Moergestel Games 2012 weer in aantocht! Actie ’zwemkaart’ door Charitas Eetpunt Thebe Park Stanislaus Park Stanislaus en KBO-Moergestel brengen het eetpunt onder uw aandacht. Tafelvrienden van Jeugdvakantie week Moergestel organiseert ’’Bourgonisch Buiten u Rondleiding Joodse begraafplaats 5? achternaam: achternaam: achternaam: achternaam: achternaam: achternaam: achternaam: Ga voor meer informatie naar de site: www. voorendoormoergestel.nl. Deze site kunt u ook gebruiken voor aanmeldingen voor deze avond, via de contactpagina. Op deze pagina kunt u vermelden met hoeveel personen u wilt komen (minimaal voor 4 personen inschrij ven) en met wie. De kosten bedragen 100,00 per persoon, all-inclusive. Reageer snel, want “vol is vol” (max. 60 deelnemers). Ouders (alleen bij kinderen t/m 12 jaar): l.voornaam:achternaam: geboortedatum: 2.voornaam: geboortedatum: i Kinderen: l.voornaam: geboortedatum: 2.voornaam: geboortedatum: 3.voornaam: geboortedatum: i 4.voornaam: i geboortedatum: 5.voornaam: geboortedatum: 6.voornaam: geboortedatum: Dit formulier is ingevuld door: Naam: Straat: Postcode plaats: Telefoonnummer: PASFOTO’SAls u geen pasfoto’s meer over hebt van eerdere acties en dus ook een tegoed- Donderdag 17 mei a.s. bij partyboerderij 't Draaiboompje ke pas is 10,- die u na inlevering van de pas terugkrijgt. De maaltijd kost met de pas 8,- per middag. Wilt u geen gebruik maken van de pas, dan rekent u af aan de kassa tegen 8,50 per keer. Hebt u recht op bijzondere bijstand, dan kunt u in aanmerking komen voor een tegemoetko ming via de gemeentelijke subsidieregeling. Daartoe neemt u contact op met het zorgloket van de gemeente u of u neemt voor informatie daarover contact op met een ouderenadviseur van de KBO. Hebt u een probleem met het vervoer naar Park Na het succes van de afgelopen jaren orga niseert C.V de Durdraaiers op Hemelvaarts dag (17 mei a.s.) weer haar jaarlijkse Moerges tel Games. Deze vinden plaats op het evene mententerrein tegenover partyboerderij 't Draaiboompje vanaf 12.30 uur. Slimheid, conditie en doorzettingsvermogen. Daar draait het om tijdens de jaarlijkse Moer gestel Games. De 14 deelnemende teams van vorig jaar maakten er een waar spektakel van. De meeste van deze teams hebben weer een toezegging gedaan om in een spannende strijd van sport en spel, er weer een topmiddag van te maken Voor dit jaar staan er reeds diverse games op het programma welke CHARITAS OISTERWIJK Aanmeldformulier zwemabonnement (Volledig ingevuld opsturen vóór 1 juli 2012) Voor de toelichting hierop zie het betreffende artikel Ik wil graag een tegoedbon ontvangen voor een gratis zwemabonnement voor de volgende i personen: Stanislaus, geef dat bij aanmelding door en we zoeken een oplossing. Hebt u thuis problemen met de verzorging van uw warme maaltijd of wilt u samen met ande ren de maaltijd gebruiken, neem dan telefonisch contact op om van het eetpunt gebruik te maken. Bel naar Park Stanislaus 513 9320 en vraag naar de gastvrouw van het restaurant. Zij maakt met u afspraken en maakt u wegwijs in het restaurant. ledig invult en vóór 1 juli opstuurt naar Charitas. U krijgt dan een tegoedbon thuisgestuurd waar mee u de abonnementen op kunt halen bij het Staalbergven. Op het abonnement dient een pasfoto te komen (bij een gezinsabonnement voor ieder gezins lid een pasfoto). Als u geen pasfoto’s heeft (van vorige acties), kunt u die op kosten van Charitas laten maken bij foto Vlaminckx op De Lind. Ook dit kunt u aangeven op het formulier, zodat u ook daar een tegoedbon voor ontvangt. Wij wensen u een fijne zomer toe met veel zwemplezier voor iedereen! ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 9 MEI 2012 In 2001 was de start van het eerste eetpunt in Moergestel onder regie van de KBO in de Roozendries. Later ging het eetpunt over naar Stanislaus in Kuypersweide. In de afgelopen periode, tijdens de nieuw- en verbouw en de ver huizingen in Park Stanislaus, is er hard aan gewerkt om het restaurant goed te laten func tioneren. Het is nu tijd om het eetpunt weer op te starten: een gezellig ingerichte ruimte waar mensen samen een smakelijke maaltijd kunnen gebruiken. Als u senior bent en af en toe, regelmatig of elke dag samen wilt eten in het mooie restau rant van Park Stanislaus, dan is daartoe vanaf heden de mogelijkheid. U kunt dagelijks terecht tussen 12.00 en 13.30 uur en hoeft zich niet vooraf aan te melden. U krijgt een driegangen menu. Een glaasje wijn bij het eten en een kopje koffie na zijn verkrijgbaar. Er is een “menu van de dag” maar als u iets niet lekker vindt is er een alternatief. Uw dieetwensen kunt u kenbaar maken. U kunt betalen met een pasje van Park Stanis laus. De borg die u betaalt voor uw persoonlij- Op zondag 13 mei is er om 11.00 uur een rond leiding over de Joodse begraafplaats in Oister- wijk. Stadsgids Hélène van Kempen van de Heemkundekring de Kleine Meijerij, vertelt aan de hand van vele graven over de geschiedenis van de joodse gemeenschap in Oisterwijk. In het metaheerhuisje wordt uitleg gegeven over de joodse tradities bij het begraven. Een spe ciale gelegenheid om kennis te nemen van een uniek stukje cultuurhistorie van Oisterwijk. U dient zich van te voren aan te melden via tele foonnummer 528 8352. Kosten 5,00 pp waar van de helft bestemd is voor de instandhouding van de begraafplaats. bon wenst voor het maken van pasfoto’s, dan kunt u dat hieronder aangeven: i Ik heb voor(aantal invullen) personen pasfoto’s nodig. i Dit formulier in gesloten envelop sturen aan: I Charitas Oisterwijk, Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk Tel. 06 20 08 72 92 De derde jaargang van Stichting Voor en Door Moergestel is aanstaande. Na de vorige “goede doelen” (Wendy van der Zanden en KBO) heeft de stichting beslo ten de organisatie van de Jeugdvakantieweek Moergestel te gaan ondersteunen. Voorzitter Cees van Dal licht toe: ’’Nadat we vorig jaar de senioren uit ons dorp centraal I hebben gesteld, is het nu tijd voor de jeugd. De organisatie van de J eugdvakantieweek verzorgt jaar op jaar een welkome afsluiting van de “grote vakantie”. Ook deze club is deels afhankelijk van bijdrages van onze gemeente. Het wordt bijna eentonig om te vermelden dat overheden zich steeds minder met dit soort zaken bezig houdt”. Maureen Hekker (Jeugd vakantieweek) voegt toe: “Het gehele jaar door lopen we aanbiedingen af om spelletjes te kunnen organiseren. Ons budget dwingt ons om vrijwel altijd voor de “laagste prijs” te gaan, wat ten koste gaat van de kwaliteit. Daardoor gaan spulletjes meestal maar een jaar mee. Nu wij door de Stichting Voor en Door Moergestel als “goed doel” 2012 zijn gekozen, kunnen wij die zaken aan gaan schaf fen die op een kwalitatief hoog niveau zitten, die we zelf jaren kunnen inzetten en mis schien zelfs verhuren om zo ons jaarlijks bud get naar boven bij te stellen, daar hebben we dan, en onze jeugd, jaren plezier van!” Cees bevestigt dit van harte: “Als ondernemer ben ik gewend om enkele jaren vooruit te kij ken. Soms lukt dat, maar soms ook niet, voor al in deze hectische tijden. De Jeugdvakantie week zit iets anders in elkaar. Activiteiten die bij de jeugd goed vallen, kunnen worden her haald. Wanneer je dan kwalitatief goede spul len aanschaft kunnen ze jaren mee, dat betekent één keer investeren en jaren profiteren. Alleen opslag kan dan een probleem opleveren, maar ik heb van Maureen gehoord dat de bestuurs leden daar voor zorgen”. Maureen voegt toe: “Tja, ook ik gebruik een gedeelte van mijn huis als opslagplaats voor de Jeugdvakantie week. Dat is begonnen als een hoekje in mijn huis, maar naar mate de jaren voorbij gaan, is dat hoekje elk jaar groter geworden.” De Stichting is inmiddels druk in de weer met de voorbereiding van de inzamelavond. De locatie is gevonden en het thema is bekend. Cees vult aan: “We hebben wederom iemand uit ons dorp, wonende in het buitengebied, bereid gevonden hun huis als locatie voor onze avond ‘af te staan’. Dit keer niet iemand uit ons bestuur, maar wel een familie die ons dorp goed gezind is. Op 18 augustus probe ren we daar weer een leuke avond te organi seren. We gebruiken hiervoor wederom onze oude slogan namelijk: “Tafelvrienden van de Jeugd Jeugdvakantieweek”. Joke van Dal: “Ook dit jaar hebben we ons zelf weer een behoorlijke hoge financiële doelstel ling opgelegd. We zullen alle zeilen bij moeten zetten om dit te realiseren. Cees zet zich weder om vooral in om te zorgen voor voldoende inkomsten en dat we, net zoals de vorige jaren, weer bomvol zitten”. Theo Jacobs vult aan: “Als extraatje wil ik dit jaar, waarschijnlijk op dinsdag, voor alle deelnemers en begeleiders van de Jeugdvakantieweek Moergestel, een maaltijd gaan bereiden. Normaal krijgen ze op dinsdag een broodje worst. Maureen wil dit eigenlijk al jaren doen, maar ze ziet, en dat begrijp ik natuurlijk wel, op tegen de massa. Binnen mijn werk ben ik hieraan gewend. Omdat het over gigantische hoeveelheden gaat wordt dat waar schijnlijk een pastagerecht, dat lijkt me écht kei- leuk!” garant staan voor weer een sensationele editie. Heb je eventueel nog interesse om deel te nemen aan deze Moergestel Games met een team heren, dames, of gemengd (bestaande uit 6 personen), kun je je opgeven door een mailtje te sturen naar bertjansmitsl@hotmail.com Uiteraard hopen we dit jaar weer op een grote opkomst van zowel teams als publiek (om de teams aan te moedigen), zodat we er met zijn allen weer een geslaagde dag van kunnen maken. Na de sluiting is er weer een after party van de Moergestel Games in partyboerderij 't Draaiboompje. Kortom, er staat ons weer een geweldige dag te wachten die weer bol zal staan van plezier en gezelligheid. Zaterdag 18 augustus: Onder het motto “Het Staalbergven is er voor iedereen” kunnen mensen, die dit zelf niet kunnen betalen, bij Charitas een zwemabonnement bestellen voor zichzelf en hun kinderen. Zij moeten wonen in Oisterwijk, Moergestel of Heu- kelom. Voor wie? - Voor kinderen t/m 12 jaar, mét eventueel hun ouders - Voor kinderen van 13 t/m 15 jaar, zónder hun ouders (leeftijdsgrens is naar 15 bijgesteld!) In overleg met de Gemeente en het Staalbergven is afgesproken, dat mensen die zich met een J tegoedbon van Charitas melden, bij het zwem- bad een individueel of een gezinsabonnement kunnen krijgen. Dit abonnement is een com- bikaart waarmee men ook toegang heeft tot het overdekte zwembad “De Leye”. De actie is uitdrukkelijk bedoeld voor mensen die een zwemabonnement niet zelf kunnen betalen, omdat zij een te klein inkomen heb- ben. Charitas vindt het belangrijk, dat kinde ren, die niet op vakantie kunnen, zich in de zomer goed kunnen vermaken en van het mooie zwembad kunnen genieten. En als de vaders en moeders van jonge kinderen het leuk vinden om mee te gaan, kan dat ook. In deze krant vindt u het aanmeldformulier. Als u meent, dat uw gezin of uw kinderen voor deze actie in aanmerking komen, dan kunt u zich hiervoor opgeven door dit formulier in te vullen. Het is belangrijk, dat u het formulier vol- PAGINA 9 I I I I I I I I I I I I I I I I I I i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 9