ALLROUND MAKELAARDIJ Van de EHBO ’Leuke, maar koude start’ van Moergestel Fietsdorp Eerste feest op Brede School Moergestel een feit! ftivav Wij wensen alle Moergestelse deelnemers aan de Oisterwijkse marathon op 20 mei veel succes! Zet 'm op!!! Hollandse lindeboom van familie van Dusseldorp ORGANISATIE RICO SALVETTILOOP i E Wil, Floor en Dirk van Dusseldorp. Lfunda Het is onder meer deze sportieve prestatie waar op Jan Vriens zijn verwachting baseert dat het vanaf Hemelvaartsdag pas echt vlammen wordt met Moergestel Fietsdorp. De komende dagen zijn er louter hoogtepunten met als climax aan staande zondag als de Kennedymars ‘De 80 van Oisterwijk’ wordt verlopen en Moergestel twee keer zal worden gepasseerd door de meer dan duizend deelnemers aan de nieuwe mara thon. Het programma biedt nog veel meer voor gezongen. Speciaal voor de nieuw geboren Brede School Moergestel. De bouw begint al goed vorm te krijgen. Vooral de bewoners van Stanislaus zien er naar uit; zij hebben straks mooi zicht op een open gedeel te van de nieuwe school. Oud en jong ontmoe- Aan het Fien van Dusseldorphof Afgelopen week waren de gebroeders van Dus seldorp, Dirk, Wil en Floor met hun familie, genodigden en belangstellende bewoners van het Fien van Dusseldorp aanwezig, om samen met de kleinkinderen de door de familie ge schonken Hollandse lindeboom symbolisch te overhandigen aan de bewoners en de gemeen schap Moergestel ter herinnering aan hun “moe der Fien”. Floor sprak namens de familie de aan wezigen toe en stond stil bij die frêle vrouw. De boerderij in Moergestel bood een goede plaats voor de onderduikers om aan de machtswellust van de Duitse bezetter te ontsnappen. De in 1905 geboren Johanna Josephine Geise, in Rotterdam op 27 juli 1905 geboren, stierf op 14 maart 1996 in Emmeloord en nu is zij vereeuwigd in een straatnaam in Moergestel. Open brief aan alle verenigingen van Moergestel lid van onze vereniging en dit geeft u het recht (om naar keuze) herhalingslessen te volgen (een overzicht van geplande oefenavonden; wat er behandeld wordt, staat steeds op onze website) voor 5,- (per deelnemer) kan er een oefen avond worden bijgewoond (een overzicht van geplande oefenavonden en wat er behandeld wordt, staat steeds op onze website). Alleen de eerste optie, lid worden van onze vereniging en het succesvol volgen van een opleiding, zal leiden tot meer EHBO-ers voor u en onze vereniging. De andere opties zijn alleen ter algemene informatie en zullen niet leiden tot een diploma EHBO. Er rest ons geen andere keuze meer dan dit u aan te bieden, zodat we samen de toekomst weer optimistisch in kunnen zien, en er op elk gevraagd evenement voldoende EHBO-ers aan wezig kunnen zijn. Indien er onduidelijkheden zijn of als u nade re vragen wilt stellen, zijn wij graag daartoe bereid. Op onze website, onder de noemer be stuur, staan alle relevante gegevens. Bestuur EHBO-ver. St. Christoffel www. ehbomoergestel. nl mee en ze beleefden in Moergestel de dag van hun leven. Een andere voltreffer was de speciale fietsrou te die was uitgezet langs Moergestel Fietsdorp, de Gezinsdag in Oisterwijk en het Streekfeest in Heukelom. De driehonderd routefolders zijn allemaal uitgedeeld. Evenement komt vanaf Hemelvaartsdag pas goed op stoom jong en oud. Kritisch is Jan Vriens over de belangstelling van de jeugd voor deelname aan het juist op hen gerichte fietsspektakel op zaterdagmiddag. Deze bijzondere attractie trok slechts twintig deel nemers. “En we hebben zeshonderd kids aan geschreven”, aldus Jan Vriens. Laaiend enthou siast is hij daarentegen over de door Moergestel- naar Bart Trompenaars en Peter Valkema geor ganiseerde retrotoertocht met oldtimer koers- fietsen. Hieraan dezen circa zestig liefhebbers Een drukte van belang bij de eerste feestelijke gebeurtenis van Brede School Moergestel. De kinderen van Hertog Jan, Graaf van Ursel, Mokido, peuterspeel zaal en de oudere overburen van Stanislaus hadden afgelopen weken druk gete kend. Alle tekeningen werden verzameld en in kokers gestopt. Deze vijf kokers mochten donderdag 10 mei jl. in de bouw van Brede School Moerges tel ‘verstopt’ worden. Het idee erachter is dat met de sloop overtig jaar deze kokers wellicht gevonden worden. Geacht bestuur, Uw vereniging verzoekt ons met regelmaat om aanwezig te zijn als EHBO. De laatste tijd wordt het voor ons hoe langer hoe moeilijker om aan alle aanvragen te voorzien. Het ontbreekt ons aan voldoende vrijwilligers. Tevens stellen wij het op prijs om, indien er een aanvraag tot posten bij ons wordt ingediend, dit minimaal 4 weken voor aanvang datum in te sturen! Indien deze trend zich voorzet, zal de kans bestaan dat we aan uw verzoek niet meer kun nen voldoen. Uw gepland evenement zal dan wellicht niet kunnen plaatsvinden, omdat er wettelijke verplichtingen zijn aan het aantal EHBO-ers dat aanwezig zou moeten zijn. Onderstaand ziet u een drietal mogelijkheden om zelfvoorzienend te zijn en onze positie als EHBO-vereniging te versterken Voor een sterk gereduceerde prijs 75,- per deelnemer) bieden wij u een complete opleiding aan als EHBO-er en bedienen AED. Dit inclu sief 3 jarig lidmaatschap van onze vereniging met de mogelijkheid alle herhalingslessen kun nen volgen. Voor 15,- (per jaar per deelnemer) wordt u LET OP! INRUIL EIGEN WONING MOGELIJK! Guus Moonen geeft de fakkel door aan Max van Kempen. “Ondanks het koude weer een leuke start. Zondagmiddag begon het sociale gebeu ren op het St.-Jansplein op gang te komen.” Kort en goed luidt zo de waardering van voorzitter Jan Vriens van de Stichting Moergestel Fietsdorp voor de start van het voor de vijfde keer gehouden Moergestelse fietsevenement. Hij voegt daar aan toe, dat gelet op het programma, Moergestel Fietsdorp vanaf Hemelvaartsdag pas goed op stoom zal komen. Een eerste positieve in druk deed Jan Vriens op bij de opening op vrijdagavond. Deze trok beduidend meer belangstellenden dan vorig jaar. De opening bestond uit een fakkelceremo- nie waarbij Max van Kempen en Guus Moonen betrokken waren. De negenjarige Max van Kempen gaat de komende dagen fietsen voor Villa Pardoes. I r ten elkaar daar letterlijk. Na afloop werd er nog gezellig nagekletst met een kopje koffie in Stanislaus. PAGINA 5 Foto: Leo Roosen. i i’ -■ [W Tekst/foto's: Judith Fonken-van Gisbergen ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 16 MEI 2012 Op zoek naar ruimte, rust en privacy? Kom kijken en laat u verrassen door deze instapklare, vrijstaande woning!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 5