20 Mei: dag van de Marathon SCOUTING <1£* DAAROM Audacia Al plaatst zich voor nacompetitie hoofdklasse Audacia- nieuws Audacia F1 opnieuw kampioen! - (g>0EFl ri ROEFLHANDBAL I b Alzheimer Café Oisterwijk-Moergestel Bridgeclub Moergestel Sportieve inbreng Sportbedrijf Oisterwijk www.scoutingmoergestel.nl Dinsdag 19 juni: 0 Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Eind goed, al goed 10 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 9 MEI 2012 ix deze punten aan bod, en na de pauze gaat de huisarts in op vragen uit het publiek. Het Alzheimer Café is een ontmoetingsplaats voor mensen met dementie jong en oud, fami lie, vrienden, hulp en dienstverleners en ande re belangstellende zijn van harte welkom. De gasten praten met elkaar over dingen die ze meemaken, over dementie en over de mogelijk heden voor hulp en dienstverlening. En dat allemaal in een gemoedelijke sfeer. Lotgenoten kunnen heel veel voor elkaar bete kenen, zij herkennen wat de ander meemaakt, en wat dit voor hem of haar betekend. Graag 10.00 11.00 10.00 Kloosterlaan 2a Tel. (013) 513 2268 lis lo- zi- de né 10- lit p- lar jn en eb ng de )1- g- an n,' ift oy ag in n- ils en et ld n- ar ak ar ag m d- V Thema: Wat kan de rol van de huisarts zijn bij dementie. Deze maand hebben we een van de huisartsen uit Oisterwijk uitgenodigd. We praten over de rol die de huisarts heeft wanneer dementie in beeld komt. Vaak is het nog niet duidelijk dat er sprake is van dementie, en komt de patiënt, de partner of de kinderen voor het eerst met vra gen bij de huisarts. Wanneer eenmaal duidelijk is dat er sprake is van dementie, blijft de huis arts een belangrijke rol spelen. Uit recente publicatie blijkt dat de dementerende steeds lan ger thuis blijft. Tijdens het interview komen al Trainer Rogier Op ’t Hoog en de technische staf Willy Tekath en Ralf de Wit, alsmede verzor ger Jos Hesselberth, hadden er de gehele week op gehamerd dat dit duel als een toetje gezien moest worden en dat het geen moeten, maar mogen en genieten moest zijn. In de wetenschap dat Nemelaer thuis nog geen enkele competitiewedstrijd had verloren was de spanning voelbaar aanwezig in de eerste 20 minuten van de wedstrijd die door Nemelaer op alle fronten gedomineerd werd. Dankzij een voortreffelijke redding van Thijmen van Gils in de 7e minuut waar hij de bal uit de rechter bovenhoek tikte bleef het gelijk. Maar gaandeweg kwamen er weer combinaties en overleg in het spel van Audacia en kon er wat meer tegenwicht gegeven worden. Met een ruststand van 0-0 verdwenen de spe lers in de tunnel onder tribune, die bezet werd door ruim honderd verkleumde supporters van beide teams. Na de rust ging de strijd gelijk op en in de 60e minuut wist Gallyon Snelders de hoog op stui tende bal over de keeper van Nemelaer te wer ken die vervolgens door Alex Aarts werd bin nen getikt. 0-1. Lang kon Audacia echter niet Met 2 punten achterstand op de nummer 3 Nemelaer, was dit de beslissingswed strijd die alleen bij volle winst recht gaf op een plaats in de nacompetitie. Nemelaer had genoeg aan een gelijkspel. Donderdag 26 april is de achtste en laatste com- petitieronde van het seizoen 2011/2012 afgeslo ten. Uitslag in deze competitieronde: Lijn A: 1 Joke Spierenburg en Victor Theeuwes, 2 Elly Sneijders en Hans van den Heuvel, 3 Diny van Doremalen en Rietje Struijcken. Lijn B: 1 Theo Colsen en Sjef Daemen, 2 Annie en Nico Vermelis, 3 Henriette Mulders en Co de Graaff Lijn C: 1 Riky Bergman en Ria Colsen, 2 Nelly Poos-Haans en Jan Poos, 3 Petra en Ad Linkels Clubkampioen seizoen 2011/2012 1 Elly Sneijders en Hans van den Heuvel, 2 Ine Zeegers en Henk Rijnen 3 Cecile en Herman van Nieuwenhuijze PAGINA 11 Voor de tweede keer dit seizoen is Audacia F1 kampioen! Joost, Thomas, Mathijs, Cas, Brett, Max, Lennert, Bram en Julius, van harte gefeliciteerd!! Marathon Oisterwijk Sportbedrijf Oisterwijk ondersteunt Marathon Het Genieten Oisterwijk. De organisatie van het loopevenement, dat op zondag 20 mei a.s. plaats vindt, prijst zich gelukkig met het gebruik van Sportcentrum De Leye. Op zaterdag 19 mei a.s. (van 11:00 tot 13:00 uur) en zondag 20 mei a.s. vanaf 08:00 uur is het inschrijfbureau in De Leye gevestigd voor het ophalen van startnummers en inschrijvingen. Op zondag zijn tevens kleedruimtes en garde robe beschikbaar, tot 17:00 uur. Die dag kan men tot 16:00 uur, op vertoon van het startbe wijs, gratis zwemmen in zwembad De Leye. Zonder startbewijs kan dat uiteraard ook maar dan tegen betaling. Na afloop van de wedstrijd is het tevens mogelijk een lichte massage te krijgen in De Leye, tot 16:00 uur. Op zondag 20 mei kan men niet bij De Leye parkeren. Voor de parkeervoorzieningen en alle overige informatie omtrent dit grote loop evenement verwijzen wij u graag naar onze website www.marathonhetgenietenoisterwijk.nl. genieten van de voorsprong want enkele minu ten later werd door een bos van benen de gelijk maker gemaakt 1-1. Nemelaer rook zijn kans omdat Audacia enigszins aangeslagen zich terug liet zakken met als gevolg een doelpunt van Nemelaer, dat na overleg tussen de goedleiden- de scheidsrechter en grensrechter Ralf de Wit, alsnog werd afgekeurd vanwege een vooraf begane overtreding. Spanning, passie en mannentaal, op het veld en de tribune, brachten de wedstrijd naar een cli max. Om nog kans te maken moest Audacia aan vallen. Gelijkspel uitschakeling. De ene na de andere aanval werd ingezet op de massale defensie van Nemelaer. De (geblesseerde) inge vallen Camille van de Meijdenberg scoorde op de valreep in de 90e minuut de 1-2 na een steek pass vanaf de 16 meterlijn van Bas van Riel. Het doel was bereikt en nacompetitie een feit! (en het feest duurde tot in de vroege ochtendu ren). Door het verlies van Willem II wist ook Nemelaer zich alsnog te plaatsen. Zaterdag 12 mei: Locatie SVSSS Udenhout 13.00 Nemelaer Al - RWB Al 14.10 Audacia Al - RWB Nemelaer 15.20 RWB Nemelaer - Audacia heten we u allen van harte welkom. Programma van 20.00-22.00 In De Coppele, Prunusstraat 69 Oisterwijk, vooraf aanmelden is niet nodig. Voor meer informatie: Jeanne Verberk, tel. 528 4571. Uitslagen: GD Elshout-Roef 0-6; MBJ HVM2- Roef 19-10; DA Orion-Roef 7-10. Programma 12 mei: GDJ 10.30 uur Roef-GHV MCJ 11.30 uur Roef-Taxandria 2 MBJ 10.30 uur Roef-RHV 3 Zondag 13 mei: DA 10.30 uur Roef-GHV10.00 Zaterdag 19 mei: Recreantentoernooi vanaf 15.30 uur Zondag 20 mei: Toernooi met bijna 100 teams. Iedereen wordt verwacht, de eerste wedstrijden beginnen om 9.30. Voor alle actualiteiten kun je terecht op onze website www.svroef.nl Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is, mogen vrijblijvend mee komen trainen.op donderdagavond in de sporthal Stokeind. Voor meer informatie, bel gerust even 513.3103 Franky. Handbal is altijd raak! Uitslagen: Audacia 1 - RKTW 10 - 2, SC ‘t Zand 3 - Audacia 2:9-3, Hilvaria 3 - Audacia 3:2-4, Taxandria 3 - Audacia 4: 2 - 2, Voab 11 - Audacia 5:3-1, Audacia 6 - Beerse Boys 13: 2-1, Best Vooruit 13 - Audacia 7: 2 - 4. Audacia - RKTW0-2 Uitgangspunten: Audacia zou bij winst en mini maal een gelijkspel zeker zijn van klassebe- houd om bij de (onwaarschijnlijke) winst van SVSSS (Udenhout) in Baarle Nassou (Gloria UC) van nacompetitie gevrijwaard te blijven. RKTW wist dat alleen bij winst er een rol kon worden gespeeld in de derde periodetitel. Met die inzet werd gestreden met kansen over en weer en waren de ploegen gelijkwaardig. Na rust was de stand in Baarle Nassou voor Audacia geruststellend, maar de uitgangspositie bleef in stand, ze lieten RKTW niet zo maar winnen en het leek op een 0-0 uit te draaien tot dat er in de 88e minuut toch nog een doelpunt viel voor de Tilburgers: 0-1. Dat er in blessuretijd nog eentje aan werd toegevoegd: 0-2 was voor Audacia statistiek, maar voor RKTW gaf het in de bestuurskamer met het reglement en ove rige uitslagen in handen enig rekenwerk om tot de slotsom te komen dat één doelpunt verschil in doelsaldo de nacompetitie voor promotie was bereikt. Audacia blij, RKTW blij. Op de foto ziet u de groep lopers uit Moergestel die allen op 20 mei 2012 de marathon gaan lopen. Twee Moergestelse dames hebben hun ervaring opgeschreven over hoe het is om naar deze geweldige Marathon toe te trainen. Esther staat linksonder op de foto en daarnaast loos. Ik ben Toos Swinkels uit Moergestel, 51 jaar en ik loop eigenlijk al heel lang. Het is voor mij een geweldige uitlaatklep, heerlijk fris in de buitenlucht, kijkend naar de natuur, je hoofd leeg maken en tijdens het lopen ontstaan de beste ideeën. Natuurlijk heb ik ook al dikwijls gedacht, zal ik ook eens meedoen aan een mara thon maar nooit kwam het ervan. Totdat Oisterwijk 800 een marathon ging organise ren. Vanaf oktober zijn we al bezig met het trai nen via een schema, je volgt dit naarmate je zelf vindt dat je het kunt volgen. Voor mij komt dat neer op 3 a 4 trainingen per week. Je leert om heel goed naar je lichaam te gaan luisteren, want blessures heb je snel. Je leert langere afstanden lopen maar ook het korte werk met rust ertussenin. Zo bouw je het op en door de maandenlange voorbereiding kom je tot, hoop ik althans, een goed resultaat. Ik heb er zin in en daarom hoop ik ook dat heel veel mensen uit Moergestel die dag komen kijken en ons aan moedigen, want dat zullen we nodig hebben. De Oisterwijkseweg zal leuk versierd worden en alle mensen van Buurtvereniging “De Vurhaai” zullen op straat staan. Percussieband Samoeba zal trommelen. Als het weer dan ook nog meezit zal het een hele leuke dag worden. Tot dan... en dit ben ik: Esther Moes-Puntman 44 jaar/176 cm 60 kilo schoenmaat 40 getrouwd met Eric 4 dochters opleiding CIOS sport en bewegen Sittard beroep voeding-beweegcoach woonplaats Moergestel. Al heel wat jaren loop ik hard tijdens een wed strijdje maar soms ook rustig omdat ik het heerlijk vind om buiten (sportief) bezig te zijn. Tijdens mijn opleiding had ik een verschrik kelijke hekel aan duurlopen en crossen. Als ik nu tegen mijn jaargenoten zou zeggen dat ik voor een marathon aan het trainen ben dan vallen ze met bosjes om van verbazing. Vorig jaar heb ik me over laten halen om met de Alpe D’huzesrunners mee naar boven te gaan. Eenmaal (verbaasd) bovengekomen en een flinke zak paprikachips leeggegeten te hebben, zijn we opnieuw met het busje naar beneden gegaan en zijn we er nogmaals tegenop gerend. En dan... jaha dan heb je de smaak te pakken: De Oisterwijk Marathon! Wat een uitdaging maar wat ontzettend leuk en wat een ontzettend leuke mensen en begeleiders/trainers leer je hier kennen. Super! We hebben een trainings schema gekregen, trainen 2x op de baan in Oisterwijk en lopen lange duurlopen met elkaar. Deze zijn om de week op zondagochtend en worden afgesloten bij een uitspanning of caf eetje. Daarnaast krijgen we een heleboel goede tips en fantastische begeleiding (per fiets en tempobewakers). Kortom top! georganiseerd door allemaal vrijwilligers! Of het me allemaal gaat lukken weet ik natuurlijk niet. Op moment van dit schrijven heb ik nog een blessure aan mijn bovenbeen maar er wordt hard aan her stel gewerkt! Op de Oisterwijkseweg is het 30 kilometerpunt (de man met de hamer zeggen de kenners) en dan.nog maar 12 km te gaan.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 11