Gezien in Gèssel Moergestel in lentegroen Beste vogelliefhebbers van Moergestel en omstreken Oproep! Mattanja Joy Bradley bij GUO én op tv bij Giel Beelen bibliotheek van Moergestel Zomerschool Oisterwijk wordt weer top! COFELY Collecte Astma Fonds Dansen in Den Boogaard Bent u die vogelliefhebber die nog niet is aangesloten bij “Vogelvereniging In GUO-concertserie 2012/2013 prijkt bij concertorganisatie Groeten Uit Oisterwijk 11.00 uur tot 16.00 uur de inschrijfdag. Kom eens kijken op vrijdag 8 juni Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Adry Hoeven ging onverdroten door met het onderhoud. Moergestel kan daar nu de vruchten van plukken - de buxusboompjes staan er lentegroen bij waardoor de plaats naam i (binnenkort Longfonds) In de week van 7 t/m/12 mei zijn duizenden vrijwilligers op pad geweest om huis aan huis te collecteren voor het Astma Fonds (bin nenkort Longfonds) Ook in Moergestel is een aantal vrijwilligers op pad geweest en zij hebben het goede resul taat van 531,56 euro behaald. In vergelijk met andere jaren is het dit jaar een toch mager resultaat. Niet alleen de crisis speelt een rol maar ook het aantal collectanten is afge nomen. Daarom een oproep, ouders van kinderen met astma: draag een steentje bij. Meldt u aan als collectant, laten we zorgen dat het vaccin wat nu ontwikkeld wordt er voor Vorig jaar, bij de eerste editie, deden ongeveer tweehonderd deelnemers mee. Het aanbod van dit jaar heeft alles in zich om dat aantal te over treffen. Er is op verschillende momenten in de zomervakantie voor alle leeftijdsgroepen iets te doen. soort vogel waar de leden dat jaar interesse in hebben. GUO-concertserie 2012/2013 GUO bestrijkt met haar gevarieerde concertse rie 2012/2013 een keur aan internationaal gere puteerde artiesten uit het folk roots genre. De KBO-Moergestel Dagtocht donderdag 7 juni 2012 Reisdoel: Biesbosch en Dordrecht Voor degenen die zich hebben aangemeld voo deze dagtocht: Graag aanwezig zijn om 8.30 uur op het St Jansplein. De bus kan dan op tijd vertrekken Wilt u ook nog mee met deze gezellige dagtoch naar de Biesbosch? Er zijn nog enkele plaatsen vrij. De koster bedragen 58,00 euro voor KBO-leden en indier u geen lid bent 63,00 euro. U kunt zich aanmelden tot 2 juni 2012 bi Joke van Asch, Kloosterlaan 2a. collecte promotor van het Astma Fonds C--1__ I--- fonds.nl of 0499-475848. In ieder geval heel veel dank voor de inzet van de collectanten en de goede gevers uit Moer gestel. schalige lowbudget organisatie, opererend met louter vrijwilligers in een stichting met als thuisbasis het dorpse sociaal cultureel centrum Den Boogaard Moergestel. De complete GUO- concertserie 2012/2013 is als volgt: wijnreis, grafitti spuiten. In totaal 32 activitei ten die in en rond Oisterwijk plaatsvinden. Dankzij de vele vrijwilligers die belangeloos meewerken zijn de kosten voor deelname laag. Er moet vooraf ingeschreven worden. Dat kan via www.krekul.nl en www.kbo-oisterwijk.nl of www.kbo-moergestel.nl of door het inleve ren van het inschrijfformulier uit de brochures die verspreid worden op de daarin aangegeven adressen. Zaterdag 9 juni is op de Krekul, a'ian ir» /4 a Nicolaas van Eschstraat 30 in Oisterwijk van VOOUlvAvll 111 UC Als het u wat lijkt om bij onze vereniging aan te sluiten of even een kijkje wilt nemen bent u van harte welkom op vrijdag 8 juni 2012. Dan willen wij een avond organiseren waarbij wij twee keurmeesters uitnodigen om het één en ander uit te leggen over verschillende vogels, waar u natuurlijk ook vragen over de vogels en voeding kunt stellen. Wij zorgen natuurlijk ook dat er op deze avond vogels aanwezig zul len zijn. Dus een leuke avond om even binnen te lopen en wat ervaring op te doen. Deze avond zal duren van 20.00 uur tot 22.30 uur en wordt gehouden in Gildehuis ‘t Stokske aan de Zandstraat la te Moergestel. Natuurlijk staat de koffie voor u klaar. Mocht u interesse hebben of meer informa tie willen over onze vereniging kunt u con tact opnemen met Toon Moorman tel: 06- 20802389 of Jan Reichwein tel. 521 6410. Hopende u te mogen begroeten op deze avond. Vogelvereniging Moergestel Vanaf 25 mei staan alle activiteiten op de web sites: www.krekul.nlwww.kbo-oisterwijk.nl, www.kbo-moergestel.nl Een tipje van de sluier lichten we vast op. Natuurfotografie, vilten, stads-en natuurwan deling, fit for fun 50-I-sieraden maken, teke- nen/schilderen, 3D kaarten maken, virtuele _T hoge kwaliteit is uitzonderlijk voor een klein- Van maandag 2 juli tot en met woensdag 15 augustus gonst het in Oisterwijk weer van de activiteiten in het kader van de 2e Zomerschool. De Krekul en KBO heb ben weer een mooi, afwisselend, uitdagend en “voor elck wat wils” programma samengesteld. Op woensdag 6 juni is het laatste voorleeshalf- uurtje van dit seizoen. Van 15.00 uur tot 15.30 uur wordt in de bibli otheek voorgelezen voor peuters en kleuters. Het nieuwe prentenboek van Jet Boeke: “Dikkie Dik en zijn vriendjes” ligt al voor jullie klaar. Dikkie Dik en z’n vriendjes, die kunnen hele knappe kunstjes. Allemaal zijn ze wel ergens goed in, en zo komen ze op het idee om een cir cusvoorstelling te geven: een poezencircus. Kom je ook luisteren en meegenieten? www.bibliotheekmb.nl Za 23 mrt: Thematisch minifestival ‘Ladies singsong Night’ (Sarah McQuaid - Eire/USA. Mattanja Joy Bradley - NL, Toby Beard - Australië) Za 27 apr: Spiers Boden (UK) Kortingen, gratis tickets en abonnementen GUO heeft voor haar regelmatige bezoekers een aantrekkelijke packagedeal: wie voor alk zes GUO-concerten reserveert, krijgt er eentje gratis. Betalende bezoekers kunnen voor hun (klein-)kinderen tot einde basisschool sowiesc gratis GUO-tickets reserveren. Wie zich aan sluit bij ‘De Vrienden van GUO’ ontvangt eer GUO live-cd en profiteert desgewenst met éér of meerdere Positoos-pasjes van kortingen ir enkele honderden winkels in Oisterwijk Tilburg, Waalwijk en Houten. Voor een gratis abonnement op het maandelijk se digitale GUO-Nieuws volstaat een mailtje naar guo@inoisterwijk.nl. Voor uitgebreidc info en reserveringen: zie www.guo.inoisterwijk.nl. GUO-tickets zijn ook te reserveren o[ de bestellijst in seizoensbrochure 2012/201; van Theaters Oisterwijk, telefonisch op werk dagen tijdens kantooruren op 521 7220 en o] vrijdagavonden tussen 18 en 19.30 uur aan d, balie in cultuurcentrum Tiliander Oisterwijk Moergestel”? Wij zijn een vogelvereniging die in middels alweer 45 jaar bestaat en momenteel nog 20 leden heeft. Za 06 okt: Eliza Carthy Band (UK) Za 03 nov: Andy Irvine (Eire) Za 08 dec: Thematisch minifestival ‘Vlaanderen Boven’ (Wouter Vandenabeele noodt toffe Vlaamse gasten: Anne Niepold, Joris Vanvin- ckenroye, Ludo Vandeau, Surpluz, Za 02 feb: Sedaa (Mongolië/Perzië) We hebben een tijd gehad dat we actief met onze hobby bezig waren met 55 leden. U als vogelliefhebber zou u zich niet aan wil len sluiten bij onze vereniging om ongeveer 6 keer per jaar na de vergadering gezellig nog een uurtje na te praten over onze hobby of vra gen te stellen over dingen die u in het vogel- verblijf bent tegen gekomen en de ervaringen die je hebt opgedaan met anderen te delen. Ook met een grotere groep kunnen er onder ling meer vogels geruild worden voor ander bloed wat natuurlijk belangrijk is. Ook organiseren we één keer per jaar een lezing over voeding, kanaries, parkieten of een ander Tr. j j j- l i j l soort vogel waar de leden dat jaar interesse in Het heeft een paar jaar geduurd, maar dit jaar is Moergestel in buxus voor de eerste keer hebben volledig tot wasdom gekomen. De welkomstgroet bij de molen is destijds een initiatief geweest gn natuurli j k één keer per jaar op onze jaarlijk- van de Stichting WieKentKunst. De buxusboompjes zijn een paar keer vernield door van- j se Tentoonstelling waar we onze behaalde resul- dalen en kregen ook een keer een opdonder als gevolg van de droogte. Maar Moergestelnaar taten, waar we een heel jaar aan gewerkt heb- Jt ben, aan iedereen kunnen tonen. Want zou het niet geweldig zijn om de beste Kanarie of Tro- goed is te lezen. In de speciale krant die het Brabants Dagblad vorige week uitgaf pische vogel (ook wildzang) van Moergestel over Oisterwijk 800 werd het plaatje van de molen met de buxus gekozen als hét beeld- gekweekt te hebben. merk van Moergestel. Menigeen was enthousiast over die prachtige foto en daardoor de fraaie promotie van Moergestel. een speer. Af gelopen weken trad ze enkele keren live op bij Radio 3FM. Sinds kort prijkt ze op de 3FM Playlist wat haar de nodige airplay oplevert. Bovendien selecteerde Giel Beelen haar zojuist voor zijn tv-programma waarin hij op zoek gaat naar de beste singer-songwriter van Nederland. De wekelijkse uitzendingen starten op maan dag 25 juni bij VARA/BNN op Nederland 3. zorgt dat onze kinderen geen astma meer heb ben. Doet u volgend jaar mee? De collecte is van 13 t/m 18 mei 2013.‘n Paar straatjes lopen binnen een uurtje, dat moet toch geen probleem zijn? op zaterdag 23 maart 2013 een Ladies singsong Night. Dit thematisch minifes- Frans Poppelaars die de collecte langere tijd tival, ook voor mannen, omvat drie optredens van talentvolle vrouwelijke sin- organiseerde wil er in 2013 meestoppen. Hij ger/songwriters uit het internationale rootsgenre. De lers/Amerikaanse Sarah heeft het heel veel jaren gedaan en daar zijn we McQuaid heeft een folkachtergrond, de Australische Toby Beard een soul-touch als Astma Fonds hem heel dankbaar voor. en de Nederlandse Mattanja Joy Bradley komt voort uit de bluesscene, hoewel rten^InW-n haar roots in Brabantse bodem grijpen. nisator zoeken in Moergestel. Interesse: Aanmelden bij Janneke Busko, Mattanja Joy Bradley gaat als collecte promotor van het Astma Fonds e-mail: janneke.busko@collecte.astma Op zaterdagavond 9 juni 2012 is in Den Boo gaard in Moergestel de dansvloer weer geo pend. Er wordt gedanst, door met name 50+ers, op muziek verzorgd door DJ Sjefke. Een kopje koffie of thee zit bij de entreeprijs Het oplaadpunt voor elektrische auto’s op de carpoolplaats aan de Vinkenberg is al van 2,50 inbegrepen. Kaartverkoop aan de in gebruik... Foto: Elly van Zon. deur. PAGINA 3 WMMMMMNMNMMMMI MMNMM MM Seniorenvereniging behartigt uw belangen ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 30 MEI 2012 kitiii u va iv 7/’ O

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 3