SCOUTING DAAROM (gjlOEF! Team Judovereniging St. Jan behaalde 2e plaats GDJ (gemengde d-jeugd)Roef kampioen 2011-2012 '4 De Krekul presenteert: 56 cursussen! ATB Cross in Moergestel Brabants Dialecten festival Lieshout www.scoutingmoergestel.nl Cursus hakken in steen. Foto: Henk Bouwmans. Eind september start weer een nieuwe serie cursussen bij De Krekul. Het 45e levensjaar van het Oisterwijkse creatief en cultureel centrum start met een breed aanbod. Er zijn 56 verschillende cursus sen, die in totaal op ruim tachtig momen ten aangeboden worden. Voor ieder wat wils. ROEF HONK- EN SOFTBAL Donderdag 7 juni: Sb pup: 18:00u Roef! 2- Roef! 1 Sb asp: 19:00u Roef! - Gryphons Zaterdag 9 juni: Sb 3: 11:00u Roef! - Tilburg Sb 1: 12:00u en 14:30u Zuidvogels - Roef. Hb pup 1: 12:30 en 13:30 Twins - Roef. Hb pup 2:11:00u Uden Red Sox - Roef Hb asp: 10:30u Cheetahs - Roef. Sb asp: 10:00u Storks - Roef Sb pup 1:11:00u Roef - Twins Sb pup 2: 13:00u Roef -Gryphons Zondag 10 juni: Hb 2: 10:00u Roef. - Ducks 2 Hb 1: 14:00u Roef. - Ducks Sb 2: ll:00u Roef. - Nuenen het aanbod gestaag. Ruimtelijke vorming, teke nen en schilderen en beeldend vormgeven zijn “oude bekenden”. “Spelen met de compact camera” is nieuw en jongeren vanaf 14 of 16 jaar kunnen ook bij een aantal cursussen voor vol wassenen meedoen. Een frisse (kleuren)brochure én een volledig ver nieuwde website brengen de cursussen onder de aandacht. Inschrijven kan eenvoudig via de en de wedstrijd is naar hem vernoemd). Info op: www.brabantsdialectenfestival.nl L. Op zondag 10 juni 2012 vindt in Lieshout de 10e editie van het Brabants Dialectenfestival plaats. Het thema van dit festival is water - ofwel: wattur (in een Brabants dialect). Op dit - tweejaarlijkse - festival treden in de open lucht op 15 podia weer tal van zangers, zanggroepen en verhalenvertellers op. Zij zin gen en vertellen in het Brabants dialect. Er is plaats voor gevestigde en beginnende artiesten, per podium wordt via een roulatiesysteem door 3 personen/groepen opgetreden Omdat het om een jubileumeditie gaat wordt het festival afgesloten met een optreden van Gerard van Maasakkers en zijn band. Er zijn ook kramen met Brabantse producten en Bra bantse boeken, o.a. diverse Brabantse woor denboeken. Het festival duurt van 12.00 tot 18.00 uur - in het centrum van Lieshout en het is gratis toegankelijk. Het thema van dit festival is 'Wattur' (water), omdat Laarbeek zich tegenwoordig ook presen teert als 'Waterpoort van de Peel' en de maand juni uitgeroepen is tot watermaand. minuten! De spanning bij het publiek was zeer groot, maar op het veld heerste alleen maar 1 It- I J' l- ’J '-J 1- 1 JJ -r vast. We zijn kampioen geworden met een prima uitslag 1-2 in het voordeel van ROEF! Op het veld werden alle spelers gefeliciteerd. Ze kregen een medaille om hun nek en een echte champagne glas met eigen naam erop. Deze moesten we natuurlijk meteen gebruiken. Dus na een harde knal van de champagne hebben we het glas geheven. Na een lekkere douche met de shirtjes nog aan, zijn we naar het ROEF- gebouw gegaan. Daar wachtten alle familie leden ons al op en ook Carlijn en Pauline. Zij hebben er nog voor gezorgd dat we het feestje nog een klein beetje over konden doen. Ze had den frietjes, kroketten en frikadellen gebak ken die ze zomaar op de tafel hebben gelegd zodat iedereen lekker konden graaien. ROEF HANDBAL Uitslagen: GDJ Aristos-Roef 1-2; MCJ Elshout 3-Roef6-12; MBJ Mixed-up 2-Roef 17-26. De jongste jeugd GDJ is kampioen geworden (zie elders in deze krant), de MCJ eindigden op een 4e plaats, de MBJ op de 2e plaats en de DAJ werd 3e in de poule. Iedereen heeft weer leuke wedstrijden gespeeld, we gaan nu een tijdje stoppen en ik wens ieder een dan ook een hele fijne vakantie. Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een Bij regen zijn vervangende locaties geregeld. Traditiegetrouw is aan dit festival een schrijf wedstrijd verbonden. De schrijfwedstrijd wordt georganiseerd door 'De Stichting Erfgoed Bra bant' in samenwerking met de Stichting Bra bants Dialectenfestival. De wedstrijd is onderverdeeld in drie catego rieën: verhalen, gedichten en liedteksten. De liedtekst moet ingestuurd worden samen met een geluidsopname daarvan. Wat de verhalen betreft, geldt een maximale om vang van 700 woorden. Het verhaal, het gedicht of de liedtekst moet gebaseerd zijn op het genoemde thema en geschreven zijn in het eigen Brabantse dialect. De winnaar van elke categorie ontvangt de Brabantse Dialectpenning en een prachtig dia- lectboek. Bovendien verschijnen de winnende teksten in het programmaboekje van het festi val. De uitreiking van de prijzen vindt plaats op de dag van het festival. Aan het festival is ook verbonden de Martien Coppens fotowedstrijd: de fotowedstrijd voor documentaire fotografie voor amateurfotogra- fen (Martien Coppens is geboren in Lieshout pn Hp xxzA/jQtriic nuur F» Am tzprnnpmd) leuke sport voor hen is, mogen vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sporthal Stokeind. Voor meer informatie, bel gerust even 513.3103 Franky. Handbal is altijd raak! Aan het bekende aanbod van tekenen en schil deren, ruimtelijk werken, fotografie en film en cultuur, zijn voor komend seizoen zes nieuwe cursussen toegevoegd. Het is nu ook mogelijk om mee te doen aan emailleren, werken met zil- verklei, boekbinden, dozen, interieurstyling en creatief bezig zijn met eigen dromen. Voor jeugd en jongeren vanaf acht jaar groeit Op zondag 3 juni 2012 was de laatste teamont- moeting van het seizoen 2011/2012. Het toer nooi vond plaats in sporthal de Haspel in Goirle. Daar namen de judoteams uit Berkel-Enschot, Goirle, Haaren, Diessen, OostWest- en Middel- beers en Moergestel het weer tegen elkaar op. Het judoteam van St.Jan bestond dit keer uit Djint van Mensvoort, Samé van Mensvoort, Harm Kools, Jorn van Gisbergen, Marijn van Laerhoven en Sam Michels.Het enthousiasme en plezier van de judoka’s was van de gezich ten af te lezen. Daarom behalende onze judo- 18.30 en 20.30 in Den Donk. Op de foto staan ka’s ook een mooie tweede plaats. Het belang- de judoka’s die de tweede plaats behaalde. Op zondag 17 juni 2012 organiseert de Stichting Wielerronde Moergestel/Oisterwijk een ATB cross. Deze ATB cross is onderdeel van een cyclus wedstrijden, die tijdens de zomermaan den gereden worden in de Nederlands-Belgische grensstreek. De ATB cross wordt georgani seerd om bikers de mogelijkheid te bieden tegen een laag bedrag een wedstrijd te rijden en tegen bikers van ongeveer hetzelfde niveau website www.krekul.nl. Daar staat ook alle in- Het programma op 17 juni 2012: formatie over de cursussen, de docenten en De 8:00 uur start inschrijving Krekul. Wie liever door papier bladert, kan via 9:00 uur start d-klasse info@krekul.nl of telefonisch 521 7340 een 10:00 uur start c-klasse brochure opvragen. rijkste was dat de judoka’s zonder enige terug houding en de strijd aangingen en dat zowel de judoka’s als de toeschouwers weer volop heb ben kunnen genieten. Al onze teamleden heb ben dan ook zeker een pluim verdiend voor hun inzet. Beste Dijnt, Samé, Harm, Jorn, Marijn en Sam, hierbij gefeliciteerd met jullie tweede plaats en nog bedankt voor de mooie wedstrijd jes. Hebt u zin om te judoën dan bent u van harte welkom op woensdag en donderdag tussen 11:00 uur start b-klasse 12:00 uur start a-klasse De d klasse is voor iedereen toegankelijk is. De a klasse zijn snelle bikers, die ook aan grote mts wedstrijden deelnemen. De ATB cross is erg laagdrempelig. De deelnemers moeten beschik ken over een geschikte ATB fiets (26” of 29”) en een passende valhelm. Deelname aan de ATB cross geschiedt op eigen risico. Inschrijf geld 10 en 10 borg voor startnummer. Het parcours ‘de Heiberg’ ligt aan de Zandstraat. Het ATB parcours loopt deels over het par cours waar in januari 2013 het NK Veldrijden --1 Jeugd wordt verreden. erbij. Ook mensen die ik helemaal niet ken. Het koelbloedigheid. Ze hielden de voorsprong al weer dat handballen? De coach heeft wel le spelers van ons was dit ook de laatste wed- toernooi, we zeker zullen winnen. Na een paar gaan door naar de C-jeugd. Helaas konden niet Goed verdedigen met de buik tegen de tegen stander aan, en bij de aanval niet bij een spe ler staan van de tegenpartij. De doelpunten wilden er niet in omdat de tegenpartij een ontzettend goede keeper had. Gelukkig hadden wij die ook. Na zeker 10 minuten viel dan eindelijk het eerste doelpunt. Niels stond mooi vrij en zonder er bij na te den ken gooide hij met minimaal een snelheid van 50 km per uur, de bal in de goal. Het lawaai van het publiek was oorverdovend. Ruststand 0-1 in het voordeel van ROEF (niet echt een hand- baluitslag) Tijdens de pauze een paar technische tips en dan weer de tweede helft in. Gelukkig snel werd het al 0-2 Maar door een beetje een rotte bal die hupsend en stuiterend op onze keeper Lotte werd gegooid, kwamen de tegen- Zondagmorgen 9 uur, de zon schijnt, 9 klet- standers dichter bij, en we moesten nog tien sende kinderen om me heen, maar ook veel volwassenen met gespannen gezichten staan blijken opa’s en oma’s te zijn van de kinderen. Wat is er aan de hand? We moeten een echte kampioenswedstrijd spe len. En de spanning is terecht. We moeten win nen om kampioen te worden! Nummer twee heeft evenveel punten en die moeten tegen de laatst geplaatste. Wij moeten tegen de num mer drie, maar wij hebben een hogere doelge- middelde dan de nummer twee. Dus als we verliezen dan heeft de nummer twee zeker meer punten dan wij. Op naar Best, helaas was het geen thuiswed strijd. Maar we hoefden niet te klagen over te weinig publiek. Voor de wedstrijd kwamen steeds meer familie leden naar ons kijken. Het was een gezellige boel. De spelers moesten in het begin nog even wennen. Hoe ging het ook Een leuke afsluiting van het seizoen. Voor enke- al weer dat handballen? De coach heeft wel le spelers van ons was dit ook de laatste wed- gezegd dat als we zo spelen als op onze eigen strijd bij de d-tjes. Lotte, Renee en Ammie toernooi, we zeker zullen winnen. Na een paar gaan door naar de C-jeugd. Helaas konden niet stevige aanmoedigingen wisten ze het weer, alle spelers mee doen aan de wedstrijd, die had den andere verplichtingen. Ik ben heel erg trots op dit team. Ook al zit er veel verschil in niveau en leeftijd bij de kinde ren, iedereen werd door de ander gestimuleerd en gecomplimenteerd. Dus dank je wel Lotte, Renee, Maartje, Meeke D., Niels, Ammie, Karlijn, Sterre, Anne, Elle, Meeke K., Veerle en Senne. Jullie trotse trainer-coach Maureen, en oh ja ook bedankt voor de dinerbonnen, kan ik goed gebruiken. Op de foto van links naar rechts: Lotte Kools, Renee van Daelen, Sterre van Helvert, Meeke Denissen, Elle van de Loo, Veerle Burgers, Maartje op ’t Hoog, Karlijn Theeuwes en Niels Koenraad. PAGINA 7 IMMHNMHi ’MOERGESTEL NIEUWS* - WOENSDAG 6 JUNI 2012 o o o j r 1. 1 -1 .1. J J11

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 7