Steun de actie van Max Florus leert knutselen met bloemen Opfriscursus verkeersregels voor senioren Max-gebakje’: smullen voor Villa Pardoes De kasteleins zijn er klaar voor Q Moergestel Fietsdorp n A Filmfestival met gewijzigd programma Plaatselijke politiek uitgenodigd deelname Moergestel Fietsdorp Branding met Nederpop op het St-Jansplein Oisterwijkseweg steekt de vlag uit Spetterend optreden van Bart van Loon Bingo voor de senioren, opbrengst voor Villa Pardoes De negenjarige Max van Kempen heeft zelf het initiatief genomen om tijdens Moergestel Fietsdorp te gaan fietsen voor Villa Pardoes. Door een ondersteu nende groep en door zijn ouders, broer Tom en familie en vrienden zijn aller lei acties ontwikkeld om zoveel mogelijk geld op te halen. Hoewel deze acties pas op gang komen tijdens Moergestel Fietsdorp, was er bij het ter perse gaan van deze Moergestel Nieuws volgens vader Marco van Kempen al rond de 4.000 euro opgehaald. Wie de actie financieel mee wil ondersteunen wordt verzocht een bedrag over te maken op banknummer 3760 32 073, ten name van Stichting Promotie Max. PAGINA 7 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 9 MEI 2012 F IETS DORP - VIJFJAAR FIETSFEEST De cursus is een onderdeel van de traditionele Carla Jansen (foto) van Florus Bloemsier- kunst uit Moergestel helpt op zaterdag 12 mei kinderen bij het knutselen met bloemen. Dit knutselen met bloemen is een van de acti viteiten die vanaf 14.00 uur speciaal voor kin deren worden georganiseerd. Carla Jansen was al vaker betrokken bij Moergestel Fiets- dorp. Haar bloemenactiviteit is dus ‘wegens succes geprolongeerd'. “Ik doe mee met deze activiteit omdat ik graag mijn bijdrage wil le veren aan Moergestel", motiveert Carla Jan sen de gratis aangeboden activiteit. Een van de nieuwigheden dit jaar is een festival van films waarin de fiets op de een of andere manier de hoofdrol speelt. Het programma van dit festival is gewijzigd dan zoals het staat afge drukt in het magazine. Het actuele programma is te vinden op de website www.moergestelfiets- dorp.nl. Het fietsfilmfestival begint op vrijdag 11 mei om 20.00 uur. De films worden ver toond in Den Boogaard. In een brief aan de leden van de gemeenteraad en de raadscommissies heeft de Stichting Moergestel Fietsdorp de plaatselijke politiek uitgenodigd tot deelname aan het evenement. ‘Duurzaamheid staat in de politieke vaandels van alle partijen’, schrijft voorzitter jan Vriens, om daar aan toe te voegen: ‘Voeg de daad bij het woord en neem deel aan de verschillende fiets- of wandelactiviteiten bij ons grootse eve nement.' In het bijzonder worden de raads- en commissieleden samen met hun achterband gevraagd aanwezig te zijn bij de opening op 11 mei om 20.15 uur. Seniorendag die door Moergestel Fietsdorp jaarlijks wordt gehouden. De duur van de cur sus is slechts een halfuur. Er kunnen maxi maal dertig senioren aan deelnemen. Voor deelname geldt: vol is vol. Geïnteresseerden kunnen zich aan de bar van Den Boogaard opgeven. Nadere informatie is verkrijgbaar via info@moergestel-fietsdorp.nl De Nederlandstalige popgroep Branding treedt op zondag 20 mei op op net st.-Jansplein. Branding brengt Nederpop van onder andere Doe Maar, De Dijk, Frank boeijen, Blof, Marco Borsato, Goede Doel en Boudewijn de Groot. De zeven m/v sterke groep werd drie jaar gele den opgericnt door de twee zangeressen van Branding. Ze hadden al langer de wens om met een 100 procent Nederlandstalige band op te treden. Door de driestemmigheid krijgen veel nummers nog mee power en kleur dan het ori gineel. Het optreden van Branding op 20 mei begint om 15.30 uur. De Oisterwijkseweg pakt feestelijk uit. Tijdens de intocht van de wandelaars en de doortocht van de deelnemers aan de marathon wordt de hele straat versierd. Zowel het onderdeel wan delen van Moergestel Fietsdorp als de Oisterwijkse marathon spelen zich af op zon dag 20 mei. Dit is tevens de finaledag van Moergestel Fietsdorp zodat de Oisterwijkseweg ook een bijdrage levert aan een feestelijke afsluiting van het eerste lustrum van het groot ste fietsfeest van Nederland. In samenwerking met Veilig verkeer Nederland organiseert de Stichting Moergestel Fietsdorp en opfriscursus voor senioren in het verkeer. Deze cursus wordt gegeven aan staande maandag 14 mei om 14.00 uur in Den Boogaard. Op zaterdag 19 mei vanaf omstreeks 23.00 uur geeft Bart van Loon een spetterend optreden tijdens de sponsoravond van Max van Kempen. Bart van Loon is bekend van het Tros Muziek feest en brengt gezellige Nederlandstalige feestnummers. Ook brengt hij met een vrijwel identieke stem nummers van René Froger ten gehore. Bart steunt met zijn optreden de actie van Max van Kempen voor Villa Pardoes. Het optreden van Bart van Loon wordt dan ook aangeboden aan de sponsors van Max van Kempen. De ‘Rene Froger Imitator' zegt over zijn optreden tijdens Moergestel Fietsdorp: “Het belooft een bijzondere en gezellige avond te worden." Tijdens Moergestel Fietsdorp wordt de horeca verzorgd door Den Boogaard en Café de Veerkes. De twee uitbaters, respectievelijk Cees de Laat (rechts op de foto) en Mark Rijnen hebben el kaar gevonden in een gezamenlijke exploitatie. Na een lange tijd van voorbereiding zijn ze er klaar voor en proosten ze op een geslaagd evenement. Het terras dat ze speciaal voor deze ge legenheid aanleggen krijgt tweehonderd zitplaatsen. Een deel van dit Moergestelse fietsterras wordt overkapt, dit om minder afhankelijk te zijn van het weer. Moergestel Fietsdorp schenkt dit jaar veel aandacht aan de senioren. In samenspraak met de KBO Moergestel wordt een ‘Fiets Bingo’ georganiseerd. Deze bingo wordt gehouden op maandag 14 mei om 11 uur. Deze maandag is door de Stichting Moergestel Fietsdorp uitgeroepen tot Seniorendag. In Den Boogaard - en bij mooi weer op het terras - worden zes ronden gespeeld onder leiding van Jan Ceerts en Ad Schoenmakers. Iedere deelnemer krijgt één gratis bingokaart. Alle andere kaarten kosten één euro per stuk. Er zijn schitterende prijzen te winnen, waaronder een mini-fiets. De opbrengst komt ten goede aan Villa Pardoes. Hans Verkooijen is een creatieve Moergestelse bakker. Al een paar keer heeft hij een speciale lekkernij voor Moergestel Fietsdorp gemaakt. Ook dit jaar komt hij met een Moergestelse heer lijkheid: het ‘Max-gebakje’. Het is genoemd naar het negenjarig Moergestels jongetje Max van Kempen die zich op een unieke manier gaat inzetten voor Villa Pardoes. De opbrengst van het Max-gebakje is dan ook voor Villa Pardoes. De specialiteit is alleen te koop bij bakker Hans Verkooijen. Senioren fietsen graag. Dan kan een opfriscursus ‘verkeersregels' goed van pas komen. Tijdens deze Opfriscursus wordt uitgebreid ingegaan op de veranderde verkeersregels en de nieuwe verkeerssituaties. Het gaat nier om die regels en situaties die zich heel gemakkelijk voordoen in de dagelijkse praktijk van een seni or.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 7