nfvrmatie Dagelijks Heerlijke verse ASPERGES AARDBEIEN ft 00 DANKBETUIGING Protestantse gemeente Oisterwijk Erop uit met de VVV Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, li^^. voor noo(l8e*nllen: 04 1029 4358. Moergestel, mei 2012 BLOEMSIERKUNST Met een familiebericht in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken. Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: buro76@planet.nl We willen graag iedereen van harte bedanken voor de belangstelling op de dag van ons gouden huwelijksfeest. De talloze felicitaties, kaarten, bloemen en cadeaus hebben ons werkelijk verrast. Speciaal willen we dankzeggen aan de buurtbewoners voor de mooie versiering, pastor Theo te Wierik en Kerkkoor 'Cantate Domino' voor de buitengewoon sfeervolle viering in de kerk. U allemaal hebt ervoor gezorgd dat we een onvergetelijke dag hebben beleefd waar we met veel plezier aan terugdenken. Hartelijk bedankt daarvoor! Openingstijden: ma. en di. alleen op afspraak wo. t/m vr. van 10.00-12.00 en 15.00-18.00 uur za. 10.00-14.00 uur Industrieweg 21a, Moergestel Tel. (013) 511 1177/06 12963617 Zaterdag 12 mei, 19.00 uur: H. Mis met sa menzang Jgt. Bart Denissen e.v. Jo van Kerkoerle; jgt. Marij Pijnenburg-Oerlemans, echtgenoot Aad Pijnenburg en vader Rinus Oerlemans; overl. ouders Van Asch-Houtveen. ten we, met zijn allen, aan bij de velen die jul lie gefeliciteerd hebben. Kapel Park Stanislaus: Zaterdag 12 mei, 17.30 uur: H. Mis met samen zang Woensdag 16 mei, 19.00 uur: Mariaviering Woord- en Communiedienst Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: Fam. De Kruijf Lubberstraat 13a SPOORDONK 0499-574413 Richting Heilige Eik MEIMAAND - MARIAMAAND In alle vieringen in parochiekerk en kapel Park Stanislaus wordt aandacht besteed aan de Meimaand. De vieringen op de woensdagavond staan speciaal in het teken van Maria. RIEN NOLLY JONKERS-DE GROOT Kinderen en kleinkinderen Geschild op bestelling Ook heerlijke ham en sauzen Regelmatig leuke aanbiedingen 0 Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Nu de dagen gaan lengen en het heerlijk warm wordt, krijgt u dan ook zin om erop uit te gaan. Wij willen u graag daarbij helpen. We hebben weer een nieuw wandelroutenetwerk. Zoals: Genieten rond de Dommel 25,2 km. Ook voor de fietsers hebben we nieuwe routes. Zoals: La Trappe fietsrouten 33 en 37 km. En Het Duitse Lijntje van Boxtel (NL.) naar Wesel (D.)l55 en 185 km. Natuurlijk kunnen deze routes inge kort worden naar wens! Om deze Knooppunt- route vooraf thuis uit te stippelen, hebben we een erg handige Bikepointer. Zo kunt u tijdens het fietsen de knooppunten aflezen van de Bikepointer aan het stuur. Om wat meer infor matie te krijgen van ons mooie Brabant, heb ben wij bijzonder fraaie gidsen, met mooie foto’s en een evenementenkalender 2012 en vele uitgaanstips. Van Het Groene Woud en de Loonse en Drunense Duinen met daarbij beho rende plattegronden en ook van Het Land van de Hilver. Met ons uitgebreide assortiment heeft u volop keus voor een geslaagde dag. We zijn het hele jaar door te vinden in Den Boogaard aan het Stjansplein. Openingstijden: Woensdag-Donderdag-Vrijdag van 10.00-14.00 uur. Ons team wil u graag tot dienst. Hou doe! Brief aan de bisschop en de vier parochies waarmee wij de nieuwe parochie Oisterwijk gaan vormen Ons parochiebestuur heeft, in nauw overleg met de pastoraatsgroep, een brief gestuurd naar onze bisschop en de andere vier parochies. De reden is dat ‘Moergestel’, vanaf het eerste mo ment, betrokken wil blijven bij de ontwikke lingen naar de nieuwe parochie toe. Wij zijn de vinden om 11.00 uur. 13 mei 2012,10.15 uur, ds. Willemien Roobol Er is creche en kindemevendienst en jeugd- kerk We vieren de maaltijd van de Heer MTV Radio In het kader van Moergestel Fietsdorp wordt op zondag 13 mei het wekelijkse ZM live uitgezonden vanaf het St. Jans- plein. Van 10.00-12.00 uur kunt u luiste ren naar actueel Fietsdorp-nieuws, afge wisseld met heel veel leuke muziek. De presentatie is in handen van Martin Laurenssen en Comé Schoenmaker. De techniek is in handen van John Steijger. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). De uitgeslapen luisteraar wordt pas écht wak ker met MTV radio. Op donderdag 10 mei kunt u vanaf 19.00 uur weer kijken naar een nieuwe MTV-uitzen- ding. Deze week staan op het MTV-pro- gramma: - Moergestel Sportief: La Trappe fietsroute; -Impressie jaarmarkt; - Koek trommel: Annie van Roessel. De uitzending duurt ongeveer een half uur, waarna de uitzending van afgelopen week wordt herhaald. Daarna worden deze items gedurende de avond steeds opnieuw uitge zonden. Op zaterdag 12 mei vanaf 13.00 uur, kunt u deze uitzendingen ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kij ken! Een woord van dank aan Tonnie Bierkens Na Pasen heeft Tonnie Bierkens afscheid geno men van de werkgroep Kerkversiering. Zij heeft met veel inzet en enthousiasme de afge lopen tien jaar bijgedragen aan de versiering van onze kerk tijdens gewone weekenden, hoogtij dagen en bij bijzondere vieringen als huwelij ken e.d.. De laatste jaren was Tonnie ook het aanspreekpunt van de werkgroep en coördi neerde zij alle werkzaamheden. Voor heel veel vieringen heeft Tonnie met veel creativiteit de kerk versierd, we zijn haar daar erg dankbaar voor. Tonnie, nogmaals bedankt! De werkgroep kerkversiering kan nog mensen gebruiken die op toerbeurt de kerk mee willen helpen versieren. Als u interesse heeft kunt u contact opnemen met een van de leden of met het secretariaat. (Herhaald bericht) We kijken in de parochie alvast vooruit... In de week van 17 t/m 28 mei wordt de Pink- steractie ‘Week Nederlandse Missionaris’ gehou den. Op Eerste Pinksterdag is de collecte voor de missionarissen. Thema dit jaar: Samen de missionaire traditie voortzetten. In het najaar van 2012 en het voorjaar van 2013 verzorgt de parochie weer catechese- en diaco- nieavonden. Momenteel wordt gewerkt aan het jaarprogramma. •Er komt een catecheseprogramma voor met name senioren in Woon- Zorgcentrum Park Stanislaus waar senioren uit het dorp ook aan kunnen deelnemen. •De pastoraatsgroep brengt, op eigen kosten, een bezoek aan de Broeders van Taizé (Frank rijk) van 21 tot en met 24 juni a.s. Zie voor meer info over deze geloofsgemeenschap: www.taize. nl Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (sect) STOELEN IN DE KERK? Momenteel wordt door het parochiebestuur, Jaap Drubbel en de onderhoudsgroep van de kerk besproken of we over gaan tot het plaat sen van een aantal stoelen in onze kerk. De reden: We kunnen van de Zusters van Liefde een 100 tal donkerrode stoelen krijgen, tweedehands maar nog in uitstekende staat, voor onze kerk. De bedoeling is dat enkele banken, vooraan, in het middenschip worden verwijderd en voor lopig worden opgeslagen. Zeker voor oudere mensen en mensen met een beperking zal dit een welkome aanpassing zijn. Het zal onze liturgie zeker ten goede komen want we verwachten dat meer kerkgangers graag gebruik van de stoelen zullen willen maken. De stoelen komen waarschijnlijk in juli beschikbaar en ze komen uit Aarle Rixtel. Wel zullen we straks nieuwe afspraken maken i.v.m. knielen en staan in de liturgie en ook het ‘ter communie gaan’ zal wat anders geregeld gaan worden omdat dan de tussenverbindingen in de huidige banken weg zijn. Maar...Het is aan het bestuur en de desbe treffende mannen om te beslissen want het betekent meer dan even banken weghalen en stoelen plaatsen. Toch laten wij u dit nu weten omdat voortdurend gevraagd wordt, en terecht, om openheid m.b.t. ingrijpende beslissingen. Om deze reden zijn we in MN ook begonnen om meer te publiceren uit vergaderingen van parochiebestuur en pastoraatsgroep. Het gaat immers om ons allen en om onze parochiege meenschap. Zondag Rogate, zondag bidt. De lezing ver volgt Johannes 15, nu de verzen 9-17. Waar het vorige week ging over de wijnstok met de ran ken en Jezus die de leerlingen (en ons) opdraagt om dicht bij hem te blijven zodat we op een goede manier vrucht kunnen dragen, gaat het nu verder over de liefde van Jezus. Nogmaals wordt de eenheid van de Vader met de Zoon laten zien, als een liefdesrelatie. Die liefde is geen emotionele bevlieging, maar een effectieve lief de die telkens wordt gevoed door het doen van de Thora. De Thora, de tien woorden, zijn daarbij uit liefde gegeven richtlijnen. “Mijn gebod is dat jullie elkaar liefhebben zoals ik jul lie heb liefgehad. Er is geen grotere liefde dan je leven te geven voor je vrienden.” Deze zondag vieren we de Maaltijd van de Heer en verleent de cantorij haar medewerking aan de dienst. Ook zal deze dienst Toine van Teeffelen te gast zijn. Hij is werkzaam bij het Arab Educational Institute in Bethlehem, het diaconale project van onze gemeente. Hij zal in gesprek gaan met Willemien Roobol over het project en de opbrengst van de collecte is ook voor zijn insti tuut! KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN Op het eind van de diensten in het vorige week end, heeft onze pastor namens de parochiege meenschap, drie parochianen gefeliciteerd met de hen toegekende koninklijke onderschei ding. Op de dag van de uitreiking hoorden we dat naast Will Pellis, ook Joo Hermus en Frans Knijpers koninklijk waren onderscheiden. Drie parochianen, drie dorpsgenoten die het dik hebben verdiend. In de krant en op de diverse sites hebben we mogen lezen wat zij in de loop van de voorbije jaren allemaal gedaan hebben, belangeloos, voor anderen. Beste Will, Joo en Frans: we zijn super trots op jullie en graag slui- W n prwcmc 6e ZONDAG VAN PASEN - JAAR B - Week van 12 - 19 mei 2012 eerste parochie die een samenwerking in gang gezet heeft met de andere vier parochies, in een open overleg, op 10 januari 2010. Het mag duidelijk zijn dat we niet, ten koste van heel veel, onze identiteit willen opgeven en graag de iden titeit van de andere vier parochies willen respec teren binnen het geheel van de toekomstige nieuwe parochie Oisterwijk. Bij het bisdom is de indruk ontstaan dat we niet zouden willen meedoen. We vragen opnieuw om gesprek met Mgr. Mutsaerts om dit recht te zetten. U hoort er zeker meer over in de komende weken maanden. 0900 332 22 22 Hemelvaartsdag - donderdag 17 mei Om 11.00 uur is de H. Mis in het bos bij de Mariakapel aan de Oisterwijkseweg m.m.v. Zanggroep Inspiration en met ondersteuning van leden van het gemengd koor. Het thema is de Hemelvaart van Jezus en natuurlijk is er aandacht voor Maria. Deze H. Mis is in het kader van “Moergestel Fietsdorp”. Bij slecht weer luiden de klokken om 10.00 uur en zal de viering vervolgens in de parochiekerk plaats- AGENDA Dinsdag 15 mei, 09.30 u: Werkgroep Zieken pastoraat; 19.00 u: samenkomst van de vorme lingen Woensdag 16 mei, 13.30 u: Oefenen communi canten in de kerk, groep 1, 15.15 u: oefenen groep 2; 19.00 u: samenkomst van de vorme lingen. Zondag 13 mei, 10.00 uur: H. Mis waarin 6 kin deren van basisschool Mozaïek uit Oisterwijk hun Eerste H. Communie doen. Het kinder koor luistert de viering op. Comelis en Adriana van Gils-Ketelaars; jgt. Louis en Adriana van Gils-Ketelaars; jgt. Adrie van de Wouw en overl. fam.; Mgd. Riet van Velthoven-Smolders e.v. Frans van Velthoven. PAGINA 2 I p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: (013) 513 1316 Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268 yv MfV MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 9 MEI 2012 s. Zie ook: www.porochiemoergestel.nl I j) Misintenties 14 dagen r~-voor afroepweekend opgeven. Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Kerkstraat 2513 1424 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 tel. 513 0757; ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32513 1008 ma - vrij: 08.00 -17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013-513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vnjdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep ’’Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 2