SCOUTING WAAROM VAN ALPHEN Jong geleerd oud gedaan g s s b 5 Moergestel Zingt bestaat vijf jaar, nu voor de eerste keer ook voor kinderen Indonesische catering Heerlijke satés tot rijsttafels Aphrodite 4 Tel. 013 211 42 50 Moergestel V Fietsdorp NZE SERVICE: www.Qulinair.nl Oisterwijk Jaarlijkse donateursactie Zangvereniging Crescendo Vroeg op met muziek van de harmonie! Weekblad voor Moergestel het programma irbehoud van wijzigingen) In de pauze, uitreiking Moergestelse vrijwilligersprijs 5 Gratis vervangend vervoer Gratis haal-en hrengservice Nieuws en advertenties buro76@planet.nl Fiets kopen of laten repareren wanneer het u uitkomt! Bel voor een afspraak 06-13180813 Gratis oHerte/geschat schadebedrag, ook aan huis WOENSDAG 9 MEI 2012 37e JAARGANG Nr. 1661 Uw Gemeenterneuws op www.oisterwijk.nl AUTOSCHADES -sinds 1880 - E In de afgelopen vier jaar heeft Moergestel Zingt zijn bestaansrecht wel bewezen. Het is steeds volle bak. Moergestel Zingt is een geweldig feest waaraan honderden mensen (jong en oud) heel veel plezier beleven. Deelname is gratis. “Je hoeft alleen goeje zin mee te brengen”, zegt Hennie van Schooten. Alle liedteksten staan in een gratis verstrekt boekje zodat iedereen uit volle borst mee kan doen. De boekjes zijn gra- De komende weken zullen onze leden weer langs komen bij de donateurs van Crescendo. De steun van onze dona teurs is in deze tijd hard nodig. Onze leden beleven wekelijks veel plezier aan het samen zingen en door het wekelijks repe teren kunnen we jaarlijks weer een mooi con cert voor u verzorgen. Bovendien verzorgen we gingshuizen in de omgeving. Dit alles is alleen mogelijk met uw steun. De leden en het bestuur willen onze donateurs alvast hartelijk danken voor hun bijdrage. Houdt u van zingen en wilt u weleens wat meer leren dan alleen af en toe een badkamer- serenade? Schroom u niet en kom gerust eens langs om ook eens met ons mee te doen. We repeteren op maandagavond van 19.30-21.30 Moergestel Fietsdorp viert eerste lustrum Moergestel Fietsdorp bestaat in zijn huidi ge vorm vijf jaar. Omdat het een lustrum is, wordt Moergestel Fietsdorp 2012 op een bij zondere manier geopend. Aanstaande vrijdag 11 mei om 20.15 uur kent de officiële start van het grootste fïetsfeest van Nederland drie hoofdrolspelers: burgemeester Hans Janssen, Guus Moonen en Max van Kempen. Op zondag 13 mei zal in het dorp rond half zeven ’s ochtends al muziek klinken. Muziek vereniging Prinses Juliana heeft dan haar jaar lijkse meiwandeling. De wandeling start vanaf café De Brouwer om half zeven voor een tocht naar Oisterwijk. In Oisterwijk wordt er ontbeten. Op de weg terug door de bossen naar Moergestel en ook in Moergestel worden diverse stops gehouden voor een drankje en/of versnapering. Verwachting is dat we rond twee uur weer terug zijn bij café De Brouwer. Iedereen is welkom om met ons mee te wan delen. Hoe meer zielen, hoe meer vreugd! Meld je wel even aan in verband met het ont bijt. Kosten hiervan bedragen 10 euro per per soon. Aanmelden kan via: pr@julianamoerges tel.nl Heel graag tot zondag 13 mei! Direct en vriéndelijk geholpen; jqpCMÊ ook zónder afspraak j! Korting op uw eigen risico tot 135 euro Alles over Moergestel Fietsdorp leest u op de pagina’s 6 en 7. Op pagina 5 vindt u het programma (onder voorbehoud van wijzigingen) Moergestel Zingt wordt voor de vijfde keer gehouden. Het sprankelende evenement is een initiatief van de Stichting WieKentKunst. Aanstaande zaterdagavond 12 mei wordt op het St.-Jansplein voor de vijfde keer Moergestel Zingt gehouden. Ter gelegenheid van dit eerste lustrum heeft het orga niserende WieKentKunst iets nieuws in petto. Moergestel Zingt begint om 19.30 uur met een zangfestijn voor kinderen. Om 20.45 uur zijn de ‘groten’ aan de beurt. “Maar de kinderen mogen natuurlijk blijven, daar zijn we heel blij mee”, aldus Hennie van Schooten, voorzitter van de Stichting WieKentKunst. Toos Swinkels uit Moergestel presenteert dit populaire meezingfestival ook al voor de vijf de keer. “Het is genieten als mensen samen ple zier hebben”, zegt ze over het plezier dat ze aan het presenteren van de liedjes beleeft. “Ik zie er echt naar uit om weer op het podium te staan.” De selectie van de liedjes is gemaakt door Will Habraken en Jolanda van de Wouw- Rooth. aan komt fietsen. En fietsen kan hij, dat heeft hij gedurende drie edities van Moergestel Fiets dorp wel bewezen. Als hij aan komt fietsen brengt hij een grote en een kleine fakkel mee. De kleine fakkel wordt door Max van Kempen in ontvangst genomen. Het negenjarig Moer- gestels jongetje wil in de voetsporen treden van zijn grote voorbeeld die ook nog steeds fiets- plannen heeft voor de toekomst. Dit jaar gaat Max van Kempen fietsen voor Villa Pardoes. Maar in de allereerste plaats heeft het overdra gen van de fakkel een grote symbolische waar de - het stokje van Moergestel Fietsdorp wordt overgedragen aan de volgende generatie. Aansluitend op deze ‘fakkelparade’ en het lui den van de bel door de burgemeester, wordt begonnen aan het fietsen van een Rondje Guus. Dit rondje is dit jaar voor de eerste keer met officiële routeborden uitgezet. De Stichting Moergestel Fietsdorp vraagt alle Moergestel- naren zich al fietsend aan te sluiten om mas saal het Rondje Guus op de openingsdag te rij den. Daarmee wordt duidelijk gemaakt dat men Moergestel Fietsdorp een waardevol ele ment vindt voor de Moergestelse samenleving. tis omdat het bedrijfsleven bereid was adver tenties te kopen. Moergestel Zingt trekt ook steeds veel kin deren. Dit jaar is er voor de eerste keer een speciaal kinderprogramma. De playlist bestaat uit liedjes die de meeste kinderen bij wijze van spreken wel kunnen dromen. Zoals ‘De Drie Biggetjes’ van K3, Hoky Poky van Koos Konijn en het Ploplied. De finale van het kinderzingen is een medley van kinder liedjes. De aanwezige ouderen worden uit genodigd lekker mee te doen, zodat een ple zierige overgang kan worden gemaakt naar het eigenlijke Moergestel Zingt. VRIJWILLIGERSPRIJS In de pauze om 20.30 uur wordt door burge meester Hans Janssen de Moergestelse vrij- willigersprijs uitgereikt. Het is alweer voor de twaalfde keer dat dit eerbetoon aan de Moer gestelse vrijwilligers wordt toegekend. Vorig jaar viel EHBO St.-Christoffel deze eer te beurt. Net als Moergestel Zingt is de Moergestelse vrij- willigersprijs een initiatief van WieKentKunst. De stichting hoopt dat veel belangstellende Moergestelnaren de uitreiking bij willen wonen om op deze manier hun waardering uit te spre ken voor vrijwilligers. De drie hoofdrolspelers van de opening van Moergestel Fietsdorp samen op de fiets, vlnr. Burgemeester Hans Janssen, Max van Kempen en Guus Moonen. ook elk jaar weer enkele concerten in verzor- Burgemeester Hans Janssen geeft er met zijn aanwezigheid blijk van dat hij Moergestel Fietsdorp een belangrijk evenement vindt voor Moergestel. Elke editie van Moergestel Fietsdorp is hij geregeld aanwezig en waar mogelijk doet hij mee. Bij gelegenheid van de opening van de vijfde jaargang wordt door burgemeester Hans Janssen de startbel geluid. De officiële opening begint als Guus Moonen uur in de kapel van Nieuwenhof, Kloosterdreef 2. Voor meer info: Berry Smolders, tel. 513 2490 of Judi Lagemaat, tel. 468 1277. Kraaivenstraat 24 5048 AB Tilburg Tel. (013) 542 17 55 www.vanalphenautoschades.nl Huidverzorgingsinstituut 3 7U Schoolstraat 5 if 1 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 i MII Reparatie - Verkoop Verhuur es Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur M (wanneer dit niet te verholen is bij een tegenpartij) nieuws UU1 l VVJVJA U V G J. Z-V71 11 UGJVUilUlUIl VG1ZjV11£^G11 WG i Wij zijn een Schodegoronf lotnalherstelbedrijf en vertroowensreparateur voor Interpolis/Cenlrool Beheer Achmeo BtftOGMMIUtVHJF

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 1