theaters Comeback voor jongerenwerk Moergestel Fietsen met een missie!!! Vereniging van bewoners boekt succes in verbeterproject Van Rijckevorsellaan Een blik in de toekomst? Hentjrikx Programma 2012-2QQ Gastheren en -vrouwen gezocht voor de Brabantse natuurgebieden OPEN DAG 28 APRIL 2012 73 lil KWALITEIT r Spoorteen 1 Hendrikx Matrijzen en Prototypen B.V. Laarakkerweg 22 5061JR Oisterwijk 013-5230380 c.schoones@hendrikx.info Als onderdeel van de festiviteiten rond ons 25 jarig jubileum hebben wij een open dag ingericht. Wilt u eens een kijkje nemen binnen ons bedrijf? U ben van harte welkom op zaterdag 28 april tussen 10.00 uur en 16.00 uur. Meer info op: www.stichtingals.nl en www.tour- duals.nl M. Lapien Voorzitter Jongerenwerk Moergestel cabaret, eendranKje- i 20.00 uur Met live muziek en Vrijdag H met Theatergids 2012-2013 verkrijgbaar vanaf 11 mei ,e 1 Op 1 juni 2012 ga ik, Jan Bertens, 3 keer de Mont Ventoux beklimmen. Fysiek een enorme uitdaging. Het doel is echter veel belangrijker. Wij proberen zoveel moge lijk geld binnen te halen voor onderzoek naar de ziekte Amyotrofische Laterale Sclerose, kortweg A.L.S. genoemd. Bij de dodelijke ziekte vallen de cellen van de zenuwbanen geleidelijk uit en geven dan geen signalen door aan de spieren waardoor deze geleidelijk uitvallen. Nadat de ziekte A.L.S. is vastgesteld is de levensverwachting 3 tot 5 jaar. Ik heb de ziekte van heel nabij meegemaakt. Mijn broer is in december 2010 aan de ziek te A.L.S. overleden en ook een oom van mijn vrouw is in 2009 aan A.L.S. overleden. Dus mijn doel werd een missie: trap A.L.S. de wereld uit! En hier is veel geld voor nodig. Geld wat nodig is voor onderzoek. In 2010 hebben wij al met een stel goede vrien den in Moergestel een 24 uurs marathon geor ganiseerd. De ontzettend vele positieve, enthou siaste reacties en de vele spontane gulle giften waren voor ons een enorme steun. Ook de Stichting A.L.S. was hier van onder de indruk. Wij willen dit graag een vervolg geven. Een grote groep fietsers uit heel Nederland gaan dus op 1 juni de Mont Ventoux beklim men om aandacht te vragen voor A.L.S. En om uiteraard zoveel mogelijk geld op te halen. Dus steun ons nu ook om ook deze missie te voltooien. Alle steun is meer dan welkom. Wilt u ons financieel steunen? Dat kan via Rabobank nummer 35.16.61.441 t.n.v. Jan Bertens, o.v.v. Samen trappen wij A.L.S. de wereld uit. Hendrikx Matrijzen Prototypen B.V. is een geavanceerde gereedschapsmakerij die gespecialiseerd is in het vervaardigen van matrijzen voor de kunstof-, rubber- en aluminiumproductenindustrie. Het idee is ontstaan om te starten met een tie- nerdisco voor de leeftijd 10 t/m 15 jaar. Het bestuur wil de doelgroep graag betrekken in het bedenken van een nieuwe naam voor het jon gerencentrum. Tijdens deze tienerdisco kunnen nieuwe namen aangedragen worden waarna een keuze volgt. Ook zoeken we nog jeugdigen die deze avond mee willen organiseren. Laat jongeren vanuit hun eigen kracht en talen ten het heft in handen nemen zodat ze zich kun nen ontwikkelen tot participerende burgers. Samen met de gemeente is het groen- en bomen bestand in kaart gebracht evenals de aanleg van watergangen voor de opvang van het hemel water in het gebied. Er is is een voorstel voor verbetering gemaakt dat voorgelegd is aan het Biodiversiteitsteam van de gemeente. Aanvan kelijk schrok dit zgn. B-team van de ingrij pendheid van het voorstel. Zij heeft zich ter plekke van de situatie op de hoogte gesteld en vastgesteld dat er sprake was van groot achters tallig onderhoud en verouderd bomenbestand. Mede op hun advies worden vele bomen ger ooid (inclusief stobbe) en gekapt. Vervolgens wordt er weer herplant. Dit vindt plaats van uit het 3-lagen concept: kruiden-struiken-bo- men, wat de biodiversiteit van planten en die ren weer bevordert. Er komen ook poeltjes voor de dieren en waterplanten. De gemeente heeft op 27 februari het totaalplan voor de verbeteringen aan de wijk en het riool gepresenteerd aan de bewoners. Het riool is inmiddels door relinen (schoonmaken en aan brengen van een kous binnenin de buizen van het riool) vernieuwd. Met het kappen en rooi en zal na het broedseizoen worden begonnen. In het najaar zal dan de herplant plaatsvinden. Met deze “inhaalmanoeuvre” zal de buurt weer een beter aanzien en prettiger woonsfeer krij gen. Bovendien is ze dan een bewijs dat bewo ners en gemeente goed kunnen samenwerken Namens de Bewonersvereniging, Jan de Swart. Dagelijks helpen boswachters duizen den natuurgenieters op weg. Daarbij kunnen ze alle hulp gebruiken. Heeft u een groen hart en wilt u onze bezoekers een handje op weg helpen? Dan komt dat mooi uit, want het team commu nicatie zoekt in de regio Noord Brabant een aan tal enthousiaste vrijwilligers die op willen tre den als gastheer gastvrouw voor een aantal Brabantse natuurgebieden. Dit zijn de volgen de schitterende gebieden; Oisterwijkse bossen In de komende maanden zullen er nog meer dere gesprekken volgen met o.a. gemeente Oisterwijk en de Twem om tot een gezamen lijke visie te komen. Tevens grijpt het bestuur de tussenliggende periode aan om het inte rieur op orde te krijgen zodat er in juli een nieuwe start gemaakt kan worden. treden op de parkeerplaats indien het JOP daar niet is gevestigd. In dat geval kunnen de jon geren die zich daar bevinden en behoren tot één van deze verenigingen worden aangesproken door deze gebruikers, overige jongeren wor den door verwezen naar het JOP elders gelegen. Ook de nabij gelegen basisschool heeft zich kritisch uitgelaten over de plaats van het hui dige JOP in de Bosstraat. Het bestuur zal de dorpsraad benaderen om te kijken of er alter natieve locaties zijn voor verplaatsing van het JOP Moergestel - Het jongerenwerk in Moergestel ondergaat een doorstart. Het stre ven is om per 1 juli 2012 weer open te zijn en activiteiten te organiseren voor een brede doelgroep met de focus op de jeugdigen in de leeftijd van 10 tot 16 jaar. Door met het jongerenwerk in jongeren te investeren bouwen wij aan de toekomst. Sinds de subsidieafwijzing voor 2012 en het tij delijk stopzetten van de werkzaamheden van het accommodatie gebonden jongerenwerk door de Twem per december 2011 zijn er belangrij ke stappen gezet. Er is een nieuw bestuur aangetreden en er is een nieuwe visie op papier gezet. Bij het formule ren van deze visie zijn de landelijke ontwikke lingen omtrent Jongerenwerk “Nieuwe Stijl” meegenomen. Uitgangspunt bij Jongerenwerk nieuwe stijl is de focus op participatie van jon geren door planmatig en vraaggericht te wer ken en grenzen te stellen. Het nieuwe bestuur heeft ook de communi catie opgepakt met gemeente Oisterwijk. Er heeft een eerste oriënterende gesprek plaats gevonden met een beleidsmedewerker en Hans Janssen als vervangend portefeuille houder. In dit gesprek is de intentie uitgespro ken om per 1 juli een doorstart mogelijk te maken. De benodigde financiële middelen zijn nog niet voorhanden, vooralsnog wor den lopende kosten betaald uit de financië le reserves van het jongerenwerk. Het jongerenwerk in Moergestel wil af van het negatieve imago dat er heerst rondom het JOP en Jongerencentrum. Het bestuur is unaniem van mening dat het JOP niet thuis hoort op de parkeerplaats van Den Donk. Dit leidt tot ver warring. Niet alleen in beeldvorming vanuit de publieke opinie, maar ook vanuit de jongere die Den Donk bezoekt voor judo, scouting of ande re activiteiten. Daarnaast is het voor de gebruikers van Den Donk beter uitvoerbaar om handhavend op te en vennen, Kampina en Nationaal Park Loonse en Drunense Duinen. Naar buiten Als gastheer of gastvrouw ga je namens Natuur monumenten naar die natuurgebieden toe maar soms sta je ook bij het Bezoekerscen trum Oisterwijk. Daar vinden namelijk af ei toe speciale dagen plaats waar dan heel vee bezoekers op afkomen. En soms sta je vooi Natuurmonumenten op een groene markt. Kortom; het werk is gevarieerd en daarom nog leuker. Ben jij iemand, die graag contact maakt, goec kan luisteren en passie voor de natuur heeft. Er dit laatste ook graag met andere wil delen, dat is deze vacature misschien iets voor je Meld je aan bij het Bezoekerscentrum Oister wijk. Dat kan via telefoon 523 18 00 of e/mail bc.oisterwijk@natuurmonumenten.nl De Van Rijckevorsellaan in Moergestel is een wijk die in de jaren 60 van de vori ge eeuw is aangelegd. De percelen zijn ruim en omringd door gemeentelijke stro ken grond. Gebrek aan gemeentelijk onderhoud heeft echter in de laatste 20 jaar geleid tot verval en ongewenste situaties. De woonwijk heeft een gevaarlijke entree en rommelig groen, is slecht verlicht en het wegdek is slecht. De berken, eiken en dennen zijn niet gedund en dode takken en bomen blijven liggen. Sinds 26 november 2009 bestaat er een Vereni ging van bewoners in en rond de van Rijcke vorsellaan te Moergestel. Deze is uit onvrede met de staat van de wijk geboren! Nu gaat er, onder invloed van de Vereniging, een grote opschoning, houtkap en vervangende aanplant plaatsvinden. Na 3 jaar overleg en volhouden. De groenstroken tussen de percelen bestaan uit dicht tegen elkaar en uit hun verband ge groeide bomen die veel licht wegnemen bij de huizen, de ondergroei belemmeren en risico inhouden voor de woningen. Er is weinig diver siteit in planten, insecten en dieren. Sinds de aanleg van het publieke wandelpad door de wijk wordt de slechte staat van onderhoud alleen maar meer zichtbaar en merkbaar. Dat moest veranderen. De bewoners hebben de handen ineen gesla gen en eerst met elkaar besproken wat er allemaal aan de hand was en waar hun wijk verbeterd moest worden. Vervolgens werd advies gevraagd aan een landschapsarchi tect. Die kwam met suggesties en een streef- plan. Na bespreking in de bewonersvergade- ring van maart 2010 bleek dit plan een prima basis voor overleg met de gemeente. Vanaf 2010 is er geregeld overleg geweest met de gemeente maar dat gaf niet het gewenste resultaat, tot het najaar van 2011. Mede door geplande verbeteringen aan het riool is er weer vaart in de plannen gekomen. Gratis entree reserveren via Tiliander.com PAGINA 3 ■HBMRNIMIMMMMMI JAAR ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 25 APRIL 2012 EJ Prototypen ■(üur<5XLtsle)'tottit

Weekblad Moergestels Nieuws | 2012 | | pagina 3