kom in actie voor AARDBEIEN informatie JOUW favoriete goede doei! Protestantse gemeente Oisterwijk Kinderchib De Schaapskooi Dagelijks heerlijke verse ASPERGES Bedevaart naar St. Gerardus te Wittem DANKBETUIGING WO Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, voor noot!9evallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl I Misintenties 14 dogen PIET EN JEANNE VAN DE WOUW-MEEUS Moergestel, mei 2012 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Denk aan het tijdig inleveren van kopij komend weekend (zie voorpagina) U allemaal hebt ervoor gezorgd dat we een onvergetelijke dag hebben beleefd waar we met veel plezier aan terugdenken. Hartelijk bedankt daarvoor! We willen graag iedereen van harte bedanken voor de belangstelling op de dag van ons gouden huwelijksfeest. De talloze felicitaties, kaarten, bioemen en cadeaus hebben ons werkelijk verrast. Speciaal willen we dankzeggen aan de familie en de buren voor de geweldig mooie versiering. Geschild op bestelling Ook heerlijke ham en sauzen Regelmatig leuke aanbiedingen 27 mei 2012, 10.15 uur, ds. Hester Radstake - Pinksteren Er is creche, kindernevendienst kerk Tweede Pinksterdag 28 mei, 10.00 uur H. Mis met samenzang Kapel Park Stanislaus: Zaterdag 26 mei, 17.30 uur: H. Mis met samen zang Mgd. Riet de Cort-Vugts. Woensdag 30 mei, 19.00 uur: H. Mis met aan dacht voor Maria n Onze Werkgroep Communievoorbereiding Een groep zeer enthousiaste moeders en één papa (mogen er méér worden!) heeft zich inge zet om onze communicanten voor te bereiden op de Eerste H. Communie. Maandenlang heb- Donderdag 24 mei 15.30-16.45 uur De volgende kindermiddag is op donderdag 24 mei van 15.30 tot 16.45 uur in het parochiecentrum. Iedere keer staat er een thema over het geloof centraal. De vorige bij eenkomst zijn we begonnen met onze “zoektocht naar Jozef”. Deze zoektocht zullen we deze middag voortzetten. Ook kinderen die de vorige keer niet zijn geweest, kunnen gewoon aansluiten. Deelname is gratis. MTV Radio Op zondag 27 mei kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presentatie is in handen van Martin Laurenssen. De techniek is in handen van Marcel Oerle- mans. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wak ker met MTV radio. Fam. De Kruijf Lubberstraat 13a SPOORDONK 0499-574413 Richting Heilige Eik DOPEN Eerste Pinksterdag 11.45 uur: Puck Geerts AGENDA Dinsdag 29 mei: Parochiebestuur Woensdag 30 mei: 09.30: Liturgiegroep; avond: doopvoorbereiding HUWELIJK Vrijdag 25 mei, 13.30 uur: Ilsa Rijnen en Hans Wijten. Zaterdag 26 mei, 19.00 uur: H. Mis met sa menzang Verj. Leen Smits; Verj. Drieka en Kees van Dijk-Overdijk; Piëta en Bert Matheuwsen en John van den Hout en overl. familie; Jan Bur gers e.v. Piëta Heijms; verj. Anja Rijnen-Boo- gaers; verj. Gerard Sterke e.v. Toos van de Wouw. Eerste Pinksterdag 27 mei, 10.00 uur H. Mis m.m.v. het gemengd koor Josephus en Christianus van de Wouw en Cor nelia van Haaren; Harrie en Fien van de Meij- denberg-Hendriks; mgd. Riet van Velthoven- Smolders e.v. Frans van Velthoven; overl. ouders Franciscus en Goverdina Vriens-Horrevorts en Anneke Vriens; verj. Sisca van den Biggelaar e.v. Ries van Haaren; verj. en jgt. Adriana op ’t Hoog e.v. Antonius Dekkers; Cornelia en Jo hanna van Gils; verj. Harrie Wolfs e.v. Adriana Denissen en kleinzoon Eric de Laat; verj. Jan Wolfs en Lies de Bresser; jgt. Jans van den Bosch-van Esch e.v. Jan van den Bosch en overl. familie. en jeugd- PINKSTERWEEKEND - JAAR B - Week van 26 mei - 2 juni 2012 Op donderdag 24 mei kunt u vanaf 19.00 uur weer kijken naar een nieuwe MTV-uitzen- ding. Deze week staat het MTV-programma geheel in het teken van Moergestel Fietsdorp, met o.a. - Onthulling beeld; - De start van Max; - Streekproductenmarkt; - Lichtjes- tocht. De uitzending duurt ongeveer een half uur, waarna de uitzending van afgelopen week wordt herhaald. Daarna worden deze items gedurende de avond steeds opnieuw uitge zonden. Op zaterdag 26 mei vanaf 13.00 uur kunt u deze uitzendingen ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kij ken! Het ligt er wat verscholen tussen het groen en de glooiende hellingen aan de voet van de Gulperberg: Wittem. Een kasteel, een paar cafés, een enkele boerderij, wat huizen en een klooster. Een oase van rust in het dal van de Geul, een kilometer of tien onder Valkenburg. Hier bouwden paters Redemptoristen hun klooster en stichtten zij een bedevaartsoord ter ere van hun H. Gerardus. Een ideale plek voor bezinning en gebed. Jaarlijks komen duizenden pelgrims hierheen. Uit alle windstreken, uit omliggende landen. Niet alleen op bedevaartzondagen, maar het hele jaar door. Zelden ben je er alleen. De vele brandende kaarsen getuigen daarvan. Ook vanuit Tilburg en omliggende plaatsen gaat elk jaar een bedevaart naar St. Gerardus in Wittem. Dit jaar is dat op zondag 10 juni a.s. Alle belangstellenden kunnen zich hiervoor opgeven bij onderstaande adressen. De prijs voor deelname is 19,50 euro (kinderen basis school 10,00 euro). Kaartjes zijn verkrijgbaar van 5 t/m 26 mei bij Ria Roosen, Raamackerstraat 8, Moergestel (tel.513 2527). Week voor de Nederlandse Missionaris In de week van 17 t/m 28 mei wordt de Pink- steractie ‘Week Nederlandse Missionaris’ gehou den. Op Eerste Pinksterdag is de collecte voor de missionarissen. Thema dit jaar: Samen de missionaire traditie voortzetten. Openluchtmis Hemelvaart In het kader van Moergestel Fietsdorp was er op Hemelvaartsdag een H. Mis bij de Maria kapel aan de Oisterwijkseweg. En net zoals we gewend zijn op 15 augustus was het ook toen stralend weer. Velen kwamen naar de viering die werd opgeluisterd door Zanggroep Inspira tion samen met leden van gemengd koor Can tate Domino en begeleid door een accordeon. Alleen dankzij de inzet van veel vrijwilligers was het mogelijk om deze mooie en sfeervolle vie ring te verzorgen in het bos achter de kapel. Aan allen die dit mogelijk maakten een woord van dank! Corry Op't Hoog 65 jaar (herhaald bericht) Corry is 65 jaar geworden. Zij blijft, op vrijwil lige basis, koster in onze kerk. Samen met de hulpkosters vormt zij een onmisbaar team bin nen de liturgie in onze parochiekerk. U kunt haar feliciteren na de dienst op Eerste Pinkster dag in het parochiecentrum. Bedevaart Lourdes Als u naar Lourdes wilt gaan dan kunt u aan sluiten bij de volledig verzorgde Lourdesreis van de Lourdesgroep Bisdom Den Bosch. De reis wordt verzorgd door de Org. Limburgse Bedevaarten, een organisatie die al 90 jaar bede vaarten naar Lourdes organiseert. U kunt nog mee op de 8 daagse treinreis van 30 augustus t/m 7 september, vertrek vanuit Den Bosch, en met de 10 daagse busreis van 14 t/m 23 septem ber (de 9e dag is een dag in Parijs), opstap plaats Joannesparochie in Oisterwijk. Meer informatie over beide reizen bij Joke Hoekman, 5216701. Let op: voor beide reizen dient u zich op te geven vóór 15 juni a.s. Catechese in het nieuwe werkjaar 2012 - 2013 In juni beginnen we maandelijks, vanuit de parochie, met gespreksmiddagen in Woon- en Zorgcentrum Park Stanislaus. En er komt nog meer aan catechese aanbod. Vrijwilligersdag Er worden plannen gemaakt voor de vrijwilli gersdag in onze parochie die, zoals afgesproken, om de twee jaar gehouden wordt. Goede ideeën blijven welkom! Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (sect) Vandaag is het Pinksteren, het feest van de Geest. Het is een bijzondere dienst, want we zul len uit één gezien drie mensen dopen! Zowel de moeder als de twee kinderen worden tij dens deze dienst gedoopt. Samen met Joep de Ruiter en Anouk Jonkman en hun kinderen Willem en Cato kijken we uit naar deze dienst. Anouk doet - omdat ze volwassen is - doop op belijdenis. Naast de doop staat deze dienst in het teken van de Geest van Pinksteren. Alhoewel het pinksterfeest veel ongrijpbaar der is dan Kerst en Pasen, is het één van de drie grote feesten van ons Christelijk geloof. Ook niet verwonderlijk; de geest van de Heer komt op de mensen. Zij worden aangeraakt om elkaar te verstaan en de boodschap door te geven. Ook wij zijn aangeraakt door die Geest en mogen het verhaal van God met mensen, het verhaal van Jezus Christus doorgeven. Het is de Geest die leidt. En het is de Geest die waait waarheen hij wil en zo soms op onverwachte momenten in ons leven te voorschijn komt. Soms beseffen we dat pas achteraf. Soms merken we het ter plek ke. Met een couplet van Sytze de Vries: Dit is de dag dat groot eb klein bezield van Geest en leven zijn. De liefde wordt een lopend vuur. Dit is de dag, dit is het uur! Een overweging tussen Hemelvaart en het Pinksterfeest We. houden van ritme”, schreeuwden de kin deren En dat is voor de meesten van ons ook zo. Vaak is ons leven een aangename afwisseling van ups en downs, van werken en ontspannen, van dag en nacht.een cadans waarin we dansend vooruitgaan in ons leven. Maar toch valt dat ritme in ons leven ook wel eens stil, en dan lijkt het alsof er enkel nog downs zijn, dreigt een tegenslag ons helemaal te verlammen. Die ‘tegen’-slagen slaan ons uit ons ritme, uit ons gewone doen. Angst, ver driet en stille tranen zorgen ervoor dat we ons opsluiten, dat we stilvallen en de cadans van ons leven verliezen. Je ziet nog wel hoe anderen dansen en genie ten van de ritmes, je wil eigenlijk wel meedoen maar je zit aan de kant, opgesloten in jezelf en het wordt steeds moeilijker om de stap opnieuw te wagen op de dansvloer van het leven. Zo was het ook met de eerste leerlingen van Jezus. Ze waren in een enorm enthousiasme met Hem meegegaan, ze hadden een nieuw ritme gevonden in Zijn woorden en handelen en dat ritme liet hen niet meer los. Het was een aan stekelijk ritme geweest dat honderden men sen in beweging bracht, een nieuw ritme ook dat hen ongebaande wegen deed gaan. Maar na zijn kruisdood, leek het allemaal een maat voor niks, ontgoocheld, angstig en verlo ren hadden ze zich opgesloten ergens in een bovenzaal in Jeruzalem. Jezus’ ritme zat nog in hun achterhoofd, maar heel, heel ver weg... En toen kwam Pinksteren, als een donderslag bij heldere hemel, als een onweerstaanbaar, bekend ritme dat hen wakker blies. Het ritme van de grote ‘Smid’ het ritme dat je hoort als het ijzer heet is, een ritme waar de vonken van afspringen: de komst van de Geest! ben zij, met veel geduld en trouw, onze com municanten een goede geloofsbasis (samen met de ouders thuis) mee gegeven voor de toekomst. Een degelijk catechetisch project heeft de voor bereiding ondersteund. We mogen terugzien op drie prachtige vieringen. Dank aan jullie grote inzet. We zijn trots op jullie! 0900 332 22 22 Geef Samen F PAGINA 2 VW Agentschap Moerge St. Jansplein 5 in Den Bi Ga je iets speciaals doen? OOK OP ZONDAG OPEN! Kies uit meer dan 2000 goede doelen Meld je aan en start je eigen actie op www.geefsamen.nl Loop je binnenkort een Marathon of een Vierdaagse? Ben je binnenkort jarig of ga je trouwen? Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 5131316 Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Kerkstraat 2513 1424 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 tel. 513 0757; ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32513 1008 ma-vrij: 08.00- 17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vrijdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep ’’Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 |estel loogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur MOERGESTEL NIEUWS' - WOENSDAG 23 MEI 2012 j] r~ 11 voor afroepweekend opgeven.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 2