1: Leerlingen groep 8 van Basisschool Graaf van Ursel in actie voor KIKA 1 Actie ’zwemkaart’ door Charitas verhoogd risico i EK-voetbal 2012: I op mazelen! Moergestelse biljartcompetitie 2012 Doe je mee? IK <0 Het BIK Collectief maakt met gezinnen schilderijen »- ‘:C Plezier voor twee! CHARITAS OISTERWIJK -***vSv Échte ondernemers tijdens het project Kids in Bizz geboortedatum: 3.voornaam: MHMB MWMMMMMI W 7 achternaam: achternaam: achternaam: achternaam: achternaam: achternaam: achternaam: vakanties Groep 8 van de Graaf van Urselschool. De leerlingen van groep 8 van de Graaf van Urselschool volgen op dit moment het ondernemerschapproject Kids in bizz van stichting Jong Ondernemen, Het project staat een aantal weken helemaal in het teken van Ondernemerschap voor een goed doel. Zo hebben de leerlingen bijvoorbeeld producten ingekocht, een marketingstrategie ontwikkeld en reclame gemaakt. Daarnaast staat natuurlijk het plezier voorop! Kids in Bizz is een leuk en leerzaam project waarin leerlingen onder begeleiding van hun leraar en hun zakelijk begeleider aan de slag gaan met ondernemen. De kinderen van de Graaf van Ursel zijn hierbij begeleid door Jan Meurs, eigenaar van restaurant Etenstijd. Hij vertelde alles over marktonderzoek, marketing en andere zaken om goed te kunnen onderne men. Op 30 april (Koninginnedag) en woensdag 9 mei is het zover! En daar hoort verkopen als werk- en doewoord natuurlijk ook bij. Daarom houdt de Graaf van Ursel een marktdag en zullen de verschillen de bedrijven hun producten verkopen. De leer lingen zullen daar hun ingekochte producten van Fair Trade Original aan de man of vrouw gaan brengen. Fair Trade betekent dat de boe- Bel voor meer informatie (0318) 48 51 83 www.allegoedsvaKanttes. nl k..,.. Wij verzorgen kleinschalige, aangepaste vakanties voor ouderen en zoeken hier voor vrijwilligers. Aanmeldformulier zwemabonnement (Volledig ingevuld opsturen vóór 1 juli 2012) Voor de toelichting hierop zie het betreffende artikel ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 25 APRIL 2012 er voor iedereen” kunnen mensen, die dit zelf niet kunnen betalen, bij Charitas een zwemabonnement bestellen voor zichzelf en hun kinderen. Zij moeten wonen in Oisterwijk, Moergestel of Heu- Zaterdag 14 april was het zover. Op die avond werden de finales gespeeld van de Moergestelse biljartcompetitie in Cafetaria Epi. Het werd een mooie avond met spannende wedstrijden in 5 verschillende poules. Uiteindelijk leverde dat de vol gende kampioenen op Frank Derks (A poule), Frans van der Donk (B poule), Jan Janssen (C poule), Cor Verhagen (D poule) en Jurgen van Ras (E poule). De Klaore werd clubkampioen. MM I Onder het motto “Het Staalbergven is I Ik wil graag een tegoedbon ontvangen voor een gratis zwemabonnement voor de volgende i personen: ren, die niet op vakantie kunnen, zich in de zomer goed kunnen vermaken en van het mooie zwembad kunnen genieten. En als de vaders en moeders van jonge kinderen het leuk vinden om mee te gaan, kan dat ook. In deze krant vindt u het aanmeldformulier. Als u meent, dat uw gezin of uw kinderen voor deze actie in aanmerking komen, dan kunt u zich hiervoor opgeven door dit formulier in te vullen. Het is belangrijk, dat u het formulier vol ledig invult en vóór 1 juli opstuurt naar Charitas. U krijgt dan een tegoedbon thuisgestuurd waar mee u de abonnementen op kunt halen bij het Staalbergven. Op het abonnement dient een pasfoto te komen (bij een gezinsabonnement voor ieder gezins lid een pasfoto). Als u geen pasfoto’s heeft (van vorige acties), kunt u die op kosten van Charitas laten maken bij foto Vlaminckx op De Lind. Ook dit kunt u aangeven op het formulier, zodat u ook daar een tegoedbon voor ontvangt. Wij wensen u een fijne zomer toe met veel zwemplezier voor iedereen! vaccinaties moeten bij voorkeur vier tot zes weken voor vertrek gehaald worden, maar ook last-minute heeft het nog zin. Hondsdolheid Een belangrijk advies aan de supporters is ver der om uit te kijken voor honden en katten. In Polen en Oekraïne komt hondsdolheid voor; een hondenbeet of een uithaal van een kat kan vervelende gevolgen hebben. Afspraak maken De GGD kan u uitstekend adviseren over te nemen voorzorgsmaatregelen. Maak een af spraak op het reizigersspreekuur via www.ggd- reizigerszorg.nl of bel 0900-8222467 (10 ct/min). Bezoekers aan het reizigersspreekuur die naar het EK gaan, ontvangen de komende weken een leuke Oranje-attentie. kelom. Voor wie? I - Voor kinderen t/m 12 jaar, mét eventueel hun j ouders - Voor kinderen van 13 t/m 15 jaar, zónder hun ouders (leeftijdsgrens is naar 15 bijgesteld!) In overleg met de Gemeente en het Staalbergven is afgesproken, dat mensen die zich met een tegoedbon van Charitas melden, bij het zwem- bad een individueel of een gezinsabonnement kunnen krijgen. Dit abonnement is een com- bikaart waarmee men ook toegang heeft tot het overdekte zwembad “De Leye”. j De actie is uitdrukkelijk bedoeld voor mensen die een zwemabonnement niet zelf kunnen betalen, omdat zij een te klein inkomen heb ben. Charitas vindt het belangrijk, dat kinde- De GGD Hart voor Brabant adviseert voetbalfans die komende zomer naar het Europees Kampioenschap (EK) voetbal in Polen en Oekraïne gaan om zich te laten vaccineren tegen de maze len. In het westen van Oekraïne tegen de Poolse grens heerst namelijk een mazelenepidemie. Iedereen die de mazelen heeft gehad of ertegen is gevaccineerd, heeft geen nieuwe vaccinatie nodig. De GGD en het Landelijk Coördinatie centrum Reizigersadvisering raden bezoekers aan het EK aan om zich ook te laten vaccine ren tegen difterie-tetanus en polio (DTP) en hepatitis A (besmettelijke geelzucht). Deze ziekten kunnen namelijk uitbreken bij evene menten waar veel mensen samenkomen. Deze bon wenst voor het maken van pasfoto’s, dan kunt u dat hieronder aangeven: i Ik heb voor(aantal invullen) personen pasfoto’s nodig. Dit formulier in gesloten envelop sturen aan: Charitas Oisterwijk, Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk Tel. 06 20 08 72 92 ren een eerlijke prijs krijgen voor hun han- delswaar. Zo worden zij geholpen om sterke ondernemers te worden. Met de winst van de verkoop gaat groep 8 iets bijzonders doen. Die schenken ze namelijk aan een goed doel. De gehele winst gaat naar KIKA, stichting ‘Kinde ren Kankervrij’. U komt toch ook! Wilt u de kans krijgen om kennis te maken met de bedrijven en hun prachtige producten ko pen? Heeft u daarbij iets over voor het goede doel? Kom dan op 30 april van 14.00 tot 17.00 uur naar het St. Jansplein in Moergestel of 9 mei van 12.15 tot 13.00 naar de Duyvekotstraat 21 te Moergestel. Heeft u interesse in een van de producten of wilt u gewoon even komen kijken? De kinderen van groep 8 zien u graag op 30 april of 9 mei! Het BIK Collectief nodigt gezinnen uit om op 13 mei vanaf 10.00 uur een schilderij te komen maken in het teken van ‘De Dag van het Gezin’ en ‘het in vrede samenleven’. De acti viteit duurt ongeveer twee uur en wordt bege leid door de beeldend kunstenaars Sanne Geboers en Hjalmar van den Akker. Plaats van handeling is de Balbian Versterlaan en het Lindenpark achter het gemeentekantoor in Oisterwijk. De Stichting BIK Collectief. BIK staat voor ‘Beroeps Kunstenaars in de Klas’. De stich ting is in 2004 opgericht en heeft als doelstel ling kinderen met kunst en cultuur in aanra king te brengen. De schilderijen die op 13 mei worden gemaakt worden later tentoongesteld in Tiliander en tijdens de Pinkstermarkt. Er kan slechts een beperkt aantal mensen meedoen. Inschrijven kan tot en met 4 mei via het e- mailadres info@oisterwijk800.nl. Informatie over BIK op www.bikcollectief.nl. I Ouders (alleen bij kinderen t/m 12 jaar): I 1. voornaam:achternaam: I geboortedatum: I 2.voornaam: geboortedatum: I i Kinderen: I 1. voornaam: I geboortedatum: I 2.voornaam: I I geboortedatum: 4.voornaam: I geboortedatum: I 5.voornaam: I geboortedatum: I ó.voornaam: geboortedatum: I Dit formulier is ingevuld door: i Naam: i I Straat: I I Postcode plaats: Telefoonnummer: PASFOTO’SAls u geen pasfoto’s meer over hebt van eerdere acties en dus ook een tegoed- PAGINA 5 i -

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 5