SCOUTING WAAROM Moergestelse vrijwilligersprijs voor De Zonnebloem Moergestel Toon Builens koninklijk onderscheiden Indonesische catering Heerlijke satés tot rijsttafels Tel. 013 211 42 50 www.Qulinair.nl Aphrodite t F Kopij aanleveren i.v.m. Pinksteren Oisterwijk Vakantieweek Rode Kruis 2 u Weekblad voor Moergestel niet meer weg te denken. Uw Gemeente;üeuws op www.oisterwijk.nl Burgemeester Hans Janssen: ‘Al ruim twintig jaar een belangrijke bijdrage aan de samenleving’ De inlevertijden voor deze krant van woensdag 30 mei zijn aangepast i.v.m. Pinksteren. ken, zoals Lies Janssen, Riet Janssen, Lies de Laat, Leo Boogaers (penningmeester) en Sya Linssen. WOENSDAG 16 MEI 2012 37e JAARGANG Nr. 1662 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 ADVERTENTIES Advertentie-opdrachten en materiaal (ook Zoekertjes!) mogen worden ingeleverd tot zaterdag 26 mei 12.00 uur. Burgemeester Hans Janssen huldigt de vrijwilligers van De Zonnebloem Moergestel. Rechts heeft voorzitter Sya Linssen het beeldje van de ‘Gèèselse Reus’ in de hand. De Moergestelse vrijwilligersprijs 2011 is zaterdagavond tijdens Moergestel Zingt uitgereikt aan De Zonnebloem Moergestel. Burgemeester Hans Janssen overhan digde een bronzen beeldje van de Moergestelse reuzin Ermelindis en een cheque van 250 euro aan voorzitter Sya Linssen van de Moergestelse afdeling van De Zonnebloem. “Al ruim twintig jaar leveren jullie een belangrijke bijdrage aan de samenleving”, stak de burgemeester de loftrompet over de ongeveer twintig vrij willigers. Het was voor de twaalfde keer dat de Moergestelse vrijwilligersprijs onder auspiciën van de Stichting WieKentKunst werd toegekend. “Verrassend”, aldus voorzitter Sya Linssen. Ze beloofde meteen de door de gemeente ter beschikking gestelde cheque van 250 euro toe te laten komen aan ‘onze gasten’. Daarmee doelde ze op de Moergestelnaren waarvoor De Zonnebloem zich belangeloos inzet. Daarmee werd in 1990 begonnen. Vanaf het eerste begin zijn er nog 3 vrijwilligers actief, te weten Corrie van de Loo, Joke van Beers en Petra Verheijen. Maar ook anderen zijn al jarenlang betrok- Een van de kerntaken van de Zonnebloem is het afleggen van bezoeken aan mensen die er uit zichzelf niet snel op uittrekken. Dit biedt steun, afleiding en een goed ge sprek. Verder worden er tal van groepsacti viteiten georganiseerd. Denk hierbij aan een boottocht door de Biesbosch, een bezoek aan de Mariahoeve in Heesch. Andere acti viteiten zijn een bezoek aan de H. Eik in Oirschot in de maand mei. Op woensdag 23 mei 2012 zal daar door Theo te Wierik weer de H.Mis worden gedaan. In juni vindt een bezoek plaats aan de Floriade in Limburg. De busuitstapjes behoren tot de toppers van het jaarprogramma. Naast een kleine eigen bijdrage van de deelnemers worden de kos ten betaald uit sponsoring en de Nationale Lotenverkoop. Donderdag 12 mei jl. is aan Toon Bui lens (63) wonende aan het Vooskerbos 36a een Koninklijke Onderscheiding uitgereikt. Toon werd benoemd tot Rid der in de Orde van Oranje-Nassau. Fiets kopen of laten repareren wanneer het u uitkomt! Bel voor een afspraak 06-13180813 SCHEPEN& TWEEWIELERS De Nationale Vereniging de Zonnebloem is een landelijke vrijwilligersorganisatie. De onge veer 40.000 vrijwilligers zetten zich in voor mensen met een ziekte of handicap of die beperkt zijn door hun leeftijd. De landelijke organisatie is in 1949 opgericht in een tijd waarin saamhorigheid nog een wezensken merk was van Nederland. Toen een land in wederopbouw na de oorlog. Bezien in de lan delijke historie was de oprichting van De Zonnebloem Moergestel in 1990 betrekkelijk laat. Daarvóór was zoiets in Moergestel niet nodig, buren sprongen in als dat nodig was. De zogenoemde Burenplicht. Burenhulp en ande re vormen van elkaar helpen zijn in Moergestel zeer lang onaangetast gebleven. Het is nog steeds een van de krachten in Moergestel, al is De Zonnebloem in de veranderende tijden Nederlandse Rode Kruis afdeling Oisterwijk- Haaren heeft onlangs aan negen gasten een onvergetelijke en onbezorgde vakantie kunnen bieden in de vakantiebungalow in Someren. Deze bungalow is geheel ingericht om als va kantieverblijf te dienen voor mensen met een lichamelijke beperking, waarbij begeleiding en verpleging door vrijwilligers worden ver zorgd. In de directe omgeving werden een bezoek gebracht aan het Klok Peelmuseum in Asten en een excursie in Overloon. De woensdag avond werd muzikaal opgeluisterd door het koor de Molenzangers uit Oisterwijk, waarbij door de gasten uitbundig werd meegezongen. De week werd afgesloten met een uitgebreid diner. Heeft u ook zin in een vakantie met het Rode Kruis en denkt u tot de doelgroep te behoren, voor andere accommodaties later dit jaar en voor de bungalow in 2013, neem dan contact op met C. Schuurmans, tel. 0411-641096. REDACTIONEEL Alle gewone kopij voor de krant dient bij ons binnen te zijn a.s. vrijdag 25 mei 12.00 uur. Alle teksten die later worden aangeleverd kunnen we niet meer plaat sen in de krant van woensdag 30 mei. Toon Builens. Burgemeester Hans Janssen reikte aan hem de betreffende Koninklijke Onderscheiding uit aan het einde van de Algemene Ledenver gadering van de FOV (Federatie Onderlinge Verzekeringsmaatschappijen waarvan Toon voorzitter is) in Amerongen. Deze onderscheiding kwam hem niet alleen toe wegens het voorzitterschap van de FOV maar ook vanwege zijn vele verdiensten op het gebied van micro- en andersoortige verzekeringen in ontwikkelingslanden. Uit zijn vele activiteiten lichten we de volgende opsomming. Hij is al vanaf 1978 intensief betrokken bij kennisontwikkeling en het onderwijs voor ver zekeringen. In 1978 is hij gestart als docent en als lid van de Commissie Cursusorganisatie van de Tilburgse Assurantieclub. Sindsdien heeft hij vele cursussen (voor ves- tigingsdiploma’s en voor specifiek branche- onderricht) georganiseerd en gegeven voor onder meer de Tilburgse Assurantie Club, de Meierijsche Assurantieclub, Assurantieclub Het Markiezaat, de Assurantieclubs Limburg Noord en Limburg Zuid, maar ook voor enke le grote instellingen in en buiten Nederland. Hij is daarnaast als cursusredacteur betrok ken geweest bij algemene verzekeringscursus- sen en bij specifieke branchecursussen. Als examensurveillant, examenvoorzitter en -cor rector is hij voor de Stichting Examens Assu- rantiebedrijf heeft hij gedurende een groot aantal jaren meegewerkt aan de toetsing en kwaliteitsbewaking van de vakontwikkeling voor verzekeringen. Sinds enkele jaren is hij lid van de Beroepscommissie Wet Toezicht Fi nanciële Dienstverlening, waarin beroepszaken over examen inering van verzekeringscursus- sen worden behandeld. Gedurende zijn profes sionele loopbaan bij Interpolis en Achmea heeft de heer Builens vele onderzoeken naar vernieuwingen en verbeteringen bij (her-) ver zekeringen door aan universiteiten en hoge scholen verbonden studenten mogelijk ge maakt en begeleid. Daarnaast vervult en vervulde hij talloze be- stuurs- en nevenfuncties in zijn omvangrijke werkgebied. Ij - -- - 'O Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur gemeente ws Reparatie - Verkoop - Verhuur Mt*-,

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 1