BEDANKT DANKZIJ U ALLEN IS EEN ONVERGETELIJK LOOPEVENEMENT GEWORDEN 1250 lopers hulpdiensten MARATHON HET GENIETEN OISTERWIIK MARATHON HET GENIETEN OISTERWIJK toeschouwers informatie vèrkeersregelaars spunsor muzikanten Protestantse gemeente Oisterwijk Woensdag 6 juni, 19.00 uur: H. Mis Catechese Gesprekken in Park Stanislaus maar buiten de officiële kerk om! bewegingen binnen de Kerk, althans pogin- Met een familiebericht buro76@planet.nl in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken. Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: 3 juni 2012,10.15 uur, ds. A.M. van Zweeden Er is creche en kindemevendienst Om 12.00 uur is er een Kerk op Schoot viering voor kinderen van 0-4 jaar met hun (grootou ders en verzorgers. Met veel liedjes en bele- vingsmomenten proberen we het verhaal van De Barmhartige Samaritaan voor de kinderen te laten leven. Zaterdag 2 juni, 19.00 uur: H. Mis met samen zang Jgt. Anneke Vriens; Kees van lersel e.v. Riet Vogels. 00 00 AGENDA 2 juni 16.30 uur: Vrijwilligersborrel voor ieder een die iets doet binnen Kerk en Voorhof 3 juni 13-17 uur: Kerkenpad 3 juni 17.30 uur: Taizevesper H. DRIE-EENHEID - JAAR B - Week van 2-9 juni 2012 Van 13.00-17.00 vindt het Kerkenpad plaats in het kader van Oisterwijk 800: u kunt fietsen langs alle kerken en kapellen in de drie kernen. Om 17.30 is er een afsluitende Taizevesper in de Protestantse Kerk. Iedereen van harte wel kom!! MTV Radio Op zondag 3 juni kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presentatie is in handen van Ron Hermus. De techniek is in handen van John Steijger. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wak ker met MTV radio. 11 AGENDA Maandag 4 juni: Gespreksmiddag in Park Sta nislaus. Woensdag 6 juni, 19.00 uur: Gesprek i.v.m. planning catechese; 19.30 uur Pastoraatsgroep. Zaterdag 9 juni, 14.00 uur: Gouden huwelijk (Enschot) Agnes en Henk van den Broek. Agnes is dirigent van ons Seniorenkoor ECHO. Onze pastor gaat voor. gen daartoe. Maar meestal mislukten ze of wer den door de leiding teruggedraaid. Zoals een halve eeuw geleden gebeurde met de hervormin- voor noodgevallen: 06 10294358. §en die door het Tweede Vaticaans Concilie Op donderdag 31 mei kunt u vanaf 19.00 uur weer kijken naar een nieuwe MTV-uitzen- ding. Deze week kunt u o.a. kijken naar: - Graaf van Ursel: Belgisch bezoek; - Boek delen: aan de keukentafel; - Spijkerpot: modeltreinen. De uitzending duurt ongeveer een half uur, waarna de uitzending van afgelopen week wordt herhaald. Daarna worden deze items gedurende de avond steeds opnieuw uitgezonden Op zaterdag 2 juni vanaf 13.00 uur kunt u deze uitzendingen ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kij ken! Ton Baeten vervolgt verder: “Onze generatie en de generaties vóór ons hebben verwachtingen geput uit hun verlangen naar een meer secu liere kijk op onze werkelijkheid dan de sacra le die de Kerk nog steeds hanteert. Ik hoop dat WIJ GEDENKEN Op 14 mei overleed Geert Bierkens, echtgenoot van Cor Rijnen. Geert trouwde in 1958 in de kerk van Hilvarenbeek met Cor. Ze namen de boerderij van “Kupke Schones” aan de Heuvel straat over en er volgde een periode van hard werken. Geert was een gewone mens die wars was van dikdoenerij. Een man met een pittig karakter en een eigen mening die hij echter wel kon inruilen voor de mening van een ander. Toen zijn zoon de boerderij overnam kwam er tijd voor hobby’s, zoals schilderen. Met veel ple zier exposeerde hij zijn kunstwerken jaarlijks in de Verdieping. Toen Geert onlangs in het zie kenhuis werd opgenomen bleek dat hij niet lang meer te leven had. Hij overleed, 81 jaar oud, op de dag dat hij 54 jaar getrouwd was. Opening “Moergestels” gebouw in Ghana Begin mei ging Carlijn Willems naar het pro ject Hand in Hand in Ghana (PCC), het pro ject dat door de werkgroep MOV was gekozen als Vastenproject. Omdat de landelijke Vasten actie al in januari geld had overgemaakt was het nieuwe gebouw al gereed en werd dit feestelijk geopend tijdens haar verblijf op het project. Ze schrijft hierover: “Het gaat goed met PCC. Iedere keer opnieuw zijn er veel dingen verder ontwikkeld. Zo heeft Janet (de kok die voor 120 monden moet koken) een prachtige nieuwe keuken gekregen. Het restaurant voor de gas ten is uitgebreid en er is een nog echtere win kel gekomen voor de producten uit de werk plaats. Ook zijn er een aantal huizen gereno veerd en nieuw gebouwd. Er staat nu ook een groot huis voor een aantal oudere kinderen en caregivers te pronken op het terrein; een huis dat tot stand is gekomen dankzij de gulle gaven van Moergestelse mensen tijdens de vastenac tie, toch wel heel bijzonder zo’n stukje Moer gestel in Ghana! Het gebouw, waar de mensen daar heel blij mee zijn, werd feestelijk geopend tijdens mijn verblijf”. De rest van de brief kunt u lezen op onze website. Om even over door te denken... Pablo Neruda schrijft: ‘De mens kan alle bloe men in het veld afsnijden maar kan niet voor komen dat de lente komt.’ Dus toch maar blij ven vertrouwen op de goede Geest van God? Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (seen) en Tine van Berkel-de Wert; Jan van Hest; Harrie Wolfs e.v. Cor van den Broek; Maria van Dijk en Kees van den Boogaart. Parochie St. Jans Onthoofding Zie ook?<1962 1965>in 8an8 werden ®ezet .Het merkwaardige is, zo vervolgt Ton Baeten, Nieuwe Adem Vlak voor het Pinksterfeest viel‘de Roerom’bij mij, uw pastor, op de deurmat. Ton Baeten, oud abt van de Norbertijnengemeenschap in Hees- i wijk - Dinther, schrijft daarin over ‘Nieuwe adem’. ‘Ecclesia semper reformanda, de Kerk moet altijd hervormd worden’, is een oud ada gium dat door de eeuwen heen van kracht is geweest. Altijd opnieuw waren er hervormings- Zondag trinitatis, zondag van de drie-eenheid. God als Vader, Zoon en Heilige Geest. Een dog matische uitleg is niet op zijn plaats in een kerkdienst. Wel kan er gezongen worden van de verschillende wijzen waarop iets van God duidelijk wordt in ons bestaan! Zingt van de Vader die in den beginne de mensen schiep, de aarde en de dingen.zingt van de Zoon, licht j voor onze ogen..zingt van de Geest adem van het leven! (Tussentijds 19) De Evangelielezing van deze zondag is uit Johannes 3. Vers 1-16 is een gesprek tussen Jezus en Nikodemus, het gaat om geboren wor den door de geest. Toepasselijk zo net na Pink- steren. Het alternatieve rooster volgt Ruth. We zijn nu in het tweede hoofdstuk. Ruth gaat aren lezen op het land van Boaz, een verwante van Noömi. 0900 332 22 22 j En dan komt er een paar dagen later een mail binnen... Een collega pastor mailt me en deelt de zorg over de huidige situatie binnen onze Kerk, onze bisdommen.onze parochies. Veel parochia nen zijn het spoor kwijt en mogen kunnen geen beroep (meer) doen op toegeruste vrouwen en mannen waarvan een aantal met een voltooide theologische en pastorale opleiding! Gevolg: er ontstaan ‘huiskerken’ want gelovige christe nen willen blijven samenkomen, desnoods dan Vorig jaar is er al gevraagd om pastorale gesprek ken te beginnen in Woonzorgcentrum Park Stanislaus. We wachten niet tot het nieuwe werkjaar 2012 - 2013. We beginnen met de gesprekken in PS in juni en daarna telkens op j de eerste maandagmiddag van de maand met een groep om 15.00 uur en een tweede groep om 16.00 uur. We hadden graag ook parochianen uit het dorp willen uitnodigen om deel te nemen aan deze bijeenkomsten. Het kan nog als niet teveel senioren zich aanmelden want beide groepen zitten redelijk vol! Misintenties 14 dagen Het merkwaardige is, zo vervolgt Ton Baeten, afroepweekend opgeven, dat de eisen van de hervormingsgezinde bewe gingen op een of andere manier in relatie staan tot de problematiek, die in de kwestie van het seksueel misbruik aan de orde kwam. Was het daar de gefrustreerde lichamelijkheid die zijn tol eiste, in de vragen van de hervormingsge zinde bewegingen komen zaken aan de orde die te maken hebben met een evenzeer negatieve kijk op lichamelijkheid, maar dan van boven af. Dit is duidelijk in de positie van de vrouw in de Kerken en in een verkeerde inschatting van het verplichte celibaat. Vanuit de basisin tuïties van het Tweede Vaticaans Concilie plei ten deze en nog meer vragen voor een meer col legiale en democratische Kerkordening, voor overleg en inspraak, voor samen gedragen ver- - J -1 *1.1J 1 ‘1 digheid tussen mannen en vrouwen, tussen Zondag 3 juni, 10.00 uur: H. Mis i.s.m. de Rijwielbedevaart Tilburg - Kevelaer m.m.v. het mannenkoor Hart van Brabant. (Mis van Perosi). Ef is een kinderwoorddienst. antwoórdelijkheid en voor meer gelijkwaar- Jgt. overl. ouders Van Dal-Demssen; verj. Huub gewijde en toegewijden. Kapel Park Stanislaus: Zaterdag 2 juni, 17.30 uur: H. Mis met samen zang Geert Bierkens KBO). je j^er^ dat wy zeggen de leiding - haar ogen opent voor de werkelijkheid die aanwezig is en zulke negatieve gevolgen heeft gehad, maar DOPFN dat z*’ °°g za‘ krijgen voor de terechte ver- Zaterdag 9 juni, 16.00 uur: Lisa van Korven lan&ens van de &eloviSen aan de basis” PAGINA 2 mtv -il voor 'PfWOCMZ Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel I: www.moergesteltv.nl; e: lnfo@moergesteltv.nl t: (013) 5131316 Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Kerkstraat 2513 1424 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 tel. 513 0757; ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32513 1008 ma-vrij: 08.00-17.30 uur MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 30 MEI 2012 013 5132774, HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vnjdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep ’’Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 2