Informatie CWM SP Mis DANKWOORD (013) 513 1504 Protestantse gemeente Oisterwijk Kinderclub De Schaapskooi Met een familiebericht buro76@planet.nl Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken. Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: ƒ7 JfiHrMTWMWK Will Pellis r# 80 jj MTV Radio Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.porocliienioergestel.nl Misintenties 14 dagen voor afroepweekend opgeven. 0900 332 22 22 PAGINA 2 Moergestel, mei 2012. Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (sect.) In de aanloop naar Koninginnedag 2012 werd ik vrijdag 27 april aangenaam verrast met een Koninklijke Onderscheiding. Bovendien voel ik me uitermate vereerd met de stroom van felicitaties, die ik daarop van alle kanten mocht ontvangen. C>e gelukwensen waren erg divers: hartelijke ontmoetingen, telefoontjes, persoonlijke berichten via e-mail en sms, een groot aantal kaarten, brieven, een bloemenschat en fijne flessen drank. Voor al deze gebaren van genegenheid ben ik iedereen ontzettend dankbaar. Ik wil in dit woord van dank zeker ook betrekken alle personen, die in welke vorm dan ook ertoe hebben bijgedragen dat dit feestelijk gebeuren heeft kunnen plaatsvinden: van voordracht en alle voorbereiding tot en met de ceremoniële bijeenkomst, zoals deze door de gemeente Oisterwijk is georganiseerd. Ik had nooit verwacht dat de toekenning van een Koninklijke Onderscheiding zo'n prettige en bijzondere indruk op me zou achterlaten. Daarom nogmaals intens bedankt! 20 mei 2012,10.15 uur, ds. Bart Baak Er is creche en kindemevendienst Na afloop van de dienst kunt u brieven schrij ven voor Amnesty International. De brief gaat naar Saudi-Arabie waar Khaled al-Johani opge pakt is na het geven van een interview met de BBC. Amnesty beschouwt hem als een gewe- tensgevangene. Kapel Park Stanislaus: Zaterdag 19 mei, 17.30 uur: H. Mis met samen zang Woensdag 23 mei, 19.00 uur: H. Mis met spe ciale aandacht voor Maria Week voor de Nederlandse Missionaris In de week van 17 t/m 28 mei wordt de Pink- steractie ‘Week Nederlandse Missionaris’ ge houden. Op Eerste Pinksterdag is de collecte voor de missionarissen. Thema dit jaar: Samen de missionaire traditie voortzetten. Meimaand - Mariamaand In alle vieringen in parochiekerk en kapel Park Stanislaus wordt aandacht besteed aan de Meimaand. De vieringen op de woensdagavond staan speciaal in het teken van Maria. Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 5131316 AGENDA 20 mei 14.00 uur Fietstocht; 15.00 uur Concert van La Rosa de Maastricht: Joodse volksmu ziek. Vrijwillige bijdrage na afloop. 22 mei 19.30 uur Kerkenraadsvergadering 7e ZONDAG VAN PASEN - JAAR B - Week van 12 -19 mei 2012 AGENDA Dinsdag 22 mei, 14.30 uur H. Mis in de kapel van de H. Eik (KBO). HUWELIJK Vrijdag 18 mei, 14.00 uur: Huwelijksviering Bart van Baartwijk en Joyce Rokven. Vrijdag 25 mei, 13.30 uur: Ilsa Rijnen en Hans Wijten. De Hoefkens 13 5066 BX Moergestel Donderdag 24 mei, 15.30-16.45: Kinderclub “De Schaapskooi”. PAROCHIECENTRUM GESLOTEN Vanwege het Hemelvaartweekend zal het paro chiecentrum gesloten zijn op donderdag 17 en vrijdag 18 mei en ook het secretariaat zal niet bereikbaar zijn. Wilt u a.u.b. hiermee rekening houden als u misintenties heeft voor het Pink sterweekend van 26/27 mei. Catechese in het nieuwe werkjaar 2012 - 2013 Een goede catechese is onmisbaar in een leven dige parochiegemeenschap. Daarom gaan we door in het nieuwe werkjaar met een nieuw aanbod. Er is al een eerste overleg geweest met leden van de Werkgroep Eerste H. Communie. Waarschijnlijk komt er een nieuwe opzet om Zondag Exaudi, zondag hoort, maar ook de zondag van de weeskinderen. De zondag tus sen Hemelvaart en Pinksteren. Wezenzondag genoemd omdat Jezus in Johannes 14:18 belooft dat hij de leerlingen niet als wezen achter zal laten. Op Hemelvaart is Hij van de leerlingen weggegaan, met Pinksteren komt zijn Geest terug, daar tussen voelen de leerlingen zich wees. De lezing die op het rooster staat is Johannes 17 14-26. De alternatieve lezing komt uit Han delingen 112-26. Het is het deel voor de komst van de Heilige Geest. De leerlingen zijn niet meer compleet na het verraad van Judas. Er moet een twaalfde bij komen. De keuze is uit Josef Barsabbas, Justus als bijnaam en Mattias. De keuze valt op Mattias. In heel de bijbel komt hij verder niet meer voor, maar het was toch belangrijk dat er een twaalfde apostel kwam. Twaalf is een symbolisch getal, het wijst terug naar de 12 stammen van Israël. Dat Jezus twaalf apostelen koos, was omdat dit het her stel van het Godsvolk aanduidt. Zaterdag 19 mei, 19.00 uur: H. Mis met sa menzang Verj. Cisca van Haaren-van den Biggelaar; trouwdag Ria Oerlemans-Brans e.v. Adrie Oer- lemans; overl. ouders Op ’t Hoog-Sterke, doch ter, zonen en schoonzonen. Hemelvaartsdag - donderdag 17 mei Om 11.00 uur is de H. Mis in het bos bij de Mariakapel aan de Oisterwijkseweg m.m.v. Zanggroep Inspiration en met ondersteuning van leden van het gemengd koor. Het thema is de Hemelvaart van Jezus en natuurlijk is er aandacht voor Maria. Deze H. Mis is in het kader van “Moergestel Fietsdorp”. Bij slecht weer luiden de klokken om 10.00 uur en zal de viering vervolgens in de parochiekerk plaats vinden om 11.00 uur. In het kader van Moergestel Fietsdorp wordt op zondag 20 mei het wekelijkse ZM live uitgezonden vanaf het St. Jans- plein. Van 10.00-12.00 uur kunt u luiste ren naar actueel Fietsdorp-nieuws, afgewis seld met heel veel leuke muziek. De presentatie is in handen van Ron Her- mus en Corné Schoenmaker. De techniek is in handen van John Steijger. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wak ker met MTV radio. Donderdag 24 mei 15.30-16.45 uur De volgende kindermiddag is op donderdag 24 mei van 15.30 tot 16.45 uur in het parochiecentrum. Iedere keer staat er een thema over het geloof centraal. De vorige bij eenkomst zijn we begonnen met onze “zoektocht naar Jozef”. Deze zoektocht zullen we deze middag voortzetten. Ook kinderen die de vorige keer niet zijn geweest, kunnen gewoon aansluiten. Deelname is gratis. Op donderdag 17 mei (Hemelvaartsdag) kunt u vanaf 19.00 uur weer kijken naar een nieuwe MTV-uitzending. Deze week staat het MTV-programma voor een deel in het teken van Moergestel Fietsdorp,met o.a. -Opening; - Moergestel Zingt; - Uitreiking Vrijwilligersprijs; - Komtoer. De uitzending duurt ongeveer een half uur, waarna de uitzending van afgelopen week wordt herhaald. Daarna worden deze items gedurende de avond steeds opnieuw uitge zonden. Op zaterdag 19 mei vanaf 13.00 uur, kunt u deze uitzendingen ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kij ken! KERKSCHOONMAAK Het blijkt lastig te zijn om iemand te vinden die onze kerk wil schoonmaken. Corry, de kos ter, is nu 65 jaar en ze wil dit, na 15 jaar, liever niet meer doen. Mogelijk heeft iemand een goede oplossing. Nog mooier zou het zijn wan neer er een vrijwilligersclubje van vrouwen en mannen ontstaat die, in onderling overleg, deze klus gaat klaren. Het bespaart de parochie geld en het kan ook leuk en gezellig zijn.is de erva ring van diverse parochies. Vrijwilligersdag Er worden plannen gemaakt voor de vrijwilli gersdag in onze parochie die, zoals afgesproken, om de twee jaar gehouden wordt. Goede ideeën blijven welkom! Meeleven met de Fraters van Tilburg Graag willen wij, de Elimcommuniteit (Schip- hollaan 30 - Tilburg), onder de aandacht bren gen dat het voor jonge mensen mogelijk is om hier te komen wonen. Het gaat ons om jonge mensen die als huisgenoot mee willen leven. Dit houdt in: zoveel mogelijk met de communiteit mee-eten; zoveel mogelijk deelnemen aan rnor- gen-/avondgebed en eucharistievieringen; zo veel mogelijk ’s avonds deelnemen aan de ‘recre atie’ (gezellig bij elkaar zijn); soms meedoen aan andere activiteiten, bijvoorbeeld Sinterklaas of dagje uit in de zomer. ‘Zoveel mogelijk’ bete kent: rekening houdend met de dag- en week- structuur van iemand die komt inwonen. Altijd aanwezig zijn is niet mogelijk, maar van de andere kan, als iemand bijna altijd weg is, is van deelname aan religieus gemeenschapsleven geen sprake. We denken dat het voor sommige jonge men sen interessant kan zijn om kennis te maken met religieus gemeenschapsleven. Daarbij is ook bredere oriëntatie op religieus gebied moge lijk, bijvoorbeeld onze congregatie internatio naal, maar ook via onze contacten. Ons gaat het erom dat we, toekomstgericht, jonge mensen willen laten ervaren hoe religieus leven van onze ‘kleur’ eruit ziet. Natuurlijk is iedere ver sterking van onze communiteit zeer welkom. We denken dat er zo een win-win-situatie kan ontstaan voor een geïnteresseerde en voor ons. We hebben het begrip ‘jong’ niet precies om schreven. Het mag gaan om jongeren vanaf een jaar of 18, bijvoorbeeld studenten maar ook degenen die hun opleiding hebben afgerond en werken. Daarnaast denken we aan de ‘wat oude re jongeren’, dertigers en zelfs veertigers. Mogelijk spreekt u wel eens mensen die op zoek zijn naar zo’n mogelijkheid om mee te leven in een religieuze communiteit. U mag hen dan op Elim attenderen en met ons in contact brengen, als u dat een goed idee voor die per soon lijkt. Mocht u nog vragen hebben of er gewoon eens over willen praten dan kunt u contact opnemen met Paul Damen, frater CMM, 46 38 505. KERKVERSIERING Tonnie Bierkens is, om heel begrijpelijke rede nen, gestopt als coördinator van de bloemsier- groep. We zoeken een nieuwe coördinator. Binnen de werkgroep is er niemand die deze taak erbij kan doen. Wie heeft interesse? Neem contact op met het secretariaat. Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Kerkstraat 2513 1424 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 tel. 513 0757; ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur CORRY OP ’T HOOG 65 JAAR Corry op ’t Hoog is deze maand 65 jaar gewor den. Zij blijft koster in onze kerk, maar nu op vrijwillige basis. Samen met de hulpkosters vormt zij een onmisbaar team binnen de litur gie in onze parochiekerk. Het parochiebestuur wil Corry bedanken voor 15 jaar trouwe dienst. Op Eerste Pinksterdag is er gelegenheid om haar te feliciteren na de dienst van 10.00 uur in het parochiecentrum. Iedereen is van harte welkom. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 16 MEI 2012 ouders meer bij de voorbereiding te betrekken en daarmee ontvangen ouders ook (weer) een stukje kennis over de H. Mis en over ‘kerk zijn’ met elkaar. Van de avonden gaan we daarbij mis schien over naar de zondagochtenden omdat de ervaring leert dat ouders dit een geschiktere tijd vinden. Het gaat allemaal nog uitgewerkt wor den en het moet met meerderen besproken worden. U hoort of leest hier nog over. In juni beginnen we maandelijks, vanuit de parochie, met gespreksmiddagen in Woon- en Zorgcentrum Park Stanislaus. En er komt nog meer aan catechese aanbod. Donderdag 17 mei, Hemelvaartsdag, 11.00 uur: H. Mis in het bos bij de Mariakapel aan de Oisterwijkseweg (zie ook hieronder) Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 WV Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur Zondag 20 mei, 9.30 en 11.30 uur: Communie vieringen m.m.v. het kinderkoor de St. Jans- zangertjes Intenties voor beide vieringen: Riet Derksen-Den Otter, oma van Gijs Derksen; Maria van Aarle-Smits, oma van Rick van Aarle en tevens voor Toos de Kruijf-van de Wouw; Annie van de Schoot-Vingerhoets, oma van Guus van Hoof; Maddy van Dijck, tante van Dot van Dijck; Gré en Willem Nouwen en Lucia van Haaren-Spaninks, oma’s en opa van Sarah Nouwen; Wim Vugts, opa van Niels en Anne-Mae Versleden; Henk van Spaandonk, opa van Gijs van Zon; Kees Wolfs, opa van Luc Backx; Cees en Tiny op ’t Hoog-Oerlemans, opa en oma van Ymke Meuwissen; Niek Bee- rens en Monique Beerens, opa en tante van Joes Veeke; Jan van der Loo, opa van Elle van der Loo; Felix van Vugt, opa van Sanne van Vugt; Piet Poirters, opa van Syb van Gisbergen. HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d. Maandag t/m vnjdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep "Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 2