elastiek.nl en de facebookpagina. Juan zoekt maximaal 6 drummers die écht deel nemen maar het publiek mag ook pads meene men om mee te oefenen. Aanmelden voor deze drumclinics kan via de site van Elastiek. www.elastiek.nl Enige drumervaring gewenst. Direct grenzend aan het festival op het Vrijthof is er ook dit jaar weer een kinderprogramma. Als opwarmer voor de Olympische Spelen in Londen organiseert de werkgroep kinderpro gramma de “Elastische Spelen”. Kinderen van 6 t/m 12 jaar kunnen hier doorlopend bewegen en beleven. In tegenstelling tot voorgaande jaren mogen de kinderen vrij in en uit lopen. Ze bepalen zelf hoelang ze deelnemen aan de spelletjes. De In het kader van ‘Oisterwijk 800’ hebben de gezamenlijke carnavalsverenigingen van Oisterwijk, Heukelom en Moergestel het initiatief genomen tot de organisa tie van een heus zomercarnaval. Dit swingende evenement zal, in tegenstelling tot eerdere berichten, plaatsvinden op zondag 12 augustus in Moergestel. Een mooie afsluiting van de zomervakantie! ■I Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T013-5920080 F013-4688259 lwww.allroundmakelaardij.nl Besterdring 221,5014 HK TILBURG tel. 013-5811866 Heeft u altijd al gelijkvloers willen wonen in een riante nieuwbouwbungalow? SCHRIJF DAN NU IN! BOUWSTART GEPLAND SEPTEMBER ’12* Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268 Ruymheuvel 16 5066 EL Moergestel 013-5134669 Profiteer tevens nu nog van de lage 5 jaarrente van 3,25% met NHG! MOERGESTEL NIEUWS’ WOENSDAG 13 JUNI 2012 PAGINA 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 5