QOEF! DAAROM 2012... een tussenbalans 2012 zou het doorbraakjaar zijn waarin ons menselijke bewustzijn fundamente- SCOUTING O KVO Gezocht: leiding JVW Moergestel f Skeeleraars ”De Vennen” vol brengen zware tocht over 100 km! Theaters Oisterwijk Moergestel presenteren Theatergids 2012-2013 Ik doe mee aan de jeugdvakantieweek: Huis voor Zingeving: getroffen door de materiaalproblemen. Al in de Hakim, kinderboekenweekgeschenk schrijf- Emile Nagel, directeur Naam: Adres: Tel:... Mobiel: Mailadres: Leeftijd tijdens JVW: Geboortedatum: www.scoutingmoergestel.nl het bestuur dat u liever met de auto wil. Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Hebben we jou (en je vrienden/vriendinnen) enthousiast gemaakt?! Meld je dan snel aan! Dat kan door onderstaand Houd alvast vrijdagavond 22 juni vrij, dan bespreken we het programma en verdelen we de groepen. Nadere informatie volgt nog in Moergestel Nieuws. .4 ochtenden, 1 hele dag) .5 hele dagen) .5 hele dagen en 1 avond) Bij de foto: De skeeleraars kwamen hand in hand over de finish, v.l.n.r. Jan Ketelaars, Marco van Duijnhoven, Gerrit-Jan Vermeer, John Schepens, Menno Haans en Harry Sonnenschein. «fr ik wil meedoen als groepsleiding aan: O programma A (kinderen van groep 1-2.... O programma B (kinderen van groep 3-4-5. O programma C (kinderen van groep 6-7-8. ROEF HANDBAL Uitslagen: GDJ Roef-GHV 13-1; MCJ Roef- Taxandria 211-15; MBJ Roef-RH V 316-7; DA Roef-GHV 14-16. Programma 2 juni: GDJ 10.00 uur Aristos-Roef9.00 MCJ 10.50 uur Elshout 3-Roef.9.50 MBJ 12.50 uur Mixed-up 2-Roef11.50 De Gemengde-D-jeugd ons jongste team kan evt. kampioen worden. Jammer dat ze niet thuis spelen, maar ik hoop dat supporters meegaan om hen aan te moedigen.Veel succes! Voor alle aktualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een te vinden en te leveren. In deze laatste lezing van het derde seizoen Huis voor Zingeving worden hiervoor ondersteunende inzichten en hulpmiddelen aangereikt. en te krijgen, maakte Gerrit-Jan de 100 km puur op karakter toch vol. De tocht was bovendien bijzonder zwaar door dat iedere ronde over de klinkers in de bebouw de kom van Moergestel en een paar stukken erg ruw asfalt moest worden gereden. De door Imke van der Steen verzorgde pauzes na iedere ronde van vijfentwintig kilometer waren dan ook geen overbodige luxe. De fietsers Jan van Esch, Jos op ’t Hoog, Frank van Hulten, Ad Graumans en Sjef van den Meijdenberg zorgden er voor dat de skeeleraars veilig en met een constante snelheid van twintig kilometer per uur door het verkeer werden geleid. Voor noodgevallen was een volgbus ingezet die werd bestuurd door Bert Haans. Onder grote publieke belangstel ling arriveerden de kilometervreters om onge veer 15.00 uur hand in hand aan de finish op het St. Jansplein. Hier werden zij door kinde ren ontvangen met confetti en bloemenslin gers. boeken stimuleren. Wanneer men voor 1 juli reserveert voor minimaal 4 voorstellingen, krijgt men kaartjes voor een verrassingsvoor- stelling gratis. Reserveringskosten zijn slechts 1,00 per boe king wanneer men via internet boekt en betaalt. Reserveren kan via www.tiliander.com, www. denboogaard.comtelefonisch via 521 7220 of iedere vrijdagavond tussen 18.00 en 20.30 uur aan de theaterbalie in Tiliander, Spoorlaan 82c, Oisterwijk. meer respect, harmonie en liefde met elkaar en met de aarde omgaan. We zijn nu bijna halverwege het roemruchte jaar 2012. Hoever zijn we? Verloopt alles nog volgens 'plan' of moeten we onze ver wachtingen bijstellen? Tijdens zijn lezing ‘Doorbraak in onze evolu tie’ woensdag 30 mei bij het Huis voor Zinge ving neemt Eric Huysmans ons mee op een esoterische ontdekkingstocht door de vele werel den en bewustzijnsvormen die wij in onze evo lutie doorlopen. Wie zijn wij? Wat is de bete kenis van ons leven? Waar komen wij vandaan? Waar zijn wij naar op weg? En wat is de stuwen de kracht achter het leven? Eric houdt zichzelf en ons een kritische spiegel voor met wat deze tijd van transformatie van ons allen vraagt. Het gaat namelijk niet vanzelf. Het is nu meer dan ooit belangrijk ons hart te volgen, fundamen tele keuzes te maken en onze unieke bijdrage strookje in de bus te doen bij Geesje van den Boer, Pr. Margrietstraat 18 of bij Maureen Hekker, Vonderhof 7. Aanmelden via de site kan natuurlijk ook: www.jvwmoergestel.nl Vragen kun je mailen naar: leiding@jvwmoer- gestel.nl. een vastgelopen wiel en sleutelen aan zijn skee lers loste het probleem steeds maar voor even op. Ondanks het feit dat er regelmatig moest worden gestopt om het wiel weer aan het draai- cesvol waren zijn er weer vier voorstellingen geselecteerd waar de dames worden gefêteerd en met een goodie bag naar huis gaan. Een reeks interessante lezingen, georganiseerd door Pleiade en Huis voor zingeving, opent met Peter Faber. Bijzonder in het genre “lite- rair”zijn de dansende dichters en Kitty Cour- bois met ‘Parels van poëzie”. Veel lokale gezelschappen staan op de plan ken in Tiliander en den Boogaard. In het pro gramma 2012-2013 staan uitvoeringen van de muziek verenigingen Asterius, HOO, Mu ziekvereniging Prinses Juliana, Die Naem- loose Speelers, Stichting Musivo, Theater- goep Trappaf, Theatergroep Oisterwijk, Stich- Zin in een week vol leuke activiteiten zoals (bos)spelen, bouwen, uitstapje en lol maken met de jeugd van Moergestel?! Geef je dan nu op als vrijwilliger van de J eugdvakantieweek! Van 6 t/m 10 augustus is het weer JVW met als thema Verleden- Heden- Toekomst. Wil je een groep kinderen begeleiden samen met wat vrienden? Of begeleid je lie ver een spel? Alles kan. Alle hulp is welkom! Ook als je niet de hele week kunt. Iedereen vanaf 14 jaar mag een groep kinderen begeleiden. Ben je 13 en wil je toch helpen? Dan zoeken wij een geschikte taak voor jou! Even kort: 'WaG Vrijwilliger bij JVW Moergestel Wanneer? 6 t/m 10 augustus 2012 Voor wie? Iedereen vanaf 14 jaar. En: Ouders, opa’s en oma’s: ook jullie zijn wel kom! We zijn o.a. nog op zoek naar spelleiding. LET OP:Vrijdag 10 augustus: Afsluitende feestavond voor alle vrijwilligers (met bosspel!) O maandagmiddag O dinsdagmiddag O woensdagmiddag O donderdagmiddag O vrijdagmiddag 'ia Op zondag 20 mei, de slotdag van Moergestel Fietsdorp 2012, hebben Marco van Duijnhoven, Menno Haans, Jan Ketelaars, John Schepens, Harry Sonnenschein en Gerrit-J an Vermeer de skeelertocht over 100 km volbracht. Door de regen en veel modder op de weg werd de tocht een ware slijtageslag. Door de harde regenval in de nacht was het weg dek bij de start om 8.00 uur nog erg nat en moest erg voorzichtig worden gereden. Bij nat wegdek hebben de harde skeelerwieltjes name lijk nauwelijks grip en is de kans op valpartij en erg groot. Bovendien kregen de skeeleraars tijdens de eerste ronde nog te maken met een paar harde buien en waren vooral de wegen rondom Spoordonk erg modderig door het landbouwverkeer. Als gevolg van het water en leuke sport voor hen is, mogen vrijblijvend mee komen trainen.op donderdagavond in de sporthal Stokeind. Voor meer informatie, bel gerust even 513.3103 Franky. Handbal is altijd raak ROEF HONK- EN SOFTBAL Uitslagen: Sb 2: Roef! - Neptunus 4-6; Hb asp: Roef! - Hellevoet Athletics 7-10; Majors: Tilburg - Roef. 12-12; Sb pup 1Roef - Cardi nals 13-6; Hb pup 1: Roef! - PSV 17-5 en 11- 7; Hb pup 2: Roef - Ducks 9-6; Hb asp: Roef! - Ridderkerk Rowdies 11-4; Sb asp: Roef - Braves 4-11Sb 1Robur - Roef! 2-0 en 5-4; Sb 3: Starlights -Roef. 10-12; Sb pup 2: Twins - Roef 8-8. Wedstrijden komende week: Zaterdag 26 mei: Sb 1 14:30 en 16:30u Roefl -DVH Hbpupl: 10:30 en 11:30uRoef-Gryphons Hb asp: 14:00u Roef. - Neptunus 3 Hb pup 2: 10:30u Gryphons - Roef. Maandag 28 mei: Sb 3: 14:00u Condors - Roef. Ik doe samen met:..... Ik ben niet beschikbaar als leiding, maar wil meedoen als: O spelleiding O algemene hulp (Stichting Teut en Techniek) en ben hiervoor beschikbaar op de volgende dag(del)en: O maandag (hele dag) O dinsdag (hele dag) O woensdag (hele dag) O donderdag (hele dag) O vrijdag (hele dag) het Factorium, Muziek theater Nessarose, gaard. Danserswijk, danscentrum Mecaro. Voor de kinderen zijn voorstellingen van o.a. Theaters Oisterwijk Moergestel wil het vroeg- Hakim, kinderboekenweekgeschenk schrijf- hoeken stimuleren Wanneer men voor 1 inli ster Mirjam Oldenhave, de illusionisten Rob I en Emil, Sinterklaas toneelstukken, een kerst- circus en interactief kinderenconcert met de Foekepot. Theaters Oisterwijk Moergestel onderschei den zich in hun programma van andere theaters door een drietal benefietavonden met mooie programmering. Zo komt Laura Fygi op een feestavond die Innerwheel organiseert om van de opbrengst theaterbezoek voor kansarme kin deren mogelijk te maken, in den Boogaard halen o.a. T-Spoon en een aantal tribute bands geld op voor Stichting Sammy en Fontys Jazz Choir treedt op voor StichtingTess. Omdat afgelopen seizoen de Ladies Nights suc- O maandagmorgen O dinsdagmorgen O woensdagmorgen O donderdagmorgen O vrijdagmorgen N.b. Bij deelname aan de JVW ga je akkoord met de mogelijkheid dat een foto van je op de site komt te staan. worden gestopt om het wiel weer aan het draai- Theaters Oisterwijk Moergestel is op vrijdag 11 mei uitgekomen met een gevarieerd nieuw pro- gramma. Een paar grote cabaretiers zoals Guido Weijers, Javier Guzman, Karin Bruers, Leon van de Zanden, Mark van de Veerdonk en Martin Simek zullen het komend seizoen in Tiliander in Oisterwijk spelen. Zij vormen een stevige basis van een programma dat mogelijkheden biedt om een springplank te zijn voor gewel dige nieuwe talenten. Carolien Borger, Dorine Wiersma, Tango Extremo Arnout van den Bosche, Max van de Burg en Jeroen Leenders zijn geweldige artiesten die naam gaan maken. In het genre muziek aandacht voor Ramses, Fanfare, Opera, Tango, Fado en Folk met bij voorbeeld Tango Extremo en Pater Moeskroen. ting Oisterwijks Revue, Toneelgroep De GUO (Groeten Uit Oisterwijk) programmeert Tweede Jeugd, De Ghesellen van den Spele, weer met een zestal folkconcerten in Den Boo- Eric Huysmans begeleidt met zijn bedrijf Sens- Ability mensen in hun persoonlijke, profes sionele en spirituele ontwikkeling. Verder ver taalt Huysmans de soms complexe informatie uit esoterische bronnen en de Maya-kalender naar begrijpelijke taal en schrijft hierover boe- le veranderingen doormaakt die ons lei- ken en artikelen. ‘Doorbraak in onze evolutie’ den naar een toekomst waarin wij met is de titel van zijn nieuwste boek en lezing. Aanvang: 20:00 uur (toegang vanaf 19:30uur). Entree: 10 euro p.p. (incl. koffie). Inschrijven is niet nodig. U vindt het Huis voor Zingeving aan de Kloosterdreef4 en op www.huisvoorzin- de modder begonnen de skeelerwielen al snel gevl te piepen en was van soepel ronddraaien geen sprake meer. Gerrit-J an Vermeer werd het hardst getroffen dnnr de materiaalnroblemen. Al in de eerste ronde van 25 km kreeg hij te maken met KVO nieuws We gaan op dinsdag 29 mei met de KVO naar de H. Eik. Om 19.00 uur is er een dienst met medewerking van ‘Liederenkoor’. We hebben met elkaar afgesproken om 18.00 uur met de fiets vanaf St. Jansplein te vertrekken zodat we op tijd aanwezig kunnen zijn voor deze viering. Op de terugweg drinken we gezellig ergens koffie. Deze is wel voor eigen rekening. Mocht u niet in de gelegenheid zijn om mee te fietsen dan bestaat ook de mogelijkheid om met de auto te gaan, geef even een seintje bij FORTIS, Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268 MOERGESTEL NIEUWS' - WOENSDAG 23 MEI 2012 PAGINA 7

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 7