Bart van Trier beëdigd tot octrooigemachtigde a.s. Vrijdag Lichtjestocht Kapellekes Fietsroute start op Hemelvaartsdag in Moergestel u Moergestel Games 2012 van start T 1 c, DANKBETUIGING DANKBETUIGING Mindful werken PAGINA 3 Succes voor jonge Moergestelnaar CORRY EN WIL VAN DE KAMP-VENMANS Moergestel, mei 2012 Moergestel, mei 2012 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl We willen graag iedereen van harte bedanken voor de belangstelling op de dag van ons gouden huwelijksfeest. De talloze felicitaties, kaarten, bloemen en cadeaus hebben ons werkelijk verrast. U allemaal hebt ervoor gezorgd dat we een onvergefelijke dag hebben beleefd waar we met veel plezier aan terugdenken. Hartelijk bedankt daarvoor! We willen graag iedereen van harte bedanken voor de belangstelling op de dag van ons gouden huwelijksfeest. De talloze felicitaties, kaarten, bloemen en cadeaus hebben ons enorm verrast. Speciaal willen we dankzeggen aan de buurtbewoners voor de prachtige versiering, aan Ingrid, Judith en Lenneke die deze dag voor ons zo bijzonder 'kleur' hebben gegeven en de harmonie voor de 'klinkende' felicitatie. U allemaal hebt ervoor gezorgd dat we een onvergetelijke dag hebben beleefd waar we met veel plezier aan terugdenken. Hartelijk bedankt daarvoor! Seniorenvereniging KBO-Moergestel behartigt uw belangen Speciaal willen we dankzeggen aan de buurtbewoners voor de geweldig mooie versiering, pastor Theo te Wierik en Kerkkoor 'Cantate Domino' voor de buitengewoon sfeervolle viering in de kerk. Na deze studies gaat hij werken bij een octrooi- bureau; op dit moment is dat bij Allied Patents BV in Utrecht. De voorwaarden om Nederlands octrooigemachtigde te worden zijn o.a. een afgeronde technische universitaire opleiding, drie jaar werkervaring als octrooigemachtigde in opleiding en een afgeronde studie Nederlands octrooigemachtigde. Op dit moment is Bart bezig met de opleiding tot Europees octrooigemachtigde. HARRIE EN MIEN WOLFS-KOUWENBERG Kinderen en kleinkinderen Op donderdag 17 mei, Hemelvaartsdag, kan vanuit Moergestel worden deelgenomen aan een Kapellekes Fietsroute. Deze fietsroute met een lengte van 46 kilometer voert langs zes tien kapellen en andere kleine religieuze monumenten. In het routeboekje staan deskundi ge informatie en foto’s bij alle objecten. De Kapellekes Fietsroute is uitgezet door Paul Spapens, kenner van de Brabantse volksdevotie. De interessante fietsroute is een van de vele onder delen van Moergestel Fietsdorp. Dit grootste fietsfeest van Nederland duurt nog tot en met aanstaande zondag. verkiest of met een klein groepje. Wie gezamenlijk wil gaan wordt tijdig op het St. Jansplein bij den Boogaard verwacht, zodat we om 13.30 uur op de fiets kunnen stappen. De auto’s vertrekken v.a. ‘t plein om 14.00 u. Mocht het weer erg slecht zijn, dan gaan we allemaal per auto, zo stellen we voor. Wie wil, kan na de viering mee naar de Nach tegaal, een uitspanning vlak bij de kapel voor een kop koffie aangeboden door de KBO. Er zijn geen kosten verbonden aan de Maria- viering. Moergestel Fietsdorp met Openluchtmis, Streekproductenmarkt en Lichtjestocht Huis voor Zingeving: Morgen, Hemelvaartsdag, is het weer zover. Voor de 3de keer in successie organiseren C.V de Durdraaiers weer de Moergestel Ga mes. Deze mix van sport en spel vindt plaats op het evenemententerrein tegenover party- boerderij ’t Draaiboompje. Een door Aart van Woensel gemaakt aquarel van de Mariagrot van Baarschot. De Kapellekes Fiets route komt langs deze bijzondere kapel die door de inwoners is gebouwd om Maria te bedanken dat het gehucht tamelijk ongeschonden door de oorlog is gekomen. Bedevaart naar de H. Eik in Oirschot op dinsdag 22 mei Op dinsdag 22 mei a.s. in de Mariamaand houdt KBO-Moergestel een Mariaviering in de kapel van de Heilige Eik in Oirschot. Pastor Theo te Wierik msc gaat voor in de Eucharistieviering. Programma en afspraken voor de bedevaart: Om 14.30 uur is de Mariaviering in de kapel. U kunt op eigen gelegenheid gaan, als u dat Merken- en Modellenbureau en bij het Euro pees Merkenbureau. In sa-menwerking met collega-gemachtigden in andere landen zorgt hij tevens voor doeltreffende bescherming voor landen buiten Europa. In de praktijk onderzoekt de octrooigemach tigde allereerst of bescherming van een idee zinvol en haalbaar is. Bovendien adviseert hij over de aangewezen vorm van bescherming en gaat hij - samen met de opdrachtgever - na in welke landen bescherming nodig is. Octrooigemachtigden kunnen ook de gel digheid van octrooiaanvragen, octrooien, merk- en modelregistraties van concurren ten onderzoeken en hierover een gefundeerd advies uitbrengen. Opdrachtgevers komen zo te weten welke kennis en ideeën door con currenten zijn beschermd. Zij kunnen zo voorkomen dat zij onbedoeld in conflict komen met bestaande rechten van anderen. groepen. Het slotprogramma richt zich met nadruk op het hele gezin. Alle activiteiten van Moergestel Fietsdorp zijn gratis. Afgelopen dinsdag 8 mei is Moergestelnaar Bart van Trier, Past. Janssenstraat 2, in Rijswijk beëidigd tot Nederlands octrooigemachtigde (zie kader). Bart is in Moergestel geboren op 5 juli 1983. Na de Graaf van Urselschool doorlopen te hebben gaat hij naar het Odulphuslyceum in Tilburg om er zijn Havodiploma te halen. Bart gaat vervolgens de studie Technische Natuurkunde doen op de Fontys in Eindhoven. Hierna stu deerde hij af op de TU Eindhoven in de rich ting Biomedische Wetenschappen. Werken met meer rust en meer aandacht... vanuit een eeuwenoude traditie. Dat is het doel van de kennismakingsworkshop ‘Mind ful werken’ door Dorie Lommatzsch woens dag 23 mei a.s. bij het Huis voor Zingeving. Dorie Lommatzsch geeft sinds 1998 in haar Praktijk voor Open Bewustzijn in Tilburg les in meditatie op boeddhistische grondslag. Ze begeleidde al talloze basis-, vervolg- en jaargroe pen vanuit mindfulness-meditatie. Ook bege leidt Dorle mensen individueel vanuit de boed dhistische psychologie. Sinds 2010 geeft zij lei ding aan de tweejarige opleiding tot Mindful Coach. In mei 2011 verscheen haar boek 'Op zoek naar jezelf - Basisboek en werkboek voor mindfulness' bij uitgeverij Asoka. In de workshop ‘Mindful werken’ laat Dorle Lommatzsch je ontdekken hoe je mindfulness met je werk kunt verbinden. Je maakt kennis met de eenvoud en doeltreffendheid van mind fulness, een training in open, vriendelijke en niet-oordelende aandacht. De eerste stap is om deze basishouding op jezelf toe te passen. Van daaruit onderzoek je wat mindfulness kan bete kenen in je werk, in het omgaan met collega's, teamleden, klanten en cliënten, of in het omgaan met werkdruk en werkstress. Tenslotte ga je naar huis met een praktische, eenvoudige werk vorm, die je direct op je werk kunt toepassen. Aanvang: 19:30 uur. Entree: 25 euro p.p. (incl. koffie). Inschrijven kan via mail: welkom@huis voorzingeving.nl, of telefonisch: 06-1430 6565. DE OCTROOIGEMACHTIGDE De octrooigemachtigde is een onafhanke lijk, wettelijk bevoegd specialist op het ter rein van octrooien, merken en modellen. Als beëdigd deskundige werkt een octrooige machtigde in een vertrouwensrelatie met de opdrachtgever en garandeert hij absolute geheimhouding. De octrooigemachtigde heeft zowel een academische technische oplei ding als een gerichte juridische opleiding gevolgd. Daardoor heeft hij kijk op de tech nische aspecten van vindingen en is hij ver trouwd met alle juridische procedures om vin dingen en ideeën te beschermen. De octrooigemachtigde adviseert over een effectieve bescherming van kennis, produc ten en ideeën. Hij treedt op namens zijn cliënt en verzorgt de procedures voor het verkrijgen en in stand houden van bescher ming bij het Octrooicentrum Nederland, bij het Europees Octrooibureau, bij het Benelux Vanaf 12.30 uur zullen vele teams strijden om de Moergestel Games titel van het jaar 2012. De organisatie is er weer in geslaagd om diverse games op het programma te zetten, welke garant zullen staan voor weer een sensationele editie. We mogen nog niet alles verklappen maar het zeer succesvolle eier-rugby van de vorige edi tie en het levend voetbalspel zullen dit jaar wederom niet ontbreken op het programma van deze titanenstrijd. Nieuwsgierig naar de andere games, kom gerust een kijkje nemen. ne religieuze monumenten in de Kempen. Op Hemelvaartsdag en de dagen daarna is er nog veel meer te doen in het kader van Moerges tel Fietsdorp. Om 11.00 uur op Hemelvaartsdag is er een mis in de openlucht achter het kapel letje langs de weg van Moergestel naar Oister- wijk. Eveneens om 11.00 uur opent op het St.- Jansplein een streekproductenmarkt. ’s Middag zijn er onder meer optredens van fietsacroba- ten. Een aanrader om naar te komen kijken of even tueel aan mee te doen is de Lichtjestocht. Op vrijdagavond vanaf 21.30 uur trekken versier de en verlichte fietsen door Moergestel. Prachtig om te zien. Op de slotdag (zondag) zijn er talrijke fietsac- tiviteiten en meerdere optredens van muziek- Uiteraard hopen we dit jaar weer op een grote opkomst van het publiek zodat we er met zijn allen weer een geslaagde dag van kunnen maken. Na de sluiting is er weer een afterpar- ty van de Moergestel Games in partyboerderij 't Draaiboompje. Kortom, er staat ons weer een geweldige dag te wachten die weer bol zal staan van plezier en vooral gezelligheid. De Kapellekes Fietsroute start vanaf 12.30 uur op het St.-Jansplein in Moergestel. Hier is de route voor twee euro verkrijgbaar. Bij het bepa len van de afstand is rekening gehouden met de mogelijkheden van elektrische fietsen. Vorig jaar is voor de eerste keer een Kapellekes Fiets route uitgezet en deze wordt nu wegens succes geprolongeerd. De deelnemers bezoeken klei- MS t Hemelvaartsdag 17 mei bij 't Draaiboompje Vrijdag 18 mei is de traditionele lichtjestocht. Dit jaar op een korter en ander parcours. Het ver trek is om 21.30 uur op het St. Jansplein en de tocht is ongeveer 8 km voornamelijk door de bebouwde kom: Raadhuisstraat, Oirschotseweg, Heiligenboom, Stokske, Oostelvoortjes, Herengoedstraat, Kerkstraat, Schoolstraat, Krijtestraat, Scheerman, Pr. Margrietstraat, Rootven en tenslotte aankomst St. Jansplein. Op het kaartje kunt u de route zien. Wij roepen iedereen op om mee te fietsen en de fiets leuk te verlichten. Er zijn schitterende prij zen te verdienen voor het mooist verlichte huis (75 euro), mooiste fiets (50 euro), meest ludiek kinderfiets (2x 50 euro) en grootse wagen (75 euro). Kortom, doe mee! Het bestuur van Moergestel Fietsdorp ■MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 16 MEI 2012 ’-W’M r T Tai' i 1 I I MNMMMMN

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 3