Carpoolplaats niet aan de Vinkenberg Informatie Te huur in Moergestel, bedrijfsruimte BR (013) 513 1504 Aanvulling op geplaatste vrijwilligersoproep van Landpark Assisië Protestantse gemeente Oisterwijk Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (secr) Met een familiebericht in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken. Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: buro76@planet.nl Informatie: tel. 06 23 88 76 33 Alle voorzieningen aanwezig voor detailhandel, praktijkruimte, cursusruimte of als kantoor. Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Zaterdag 9 juni, 19.00 uur: H. Mis m.m.v. gemengd koor Adrianus Verbakel e.v. Toos van de Pol. Zondag 10 juni, 10.00 uur: Terugkomviering van de communicanten m.m.v. kinderkoor de St. Janszangertjes Petrus en Adriana Denissen-van Hest en schoonzonen Antoon en Noud. Kapel Park Stanislaus: Zaterdag 9 juni, 17.30 uur: H. Mis met samen zang Woensdag 13 juni, 19.00 uur: H. Mis Gouden jubileum: Zaterdagmiddag, 9 juni, gaat onze pastor voor in de feestelijke viering b.g.v. het gouden huwelijk van Agnes en Henk van den Broek. De viering is om 14.00 uur in de kerk van Enschot. Agnes is al verschillen de jaren dirigent van ons seniorenkoor ECHO. 00 00 zelfde moment voor hem niet prettig is omdat hij moeizaam kan praten vanwege de bestralin gen. Zijn adres is: Korvelseweg 165, 5025 JD Tilburg. I MTV Radio Op zondag 10 juni kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presentatie is in handen van Corné Schoenmaker. De techniek is in handen van Joris Laurens- sen. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wak ker met MTV radio. Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: AGENDA Dinsdag 12 juni, 19.00 uur: Vormelingen. Donderdag 14 juni, 15.30-16.45 uur: Kinder club De Schaapskooi (Voor alle kinderen in de basisschoolleefti j d) DOPEN Zaterdag 9 juni, 16.00 uur: Lisa van Korven PASTOR HERMAN VAN DEN BROEK Uit een mail van mw. Ireen Stieger: .De laatste bestralingen zijn voorbijVolgens de behandelende arts werkt de bestraling nog wel twee weken door maar dan zal het echte her stel intreden. De weg naar herstel is nog lang. Voorlopig blijft hij nog bij de Kapucijnen wo nen. De verzorging is en blijft uitstekend. Wat bezoek betreft: dat kan nog steeds gewoon door gaan... Aldus het bericht van Ireen. Pastor Theo te Wierik vraagt om het bezoek te regelen via Ireen Stieger om te voorkomen dat... Pastor Herman van den Broek is blij met de vele bezoe ken, kaarten, brieven, telefoontjes, bloemen etc, maar u begrijpt dat teveel bezoek op het- Vorige week plaatsen we een vrijwilligersoproep voor Landpark Assisië. Daarbij ontbraken be langrijke gegevens zo u belangstelling mocht hebben. Vandaar dit berichtje. Landpark Assisië is een onderdeel van Stichting Prisma en vindt u aan de Hooghoutseweg 3, 5074 NA Biezenmortel. Voor reacties vragen we u vriendelijk contact op te nemen met Annalies van Hest, tel. 06 29 55 85 14. AGENDA 9 juni 17.00 uur Filmhuis: EK-editie; met jong en oud willen we de le wedstrijd van Nederland gaan kijken om 18.00 uur in de Voorhof. Voor dien soep en broodjes! Schoolstraat 2a Moergestel. Vloeroppervlak ca. 80m2, kleine binnenplaats. Sacramentsdag (9 en 10 juni) - Jaar B - Week van 9-16 juni 2012 Vorige week meldden we (in ‘Gezien in Gèssel’) dat het oplaadpunt voor elektrische auto’s inmiddels in gebruik was genomen. We zijn er later in de week op geattendeerd dat de carpool plaats niet te vinden is aan de Vinkenberg, maar aan de Schoolstraat! We wisten het, maar waren dus niet zorgvuldig genoeg met de vermelding... 10 juni 2012, 10.15 uur, ds. Mar ja van den Beid Er is creche, kindemevendienst en jeugd- kerk Op donderdag 7 juni kunt u vanaf 19.00 uur weer kijken naar een nieuwe MTV-uitzen- ding. Deze week kunt u o.a. kijken naar: - Avondvierdaagse; - St. Jansplein; - Toon beeld: dansvoorstellingen. De uitzending duurt ongeveer een half uur, waarna de uitzending van afgelopen week wordt herhaald. Daarna worden deze items gedurende de avond steeds opnieuw uitge zonden Op zaterdag 9 juni vanaf 13.00 uur kunt u deze uitzendingen ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kij ken! 7 september, 19.00 uur: Viering van de geza menlijke geloofsgemeenschappen 800 jaar historie van Oisterwijk kent verschil lende religieuze gemeenschappen waaronder de Joodse, Protestantse, Katholieke en Moslim geloofsgemeenschappen, als ook de kloosters en abdijen. In dit feestjaar willen we onze onder linge verbondenheid benadrukken door ons te presenteren in een gezamenlijke viering. We wil len recht doen aan de rijkdom van de ander, zon der onze eigenheid tekort te doen. Wat voedt ons? Wat inspireert ons? Wat verbindt ons? Of wat onderscheidt ons? De viering vindt plaats op vrijdag 7 september om 19.00 uur in het Natuurtheater in Oister wijk. Deze bijzondere viering met als thema “Geloven in verbondenheid” wordt onder steund door het Surinaams koor Pramisi en de koren Inspiration (m.m.v. leden van gemengd koor Cantate Domino) en Melos. Ook de kin deren worden uitdrukkelijk betrokken. Met woord, zang, beweging en symbool wordt het een unieke viering. Wij hopen op uw aanwezig heid. Iedereen is hartelijk welkom. De groene tijd is aangebroken, de tijd in het ker kelijk jaar tussen de paas en pinkstertijd en advent. Op deze zondagen vervolgen we verha len uit Marcus. Vandaag uit Marcus 3: 20-35. Jezus heeft veel mensen om zich heen verza meld, zoveel dat ze de kans niet kregen om te eten (ik zie het zo voor me: een grote menigte, zo hutje mudje op elkaar dat er geen plek is om een boterham te smeren). Jezus moeder en broers én de schriftgeleerden denken dat hij zijn verstand verloren is of bezeten is door demo nen. Jezus is het daar natuurlijk niet mee eens en spreekt over satan in gelijkenissen... Ook zegt hij dat iedereen van de menigte zijn moe der en zijn broers zijn, omdat iedereen die de wil van God doet dat is. Het alternatieve rooster leest verder in het 3e hoofdstuk van Ruth. Ruth gaat ’s nachts naar Boaz en vraagt of hij als losser wil optreden. Een romantisch verhaal: Ruth legt zich aan de voe ten van Boaz, ze vraagt of hij haar man wil zijn en Boaz wil dat wel en gaat ervoor zorgen! Open kloosterdag Religieus in deze tijd Het is dit jaar de vijfde landelijke Open Kloos terdag. Met dit initiatief willen ruim 50 kloos tergemeenschappen laten zien hoe religieus leven in deze tijd wordt vormgegeven. Met de Open Kloosterdag wordt aangesloten op het jaarthema van de Konferentie Nederlandse Religieuzen (KNR): Welkom zij die goed nieuws brengen - Religieuzen en de nieuwe evangelisatie. RKK besteedt deze zomer bijzon dere aandacht aan kloosterlingen. Priester en presentator Roderick Vonhögen haalt in het 4- delige programma Zomerkloosters religieuzen voor een korte tijd uit het klooster voor een excursie in het wereldse leven. Zie: www.RKK.nl Benoeming Niels van de Ven tot lid van ons parochiebestuur Per 1 juni a.s. is Niels benoemd door de bisschop van ’s Hertogenbosch. De benoeming geldt tot 1 juni 2016 met mogelijkheid van herbenoe ming (art. 27 van het Algemeen Reglement voor het Bestuur van een Parochie van de R.K. Kerk in Nederland), dan wel per datum oprich ting nieuwe parochie Oisterwijk. Overeenkomstig artikel 24 krijgt Niels de taak om, samen met de andere leden van het bestuur, het algemeen beleid inzake het beheer van het parochiaal vermogen en de doelmatige aan wending daarvan ten bate van de parochie voor te bereiden, vast te stellen en uit te voeren. Voorts heeft hij de taak, met de andere bestuurs leden, om de pastoor en pastoraatsgroep te advi seren over het pastorale beleid. Is de Kerk nog nodig? Een boeiend verslag, geschreven door Aarnoud van der Deijl, tijdens zijn studieverlof mei- juni 2011. Het hele artikel is te vinden op onze parochiesite: www.parochiemoergestel.nl "Ik wil niet in een wereld zonder kathedralen leven. Ik heb hun schoonheid en verheven heid nodig. Ik heb ze nodig als verzet tegen de platvloersheid van de wereld. Ik wil opkijken naar de stralende kerkramen en me laten ver blinden door hun betoverende kleuren. Ik heb hun glans nodig, hun gebiedend zwijgen. Die heb ik nodig als verzet tegen de smerige een- 0900 332 22 22 heidskleur van uniformen. Ik wil mijzelf hul len in de bittere kou die in de kerken hangt. Ik heb hun gebiedend zwijgen nodig. Ik heb het nodig als verzet tegen het gebral van de kazer nes en het stompzinnige gezwets van de meel opers. Ik wil het bruisende geluid van het orgel horen, die stortvloed van bovenaardse klan ken. Ik heb die klanken nodig als verzet tegen de schelle lachwekkendheid van marsmuziek. Ik houd van biddende mensen. Ik heb hun aanblik nodig. Ik heb dit nodig als verzet tegen het verraderlijke gif van de oppervlakkigheid en de stompzinnigheid. Ik wil de machtige woorden van de bijbel lezen. Ik heb de magi sche kracht van hun poëzie nodig. Ik heb ze nodig als verzet tegen de verwaarlozing van de taal en de dictatuur van de leuzen. Een wereld zonder die dingen zou een wereld zijn waarin ik niet meer wil leven. Maar er is ook een andere wereld, waarin ik niet wil leven: de wereld waarin het lichaam en het zelfstandig denken worden zwartgemaakt en waarin dingen als zonden worden gebrand merkt die tot het beste behoren wat we kunnen meemaken.... Ik vereer het woord van God want ik houd van zijn poëtische kracht. Ik verafschuw het woord van God omdat ik de wreedheid ervan haat. De liefde tot het woord Gods is een erg ingewik kelde liefde want ze moet voortdurend onder scheid maken tussen de lichtende kracht van de woorden en, met gebruikmaking van diezelf de woorden, de onderwerping door een zelfin genomen God... Ik heb de heiligheid van de woorden nodig, de verhevenheid van grote poëzie. Dat alles heb ik nodig. Maar evenzeer heb ik de vrijheid nodig en de vijandschap tegenover alles wat wreed is. Want het een is niets zonder het ander. En laat niemand het in zijn hoofd halen mij te dwingen tot een keuze." Pascal Mercier, Nachttrein naar Lissabon, 163-165 Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.porochiemoergestel.nl PAGINA 2 .513 1424 .513 1204 p: Industrieweg 16. 5066 XJ Moergestel i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 5131316 Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Kerkstraat 2 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 tel. 513 0757; ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32513 1008 ma-vrij: 08.00-17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013-513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d. Maandag t/m vnjdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep "Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394. 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 6 JUNI 2012 I Misintenties 14 dagen n -II voor afroepweekend opgeven.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 2